Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
15. jan 2014

@mima300 ano, je to tak ;) LH testik reaguje aj na urcite mnozstvo hcg v moci. 😉

ellenie
17. jan 2014

babenky, chcem sa opytat, ovu som mala 8.1., vcera aj dnes som si robila test ovu na zistenie tehotenstva, ale bola tam vzdy jedna ciarka, tak neviem ci sa zadarilo, ale neukazuje to alebo sa nezadarilo 😀 dnes som 10DPO, mam este pockat na tehotensky test par dni? Lebo ked sa mam priznat, ani neviem kedy mi ma prist mrcha, kedze ju uz 3 mesiace mam nepravidelnu, stale som ju dostala bud na 21 den, alebo na 22 den, alebo az na 24 den, aj ked som ju predtym dostavala viac ako na 28 den. Cakala som ju teda teraz v tychto dnoch ale stale nic... posledna mrcha bola 23.12.

matazo
24. jan 2014

ahojte kocky, potrebujem od vás radu. dnes som 16DPO, včera ráno som robila ovu test, lebo tehu nemám, ale bol čisto biely, ms nikde aj ked bolesti na ms občas cítim počas dna. ani špinenie ani ms ani test. čo z toho môže byť? mali ste niekto niečo podobné?

lauritka
24. jan 2014

@ellenie ako si dopadla ?? az teraz citam priespevok 😲

@matazo hmm to je cudne, a ako vies, ze si 16 dpo ?? mas to nejak potvrdene ?

matazo
24. jan 2014

@lauritka mm to potvrdené ovulačným testom aj grafom BT, nerozumiem tomu... asi mi ostáva len čakať

lauritka
24. jan 2014

@matazo taze uz mas 16 dni teplotu hore ??? 😕 to je ale dost dlho..a aku lutealnu fazu mavas zvycajne ?, tiez takto dlhu ??

matazo
25. jan 2014

@lauritka ahoj lauritka, mala som už aj 16 dnovú aj 12 dnovú LF, tento cyklus som pila alchemilku do ovulky, lebo moje cykly skákali až do 39 dni. Bolesť ako na ms občas mám, ale stále nič. pridávam ti aj graf, divočina 🙂

lauritka
25. jan 2014

@matazo no do prcic, by som povedala, ze by to mal byt tehu graf jak vysity 😕 😕 😕 a dnes si neskusala testik ???

matazo
25. jan 2014

@lauritka neskúšala, ani nemám a som v práci, ale asi to spravím tak, že počkám do pondelka - pondelok mám volno a ked ms nepríde, tak kúpim test, čo mi ostáva. a ked to nebude tehu, tak ma asi už porazí, že už skoro rok sa snažíme a furt nič.

ellenie
26. jan 2014

@lauritka no nakoniec som mrchu dostala pred tyzdnom, takze snazilkujeme dalej...

lauritka
26. jan 2014

@ellenie aha.. no tak hor sa do snazilkovania v novom cykle ;)

kaya88
26. jan 2014

Ahoj som tu nova potrebovala by som poradit som 29DC a 11DPO ale uz tyzden aj nieco ma boli podbrusko nie stale ale casto obcas ma tam aj popichava ale neni to zas neaka kruta bolest bolia ma aj prsia najprv boleli iba okolie bradaviek ale teraz uz aj prsia po stranach asi minuly tyzden neviem uz presne kedy to bolo som mala take bolesti podbruska ze som sa musela aj par krat prikrcit bolo to skor pichanie z bolenim dokopy vtedy zacali boliet aj prsia aj krize dost ale krize uz nebolia to preslo po dvoch dnoch...menzes ocakam tak za 2 az 4 dni dnes som si robila tehotensky test a negativny az po limite teda uschnuti tam bol naznak neakej ciarky ale minimalne viditelny aj ovu test som robila a tam bol jasne pozitivny...nerozumiem tomu stretla ste sa niektora stym uz ?? za rady vam budem vdacna...dakujem

lina129
27. jan 2014

ahojte, dnes som 10 DPO - aj podla ovu testov... vcera poobede som si nasla pri utierani na papieri malinku mikroskopicku kvapocku krvi, teda skor akoby kusdocek zrazeninky (ako pri ms sa vyplavuje, ale malinku ako spendlikova hlavicka). Mam kratsie cykly cca. 26 DC a ms mam dostat piatok - sobotu... myslite ze by sa uz dalo zistit ci som tehu z ovu testu? A kedy ich treba robit - tak ako pri zistovani ovu? dakujem 🙂

lina129
27. jan 2014

@kaya88 ahoj, ja som to este osobne nezazila, ale co viem, tak je pravdepodobne, ze si tehu, ze vraj ovu test ukaze skor tehu ako tehotensky... neviem co je na tom pravdy, ale pocula som tak... skus testnut tehu testom aj dnes alebo zajtra, uz by tam mohlo byt nieco vidno... tehu test zachyti az ked zacne HCG rapidne stupat... 🙂 daj vediet ako si dopadla...

kaya88
27. jan 2014

Dakujem dnes tehu test digitálny voman secret nehat teda minusko ale ovu zasa silnejší tak uz fakt neviem ☹

lina129
27. jan 2014

@lauritka ahoj lauritka, mozes mi poradit prosim, co som sa pytala vyssie... dakujem 🙂

lauritka
27. jan 2014

@lina129 shoj, no mohlo sa jednat aj o uhniezdenie ;)
a ked chces zistovat tehu s ovu testami, tak ich rob rano ;)

lauritka
27. jan 2014

@kaya88 ahoj a mas uplne pozitivny ovulacny ?? obdve ciarky rovnake ???

lauritka
27. jan 2014

@matazo ako si dopadla ? 🙂

lina129
27. jan 2014

@lauritka aha, dakujem 🙂 tak skusim zajtra, bo teraz bol biely... 😒

lauritka
27. jan 2014

@lina129 aha tak nic, ja som myslea, ze to nejak stmavol

kaya88
27. jan 2014

No nemám ho uplne rovnaky ale stale silnie každým dnom ta ciarka druha uvidim aka bude ta ciarka v den predpokladanej MS

matazo
28. jan 2014

@lauritka ahoj lauritka,, tak dnes ráno ovulačný pozitívny, tehu test som včera nestihla kúpiť, ale dnes poobede idem kúpiť, vyzerá to naozaj dobre 🙂 teplota sa tiež drží 🙂 zajtra sem dám potom foto ako to dopadlo stehu testom.

lauritka
28. jan 2014

@matazo eja eja, tesim sa na fotky, drzim palce ;)

matazo
31. jan 2014

@lauritka ahoj lauritka, tak skor som sa k testovaniu nedostala, toto je test robený pred chvílou 🙂

matazo
31. jan 2014

@lauritka, ja zabudla som, ovulačný bol samozrejme pozitívny tiež 😀 😀 😀

lauritka
1. feb 2014

@matazo gratulujeeeeem 😵 😵 😵

matazo
2. feb 2014

ahojte kočky, len chcem prispieť, že ovulačným sa dá zistit tehu, prikladám ovulačný test a tehu test z dnešného rána 😀 😀 😀

janik1979
24. feb 2014

Prosím o názor, snažíme se o mimčo a MS má přijít tuto středu. Dnes jsem devátý den po ovulaci a zkusila jsem si udělat dnes ráno ovu test a je tam jasný duch. Problém je v tom, že když jsem si dělala ovu test na zjištění ovulace, tak jsem tam ducha také měla, ale to bylo na začátku cyklu. Můžu ten test považovat za pozitivní, nebo je ten duch normální i na konci cyklu? Myslím si, že na testování těhotenským testem je ještě brzo. Děkuji za rady

monicka79
24. feb 2014

@janik1979 pozitívny ovulačný test je iba vtedy, ak je druhá čiarka rovnako silná alebo silnejšia než kontrolná.
slabú druhú čiarku tam môžeš mať počas celého cyklu, ale to je negatívny výsledok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre