Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lindusik
13. júl 2013

@lauritka ahoj, chcela by som sa Ta opytat ako je to s tymi ovu testikmi pri testovani tehu ;)
6.7. Som mala ovu test pozitivny - tak sme sa snazili ;)
7.7. Slabne - aj v ten den sme sa snazili ;)
8.7. Slabulinka ciarka
9.7. Biely ovu testik
10.7. Biely
12.7. Biely
13.7. Dnes- na ovu testiku sa ukazala slaba ale dost viditelna ciarka, taka ako 7.7.
Bola som u gynekologicky 2.7. A povedala ze folik ma 13 mm.
4.7. Som mala taky natahovaci vytok, ale netestovala som a ani sme sa nesnazili, ken pisem mije pozorovania.
A 6.7. Som mala uz aj take ruzovo cervene zaspinene gatky tak som testla viditelne pribiehala ovulka.
Takze ovu pravdepodobne bola toho 6.7.
Potom tie testiky boli biele a teraz zas stmavol...,
To znamena ze by som mohla byt tehu?

lauritka
13. júl 2013

@lindusik ahoj, nvies ho odfotit ??
tmavsiu druhu mozes mat aj per dni pred MS:. dolezite je, aby boli obidve uplne rovnake. vtedy je moznost , ze je to tehu.
ale to potom vyjde uz aj tehu testi🙂

lindusik
13. júl 2013

@lauritka dakujem ze odpoved, vidim ze sa dost vyznas ;)
nemam teraz cas stahovat fotku do PC, lebo strazim sestrinu malu, takze mam dve male fesandy ;) takze iba tak na rychlo cez mobil ;)
Aale citam ze sa ma testovat z ranneho mocu. Ja som vzdy testovala poobede akebo vecer. Aj ten dnesny bol z obeda.
Tak vyskusam zajtra rano a uvidim ;)
Ale nechcem si nahovarat, ale uz asi dva dni po ovulke ma zacalo pobolievat v podbrusku tak ako na mrchu.

lindusik
13. júl 2013

@lauritka teraz pozeram ze ten moj dnesny test vyzera ako ten ktory dala sisi222 dnes o 10.00 fotka so zltymi testami - ten v prvy najslabsi ;)

lauritka
13. júl 2013

@lindusik ano , testuj rano 😵 🤐

lenulikus
13. júl 2013

@lindusik ahoj, ja som tehu zistila prave cez ovu testy, lebo som si splietla jeden neskory vecer ovu s tehu testom a ten vysiel pozitivne 😀 (testovala som sa na ovu niekolko dni, raz nahodne zamenila testy a zistila tehu)
Avsak po cely cas mojho "testovania" ovu testikmi, tieto vzdy vychadzali pozitivne...ciarka stale silnela a nikdy test nevysiel biely...myslim tym teda,ze aj par dni pred samotnou ovu aj po nej na ovu testoch boli dve ciarky
Skus pockat nejaky tyzden dva (hoci zvedavost je strasna vec 😀 ) a tak testni uz origos tehu testom

lindusik
14. júl 2013

@lauritka tak som si urobila testik rano a vysledok... Slabulilinka skoro ziadna ciarka ;((((
mrchu mam dostat 23.7. Tak uz netestujem a necham to na prirodu ;)

lauritka
14. júl 2013

@lindusik tak to je este skoro na testovanie ;) este to moze zosilniet neskor. 🙂

lindusik
15. júl 2013

@lauritka ahoj, vcera som si urobila ovu testik tak ako som ti pisala... Ale urobila som jednou ranou aj tehu test. Samozrejme bol biely ;) ale dnes dom na neho kukla a je tam slabulinka ciarka 😨 😨 😨 Moze to znamenat tehu? Bolo to ale az na druhy den !?!
Asi to nie je relevantne, ci?

lauritka
15. júl 2013

@lindusik nevies odfotit ? ;) a nie je to len kanalik alebo duch. a ovulacny je aky ?

lindusik
15. júl 2013

@lauritka tak ovulacny bol biely. Noooo a je to taka slabulinka ciarka, ale ide o to ze az na druhy den, vcera tam nic nebolo... Hm

lindusik
15. júl 2013

@lauritka prepac adi blba otazka.... ;) co je to kanalik?

lauritka
15. júl 2013

@lindusik hmmm... kanalik je tam kde by mala byt ciarka, oznacene, ked si tehu tak sa tovyfarbi.. duchovia byvaju sivi, alebo potom vidno len obeysy toho kanalika, kde by mala byt ciarka.

lindusik
15. júl 2013

@lauritka ;))))) to je normalne veda ;)))) skusim zas rano ;)

ja1985
16. júl 2013

@lauritka ahoj, ja sa chcem opytat, ci je take dolezite aby sa ovu test na zistenie tehotenstva robil rano? lebo ja som si asi pred dvoma hodkami urobila ovu test, nakolko na tehu test este nemam odvahu 😖 , a ten ovu test vysiel kraaaaaaaaaaasne pozitivny...myslis ze sa tym da nejako riadit alebo nie? som 36 DC, posledne tri mesiace som mala ms takto: 29 dc, 33dc, 34 dc....z tycho som si urobila priemer (niekde som to takto citala) , teda ms by som mala dostat na 32 dc..teda mi meska 4 dni....takto pre mna laicky odovodnene 😀 budem vdacna za vsetky rady 🙂

lauritka
16. júl 2013

@ja1985 noo.. v neskorsom stadiu tehu uz to moze byt aj cez den s myslim ;) cikni na tehu test.. a ovulku nemozes mat teraz urcite ci ?

ja1985
16. júl 2013

@lauritka nemyslim zeby to bola ovulka....ovu bola pravdepodobne 12 dc...mna uz asi dva tyzdne boli brucho ako pred mrchou ale o dost dost vyraznejsie...taket obolesti som nikdy nemala, a stale ich mavam tak dva dni pred mrchou, ale ovela slabucke....uvidim kedy sa odhodlam na tehu test 🙂

lauritka
16. júl 2013

@ja1985 ak mas uplne pozitiv cikaj rano tehu ;)

lauritka
16. júl 2013

@ja1985 jezis
no okamzite tehu test !!! :D

ja1985
16. júl 2013

@lauritka 😀 zlataaaaaaaaa....testnem asi stvrtok rano, kedze mam volno a zajtra vstavam skoro tak neviem ci sa mi bude s tym chciet hrat rano o siestej 😀

55alexandra55
17. júl 2013

@lauritka Ja som si len tak zo srandy urobila včera ovulačný test mala som 3DC a takto mi vyšiel test druhá čiarka je len trošičku slabšia ako testovacia, pritom som sa vôbec neriadila tým, že 2 hodiny nemám pred testovaním piť tekutiny, menštruácia mi prišla normálne, mám si aj napriek tomu urobiť tehu test???? môžem si ho už urobiť teraz, alebo až ranného moču??????

lauritka
17. júl 2013

@55alexandra55 fihaa to je zaujimave .. a MS bola uplne normalna.. no skus si urobit tehu testik co ukaze.. takyto silny ovu po ms som este nevidela. 🤐

55alexandra55
17. júl 2013

@lauritka tento test bol robený včera na 3 deň menštruácie 1-2 deň som mala klasicky silnú menštruáciu a včera dnes slabšie špinenie.

lauritka
17. júl 2013

@55alexandra55 no skus tehu testik, niektore zeny mozu mat aj v tehu ms.. a preco ta vlastne napadlo, robit si ovu testik ?? 🙂

55alexandra55
17. júl 2013

@lauritka zaujala ma táto tema na MK o zisťovaní tehotenstva pomocou ovu testov, tak som si ho len zo srandy ocikala a išla som si oči vyočiť, keď som videla taký výsledok 😉 no nič keď prídem z práce skúsim testnúť 😵

55alexandra55
17. júl 2013

@lauritka takže pred chvíľou som to testla, ale s tehu určite nič nebude, tehotenský test je negatívny a ovulačný slabne

lauritka
17. júl 2013

@55alexandra55 😒 aha... tak nevim hmm.. ze preco si mala tak vela LH hormonu hned po mrche...

lindusik
17. júl 2013

@lauritka Dnes po robote o cca 18.00 som si urobila ovu aj tehu test. Na ovu slaba ciarka a tehu nic. Ale po asi 2 hodkach som isla na wc a nedalo mi to tak som kukla aaaaa na tehu slabuliliiiinka ciarka. Ale ked som to chcela odfotit tak na fotke nic nevidno. Tu ciarocku vidno iba ked sa pozriem z isteho uhla na testik.... Proste ked si oci vyociiiim tak tam nieco vidno 😀 Ale pravdepodobne to nic neznamena 😉

lauritka
17. júl 2013

@lindusik no uvidis ci to zosilnie ;) skus zase o dva dni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre