Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

pikvik1
23. nov 2013

@majka_3 No poslední MS byla 21.10., takže 33DC, mám teď druhý cyklus po vysazení HA, takže sama moc nevím.první cyklus byl dlouhý (nějakých 40 dní), už jsme byla objednaná k doktorovi, nakonec MS přišla sama. Teda to mě mrzí, to už muselo být docela nadějné ☹

pikvik1
23. nov 2013

@yvetta No to je klasika 😀 😀 teda tak dlouho čekat na mimi, to musí být šílený.

pikvik1
23. nov 2013

@eeen Už jsem si to tak nějak malovala no.... věřila jsem tomu až moc. ale mělo by to tak vycházet myslím...aspoň většinou 🙂

majka_3
23. nov 2013

@pikvik1 a vies ze si mala uz tento mesiac ovu? neni toto nahodou ovu? 🙂

pikvik1
23. nov 2013

@majka_3 To je komedie toto 😀 ale otázka je to dobrá, taky nad tím od včerejška přemýšlím...ale pokud byl ten včerejší pozitiv (dělaný ráno), tak to už mám asi smůlu...to už bude vajíčko fuč.... najdu fotku za začátku, když jsem testovala.....

eeen
23. nov 2013

@pikvik1 no tak to jsme na tom podobně....já měla první cyklus ukázkově 28, druhý už 35 a teď ten poslední 40, taky jsem dělala těhu test a ono nic a nakonec mrcha přišla, byla jsem z toho dost zklamaná, protože jsem tomu fakt věřila, snažení proběhlo pěkně obden obdva celej cyklus a ono nic ☹, tak snad listopad, jen doufám,že se mrcha neprotáhne o dalších 7 dní...chci tento měsíc poprvé zkusit ovu testy, abych věděla, kdy ovu bude a mohla čekat i mrchu

eeen
23. nov 2013

@pikvik1 ovulace nastává až 12-36 hodin po pozitivním testu,nebo tak nějak 🙂, takže nejlepší čas na to vlítnout 🙂 😀 😉

pikvik1
23. nov 2013

@eeen To věřím, člověk už si dělá naděje a pak stejně ticho po pěšině ☹ hlavně s takovými cykly. Já jsem to první neřešila, pak jsem si říkala, safra, jestli mám vůbec ovulku, tak jsem testovala (ob den spolu nespíme, nechtěla jsem to prošvihnout), ale jsem z toho spíš jelen ☹ navíc s tou pošahanou délkou cyklu...

pikvik1
23. nov 2013

@eeen Tak to ho budu muset nějak nenápadně znásilnit, kdyby náhodou, ale je pěkně ztrhanej, tak snad 😀 ale teda pokud je fakt ovulka 32DC..strašný...

majka_3
23. nov 2013

@pikvik1 nooo asi uz ano ked test slabne... 😖 😖 😖

eeen
23. nov 2013

@pikvik1 jj ta délka je naprd....chci to taky nějak začít řešit,protože je to hrozná doba, 28 dní je úplně parádních....teda normálně bych byla ráda za mrchu jednou za 40 dní, ale teď zrovna ne...

pikvik1
23. nov 2013

@majka_3
@eeen

Testování po MS, možná jsem měla začít dřív..
To jsou taky super výsledky.....

eeen
23. nov 2013

@pikvik1 no ale může být, jestli si měla cyklus 40 dní, tak teď může být tak nějak zas kolem 45 a to by vycházelo na ovu teď

eeen
23. nov 2013

@pikvik1 tak teď jsem z toho jelen úplně, to vypadá i na pozitivní 17,19,22 😕

majka_3
23. nov 2013

@pikvik1 nooo tam je pekny 22dc myslim ze ten je asi najtmavsi 🙂 ale ked ja sa sama moc tomu nevyznaam 🙂 ja testujem tak isto ale zda sa mi ze mi vobec netmavne 😀
v kazdom pripade poisti si to a skoc s mm do postele 😝 😝 😝 😝 😉

pikvik1
23. nov 2013

@eeen Haa, no a teď babo raď....

pikvik1
23. nov 2013

@majka_3 Zapracuju 🙂 jinak mě napadá jediný rozdíl, že ty první jsou dělané odpoledne a ty ze současnosti ráno, nicméně je to guláš 🙂

majka_3
23. nov 2013

je uz rovnaka? ci este kusok chyyba 🙂 ked ja sa tomu voobec nerozumiem..mam hlien ako bielok 😅 😅 😅 az vodovy... Laurika daj radu 🙂

majka_3
23. nov 2013

nestmavla nejak rychlo? @lauritka

pikvik1
23. nov 2013

@majka_3 Já bych řekla, že jo 🙂 možná zkusit ještě odpoledne.

majka_3
23. nov 2013

@pikvik1 mam tusim posledny test 😀 tak neviem ci nechat na poobedie alebo zajtra 🙂 dilema 😀

lauritka
23. nov 2013

@majka_3 no je uz skoro rovnaky. ao niekedy to takto rychlo stupne.
tak daj testik zajtra a pre istotu sa uz od dnes snazte ;) ak bude zajtra slabsi, ta vrchol je dnes. ak bude sinejsi, tak pen budete este pokracovat v snazeni o jeden den dlhsie ;)

majka_3
23. nov 2013

@lauritka ou 🙂 dakujeeem 🙂 a ten hlien je ok?

lauritka
23. nov 2013

@majka_3 samozrejme ;) to je klasicky plodny hlien.

majka_3
23. nov 2013

@lauritka 🙂 no uvidime ..takze dnes a zajtra snazenicko.ano? 🙂

lauritka
23. nov 2013

@majka_3 ano a ked bude zajtra silnejsi, tak aj pozajtra

majka_3
23. nov 2013

@lauritka dakujem..a tebe prajem vela stastiav tomto cykle 🙂 ako si natom ty? 🙂

lauritka
23. nov 2013

@majka_3 o ja som na zaciatku cyklu.. 🤐

majka_3
23. nov 2013

@lauritka tak tento mesiac bude ten vytazny 😉 dufam..drzim palce... 😉

lauritka
23. nov 2013

@majka_3 aj ja tebe 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre