Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
30. apr 2013

@hope222 no ber to tak pozitivne, ze nadej tam je, ze sa spoja ;)
ze to ide prirodzene, len vystihnut spravne vajko 🙂 urcite tam nieco bolo.. na 100%

hope222
30. apr 2013

@lauritka hej , skor je asi problem u mna to udrzat ...mam doma utrogestan , ked som bola naposledy na umelom oplodneni , kt. nevyslo , myslis , ze keby som si to teraz zacala davat ,aby sa to este nejak udrzalo? nemozem sa poradit s leakrom , bo som v zahranici a gynekologa mam od seba 60 km a teraz od 1,maja az do konca tyzdna ma dovolenku .No tu sa tí dkotori nepretrhnu 🙂)) myslis , ze by som tym mohla ublizit ,alebo skor len pomoct ?

ebsian
30. apr 2013

Vyšly ještě výrazněji než těhu testy, které byly teprve s druhou slaboučkou čárkou. Ovu zářily mega dálnice ten den 😀 😀

lauritka
30. apr 2013

@hope222 no ak ti zajtra testik zosilnie, tak si nasad.. ak nie, tak myslim, ze to uz ani tabletky nezachrania.

hope222
1. máj 2013

@lauritka ahoj , tak rano som sa pre istotu nato vycikla a cuduj sa svete , ta kontrola bola slabsia ,ako ta duha ciarka .Ta bola ovela silnejsia hned po par sekundach .Tie vcerajsie testy som robila vecer , tak mozno preto to bolo take slabe . nuz,nechame sa prekvapkat.

lauritka
1. máj 2013

@hope222 no ved ti tehu testik riadne zosilene, aj ovu.. tes sa
si tehulka a vobec to neodchadza, ved to naopak silnie !! 😵 😵 😵

hope222
1. máj 2013

@lauritka hej , aj muz dnes rano hovoril, ze vsak ten tehu krasne zosilenel . bojim sa tesit, vzdy som sa cudovala nad zenami , ked im vychadzali tehu testy a lamentovali ,ako ja teraz , co s tym a a ako a ja som si vzdy hovorila, ach jaj , co by som ja zato dala a preco sa netesia 🙂 uz som pochopila, ze ta radost pride az vtedy , ked odide strach a ten odidie asi az po potvrdeni lekarom ,alebo mozno nikdy 🙂 dakujem za rady a krasny 1.maj ...dufam, ze pod okienkom ti uz nejaky stojí od tvojho mileho 🙂

miminator1987
5. máj 2013

Ahojte baby... Potrebujem poradit pocut iny nazor.Podla doktora som tento stvrtok mala ovulku a v piatok som si robila aj ovu testy.urobila som 3 a boli 2 ciarky ale slabsie.ostal mi jeden test tak som ho proste ocikala ze aj tak ho vyhodim a druha ciarka zosilnela na uroven kontrolnej..ako to?ved ovulka bola 4 dni dozadu a logicky by mala slabnut nie silniet nie? Rok sa nam nedari otehu a tento cyklus som prvykrat brala clostil.No nechce sa mi verit zeby zaucinkoval hned..Ved ovulka bola este len vo stvrtok a uz by mohlo byt vidno ? Prosim o nazor baby.vdaka:)

miminator1987
5. máj 2013

Ten druhy ovu test som si robila dnes po 2 dnoch.zle som to napisala v predoslom prispevku 🙂)

lauritka
5. máj 2013

@miminator1987 hmm..
a ovulaciu ti potvrdil aj ultrazvukom ??? nemohla sa posunut?? tehu by to urcite takto skoro neukazalo..
na ovu testiku.. najskor mozno az na 9 dni po ovulke aj to nie kazdemu.

miminator1987
5. máj 2013

Ano potvrdil mi ovulaciu ultrazvukom🙂 ja tomu tiez vobec nerozumiem.pichaju ma vajecniky a dnes ma pichlo dost v strede bruska..Ale mozu to byt nahody..,ale nechapem ze to tmavne. Poslala by som foto ale neviem ako 😀

tinnky
13. máj 2013

ahojte, mozem byt podla vas tehu?? minuly cyklus mi po ovulke test neuakzoval ziadnu ciarku a teraz to kazdy den silnie, co poviete?

lauritka
13. máj 2013

@tinnky ocikaj zatra z raneho, ak budu uz obidve ciarocky rovnake, je tam nadej a skus potom tehu test 🙂

tinnky
13. máj 2013

@lauritka no na foto to vyzera trosku inak, ten posledny test mal uz skoro ronake ciarocky, asi dokupim este aj tehu test, v stredu by som mala mat MS, tak uvidime ci dojde, aôe este zajtra rano testnem 🙂

tinnky
14. máj 2013

@lauritka ahoj, no ako si mi poradila testla som rano a ovu test vysiel jasne pozitivny a na tehu taka uplne slabunka ciarka, skor duch, co na to povies?

lauritka
14. máj 2013

@tinnky jeej, tak je to tehu ;)
a to nie je len duch, to uz je regulerne slaboruzove ;) gratulujem. 😵

tinnky
14. máj 2013

no dufam, ze to tak bude, a tebe lauritka zelam,aby si uz coskoro bola tehu, kazdemu nezistne pomahas a to je v densnej dobe vzacne!

tinnky
20. máj 2013

Baby, takze nakoniec som tehu a ovu testy mi vemi pomohli, uz par dni pred pozitivnym tehu testom mi zacali postupne tmavnut. Pre skore zistenie ich teda vrelo odporucam, v mojom albume sa mozete presvedcit

elenita
25. máj 2013

Ahoj @tinnky , a koľký deň cyklu si začala testovať na ovu testoch a koľký DC Ti vyšiel pozitívny tehu testík? Koľkodňový máš cyklus? Ja sa snažím zistiť, či by mi nejaký testík na 23-24 DC (cyklus mám 28-dňový) už mohol ukázať 2 čiarky, ak by som bola v tom....díky 😉

tinnky
26. máj 2013

@elenita ako vidis na fotkach, zacala som testovat 23 dc, sice ovu testy neboli pozitivne, ciarka mi tmavla, na 24 dc som vyskusala tehu test a ten bol este negativny, ovu testy som robila dalej a dalje tmavli, takze som bola dost zmatena, na 26 dc som uz mala pozitivny ovu test, ale este som tehu nerobila, ale mozno byuz nieco ukazalo a 27 dc (den pred MS) mi to nedalo a testla som tehu test a vysla slabunka ciarocka a ovu test uz uplne pozitivny. V mojom fotoalbume najdes vsetky foto..v den ocakavanej ms bola ciarka na tehu teste trosku silnejsia a ovu test pozitivnejsi ani nemohol byt...daj vediet ako si uspela, prajem ti, aby si uvidela vytuzene //

gitull
24. jún 2013

@ivana98 Ivana, díky za super informace. Jsem 11DPO, ovulační test je pozitivní (zatím stejně silné čárky), vysledovala jsem, že takto pozitivní pouze v době od 9.00 do cca 15.30, úplně z první moči jsou téměř pozitivní a večer v osm jen málo. Ty jsi takto poznala vlastní těhotenství? Kolik máš dětiček? Díky za výborné téma, i když ho čtu až v roce 2013🙂. Gita

kucierkam
24. jún 2013

baby ja som si kupila digi ovu test a zacala som uz na 8 den do teraz mi skoro nic neukazovala dokonca ani vcera a dnes mi tam ukazalo tenku druhu ciarku...ale na digi displeji mi ukazalo ze uz som v najvyssej faze ovu a bude trvat 2 dni....a vcera mi ukazovalo prazdne o a dnes uz 🙂 v prirucke mi pisalo ze mam vylucne pouzivat rnny moc ale ja si testujem vecer o 6ej co mam robit...je to ovu ci nie ked ta druha ciarka bola slaba? tie digi funguju asi inac ci, ru v Irsku maju len 3 druhy ovu testov a su tak drahe, ze skrachujem ak budem musiet pouzivat castejsie :(

lauritka
24. jún 2013

@kucierkam ranny ?? to je cudne...
ved ked si tam, objednaj si cez ebay a mas to hned tam. normalne klasicke pruzkove.. a lacne.

55alexandra55
12. júl 2013

@lauritka chcem sa opýtať možem mať 2 dni pred očakávanou menštruáciou na ovulačnom teste dve čiarky, pritom ta druhá čiaročka je len trošičku slabšia, ako testovacia a tehotenský je negatívny.

lauritka
12. júl 2013

@55alexandra55 mozes.. niekedy je pred ms silnejsia druhaciarka.. aj ne sa to tak stalo.
pokial nie su uplne rovnake, to uz by mohlo znacit tehotenstvo..
ale tak skus zajtra rano, ci nezosilnie ;)

sisy222
13. júl 2013

Ahojte,2.7. Som mala pozitívny ovu test,MS by som mala dostať 16.7. Ale zaujímal by ma vas názor,myslíte,ze by tieto ovu testy mohli este silniet?alebo je to len pred ocakavanou MS...ďakujem 🙂

lauritka
13. júl 2013

@sisy222 tazko povedat. ak testujes tehu ovu testami, rob si ich rano ;) ked bude uplne pozitiv, potom to moze byt nadejne...🙂

sisy222
13. júl 2013

@lauritka testujem rano,skúšam,ci by mohlo fungovať to co ste písali 🙂

lauritka
13. júl 2013

@sisy222 no uvidis, ci to uplne stamvne ;)

sisy222
13. júl 2013

@lauritka skúšala som to už pár mesiacov dozadu,vtedy boli čiarky stale rovnaké..tak o pár dni uvidím,co z toho bude..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre