Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

darinkazv
19. okt 2016

@nivea777 vsak to. netesim sa,lebo aj tak si myslim,ze pri meskani by mi uz bolo vidno slabu ciarku a nie ducha.

nivea777
19. okt 2016

@darinkazv kludne ti moze pomaly stupat hcg.. su tu baby ktorym ukazalo po tyzdni meskania

darinkazv
19. okt 2016

@niky21 presne.ako si uhadla? 😁 vcera som ho prvy raz kupila a dnes skusila.lebo inak najblizsie mam len lekaren dr max a tie furt len tie svoje predavaju,tak som chcela aj inu znacku.

tinnky
19. okt 2016

@darinkazv urob si zajtra a uvidis,drzim palceky

niky21
19. okt 2016

@darinkazv lebo aj ja som si ho kúpila 😀 aj veľký a su dva druhy midstream 🙂 mne vyšiel takto

darinkazv
19. okt 2016

@tinnky dakujem

niky21
19. okt 2016

@niky21 nejdú mi pridať obrázky... Ale v snažilkach som stihla pridať foto baby top testov , keď dáš do lupy moje meno, tak hneď ukážu, od vtedy som nič nepridávala. Ms mešká 4 dni ale test som robila pred meškaním, tak neviem, ešte počkám a potom testnem.

darinkazv
19. okt 2016

@niky21 nejdem sa davat do dalsej temy,ale urcite mas pozitivny testik.tisko zavidim a drzim palceky. 😉

niky21
19. okt 2016

@darinkazv tak teraz som si robila test a čistý ako ľalia, takže to bol falošný duch. Baby top test už nikdy...

darinkazv
19. okt 2016

@niky21 ale tak je vecer.Skus rano.Ja som si spravila pred obedom Clearblue a na nom minus.Takze tak.Ms zatial nikde,no clearblue su citlive.Zachytia aj to najnizsie HCG.Co uz.Ak do nedele ms nepride,pojdem v pondelok po nocnej si dat pichnut vyvolavacku.

niky21
19. okt 2016

@darinkazv čo som pozerala testy baby top test tak strašne veľa babam ukázal falošné čiarky, tak som sa nechala nalákať... To už by mi ukázalo aspoň normálneho ducha, ale ja som mala úplne čistý test. Ale tak ja kojim, takže mi mešká kvôli prolaktínu. A tebe tfuj tfuj držím palce, nech si čím skôr tehula. 😉 ale ráno teda urobím a dám vedieť 😀

darinkazv
19. okt 2016

@niky21 ja uz koncim s testami.ide mi to do penazi a aj tak su stale s jednou ciarkou

luta13
19. okt 2016

@niky21
@darinkazv obe sa coskoro dockate silnych //...Verim tomu!...Boh s vami baby 😉

niky21
20. okt 2016

@luta13 ďakujeme 🙂 🙂 raz to príde ! 🙂 a šicke budzeme !!! 😀

klarika27
3. nov 2016

Ahojte, ak by ste niektorá chcela, ponúkam nový nepoužívaný monitor https://www.modrykonik.sk/market/tehotenstvo-pa... Cena je s dohodou.

janka87111m
8. nov 2016

Ahojte vsetky🙂 tema stvorena ako premna...snazime sa o druhe babo uz asi 6 mesiacov.liecim sa na znizenu cinnost šž...zaujala ma tato tema tak prikladam foto mojich ovu testov 🙂 som 27dc cyklus mam 26-29dnovy....vidim ze ste tu odbornicky tak vas poprosim vyjadrite sa 🙂 dakujem za kazdu odpoved

janka87111m
8. nov 2016

Tehu test negativny, uz treti den mam bolesti krizov a podbrusku..dakujem pekne

darinkazv
8. nov 2016

@janka87111m ja som mala takýto ovu test a ms prišla po 5 dňoch meškania. tiež ma pobolievalo podbruško, cikať som stále chodila. ale držím palce. nám ak sa tento mesiac nezadarilo, tak budúci mesiac už pôjdeme na vyšetrenie, lebo toto je 12ty cyklus a bolo nám povedané, že na tie vyšetrenia môžme ísť po roku snaženia

nivea777
8. nov 2016

@janka87111m je uplne normalne ze mas na ovu teste 2 ciarky kedze LH ti kolise zo dna na den a aj pocas dna.. sprav si tehu test ked ti bude meskat

janka87111m
8. nov 2016

@nivea777 ano viem ze LH pocas dna kolise, len uz mam dost toho cakania tak som sa rozhodla ze skusim testnut 🙂 test som robila rano tak ako aj ostatne...zaujimal ma nazor inych tak vdaka ;)

janka87111m
8. nov 2016

@darinkazv ja sa liecim na znizenu funkciu šž a lekarka mi viackrat hovorila ze mozno bude problem s otehotnenim alw prveho synceka sa nam podarilo po 3mesiachoch a to som ani netusila kedy mam plodne dni...tetaz si meram aj bazalku aj ovulku viem kedy mam a zatial nic...endokrinogicka mi kazala prist v januari ak sa nepodari

darinkazv
8. nov 2016

@janka87111m ja si sledujem ovulku už 11 mesiacov. tento 12ty som sa už vybodla na to. už je to na psychiku. každomesačné sklamanie. ☹ už to asi neháme tak. že príde keď príde. :( aj keď je to ťažké sa takto o tom presvedčiť. ale každý mesiac sa sledovať a vkuse testovať a ms aj tak vždy príde, tak už dosť. :(

tinnky
8. nov 2016

@janka87111m ak ti bude ta druha ciarka avnut,tak tehu bides..ja som mala také silné ovu čiarky,ked som bola tehotna

darinkazv
8. nov 2016

@tinnky a nemá byť pri ovu testoch v prípade tehotenstva aj druhá čiarka rovnako silná alebo silnejšia ako prvá?

tinnky
8. nov 2016

@darinkazv pozri sioj album, una bola tmavšia ta druha až keď už tehu test ukázal.co je u teba iné je,ze mne postupne tmavla,tvoja sa mi zdá byť rovnaká..ja keď si robím.ovu testy,ked nie som.tehu,tak druhá ciarka je.velmi slavucka aj tesne pred ms

darinkazv
8. nov 2016

@tinnky to nie sú moje testy. 🙂 ja už som úplne sekla s testovaním, lebo už mi to šlo na mozog. ak sa nezadarilo tento mesiac, tak je to už 12ty neúspešný cyklus a už fakt som rezignovala. nejdem sa sledovať, nejdem nič testovať. proste keď budem tehu, tak budem či sa testujem alebo nie 🙂

tinnky
8. nov 2016

@darinkazv jaj jasne,to malo byť pre janku,ja už tiež netestujem a verím,xe sa to takto podari
@janka87111m kuk vyššie

janka87111m
8. nov 2016

@tinnky dakujem za odpoved, ja len ze sa mi zdala dost tmava druha ciarka 🙂 snazime sa uz pol roka...viem ze niektore pary sa snazia este dlhsie, ale fakt aj ja mam uz dost...rozhodla som sa ze uz nebudem testovat a potom uvidime ci sa zadari 🙂

janka87111m
8. nov 2016

@darinkazv aj ja koncim s testovanim je dobre poznat svoje telo ale povedala som si dost...prave som zacala spinit takze asi prisla ms...tak nabuduce mozno ;)

kathrin17
11. nov 2016

baby co si o tomto myslite?
@miuska223 ahojcek ten ovu a tehu test si si na kolko DPO robila?Lebo ja som si dnes robila ovu test, tehu vcera...nieco sa mi na nom mari.....ale te OVU je silny na to, ze by som mala mat MS nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre