Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

kri
29. nov 2010

Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Zaujala mě vaše debata a tak jsem to taky zkusila. Už jsem 42 DC a MS nikde, musím ale podotknout, že mám cyklus tak 33-34 a OVU většinou tak kolem 18-20 DC. 😝 Těhu test z dnešního odpoledne je negativní, ale zkoušela jsem i ovu test a ten byl pozitivní a pěkně v limitu. Tak teď nevím. Mám ještě 2 ovu testy, tak to zkusím zase zítra jestli se něco změní, ale nevím kdy bych měla tedy testovat. Jestli ráno jak je psáno v úvodu nebo odpo, aby to bylo ve stejné době jako dneska? 😒 Jo a před prvním těhu jsem měla MS hodně nepravidelnou, ale teď mi chodila včas.

lifinka
30. nov 2010

kri, no já tento cyklus také zkusila používat ovu testy, viz album, a také jsem v očekávání, jak dál to bude 🙂 já totiž nevím, kdy se LH hormon vyplavuje z těla, tak nevím,jestli se mám těšit zda to vyšlo anebo....těhutest si zkus tak za 2dny a uvidíš 😉 držím pěsti

luciebx
30. nov 2010

tak ja musim taky napsat svoji zkusenost.. tak ja kdyz sem si myslela ze bych mohla byt tehu i kdyz sem tomu moc nechtela verit pac 8 let se to nezadarilo.. tak sem v koupelne nasla stary ovu test.. uz mel snad 2 mesice proslou lhutu.. tak si rikam.. no pocuram to.. vsak to stejne musim vyhodit.. a za 2 dny bych mela mit mrhu a testik vysel pozitivne.. tak si rikam.. to je blbost ne.. preci nemuzu mit ovulku kdyz mi ma dojit menzes.. no a tak sem si druhy den udelala tehu testik a bylo to tam.. no nahoda jako blazen.. hihii

lifinka
30. nov 2010

luciebx, tak to je super náhoda, tyjo 8 let, to je doba,i když mi se snažili 4roky a to jsem měla hroznou psychyku, jak jsi to zvládla?

kri
30. nov 2010

@lifinka díky a držím palečky aby ti to vyšlo! Já jsem dneska ráno zkusila další ovu testík a čárka je silnější než včera, ještě mám jeden, tak to zkusím zase zítra a jsem tedy moc zvědavá co z toho bude a jestli se mi něco ukáže i na těhu testíku. 😝 Druhého prcka chceme, jen jsem ho tedy plánovali trochu později. 😉 Ale moc tomu nevěřím, že by to vyšlo, poprvé jsme s tím měli docela problém a vyšlo to až po IUI. Ani jsme se teď nesnažili, spíš naopak. 😉

kri
1. dec 2010

Ahojky, lifinka, tak jak to u tebe vypadá? U mě nevím, čárka na dnešním ovu testíku mi připadá skoro stejná jako včera i když mi přijde jasnější. 😒 Tak uvidím zítra, zkusím ještě ovu testík a kdyby byl silnější, tak těhu, jestli se tam něco ukáže. MS zatím nikde. 🙂

lifinka
1. dec 2010

kri, a který jsi dnes den po ovulaci?

lifinka
1. dec 2010

kri, tak já jsem dnes 9den po ovu, ráno jsem si dělala těhu test a je tam slabý duch, ale nejde to moc vidět, no....je na test brzy.Testovat bych měla až nejdřív 11DPO.jinak MS je fajn, že nedorazila u tebe 😵 vypadáš nadějně a co těhu příznaky máš?

marca22
2. dec 2010

Holky nevíte proč se nemá ovu test dělat z ranní moče? Vyšel mi z ranní slaší druhý proužek,ale to může být i negativní 🤐 A jak dlouho před ovulací a po ní se test ukazuje jako pozitivní?

lifinka
2. dec 2010

marca22přesně nevím proč se nemá dělat z ranní moči, ale myslím si, jak píšou v návodě od 10,00-20,00h tak asi, že se Lh hormon vyskytuje nejvíce v tuto dobu...jinak jak píšeš slabá čárka tak to je v ovu testě psáno jako negativní, musí být obě stejně intenzivní 😉 podle mě před ovu asi je právě s tou slabou čárkou a v den ovulace jsou stejné, ale jak dlouho se v těle drží hormon LH netuším, však víš, že mě ukazuje pozitivní už několik dní po ovu-nechápu to.

marca22
2. dec 2010

No já právě vždycky měla bez druhý čárky a teď tam druhá je ale slabší,jenže je to složitý nevim jestli je to po ovu nebo před ovu,čekám totiž po stimulaci tenhle cyklus druhou a ještě trojnásobnou,tak jsem zvědavá,chcem to trefit aby se aspoň jedno uchytilo. Tak třeba jsi těhulka 😉

lifinka
2. dec 2010

marca22, a ty na folikometrii nechodíš?Jinak já bych asi neodhadla ovulaci a vůbec jestli by byla, ale s clostylem asi jo.Já sem tento cyklus vyzkoušela každý den od píchnutí pregnylu ty ovu testy no a já zase potřebuji zjistit, jak je v těle LH hormon, jelikož mi to není jasný, že tes by byl tak dlouho pozitivní.Dnes jsem volala manželovi, ať ještě ovu 2ks koupí 🙂 a jsem zvědavá pak písnu.Těhule asi nakonec nebudu, začínám být skeptická dnes jsem 10DPO a test nic přitom 8DPO tak byl slabý duch.....jsem z toho maková 😖 😠 už mě to neba.Však za každodenní snažení nic nedáš a uvidíš, buď bude zítra test silnější tak by značilo nastávající ovulaci 🙂 zkus to ještě zítra anebo k večeru, jestli jsi to dělala z ranní moče, tak bych dnes ještě testla.Třeba bude hned silnější 😀

marca22
2. dec 2010

Já jsem byla na foliko v pátek a to jsem měla 2 vajíčka který mi do pondělí musely prasknout a v pondělí tam byly 3 ale malý kolem 4mm,takže se to zrušilo,měli jsme jít na ivf ☹ každopádně snažit se můžem,takže nevim kdy dorostou a uvolní se,tak proto jsem si začla zas dělat ovulační testy,já normálně ovulaci nemívám,jen po stimulaci,mám vysoký fsh takže kdybych otěhotněla přirozeně,byl by to asi zázrak. Tak až testneš tak písni,je dobrý když v tom není člověk sám a může to s někým pořešit 😉

lifinka
2. dec 2010

marca22 a víš, jak byly velká ty vajíčka v ten pátek?

marca22
2. dec 2010

přes 9mm ale měla jsem hodně vysoký dávky hormonů tak snad byly zralý když se uvolnily,každopádně někam zmizet musely že,když tam v pondělí nebyly 😕

lifinka
2. dec 2010

marca22,no mě dr. řekne jen když je mám nad 19mm okolo 20mmm jsou zralé a pak prasknou, ale to je divné, že by tak brzy praskly, prý rostou kolem 2mm denně, tak ti třeba dříve dozrály, hm to vědí jen dr a né já, žejo 😀 a kdy jdeš k dr?Já jsem si teď udělala ten ovu test a je už zase pozitivní já to nechápu...

marca22
2. dec 2010

při tý stimulaci asi dozrávají rychlejš. Já jdu k doktorovi až za 3 měsíce,čekám na mrchu (jestli přijde) a pak mam nasadit proveru a ještě nějaký hormonální náplasti a když to za ty tři měsíce nevyjde,tak jdem na ivf a uvidíme jestli bude nějaká reakce. A myslíš že jsi těhu jo?

lifinka
2. dec 2010

marca22,aha tak to ti držím pěstičky, ať vše dobře dopadne 😉 no já vůbec nevím, zítra zkusím mamatest, teď jsem měla stejné ty rapit clear a nevím už s jakou byli citlivosti, jelikož jsem krabičky už dávno vyhodila 😒 , dnes mi zase bylo špatně, tak uvidím, třeba je to psychycké...

kri
3. dec 2010

@lifinka Ahojky, všem. Tak já nevím, dnešní ovu testík je stejný jako včera, sice pekně vidět, ale nesílí to. ☹ No a na těhu testíku je slaboulinký duch co není skoro vidět, tak si myslím, že z toho nic nebude. Po takové době už by musela být čárka silnější. Bohužel nevím kdy byla ovulka, ale stejně už je to dlouho. 😒 A těhu příznaky žádné, tedy pokud nepočítám, že mě pobolívá břicho jako před mrchou. Prsa občas, ale teprve před týdnem jsem přestala kojit. Ale na druhou stranu, při prvním těhu jsem taky neměla docela dlouho žádné příznaky. 😝
A co ty, jak dopadl dnešní testík?

solinkarka
3. dec 2010

@kri ahoj a kolky si dpo?

marca22
3. dec 2010

@lifinka tak napiš jak ti to vyšlo 😉 Já včera zkoušela ještě ten ovu testík a ta čárka byla ještě slabší,tak jsem ho zas zkusila dneska ráno a byla ještě silnější než poprvý,tak já nevim jak je to možný 😨

kri
3. dec 2010

@solinkarka jo to kdybych věděla, ale určitě tak 20 DPO. 😒 Myslím, že z toho nic nebude, že to jen zase začínám mít nepravidelné jako před prvním těhu. No nevadí, chceme se začít pořádně snažit od nového roku. Manža musí na spermio a pak uvidíme co dál. Chtěli by jsme druhý mimčo stihnou nejpozději do 3 let Štofíka, tak máme ještě chvíli čas. 😝 😉

solinkarka
3. dec 2010

@kri no tak to by ti uz ukazal test...mne uz ukazal na 11dpo

kri
3. dec 2010

@solinkarka jj mě při prvním těhu taky 😉 . Jen jsem si říkala, že by to bylo pěkný takhle před vánoci 🙂 . Jinak tobě moc gratuluji a ať mimísek pěkně roste. 😵

marca22
3. dec 2010

@kri nevěs hlavu,když to máš nepravidelně,mohlas mít ovulaci později,já jsem třeba minulý měsíc měla před ms a náhodou jsme zrovna byli poprvé v caru a dělali mi utz a byly tam 3 folíky těsně před prasknutím až 28 dc a ani nechápu kde se tam vzaly když neovuluji,no prostě zázrak 😉

lifinka
3. dec 2010

tak holky dnes jsem 11DPO a těhu test negativní a ovulační je pozitivní a silný.
kri také si říkám, že by to před vánoci bylo krásné zjištění těhulkování, uvidíš mco bude a kdy máš dostat ms?
marca22 to je mazec já jsem také ze všeho mimo...a nechápu to, já měla 8DPO slabý těhu test a pak nic do dneška...včera jsem zase letěla na WC, ale nic z toho nebylo a prsa to se manžel nesmí dotknout 😀

lifinka
3. dec 2010

solinkarka, stále se ti dívám do alba a študuji ty ovu i těhu testy a porovnávám 😀

marikac
3. dec 2010

@lifinka ja som mala na 11DPO tiez pekne poz.ovu test...a na tehu som mala slabucku ciarocku-vid album....mozem ti teda gratulovat? mamicka? 🙂

lifinka
3. dec 2010

holky nevíte, jak dlouho můžou být ovulační testy pozitivní?Ovulace mi proběhla 11DC a dnes jsem 21DC.

lifinka
3. dec 2010

marikac, ani nevíš, jak bych byla štastná, ale já mám stále těhu testy negativní a ovu zase stále pozitivní, jsem z toho maková, ale ty máš krásnou ukázku testů.Takže jáí musím gratulovat tobě!!!!A měla jsi těhu příznaky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre