Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

katkasofi
6. máj 2012

@mistisa no tak to máš supeeer.ja ked pozerám riadne na svetle druha tam je.ale zase spinim...

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi hm coze a menzes as mat kedy ? Alebo uz meska?

katkasofi
6. máj 2012

@mistisa včera mal prísť.a vyzerá to že uz prišiel dnes..

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi joooj moja to ma mrzi ☹ ale tak sa s nim dobre rozluc lebo od buduceho mesiaca uz nepride 🙂 povedz mu nech pekne az za 9 mesiacov pride 🙂

moischaaa
6. máj 2012

ahojte baby , kati mrzi ma to , 😔 ja BT mam stale zvysenu a dryi sa od ovulky....

moischaaa
6. máj 2012

@mistisa a mas aj nejake priznaky ?

mistisa
6. máj 2012

@moischaaa no moj sa mi smial ze mi precistili na laparke asi aj cuchove bunky lebo mi strasne nieco smrdelo az na vrackanie mi bolo a on mi povedal ze co mi smrdi ze to je vareny karfiol 😀 😀 aj som vrackala dva dini rano.cici ma bolia mam ich take napnute.podbrusko ma boli uz dva tyzdne ako na menzes ☹ som 35 DC menzes nikde.no ateplotka dnes krasny narast 🙂 len sa bojim aby to nebolo z choroby ta teplotka.nemam teplotu nastasie mam len kasel a nadchu ale neviem ci to na to nemoze vplyvat ☹

moischaaa
6. máj 2012

no super to vyzera celkom slubne ..drzim palce ,aj uyivasl ieky?po laparke? u mna len podbrusko ako pred ms a zvyseny vytok 😅

katkasofi
6. máj 2012

@mistisa no to vplyvat moze si myslim. ale inak tie pachy, prsia a zvracanie. ja som Ti tusim uz aj vcera gratulovala nieee? joj baba jedna, chod zajtra na gyndu!!! nech zoberu krv na hcg 😀 tesím sa s Tebou🙂

katkasofi
6. máj 2012

@moischaaa výtok to som mala v prvom tehu aj ja. a dost silny😀

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi ano ano 🙂 no idem.minuly piatok som bola na gynde a dokina povedala ze ked nedojde menzes do 10 dni mam prist na ultrazvuk ze je mozne je tehotnost 🙂 tak zajtra je 10 den a mrcha nikde 🙂 tak idem a uvidim co povie budem sa modlit 🙂 a mam vytok taky biely najskor som nemala moc iba na papieri ale uz mam aj na nohavickach 😒 no uvidime co povie 🙂 no ked neuvidi nic na ultrazvuku ju poprosim nech zoberie krv 🙂 😉 😉

moischaaa
6. máj 2012

Ja idem v piatok tak ak nepride ms 😀

katkasofi
6. máj 2012

@mistisa jasne ze uz bude daco vidiet...srdiecko este nie, ale gest. vak urcite ano. prajem vela stastia na zajtra. a potom daj vediet🙂

katkasofi
6. máj 2012

@moischaaa a preco tak neskoro??? ja by som letela hneeeed. 😉

moischaaa
6. máj 2012

@katkasofi nechcem to unahlit 😎 po tolkych rokoch uz ani neverim 😉 tak preto uvidim aj ci dorazi ms a zijeme v zaheanici,tu sa vsade caka 😲

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi dakujem mojka.joj mam strasny strach ze tam nic nebude ☹ ale tak bude to boliet chvilku a potom vide IUI 😉 urcite hned dam vediet 😉

katkasofi
6. máj 2012

@moischaaa jaaaaj, no tak to je ine. ja som bola v IT a tam som bola so zdrav. starostlivostou max spokojna... tak dufam ze Ti to tento raz vyjde. vyzera to veeelmi nadejne. drzim palce a daj potom vediet!k.

katkasofi
6. máj 2012

@mistisa neboj. aspon budes vediet na com si. vyjde to. podla priznakov ano. drzim palceky...a fakt hned napis! pa

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi no ved to ze ak tam neni tehulstvo tak mozme na IUI 🙂 no uvidime. kazdopadne ti hned napisem 🙂 slubujem 🙂 😉 😉 😉

mistisa
7. máj 2012

@katkasofi ahoj mojka sedim uz v cakarni.aha ako mi klesla teplotka ☹ a bolesti mam mrchovske ☹ ozvem sa ked pojdem odtialto 😉 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr...

katkasofi
7. máj 2012

jeeeej, to je mi luto. ale ved to este nemusi nic znamenat!!!! ozvi sa potom!

katkasofi
7. máj 2012

@mistisa ale vsak si tusim pisala aj ze si mierne nachladnuta! tak asi ti mierne vystupila teplota a teraz isla dolu. drzim palceky

mistisa
7. máj 2012

@katkasofi no mojka tak nic.vyfasovala som agolutin tak budem cakat ☹

katkasofi
7. máj 2012

jak nic? robili sono? co je agolutin??? nic nebolo na sone vidno? a co krv, aspon tu brali?

moischaaa
7. máj 2012

To este nic neznamena, co ti povrdal doki?

moischaaa
7. máj 2012

Ja som dnes testla a negativ tehu test tak uz neviem, BT mam stale hore... Tak uz neviem co sa deje

lauritka
7. máj 2012

@moischaaa kolko dni mas zvysenu Bt ??

katkasofi
7. máj 2012

@moischaaa a ovu test je aky??

moischaaa
7. máj 2012

@lauritka od ovulky ta bola cca 12-14.4.ale skusali sme aj neskor 😅
@katkasofi ten je pozitivny 🤐 tak uz neviem co si mam mysliet o tom vsetkom...asi to uz necham tak a uvidime co mi povie doki , ale tak som dufala ze si najdem // 😕 😔 😔

katkasofi
7. máj 2012

@moischaaa a duch na tehu teste je? a ovu test je silne pozitivny? kolky si DC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre