Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

petra321
12. dec 2013

@majka_3
Aha,lebo vôbec takéto v 😉 eci nevladam keďže som nikdy nemala s takými vecami ako sú cysty a pod.problemy.Tak som zvedava ze čo😲ďakujem🙂

majka_3
12. dec 2013

@petra321 ja ked som mala ale 17 rokov som mala cystu...dostala som vyvolavacku a po kontorle po ms cysta uz nebola...

pikvik1
12. dec 2013

@petra321 Ahoj, tak to je mi líto, já myslela, že je to na tutovku ☹

bubu4125
12. dec 2013

dievčatá, akú citlivosť má tento test? buď som slepá alebo neviem....neviem sa k tomu dopátrať....

petra321
12. dec 2013

@pikvik1 ja som si to tiež myslela a úplne son zostala sklamaná☹ale tak všetko sa pre niečo deje a asi. To tak ma byť🙂nabudúce to dúfam určite bude na dve // so šťastným koncom🙂

lauritka
12. dec 2013

@bubu4125 nepozam ho, a dnu v navode nie je napisane ?

bubu4125
12. dec 2013

@lauritka nie, študovala som to celé...nie je tam nič... 😒

lauritka
12. dec 2013

@bubu4125 neviem hmm a kolko ta sranda stoji ? 😕

bubu4125
12. dec 2013

@lauritka 1,77 a bol tam jeden kazetový ovu test...

lauritka
12. dec 2013

@bubu4125 😨 😨 😨 no dost teda.

bubu4125
12. dec 2013

@lauritka ???????

lauritka
12. dec 2013

@bubu4125 no dost drahe :D 1,77 za jeden test..

bubu4125
12. dec 2013

@lauritka prepáč, nejak mi nedochádza...ja ani neviem...síce za 6evri kupujem 7ks....tak ked si to prepočítam na to, tak to je dosť fakt...

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka ahoj, môžem sa opýtať na tvoj názor? Ďakujem

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka to su ovu testy

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka 8 a 9 dpo, je 23 a 24 den cyklu

lauritka
25. dec 2013

@lilaahmmad no zatial to je take normalne , ako pocas cyklu...ale nadej je stale, ze to zosilnie a bude pozitiv a potom ti ukaze aj tehu testik 🙂
este aspon do 12-13 dpo.

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka ďakujem, tak by som si to priala 🙂 dúfam, ze zosilneju a aj tehu bude pozitívny, inak, ovulku som mala, no podľa Dr.Jonasa mám otehotniet 3-4 januára, co bude cez menzes 😨

lauritka
25. dec 2013

@lilaahmmad noo, tak ak vtedy dojde mrska.. nie som si isty tym otehotnenim.. 😒

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka no práve, tiež sa mi nechce veriť, ze by som mohla otehotniet koncom mrchy, ale taký výpočet som od Jonasa dostala. Inak prvé tehu prišlo dva dni pred mrchou

lauritka
25. dec 2013

@lilaahmmad no to preto, ze sa ti posunula ovulacia.

lilaahmmad
25. dec 2013

@lauritka ovulku bežne sledujem mikroskopom lady tester, druha dcérka sa takto podarila. Teraz je to také čudné, tie ovu testy co som ti dala fotku akoby sa blížia ovulka, aj ked sa blíži mrcha, no a mikroskop ukazuje tiez, ze príde ovulka, som z toho popletená, moze byt ovulka dvakrát v jednom cykle? Asi ani nie, ďakujem, ze mi radíš 🙂

lauritka
26. dec 2013

@lilaahmmad mm to tazko. a nie s takym odstupom. ja som z toho mikroskopu bola stale sialena 😉
mne to ukazovalo hore dole.

ellenie
7. jan 2014

Caute babenky, co myslite? 🙂 vcera aj dnes mi vysiel takyto test 🙂

nikus20
7. jan 2014

@ellenie uz ako na tehu ?🙂

ellenie
7. jan 2014

@nikus20 nie, nie, to je ovulacny test 🙂

nikus20
7. jan 2014

@ellenie hej viem len ze to je na tehu aleob este len na ovu?🙂

ellenie
7. jan 2014

@nikus20 to je ovu test, takze na ovu 🙂

nikus20
7. jan 2014

@ellenie jaj tak lebo je to ze zistehenie podla ovu testov zistit tehu:P ja akurat idem na to odzajtra skusit🙂

mima300
15. jan 2014

Spravila som si ovulacny test 2 dni pred ocakavanou menstruaciou a mala som tam 2 ciarky. To iste aj nasledujuci den. Tak som si bola kupit tehotensky test a tam tiez 2 ciarky 🙂 Takze ovulacne testy ukazu tehotenstvo. Ale obe ciarky boli silne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre