Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

timi1210
1. apr 2014

@pikvik1 no ved to ze je to už nejaka dlhsia doba ovu pozitivne tehu negativne a to som si tehu test robila aj dnes a tam ani naznak ciarky ani len maly dušicek :(takze fakt neviem skusim este zajtra rano zrobit ovu test a uvidim co mi ukaze a to sa testuje hned z prveho ranneho mocu?aby som vedela ci dobre testujem...neboj podari sa 🙂

smoulinka13
1. apr 2014

@timi1210
@pikvik1 dakujem, dufam ze je to tak 🙂 ja som momentale po KET (umele op) a stvrtok idem na krv, tehu testy stale negat tak som zvedavaaaa ci tie ovu testy ma zachrania 🙂) myslite na mna

timi1210
1. apr 2014

@smoulinka13 prajem ti aby ti to vyslo drzim silno palceky a daj vediet ako si dopadla

pikvik1
1. apr 2014

@smoulinka13 Držím všechno, co mám 🙂

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Tak zkus zítra i ten ovu test, uvidíš podle něj. Samozřejmě, že je všechno individuální...no těžko říct...na druhou stranu ovu test ti nevyjde silně pozitivní kvůli blížící se ms, něco za tím být musí. Tak zkus zítra 😵

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Teď přemýšlím, jestli se dělají z první ranní moči, ale asi jo. Takže zkus ráno.

smoulinka13
1. apr 2014

@timi1210
@pikvik1 dakujem stvrtok dam vediet 🙂

timi1210
1. apr 2014

@pikvik1 no zajtra rano skusim a dam vediet ako som dopadla... 😀

pikvik1
1. apr 2014

@smoulinka13 Dej, budeme se těšit 🙂

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Určitě, doufám, že bude super pozitivní 🙂

timi1210
2. apr 2014

@pikvik1 ahoj tak dnes dorazila mrcha :( snažime sa dalej

pikvik1
3. apr 2014

@timi1210 Ale néééé ☹ to je mi líto ☹

smoulinka13
3. apr 2014

@pikvik1
@timi1210 ahojte baby, takze ovu testy boli pravdive..tehu som bola ale len chvillku :((( embryko sa uchytilo ale potom odislo...dnes hcg 5,3...joj...takze v aprili dalsi pokus:(

pikvik1
3. apr 2014

@smoulinka13 ☹ Ježiš to mě mrzí ☹

timi1210
3. apr 2014

@smoulinka13 ooo to ma strasne mrzi hlavu hore ideme dalej april bude nas vitazny mesiac

smoulinka13
3. apr 2014

@timi1210 ano v aprili to musi vyjst nam obom!!!

mirulka167
4. apr 2014

Ahojte🙂 Chcela som sa s vami poradit. Ovulaciu som podla testu uz mala pred 9 dnami-18DC.. Ale dnes reku (27dC)idem vyskusat ovu.test,len tak a vysiel mi podla mna pozitivny vysledok.Teraz neviem co si mam o tom mysliet. Co si o tom myslite?🙂 Mavam cca 35 dnovy cyklus. Dakujem za odpovede🙂

bloncka007
4. apr 2014

@mirulka167 Ahoj. No sú dve možnosti. 🙂 Buď si tehotná alebo máš druhú ovulku. 🙂 Mne sa to už stalo, že som mala v jednom cykly dve ovulky. 🙂 A tiež mávam cca 35 - dňové cykly..

lauritka
4. apr 2014

@mirulka167 no ak ti zajtra este zosilnie, skusila by som tehu testik ;)

mirulka167
5. apr 2014

Ahojte dievcata🙂
Dakujem za odpovede 🙂 Dnes som rano skusala a zda sa mi uz o nieco slabsia ciarocka :/ ale aj tak mi pride dost silna na rano...uvidime 🙂 pekny den

majuska7979
9. apr 2014

juj baby vidim tu riadne pozitivne ovu testy ...to tie moje velmi slabo viditelni duchovia to je mrcha a nie tehu 😀 😵 😵 ale som tapa ja tapa 😀

lauritka
9. apr 2014

@mirulka167 ah.. :( no uvidis..

pikvik1
11. apr 2014

Hezký den holky, prosím vás, když mi takto vyšel ovu test na 11DPO, tak už je to asi marný, co? ☹

xgynekolozka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
11. apr 2014

@pikvik1 no vcera bol vrchol, ovulka do 48 hodin, cize este stihate v pohode ;)

pikvik1
12. apr 2014

@lauritka No, jenže to už jsou po-ovulační (26,27,28DC), jakože jsem zkoušela, jestli by se neukázalo těhu... ale dnes ráno přišla ms, tak jsem zase zklamaná ☹

lauritka
12. apr 2014

@pikvik1 aha. juj som si nvsimla, ze to bolo dpo... 😕 😕 a take silne a aj tak prisla mrska... :(

pikvik1
12. apr 2014

@lauritka No ☹ tisíckrát jsem si říkala, že z toho asi nic nebude, ať se na nic netěším, ale stejně ta ztracená jiskřička naděje tak bolí ☹ hele...myslíš, že když se nám 8 měsíců nedaří, mám třeba manžela nalomit na spermiogram? nebo bys ještě počkala? podle mudr. mám ovulku v pořádku..

pikvik1
12. apr 2014

@xgynekolozka A máš s nimi opravdu dobrou zkušenost? Ty stránky jsou takové...obyčejné... 😀

lauritka
12. apr 2014

@pikvik1 urcicte by so m nalomila 🙂 ale aj zdravym parom to moze trvat okolo 1,5 roka.. v pohode a nemusi byt nic nikomu.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre