Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

pikvik1
27. nov 2013

@macetka To já tobě samozřejmě taky!!! 🙂

inngrid
28. nov 2013

@pikvik1 ako dnes?

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid Ahoj! je to blbý, dnes jsem zkoušela mamatest i clearblue a oba dva jsou jasně negativní. MS nikde.. miminko v nedohlednu..
Kdyby to klaplo, tak už by dnes ta čárka musela být vidět..

inngrid
28. nov 2013

@pikvik1 tak to ano, takze to budeš mat z hak kolky dc si? uz si premyslala ze sa objendáš k lekárovi?

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid Jsem dnes 39DC, k doktorovi jsem objednaná na příští úterý, tak mu ukážu ovu testy, doufám, že i zkontroluje jestli probíhá a poradím se s ním, hlavně tak dlouhé cykly jsou šílené ☹
Nejradši bych tam šla už dnes..

inngrid
28. nov 2013

@pikvik1 tak to ti verím ale nezabudni na ten infolic čo som ti radila

majka_3
28. nov 2013

@pikvik1 Ahojky..a neskusala si ten ovu test? z ranneho mocu?

pikvik1
28. nov 2013

@majka_3 ten jsem dnes nezkoušela, zkusím zítra

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid jak dlouhou dobu jste se snažili?

inngrid
28. nov 2013

@pikvik1 ja som vysadila anitkoncepciu koniec 08 začiatok 09 mesiaca - 09 -10 mesiac som mala 3x ms poslednú som mala 19*10 a uz nič takze asi 2 mesiace ale v podstate asi mesiac lebo tie prvé dva cykly sme sa nesnazili moc iba som prestala brat hak

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid tak to vám vyšlo pěkně rychle 🙂 jsem zvědavá, co mi řekne úterý doktor. necháte si říct, co to bude? 🙂

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid ještě se dívám na to PCO, že znakem může být zvýšení LH hormon, ....předpokládám, že by se to pak mohlo projevovat i těmi výraznějšími ovu testy... teda mé rozpoložení je černo černé...

inngrid
28. nov 2013

@pikvik1 vies čo aj som rada ze tak rychlo lebo ma lekári vysadili z tazkych liekov ak by sa nezadarilo šup šup tak by som potom musela zase na lieky a bolo by koniec snazenia a medzi nami je to asi aj vymodlené babatko 🙂 ale hej v podstate dost rychlo a ja som bola aj štastná ze cykly po vysadení išli ako tak v norme v podstate mala som nejaké ovulačné špinenia ale bolo to ok 🙂

a vies čo asi nie asi to nechcem vediet premyslam ze sa necham prekvapit 🙂

pikvik1
28. nov 2013

@inngrid Tak to je paráda, že vám to vyšlo! to je super 🙂 Já bych se taky nejradši nechala překvapit, ale manžel se na to moc netváří. Pěkné překvápko 🙂

petra321
30. nov 2013

Ahojte baby!!🙂dnes som skúšala ovu test namiesto tehu, keďže som doma mala len tieto>🙂MS mi mešká iba 6 deň, ale ajtak mi to nedalo😲Cyklus mám 28 dňový, a ovulka bola 9.11:-)Stale mám pocit ze uz už,kontrolujem sa stále a nič, prssia ma bolia ale nie tak ako pri prvom tehu, ktoré však nedopadlo dobre☹..To jediné ma pletie😲Posledná MS 27.10

marienka1703
30. nov 2013

zeeny to akoze ovu test v prípade ze ste tehotna vyjde pozitivne????? dajte mi trosiku svetla v tomto🙂

donna11
30. nov 2013

@marienka1703 je to tak..ja som skusala a vysiel..ale ked uz par dni ms meska, ciarka na ovu musi byt silnejsia ako kontrolna.. 🙂

marienka1703
30. nov 2013

@donna11 dakujem,,,,🙂

lauritka
30. nov 2013

@petra321 urob tehu testik ;)

isabella22
30. nov 2013

@petra321 skus v pondelok urobit tehu a uvidis drz sa ...aj ja mam pozitivny ovulacny dialnice jak hrom a tehu negat.

petra321
30. nov 2013

@lauritka @isabella22 jooj baby modlim sa každý deň aby bol tehu pozitivny a aby neprišla MS0🙂ale bojim sa negativneho výsledku☹teraz ked pozriem na ten vyschnuty ovu test tak vyzerá ta kontrolna palicka trošku silnejšia ako testovacia...držte mi silno silno palce aj na nohách:-*

isabella22
30. nov 2013

@petra321 neboj sa v tvojom veku mas dostatok casu na snazenie 🙂 ale drzime vsetky prsteky 🙂

lauritka
30. nov 2013

@petra321 drzim palce. ;)

petra321
30. nov 2013

@isabella22 viem ze mam a aj to tak beriem ze este bude veľa pokusov🙂Ale ak by to vyšlo hrozne by som sa potešila ja aj priateľ🙂

petra321
2. dec 2013

Ahojte,robila som pred chvíľkou testik ale zostala som prekvapena😲Na teste za zjavila kontrolna palicka a ta druha testovacia bola taka ze bola len odspodu tmavšia a hore slabulinko ružová..Môže to byť tým ze test ma citlivosť 25?Znacka je nejaka neznáma z hypernovy😲

kacka_dj
3. dec 2013

@petra321 ahoj,hod sem foto 🙂

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 ahoj moja ako ides dnes k tomu lekárovi?

petra321
3. dec 2013

@kacka_dj ahoj, neviem ci je to dobre vidieť..inú foto nemám lebo som v práci😲 Ale naozaj sa mi to ešte nestalo ze od konca ružový a od polovičky duch😲😲fakt nechápem😀

petra321
3. dec 2013

@kacka_dj test je este mokry..suchy je trošku viac tmavší..a ten spodok nabehol hneď aknosom to ocikala a potom za tým kontrolna🙂

kacka_dj
3. dec 2013

@petra321 nj to je zvláštní 🙂 ale šance tam tedy je, když hned naběhl do půlky. Jedině ještě jednou testnout 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre