Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

agaga
14. nov 2013

Ooooooooooooch ☹

pikvik1
14. nov 2013

Ahoj holky, jsem čerstvá snažilka a protože první cyklus nebyl úspěšný, ten druhý jsem začala zkoušet jednorázové ovulační testy. Zaujala mě tato diskuze, protože mi vycházejí nějak zvláštně 😉 tak asi budu testovat dál, kdyby to třeba zase sílilo 🙂 Můžete mi prosím mrknout na nafocené ovu testy? Který den byste tiply, že proběhla ovu? Moc děkuju za zkouknutí!

bubu4125
14. nov 2013

@uankab nebolo, lebo zo spinenia je teraz dobre silná ms! Takže ideme odznova!

uankab
15. nov 2013

@bubu4125 , takze vlastne testovat sa ovu testom je viac menej blbost, nie?
ja tiez zacinam spinit 🙄

lenocka78
15. nov 2013

@uankab neni to blbost, ona nemala pozitivne ovu testy ale negativne, ovu testy ozaj dokazu odhalit tehotenstvo skor, no tehotna si len pokial je ovu test pozitivny, cize minimalne rovnake ciarky

bubu4125
16. nov 2013

@lenocka78
@uankab potvrdzujem, dokonca aj teraz počas ms som mala ovu test slabú čiarku.... Aj na letáku od ovu testov máš naznačené, že slabá alebo žiadna čiarka je negatívne! Iba rovnaká alebo silnejšia je pozitívna...

inngrid
16. nov 2013

@lenocka78 moja tehu test negatívny uplne biely 1 den v omeškaní som ovu test uplne silny poztitivny teplota stupa

lenocka78
16. nov 2013

@inngrid no super, tak to znie velmi dobre! musis este vydrzat teda 🙂

inngrid
16. nov 2013

@lenocka78 no keby to tak chcelo ostat bol by to zázrak 🙂 u nás

majka_3
17. nov 2013

@tamarka9 to mi je luto ☹ ale asi to tak malo byt...prajem aby tento mesiac bol uspesny az do konca 😉 a bola si aj u dr?

majka_3
17. nov 2013

@denisa87 Ahoj no co ako si na tom? ovu testy boli naaadejne 🙂 tmavnu? 🙂

denisa87
17. nov 2013

@majka_3 Ahoj,joj ja som uz 5dc 😒 ideme do dalsieho kola 😀

tamarka9
17. nov 2013

@majka_3 ahoj jasne bola som aj u lekara, ale to bola cista katastrofa, hladam si noveho, pretoze ten moj mi ani len sono nechcel urobit, iba mi znovu zobral krv a povedal ze hcg klesa, ale ziadne poucenie, ziadne sono, ziadna prehliadka, hoci som tam isla hned ako som prestala krvacat, no proste cele zle. Teraz cakam kedy pride mrcha, sa na nu tesim ako nikdy inokedy 🙂

majka_3
17. nov 2013

@tamarka9 veru hladaj noveho lebo podla mna sono ti mal spravit aspon na kontrolu ze ak tam nieco bolo ci to vyslo vsetko von.. ☹
ach jo..... dufam ze to bude vsetko dobre....a cim skor sa ti zadari a prides az do uspesneho konca 😉

majka_3
17. nov 2013

@denisa87 ahaaa...no drzim palce v dalsom kole 😉

tamarka9
17. nov 2013

@majka_3 no vsak na moje naliehanie mi ho urobi ale az buduci pondelok co je nieco vyse dvoch tyzdnov po potrate- neviem ci to ma este zmysel, ale chcem tam ist, ci sa mu to paci,a lebo nie. A uz hladam niekoho noveho, len je to narocne ked nepoznas, aby som nesla z kaluze do blata...

majka_3
17. nov 2013

@tamarka9 ved ano treba ich omrkat ako hovoris...a daj vediet... bude dobre 😉

tamarka9
17. nov 2013

@majka_3 dakujem, veru bude dobre 🙂

pikvik1
19. nov 2013

Holky myslíte, že by to mohlo znamenat těhu? Těhu test byl dnes (30DC) negativní. Pozitivní ovu test byl s největší pravděpodobností 19DC. Ty ovu testy jsou dělané ráno. Nevím, kdy mají přijít měsíčky, je to druhý cyklus po vysazení HA.

inngrid
20. nov 2013

@pikvik1 na 100 % 🙂

pikvik1
20. nov 2013

@inngrid Děkuju za reakci! 🙂 mám strašnou potřebu to s někým probírat a nikdo se neozývá.. ty brďo, kdybys tak měla pravdu... nezbývá než čekat, ale teda ten jeden ovu test denně zkusím. Na jednu stranu se snažím držet při zemi, víme jak to je - dokud není pozitivní těhu test.... ale tak strašně tajně doufám. A tohoto tématu jsem se chytla jak klíště 🙂 Díky ještě jednou za tip 🙂 hezký večer!

inngrid
20. nov 2013

@pikvik1 pozri ja viem, ze som tehotná asi 4 dni 🙂 a to bolo tak v piatok mi mala príst ms neprišla ja som si merala aj BT a stale som mala vysoké teploty ms meškala v sobotu tiez rano som urobila tehu test ale bol uplne biely uplne tak som si hovorila meška lebo ovulácia bola neskoro priznaky az na bolesti prs nejako špeci ani nie a to som priposovala tym ze som pred menzesom - a kočky mi poradili v snazilkách nech skusim ovu test dala som v sobotu a 2 silné čiarky nechapala som tak v nedleu zase ovu test presne ako ty ale v nedelu uz som mala ducha a bola som 30DC 🙂 takze presne ako ty išla som kupit rozne tehu testy a uz som mala na inej značke krásne 2 čiarky kontrolna slabšia ale duch to teda neboj takze ja som si istá aj ja som to mala presne ako ty 🙂 a som po vysadení hak tak čo ti poviem 🙂

inngrid
20. nov 2013

@pikvik1 a neni mozné aby si mala ovulku 2x do mesiaca neexistuje ani po vysadení 🙂

luckalucka83
20. nov 2013

@pikvik1
ja som mala tiez takyto ovu test na 10 dpo a potom tehu test pozitivny 🙂
skus zase zajtra hed rano ovu test a ked ciarocka bude este tmavsia, tak je to tehu , a ak mas tehu test, vyskusaj aj ten zajtra rano a potom nas informuj 🙂

drziiiiiim palce

pikvik1
20. nov 2013

@inngrid Ježiš to je super! 4 dny, to musí být tak krásný pocit!! Tak to parádně vyšlo, moc gratuluju!! Já se chci opičit 😀

inngrid
20. nov 2013

@pikvik1 tak určite nás informuj ale ja myslim ze to tam bude kedy si mala inak poslednú ms budeš mať tp tak ako ja myslim 🙂 ako kedy ti začala posledná ms?

pikvik1
20. nov 2013

@ luckalucka83 Ahoj 🙂 já se začínám docela bát, protože jsem těhu test zkoušela naposledy předevčírem a byl čisto čistý, a to je teda dost blbej pohled ☹ To já pak celej den přemýšlím nad neplodností pomalu... no stres. Co když ten ovu test bude stejnej? že třeba nebude tmavnout... tak to asi nic, že? ještě jsem se schválně dívala, jestli ty ovu testy nejsou nějaké hodně citlivé, aby třeba nezaznamenávaly všechno, ale je to citlivost 20, tak snad jsou k něčemu.... ale tak asi netrpělivost bude větší, tak ráno testnu a hned dám vědět.

pikvik1
20. nov 2013

@luckalucka83 Ahoj 🙂 já se začínám docela bát, protože jsem těhu test zkoušela naposledy předevčírem a byl čisto čistý, a to je teda dost blbej pohled ☹ To já pak celej den přemýšlím nad neplodností pomalu... no stres. Co když ten ovu test bude stejnej? že třeba nebude tmavnout... tak to asi nic, že? ještě jsem se schválně dívala, jestli ty ovu testy nejsou nějaké hodně citlivé, aby třeba nezaznamenávaly všechno, ale je to citlivost 20, tak snad jsou k něčemu.... ale tak asi netrpělivost bude větší, tak ráno testnu a hned dám vědět.

pikvik1
20. nov 2013

@inngrid Tak drž pěsti, dám vědět v každém případě! Poslední MS začala 21.10.2013. Takže je fakt, že teď je to cca ten měsíc. Jsem napnutá jak kšandy. Napadá tě, co by mohlo způsobovat takové výsledky, kdybych nebyla těhu?

pikvik1
20. nov 2013

@inngrid Já bych si tak přála být u stromečku s vědomím, že čekáme malýho pišišvora 🙂 Aspoň máš dárek pro všechny 🙂 Už jsi to řekla tatínkovi, nebo vyčkáváš třeba na ukázání srdíčka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre