Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

meli8412
1. sep 2016

@butterfly333 Pocas ovu je vysoko a po by mal klesat a podla mna sa tak rychlo nezatvori 🙂, tak by mal byt otvoreny.

dadka1582
3. sep 2016

Ahojte dievcata. Ak sa pamatate pred par dnami som pridala prispevok ohladom mojej ovulky.. Davala som aj fotky mojich testikov... s partnerom sme mali tutumutu a posledne dva dni ma pobolieva podbrusko ako keby som mala dostat menzes... Myslite ze by som mohla byt tehu? 🙂 vdaka za rady 🙂

nivea777
3. sep 2016

@dadka1582 kolko dni je od styku?

dadka1582
3. sep 2016

@nivea777 malinko. Iba 5 dni je tomu 😕

nivea777
3. sep 2016

@dadka1582 to je este skoro,ak dobre chapem zacalo ta boliet 3 dni po styku..to je velmi skoro na priznaky,vajicko sa mozno estr ani neoplodnilo,ak hej tak sa teraz niekedy bude uhniezdovat

dadka1582
3. sep 2016

@nivea777 ja som to zle napisala. Zacalo ma boliet 5 dni od styku... nechcem si nic namyslat... za to sa aj pytam... pretoze tuzobne cakame aj s manzelom na //

nivea777
3. sep 2016

@dadka1582 tak je to mozne...ale moze to byt aj namyslanie si.. Ked zena tuzi po babatku velmi tak si dokaze vsugerovat aj nevolnosti,dokonca su pripady ze si zeny tak vsugerovala tehu az jej kramy neprisli :D ale to su samozrejme extremy,to nebude tvoj pripad.. v den MS si sprav test.. vela zien robi chybu,ze test spravi 10 dpo kde sa im ukaze slaba ciarka a MS pride..potom su smutne.Viem,ze je tazke vydrzat ale budes vo vacsom klude akokeby si mala nahanat duchov.. kedy mas mat MS?

dadka1582
3. sep 2016

@nivea777 tak zasa az taka niesom 😁 dufam 😂😂 17teho by som mala dostat mrsku... tak uvidime. Ale neviem ci to dovtedy vydrzim 😀

darinkazv
17. okt 2016

žienky, ja viem, že ovu test pozitívny inak vyzerá. mala som ovulku 5.10. to som mala riadne pozitívny ovu test. dnes mi má prísť ms. tehu test nebol jednoznačný, tak som skúsila posledný ovu test. toto je dnešný ovu test. včerajší ovu a aj ten zpredvčera mali len slabulinkú druhú čiarku, niečo ako slabý duch na tehu testoch. a dnes je tá druhá čiarka silnejšia. (aj keď je od kontrolnej slabšia) môžem mať nádej?

nivea777
17. okt 2016

@darinkazv je z ranneho mocu?

darinkazv
17. okt 2016

@nivea777 nie. teraz, pred chvíľou som ho robila

luta13
17. okt 2016

@darinkazv Myslim, ze si na dobrej ceste 😉...Aspon ja to takto vidim 😉...Drzim palceky...Skus testnut zajtra, pozajtra tehutestom z ranneho mocu...Ak mas foto tehutestu, hod ju sem teraz 🙂

nivea777
17. okt 2016

@darinkazv tak si myslim,ze asi to nebude znak tehu.. totizto LH ti moze vystupit aj pred MS,pocas celeho cyklu kolise a aj pocas dna.. sprav o dva dni tehu test..bol tam aspon duch alebo nic?

luta13
17. okt 2016

@nivea777 ovu nemusi byt z ranneho ani ked testujes tehotenstvo...Ja som mala tehu pozitivne a ovu som spravila poobede a boli na nom taktiez // 😉

darinkazv
17. okt 2016

@nivea777 mala som doma ten clearblue (nie digitálny) a sa mi zdalo, že je tam tá čiarka do pluska slabučká, ale nie som si istá. odfotiť sa mi to nedá, to sklíčko mi robí odlesk. ☹

darinkazv
17. okt 2016

@luta13 tehu sa mi nedá odfotiť. to sklíčko mi stále robí odlesk, aj keď nedám blesk. a sama si nie som istá, či tam bola tá druhá čiarka. :( preto som ešte skúsila ovu test. no uvidím, či dnes príde mrcha. ak nie, tak v stredu testnem tehu testom.

nivea777
17. okt 2016

@luta13 ja som si sice nerobila ovu test ale vsetky bab tu pisali,ze ked chces zistit tehotenstvo tak musis robit ovu test z ranneho mocu.. na ovu teste su vacsinou //,niekedy slabsie niekedy silnejsie ale LH sa pocas celeho cyklu meni a aj pocas dna.. takze je zvysenie LH pred MS normalne..

darinkazv
17. okt 2016

@nivea777 uvidíme. počkám ešte do stredy. ak nepríde ms, tak testnem tehu testom

niky21
17. okt 2016

@darinkazv rozober testik 🙂 aj ja to tak demomtujem..

darinkazv
17. okt 2016

@niky21 len to je ten clearblue, čo ukazuje plus a mínus.

darinkazv
17. okt 2016

@niky21 som to skúsila, ale celé je to tam už rozpité. musím počkať, či dnes príde ms a keď nie, tak v stredu ráno testnem. (ak dovtedy zas nedorazí)

meli8412
17. okt 2016

@darinkazv Ja som po ivf zacala robit z ranneho mocu aj ovu aj tehu. Tehu mi skorsie ukazalo tehotenstvo, ako ovu. Drzim silno palce, aby si mala zajtra alebo pozajtra viditelne 2 ciarky na tehu teste. 🙂

darinkazv
17. okt 2016

@meli8412 ďakujem. ms dnes nedorazila. tak nádej ešte mám. to je to posledné, čo ostáva.

meli8412
17. okt 2016

@darinkazv Nadej je vzdy. Drzim palce

kormelia11
17. okt 2016

@darinkazv moze to byt tehu ja som tak mala ak budes chciet mozem ti poslat do spravy moje testy na porovnanie

niky21
17. okt 2016

Baby a máte skúsenosť s testom BABY TOP TEST , ale modrým ? Neukazuje falošné čiarky slabé ?

darinkazv
17. okt 2016

@meli8412 dakujem ☺

darinkazv
17. okt 2016

@kormelia11 mala si takyto ovu test v den ms a bola si tehu?

luta13
18. okt 2016

@darinkazv moje testy...spodny ruzovy je ovu den po meskani MS (testovacia je silnejsia ako kontrolna), potom zelene idu odspodu nahor a najvrchnejsi je robeny z mocu, z ktoreho je robeny aj najvrchnejsi zeleny testik...MS mala byt 25.1...Testy boli robene 26.,27.,28.1.2015...Su na nich aj datumy vidiet...Takze ak ide o ovutest robeny pocas tehu, tak moj vyzeral tak ako na fotke - ja som si nim vtedy potvrdila teoriu tu z MK, ze ovutest dokaze potvrdit tehu 🙂

luta13
18. okt 2016

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre