Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

satanka1
5. máj 2014

@macinka92 tehu si nerobila?

satanka1
5. máj 2014

@macinka92 musí byť brutálne pozitívny .aby ukazoval tehotenstvo

macinka92
5. máj 2014

@satanka1 nie nie este mi to ani nemeska len sme boli na vylete a nedali si pozor takze som zvedava a domamam len ovu a jeden tehu ale ten vysiel negatkovy a je to len dva tyzdne od sexu

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 pomohlo by foto?

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 ta original ciarocka je rovnako tmava ako ta co je vzdy

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 ja mam s toho nervy strasne myslis ze to moze byt tehotenstvo kedze ovuku som uz mala

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 tazko povedat je to mozne ale testovala by som uz len tehot.testami

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 lenze ja mam este tyzden pred ms len ti e neukazu

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 jaj to som nevedela tak to je ozaj skoro.tak pockaj do ms a uvidis. A ktory dc si mala ovulaciu a teraz si aky den dc?

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 16nasteho som mala ms a presne ovulka bola minuly tyzden zaciatok

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 ale ked ja mam s toho ine nervy ani chodit nemozem sa mi hlava toci bolia ma prsia nervozna som
uplne ina ako som bola ja neviem

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 teoreticky by si mohla mat po tyzdni priznaky ale tocenie hlavy nie je priznaj. A oplodn.trva do tych 5-8 dni

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 hjej ja púri prvom som to tak zistila hlava sa mi tocila slaba som bola aj kamoska odpadavala

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 tak treba len tyzden pockat a vyskusat test 😉 aj ja cakam kym budem moct vyskusat

macinka92
5. máj 2014

@milacik3 dakujem pekne z tyzden osedicvim

milacik3
5. máj 2014

@macinka92 tak asi skor sa to neda zistit co uz :-/

satanka1
6. máj 2014

@macinka92 ja som mala ducha na teste 10 dni po ovulke a teda tyzden pred ms,ktora uz neprisla.

macinka92
8. máj 2014

@satanka1 ja som skusala uz dva dni tehu testy a nic ani naznak iba tie ovulkove supozitivne

stepankakv
19. máj 2014

Ahoj holky 🙂 Prosím o radu... Stalo se tady někomu, že ovu testy byly 28 - 33DC bílé nebo hoooodně slabá čárka a těhu test pozitivní? Děkuji moc za každou reakci 🙂

witch393
22. máj 2014

Ahojte baby kedy po OVU si môžem spraviť test či to naše snaženie bolo úspešné??? lebo mam taký zvláštny vnútorný pocit , že to už konečne vyšlo :D Dnes v noci na nočnej som sedela vonku na lavičke a pozorovala som oblohu a pýtala som sa niekoho tam hore kedy sa to už konečne podarý a videla som padať hviezdu a keď som prišla ráno domov na streche nám sedel BOCIAN :D na znamenia neverím ale čo je moc to je veľa ......teším sa 😅

majka_3
25. máj 2014

@witch393 no co ako to dopadlo?? 🙂 nasla si na tehu // ??? ak chces testovat ovulacnym tak treba ranny moc a treba robit niekolko dni za sebou..aby si videla ci ta druha palicka bledne alebo tmavne...ak tmavne tak to by mohlo byt tehu ale aj nemusi...niekomu tmavnu testy aj pred mrchou... drzim palce a urcite daj vediet ci ta hviezda a bocian boli na nieco 😉

witch393
25. máj 2014

@majka_3 ešte som netestovala myslím že je to za času ale nemožem sa dočkat 😀

hnedula
29. máj 2014

@lauritka takto to vyšlo no posúď, ospravedlňujem sa za kvalitu fotky

lauritka
29. máj 2014

@hnedula no nic. klasicky negativny ovu testik.

hnedula
29. máj 2014
naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
21. jún 2014

@naoi a mala si jasne pozitivny toho 9.6 ??
a teraz zase jasne pozitivne ?? nemas nahdou aj taky plodnejsi hlien ??

ak na tehu nei je nic, tak mozno ovulku mas az teraz.. a prvykrat nepraskol ziadny folikul

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pikvik1
1. júl 2014

Ahoj holky, myslíte, že by z toho mohlo něco být? Těhu test byl dnes ráno negativní ☹ je to 25 a 26DC, cyklus mívám 28 dní.

lauritka
1. júl 2014

@pikvik1 a nemohla sa ti z nejakeho dovodu len posunut ovulacia ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre