Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

vysocanka
13. nov 2012

u mne to fungovalo perfektne nemela jsem po ruce tehu testy u prvniho tehu po IVF a 6 ty den od transferu s peti denni kultivaci mi ukazoval ovu test // sice ducha ale byl tam a pri porovnani o den pozdeji to bylo ve stejne sile

lauritka
13. nov 2012

@denisa87 hmm no nezda sa mi to, ze mas zase hned po par dnoch pozitivny ovulacny...
skoda, ze nemerais teplotu, tam by to bolo vidno, ci ovulacia prebhla.. takze ic len cakat ako sa to skonci..
nie je zachytny bod.. hlien si nesledovala ??
kedy bol ciry, vodovy alebo ako bielok.. ??? to byva pred ovulaciou, po ovulke uz skremovatie.

lauritka
13. nov 2012

@vysocanka no ovu test ukazuje druhu ciarku skoro stale, ide o intenzitu 🙂 pred mrskou nieekdy stmavne, ale nie je uplne pozitiv..

naopak uplne pozitiv ukaze, pti tehotenstve, ked uz je urcite mnozstvo hcg v moci. tak preto i tak stamvol..
ale to sedi
okolo 11 dpo...

vysocanka
13. nov 2012

ja sem presvedcena o tom ze to funguje z vlastni zkusenosti, dukazem je muj dvoulety kloucek :D :D

zuzik311
13. nov 2012

@denisa87 podľa mňa si tehu..
ja som si robila vo štvrtok, cez víkend sme sa s mm snažilkovali a teraz som 23tt..
takže u mňa bol pozitívny ovu test a tiež tehotenský naraz - len na tehu nebolo nič vidieť iba duch ale ovu bol pekný

denisa87
13. nov 2012

@lauritka na 19 DC som mala taky lepkavy vytok,tak doruzova,neviem co to bolo...
@zuzik311 bodaj by si mala pravdu 😉 uvidíme za pár dní

lauritka
13. nov 2012

@denisa87 no mohlo to byt teoreticky ovulacne spinenie.. uvidis tak za tyzden ci dojde mrska. potom skus zase testik 🙂

teoreticky ak mas pozitivny ovulacny, uz by mal ukazat aj tehotensky nieco... ale na 5 den po ovulacie neukaze ziadny tehu test. lebo oplodnene vajicko ledva doputovalo do maternice..
preto sa mi ten testik zda velmi skoro pozitiv na to zeby ukazoval fakt tehu...

a teraz ak mas aky hlien ?? co ak bude ovulacie len teraz ?? bolesti nemas ??

denisa87
13. nov 2012

@lauritka ani mne sa to nezda,zato som dala aj foto(moc nevydarene),zda sa mi to skoro na tehu 😔 nie,nemam ziadne bolesti,ten hlien sa mi vidí taký biely 😕 ,ak bude teraz,nevadí,poctivo snazilkujeme 🙂

denisa87
13. nov 2012

@lauritka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/denisa87/alb... prosim ta,kukla by si sa mi na tieto ovu testy,3-tí zdola bol 12DC,mohlo to byt pozitivny ovu test?llebo ak bol pozit,tak dnes som 12DPO tak mi mohol ten ovu rano ukazat aj tehu Nie?dnes poobede som si spravila tehu test,vidím tam ducha,hned dam foto.dakujem

denisa87
13. nov 2012
lauritka
13. nov 2012

@denisa87 nooo to je uz ina vec !!! 😵 😵 😵 😵 vidim ducha aj ja !
testuj rao tehu testik z raneho mocu 🙂

ano ten treti zdola mohol byt pozitiv.. 🙂

mauerka
17. nov 2012

@denisa87 Velmi ma zaujima, ako sa to vyvijalo dalej... 🙂

vierka987
17. nov 2012

ahojte zienky...chcem Vas poprosit o radu..minuly mesiac som si merala baz.teplotu.cely czklus som mala teplotu 37, a viac..,v 20,dni zhruba mi stupla na 37,4,ov.test ukazoval slabu ciarku,..dalsi den uz ju skoro nebolo vidiet a treti den ,uz vobec. Teplota klesla na 37..,ale o par dni opat vystupila a oopat mi test ukazal slabucku ciarku a dalsi den opat nic..,som z toho jelen...teraz som v 8 dni cyklu,meriam od piateho dna,a teplotu mam stale 37,0..
chcem sa opytat,co to bolo minuly mesiac?prebehla vobec ovulka?a mate aj vy vysoke teploty???dakujem

denisa87
17. nov 2012

@mauerka no ani sama neviem,mala som uz krasne ciarocky predvcerom rano a dnes iba slabich duchov na tehu teste,takze neviem nacom som 😒 prilozim foto,to su testy vo stvrtok rano

denisa87
17. nov 2012
denisa87
17. nov 2012

@mauerka vlastne tie dve zdola su zo stvrtku rana,a dnes // su slabsie ☹ ale ovu zas krasne silné //

mauerka
17. nov 2012

@mauerka Joooj, mja...kym som docitala tento posledny prispevok, tak som s udivom pozerala na to a v duchu som si vravela, ze este na tom nie som az tak zle, ked su aj "fanaticky", co si spravia 4 testy v jedno rano... 🙂
Ale asi fakt len cakat...kolky DC si dnes? A teplota?

mauerka
17. nov 2012

@denisa87 Joooj, moja...kym som docitala tento posledny prispevok, tak som s udivom pozerala na to a v duchu som si vravela, ze este na tom nie som az tak zle, ked su aj "fanaticky", co si spravia 4 testy v jedno rano... 😉
Ale asi fakt len cakat...kolky DC si dnes? A teplota?

Pozeram, ze som odpovedala sama sebe...😀

denisa87
17. nov 2012

@mauerka 😀 nevadí,aj mne sa to stáva ..dnes 27DC,este mi nemeska ms.a teplotu nemeriam..

lauritka
18. nov 2012

@vierka987 ahoj.. no podla toho co pises , ovulacia zrejme neprebehla a teploty mas nezvycajne vysoke..
37 je dost vysoka na to, aby bola predovulacna.
,robili ti hormoylna profil ?? na stitke si bola ?? lebo to moze sposobit saraptu v hormonoch a tie zvysene teploty cely cyklus mozu byt indikaciou na zvysenu stitku...

chcelo by to ale vidiet cely grafik komplexne.

,
@denisa87 hmmm... nejak to nesilnie... 😨 cakala som som, ze uz das kolajnice.. no nechcem zatial nic hvorit, ale tvari sa to ako biochemicke tehu...

reni1512
18. nov 2012

@denisa87 juuuuuj.... clearblue ti ukaze a mama test tiez 🙂 mama test dokonca aj poobede, hocikedy 🙂 drzim prsty

denisa87
18. nov 2012

@lauritka no ved to ze to nesilnie,tak neviem uz ani sama ze co to je,dnes tam zas len "duch",no uvidime,dnes je 28 dc,uz by som mala mat kolajnice?no neviem,s malím mi ukazal test az tyzden od meskania ms a tam som mala len slabeho ducha,a to som uz bola okolo 36-38dc,tak uvidime co s toho bude.

lauritka
18. nov 2012

@reni1512 no , ze si 28 dc neznamena nic, kedze nevieme kedy bola presne ovulka, mohla byt aj neskor.. tak uvidis, pockaj este par dni co bude, potom skoc k lekarovi.

reni1512
18. nov 2012

@lauritka 🙂 to nie mne 🙂?

vierka987
18. nov 2012

@lauritka no,ved prave..,aj mne sa zdaju tie teploty velmi vysoke..,teraz mam 9 den cyklu a 37,2..,kupim si novy teplomer a skusim merat s inym 🙂 ... v sept. mi robil gyn.horm.profil,zemarany sa ovulaciu..,kt.vraj v sept.prebehla a vysledky vraj ukazkove,no neviem..,na end.som est enebola,ale zacinam chodit po vysetreniach,bola som na hem. a vysledky budu 10.12,tak som zvedava a na end.sa tiez chystam,ale az po hem. mam pco,nie na 100 per.potvrdeny..,cyklus mam 35 dnovy,ale zacala som brat inofolic a tento mesiac bol normalny 28 dnovy..,tak som zvedava,ako to bude dalej..
hlavne s tych teplot som uplne mimo..,zajtra si idem po ovul.testy,co som si objednala. tak budem merat a testovat... 🙂 🙂 .inak,mas moj velky obdiv,pozrela som si tvoj profil..,si silna,ze to takto znasas..,ja som uz rozmyslala,z eopustim konika,lebo mi to asi nerobi dobre. Tesim sa,ze sa inym plnia sny a maju deticky,ale zaroven zavidim a mam take zvlastne pocity... a otazky tipu preco?
drzim Ti-nam palce.. ty este testujes?

lauritka
18. nov 2012

@denisa87 opravujem. 🤐

lauritka
18. nov 2012

@vierka987 a aky mas teplomer ???

ja ma cas na testovanie, este som pred ovu 🙂

no a ja som si uz nejak zvykla, uz som imunna voci tomu🙂 takze som v pohode. 🙂

reni1512
18. nov 2012

@lauritka ja viem ze nas mas vsetky tak raadaaa 🙂 aj my TEBA 🙂 a podla mna by ta mali zvolit za NAJ zenu poradkynu MK 🙂 🙂 🙂 !!!!

lauritka
18. nov 2012

@reni1512 dakujeeem, 🤐 🤐 🤐 🤐

vierka987
18. nov 2012

@reni1512 suhlasim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre