Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

tictac
25. nov 2007

tak tohle jsem jeste neslysela, ale zni to zajimave...hod sem prosimte i ty linky, myslim, ze to bude zajimat vic holek...

zuz11
25. nov 2007

toto je asi lacnejsie, aj ked tehu sa tym neda zistit ale ovu hej😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
lacnejsie zistovanie tehu je
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lucinecka
25. nov 2007

Taky jsem o tom ještě neslyšela, ale přijde mi to opravdu jako drahý špás. To je lepší si koupit obyč test a testovat od 10 dne po ovu každý den a pořád to vyjde levněji 😉

ivana98
autor
25. nov 2007

Je to ale po nemecky, v casti "Orakeln mit LH-Tests" kto nerozumie, tak na porovnanie su ovu testy zelene a tehu testy tie modre.
http://kiwu.winnirixi.de/LH-Test.shtml

Lucinecka, 3 ovu testy su drahsie ako 3 tehu-testy?

tictac
25. nov 2007

skoda, ze nemecky neumim ani pul slova 😀

ivana98
autor
25. nov 2007

tictac, tak pozri ten druhy link, tam je to jasne odla obrazkov 😉 😎 prve je negativne, druhe pozitivne. A ze ES+11 znamena 11 DPO ani nemusim vysvetlovat 😉

lucinecka
25. nov 2007

Ivano, přiznám se, že zkušenosti s ovu testy nemám, ale co tak vím tak jsou docela drahé. Třeba takový Best2 nebo Mamtest, těhu testy, kde jsou v jednom balení 2 a stojí 30Kč jsou určitě levnější, ne?

henrieta76
25. nov 2007

ahoj,
ivana a podla druheho linku su tie prve tehu testy a tie druhe ovu testy?a ukazuju tehotenstvo z ovu testov dobre som to pochopila?

ivana98
autor
25. nov 2007

ok, ci sa to oplati nech kazdy rozhodne podla seba..ale aj tak si myslim ze je to informacia, ktora by mohla zaujimat viacere snazilky... 😎 netvrdim ze ide o lacnejsie testovanie, ale o skorsie.. 🙂

ivana98
autor
25. nov 2007

henrieta, nie na tom druhom linku su oba obrazky ovu testy, v pre porovnanie v prvom pripade negativny vysledok (netehotna) a na druhom obrazku jasne vidno ako ciarka silnie, t.j. potvrdenie tehotenstva 🙂

lucinecka
25. nov 2007

Ivano, určitě je to zajímavé a třeba to některým snažilkám pomůže 🙂

ivana98
autor
27. nov 2007

naozaj nikto nema skusenost s touto "metodou"?? 😉

barag
27. nov 2007

podle mého je to blbost, možná se něco ukáže, ale stejně až v době, kdy by to ukázal i těhu test, nesmíš zapomínat, že 10 dnů po ovulaci může u dvou žen, u kterých bylo vajíčko oplodněno, může znamenat jinou fázi těhotenství, jinou úroveň vyplavování Hcg.
ta první žena - u ní dojde k implantaci oplodněného vajíčka už pátý den a u té druhé až 8 den, obojí je v pořádku, ale ta druhá to zjistí později naž ta první.
Pro zajímavost sem si jednou ovu testy koupila a v balení byly tři kusy a stálo to hodně přes stovku, dejme tomu 130 - nepamatuju se přesně, mamatest - 2 ks v balení - 30 kaček, dost podstatný rozdíl a výsledek nijak přesvědčivý

fiallinka
27. nov 2007

myslím, že je to pitomost, ovulační test stojí nejméně kolem 40 Kč a navíc měří hodnotu úplně jiného hormonu těle, myslím luteinu (možná kecám), rozhodně ne hcg, které je přítomné v těhu. Ale i kdyby to možné bylo, tak si přece můžeš koupit hodně citlivý těhu test a můžeš to taky zjistit už týden po ovu. Jsem si ale jistá, že když se budete snažit dva roky, jako my, tak tě takové měření přejde, nedoplatili by jsme se a nemám na to nervy....

elenita
28. nov 2007

ivana, ja nemam skusenosti, ale znie to zaujimavo 😉
Mrzi ma, ze Ta baby tu tak sfukli 😕

len
28. nov 2007

No, je to zajímavé, ony si LH a hCG jsou opravdu podobné - např. když dr. chce, aby prasknul folikul, nepíchá LH, ale právě hCG v podobě Pregnylu, fungují stejně 🙂 Ovšem stále nevidím onu výhodu - i kdyby to fungovalo (nedovedu posoudit), pořád mi přijde jednodušší zkusit hCG test za 30 Kč 12.DPO nežli čtyři dny za sebou od 9.DC testovat LH (v nejlepším případě taktéž po 30) - výsledek se dozvím zhruba v tutéž dobu a vyjde mě to levněji 😉 Ovšem nejspolehlivější a nejlevnější bude vyčkat, jestli MS dorazí nebo ne (pokud už znám datum ovu, tak taky tuším, kdy má dorazit MS), no a v případě, kdy nedorazí, zkusit klasické hCG 😉 Já jsem totiž stále nepochopila, proč někdo touží vědět, jestli je těhu, už týden po ovulaci 😒 Buď vyjde / (jako že většinou - i v těhu - vyjde), tak se utěšuje, že se to ještě nemusí ukázat, nebo // a pak se klepe, aby MS stejně nedorazila (jako že často dorazí)... Čekáme měsíce a měsíce a pak nedokážeme vydržet tři dny? 😀

jany.no1
28. nov 2007

Len pravda 🙂 Mluvíš mi z duše...

ivana98
autor
28. nov 2007

Ja som to zatial nevyskusala. Vy tu stale spominate cenu tych ovu-testov.. ono je to vsade ine, tam kde zijem ja stoja (skoro) rovnako ako tehu-testy a ked sa kupi vacsie balenie, tak vychadzaju naozaj vyhodne. Ale o peniazoch som nechcela pisat.. 😔

Ale tak kaslite na to, islo mi skor o to, ze som na fertility f. videla mnoho tehu-grafov, kde sa najskor ukazal negativny test a az o par dni na to pozitivny. Prave pre tie netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju skor ako by mali by to mohla byt vyhoda.
Ale ci je skore testovanie spravne je druha vec, to mozeme rozoberat inde... 😅 😔

ikke
19. dec 2009

slunicko.lucinecka • 1d, snž • Dnes o 21:57
Ahojky,
slyšela sem, že ovu test může detekovat i těhotenství...většinou dříve než těhu test....zkoušely ste to některá?

fiallinka • 1d, snž • Dnes o 22:16
něco jsem o tom slyšela, ale laicky mi to připadá divné, když mají reagovat na jiný hormon...nicméně, vzhledem k tomu, jak drahé jsou ovu testy a naopak jak levné jsou těhu testy, mi přijde fakt zbytečné používat ten ovulační 🙂....

lauritka
20. dec 2009

ahojte..

tak a som rada, ze sa to tu uz rozoberalo, pretoze my sme testovali v grafoch / teme/ ovu testami po ovulacii 😉 😝 slaba ciarka tam je , ako u koho... ale s tym,ze ked je to tehu tak to ukaze pozitivny ovu test je pravda !! 😅

neviem sice ako a kedy to zacne tmavnut, ktory dpo, ale asi to bude zase individualne, ... treba si pozriet fotografie na fertilityfriend.com gallerie-
OPK used as HPT. 😉

no a tehulky, ktore boli take zlate a otestovali pre nas ovu testom, tak bol silne pozitivny!! 😅

a co hovorila ivana, ze ovu test ukaze najskor tehu, tak je tam zopar fotiek, kde ovu test bol silnejsi ako tehu test. teda za predpokladu, ze je zena teghotna a silnie ciarka. lebo urcitu palicku ukazuje skoo kazdemu.

kto mat nejake skusenosti, napiste 😉

co sa tyka ceny, uz to davno neplati, daju sa zohnat aj lacne ovu testy cez internet 😉

testovaniu zdar !!! 😀 😵 😉 😅 😝

bihan
20. dec 2009

Nezisťovala som to postupne, ale keď sa to rozoberalo, ostal mi jeden ovu test - tehu už som mala pozitívne a tu je výsledok 16 DPO 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lauritka
20. dec 2009

bihan dakujem 😵 🙂 krasny testik, tak hadam nebyva ani pred ovulkou 😅

bihan
20. dec 2009

Lauri, ja som taký pred ovulkou nemala 😅 max. bola taká silná ako kontrolná 🙂

lauritka
20. dec 2009

bihan no tam uz je tolko hcg hormonu, ze sa to tam ledva pomesti 😀

skoda, ze sme nevideli kedy ti to zacalo tmavnut.-- 🙂 na ktory dpo.

bihan
20. dec 2009

A ešte jedna stránka s krásnym vysvetlením a fotkami.

http://www.peeonastick.com/opkhpt.html

lauritka
20. dec 2009

jee to je super 🙂

bihan
20. dec 2009

mne z toho vychádza, že ovu test síce zachytí tehotenstvo, ale len v takom čase, kedy by ho zachytil aj tehotenský test.. a slabučká čiarka na ovuteste nič neznamená 😉

lauritka
20. dec 2009

no ledaze to niekomu tmavne 😀 a testuje fakt kazdy den...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre