Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
12. dec 2015

@michellemichelle fuh no ja skoro nic nevidim .. ☹

vevericka13
13. dec 2015

@michellemichelle ja to iste, tehu testy negativne, dnes som uz 12 dpo, tak len pockat. ja este dufam ze sa na 14 dpo ukaze

michellemichelle
13. dec 2015

@lauritka dakujem, dnes mi teplota stupla, ale už tak čakám na menzes..
@vevericka13 ja som dnes 11 DPO a tiež negatívny, ale ovu bol ráno (opäť) pozitívny.. ja to už nechápem...

mamaveronika
14. dec 2015

ahojte, zajtra už to bude týždeň čo mi meškajú, tehu test som nerobila dnes, naposledy v piatok bol negatívny,idem až zajtra znovu skusiť, a ovu test slabšia druhá čiarka,čiže stale rovnako negatívne, teplota je stale nad 37 , tak neviem... 😠 , na krámi sa vôbec necítim...myslíte, že je možné že by ešte stále neukázalo??? zajtra som zvedava ako ten tehu test 😖

vevericka13
14. dec 2015

@mamaveronika daj vediet

vevericka13
14. dec 2015

@michellemichelle dnes si robila tehu test? ja mam stale negativny a tiez cakam na menzes, zajtra mam dostat

mamaveronika
15. dec 2015

@vevericka13 ja už fakt neviem, oba testy negatívne, dnes je to už týždeň čo mi meškajú 😠 celý rok mi šli ako hodinky na 28 den. Prsia ma nikdy nebolievali ani pred menštruáciou, teraz bolia už vyše týždňa. Brucho maám nafúknuté ako v 4 mesiaci 😀 Ja si fakt myslím že som,ale testy hovoria opak. Neviem fakt ...

vevericka13
15. dec 2015

@mamaveronika moja kamoska mala test pozitivny az dva tyzdne po meskani a bazalnu teplotu mas vysoku?

mamaveronika
15. dec 2015

@vevericka13 rovných 37 stupnov už niekolko dni, nemerala som si celý mesiac...tak skusim ešte o týžden, a ak nič objednam sa na vyvolávačku...a ty si ako na tom?

meli8412
15. dec 2015

@mamaveronika mojej znamej meskala menstruacia a aj po mesiaci mala negat.test. Nadej zomiera naposledy. Drzim palce

michellemichelle
15. dec 2015

Baby, tak mne dnes teplota klesla o pol stupňa a už sa to rozbieha...

vevericka13
15. dec 2015

@mamaveronika ja uz som dnes dostala ale bazalka klesla na 36,7 tak som vedela, ze uz dostanem. ty mozes byt tehotna

vevericka13
15. dec 2015

@michellemichelle ja to iste 🙂

mamaveronika
15. dec 2015

@vevericka13 no ja som fakt zvedava ...a tebe prajem nech sa podarí 😉

micka511
16. dec 2015

@meli8412 ako sme dopadli včera? 😊
My dnes dobre, strašne som stastna, videli sme srdiečko A drobček má 12 mm...tak už mám aj knižku... A ty ako?
Ja najbližšie až 20.januára... To sa vôbec dá tak dlho vydržať? 😊

meli8412
16. dec 2015

@micka511 Dakujem, ja som tiez dopadla dobre, mimi ma uz vyse 9cm a tiez o mesiac mam sa stretnut s dr, neviem ci mi spravi uzv, ale asi ano, kedze stale krvacam, uvidim.
Pridu sviatky, ani nevies ako rychlo to ubehne, tot je moje 3. tehu, niekedy mam pocit, ako by islo pamalsie 🙂 , ale uz som v 16tt, takze celkom sa to da.
Drzim nadalej palce.

micka511
16. dec 2015

@meli8412 jeeej som rada 👍9cm? To už je riadne mimi 😊🍀 ďakujem A tiež naďalej držím peste aj ja vám ✊✊✊A prajem prekrásne sviatky 💜

meli8412
16. dec 2015

@micka511 Juuuuj, dakujem. Napodobne. Krasne sviatky!!!! 🙂 🙂

mamaveronika
17. dec 2015

@vevericka13 Tak aj ja som dnes dostala 😎

emily0412
29. dec 2015

Caute babym som 10dpo a spravila som si ovulacny test rano ale nie z prveho mpcu ale az z druheho.. a vysiel mi takyto duch na ceste. Co to znamena? Mam si spravit aj zajtra rano? Tehotensky test mi vysiel dnes negativny z ranneho mocu. Dakujem 😉

emily0412
29. dec 2015
mima177
3. jan 2016

5. den spinenia namiesto MS. Moj ovu vyzera takto:

meli8412
3. jan 2016

@mima177 Na fotke test je suchy?

mamaveronika
17. jan 2016

ahojte meškaju mi 5 dni, a doma som našla len ovu test....čo poviete??? nieje uplne ako tá testovacia, ale je dosť silná...

meli8412
17. jan 2016

@mamaveronika Skus tehu, mne skorsie ukazal tehu test 2 ciarky, ako ovu. Tento test je este negat, ale niekedy moze byt take silne aj pred ms. Nemas blizkosti tesco alebo nieco podobne, kde je otvorena lekaren?

mamaveronika
17. jan 2016

@meli8412 dakujem za reakciu,tá druhá čierka musi byť teda silnejšia ako testovacia? či kedy by to bolo pozitívne? nemam v blízkosti lekaren, pred dvoma dnami bol negatívny tehu a popravde nechcem už mínať ani peniaze,skusim ešte vydržať 3 dni a ak nič tak testnem...

meli8412
17. jan 2016

@mamaveronika bud rovnaka alebo od testovacej silnejsia. Pockaj este 2-3 a potom uvidis. Drzim palce!

lucyyjja
23. jan 2016

No vidim,ze nie som sama,kto skusa ovu testy....takze nie som trhla len ja😉....tiez som dnes mala druhu ciarku na teste....zda sa mi to smiesne,ze by to bolo fakt tehu....no je to sranda....tak vela stastia tym,ktorym aj tehu test potvrdi tehu😉

ajjka24
23. jan 2016

Ahojte myslíte čo hovoríte na toto 🙂

meli8412
23. jan 2016

@ajjka24 Skus tento test hodit na forum Duch na teste, tam ti poradia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre