Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

eeen
3. dec 2013

@petra321 to jsem ještě neviděla...asi by bylo dobrý test zkusit ještě jednou 🙂 držím pěsti,ať jsou //

petra321
3. dec 2013

@kacka_dj
@eeen
Veru aní ja som ešte takéto niečo nevidela😲pozerala som na to večer ako puk...🙂V štvrtok skúsim druhý,ak dovtedy nepríde mrcha😖 ďakujem 🙂

bibi24
3. dec 2013

@petra321 sprav novy test, vyzera to nadejne, tento test bol pravdepodobne na prd 😉

majka_3
3. dec 2013

@petra321 veru vyzera to naaadejne 😉 urcite test zopakuj 🙂 drzim palce 😉

petra321
3. dec 2013

@bibi24
@majka_3
Nooo uvidime, snáď vo štvrtok sa mi zjavia // jasnejsie🙂 skúsim aj citlivejší test😉oooo držte päste:-P

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid Ahoj 🙂 jsem ráda, že to mám za sebou, za ten týden jsem si stihla vymyslet všechny diagnózy, proč nebudeme mít děti.. ☹ už jsem zpátky, udělal mi UTZ a říkal, že je tam vše v pořádku, že tam žádný problém nevidí. Vzala jsem s sebou i ty ovu testy ať je vidí a on říkal, že podle něj není pozitivní ani jeden a že nejlepší bude, když tu ovulaci ověříme laboratorně a vypsal mi 4 žádanky na krev (3, 10, 14 a 21 DC), že uděláme hormonální profil. Podíváme se pak na to a pomůžeme tomu. Snažil se být pozitivní, ale samozřejmě nemůže nic vědět dopředu... a dal mi vyvolávačku (jsem 44DC), ať to nastartujeme. Doufám, že přijde rychle, ať můžu na tu krev a ať už jsem těhu 🙂

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 no kazdopádne je pozitivne ze je všetko v poriadku je to len z vysadenia a hlavo hore snazite sa len druhy cyklus to neni ešte vôbec dôvod nato aby si bola smutná jasné? 🙂 musiš sa tešiť z maličkostí z toho teraz ze si tam dolu v poriadku 🙂

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid Máš pravdu, děkuju za povzbuzení! 🙂 budu to brát tak, že hold se teď hormony trochu pocuchaly, ale spravíme to a pak bude vše na nejlepší cestě k miminku 🙂

pikvik1
3. dec 2013

@petra321 Ahoj, myslím, že je to jasné 🙂 asi šmejdský test, ale ta čárka by se tam nezobrazila, pokud bys nebyla těhu. Takže si kup jen lepší test a potvrď si to 🙂 gratuluju 😉

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 a pozerala si aj ten infolic? čo som ti písala ,

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid Dívala jsem se zhruba, to ano.. já nevím, jestli má cenu ho upovat... užívám teď femigard, ten je na úpravu cyklu a tady na ty věci + měl by pomoct s otěhotněním..... myslíš, že je mám vyměnit?

petra321
3. dec 2013

@pikvik1 ešte zatiaľ nieje k čomu gratulovať🙂ale skúsim iný a ozvem sa ako zo dopadlo🙂ďakujem😉

kacka_dj
3. dec 2013

@pikvik1 tak hlavně teď netlačit na pilu a radovat se že můžeš pracovat na miminku 🙂 akorát by mě zajímalo jak tedy vypadá pozitivní ovu test?

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 nepoznam fernigard ale na infolic som počula same dobre veci všetky zeny po vysadení ho chválili aj tie čo mali dlhodobo problem ak sa ti nepodarí poriešiť do mesiaca cyklus skus ich vymeniť čo môze pomôct tebe nemusi mne a tak ja len fakt som o nom počula hotové zazraky 🙂

pikvik1
3. dec 2013

@kacka_dj Asi tak nějak 😀 Jak ho vlastně poznám? 😀 asi je potřeba opravdu držet se pravidla, že ta testovací musí být minimálně hodně stejně silná nebo silnější než kontrolní. jenomže nevím, jestli to tak vyjde každému... no těžko říct. Budu se snažit na to netlačit, to bude fuška!

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid Určitě o tom pouvažuju, ten femigard užívám 3. měsíc a zázrak se nekoná.. tak to kdyžtak vyměním.

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 super aspon tu u nas na slovensku ho kočky opisujú v superlatívoch ja som ho tiez mala v plane brat ale ostala som tehu 🙂

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid Mrknu na to 😉 a jak je ti? dobře? už sis zvykla na myšlenku, že budeš mít za chvíli miminko v náručí?

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 ne ne ešte ne, ešte je to daleko začnem si zvykat ked mi bruško bude vidiet zatial kym to nik nevie je to take dajomné čakam na tie vnoaice 🙂 aby osm rodine povedala

pikvik1
3. dec 2013

@inngrid To musí být krásný 🙂

inngrid
3. dec 2013

@pikvik1 tak to hej 🙂

majka_3
6. dec 2013

@petra321 no co ako dopadol vcerajsi test? 🙂

petra321
10. dec 2013

@majka_3
Ahoj, dnes som bola u lekárky a povedala že je tam niečo ale je to trošku menšie ako by zodpovedalo meskajucej menštruácii, že buď je to ono alebo nejaká cysta. Ja som to uvidela tiež hneď na začiatku ako začala robiť ultrazvuk. Zajtra ráno idem na krv a zistí či je nejaká hodnota HCG v krvi...Už mi zostáva sa len modliť nech to nieje cysta 😒 ale malinká fazuľka 🙂 drž palce!! 😝 Ozvem sa potom..papa

macetka
11. dec 2013

Achjo.. :( cyklus mám okolo 30-32 ... dnes jsem 34.den a MS nikde, ale test čisto bílý :(((

makovicka53
11. dec 2013

ahojte zienky..dnes som 24DC a skusala som ovu test tam vysli // a na tehu teste duch ale veelmi slabuckyyy...mate niektora skusenost?

majka_3
11. dec 2013

@petra321 noo veru budem silno drzat palce 😉 a daj vediet...pa

petra321
12. dec 2013

@majka_3
Ahojcek🙂tak som volala za výsledky a ze krv je negativna☹ach som z toho strašne smutná:'(snáď nabudúce to bude pozitívne🙂papa

majka_3
12. dec 2013

@petra321 hm to mi je luto..ale tak dufajme ze nabuduce to uz bude pozit. 😉 drzim palce...

petra321
12. dec 2013

@majka_3
No v podstate mi to nejak nedá lebo ked som tam bola v utorok videla tam nieco vyše 2milim a tearaz zrazu stačí prísť iba na vyvolavacku a ak to bola cysta,netreba s tým niečo robiť?😲

majka_3
12. dec 2013

@petra321 myslim si ze netreba...ak dostanes ms mozno sa to vyplavy s ms von.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre