Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

meli8412
8. dec 2015

@micka511 mas bolesti, ako pred ms? Niekedy sa moze stat, ze pocas tehu, kedy si mala dostat ms, moze zena zaspinit alebo troska zakrvacat. Bud kludna, vsetko bude dobre, len davaj pozor na zdravie.
Nastastie je vsetko poriadku, v utorok idem k dr, neviem ci na uzv alebo na vysetrenie.

micka511
8. dec 2015

@meli8412 skôr teraz by som mala ovulku 😊 veď totok, bojím sa že som V práci prechladla, máme tam takú zimu... 😢zajtra beriem oteplovacky 😁
Ďakujem A držím peste ✊ ty V utorok A ja V stredu 😊

meli8412
8. dec 2015

@micka511 potom dam vediet, ako som dopadla a budem cakat tvoju spravu.

micka511
8. dec 2015

@meli8412 jasné ✊

michellemichelle
10. dec 2015

dievčatá @lauritka, dnes som 26 DC 9 DPO, včera som mala pozitívny ovulačný test, aj dnes, dnes som si robila aj tehu test, niečo sa mi marí, ale asi je niečo skoro ☹ čo vy na to?

lauritka
10. dec 2015

@michellemichelle no nieco sa mi mari, ale tak o dva dni uvidis rozdiel ;.-) ten ovulacny je pekne silny, ak este stmavne, tak uz by mal poriadne ukazat aj ten tehotensky...

michellemichelle
10. dec 2015

@lauritka ďakujem 🙂 včera som mala ovu dosť silný, dnes je silnejší, Ovuláciu som mala potvrdenú aj FF grafom, ale inak asi je na tehu test ešte priskoro, i keď sa mi niečo zdalo, že tam je.. podľa FF mám menzes dostať až 16 teho (mávam dlhšie cykly..)

lauritka
10. dec 2015

No uvidíme 😉

gaura
10. dec 2015

Ahojte zienky, potrebujem poradit. Pred 10 dnami som bola na IUI. Hormoniky su v poriadku, no napriek tomu sme stimulovali. Uzivala som nizsiu davku Clostilbegytu a v den ovu mi pichli Pregnyl. Kedze mi lekarka povedala, ze skor ako na 14-16.den si nemam robit tehu test, tak ma premkla zvedavost a skusila som ovu test. Som 10 DPO a na testiku nic nie je vidno okrem kontrolnej ciarky, aj ked nejaky slabulinky dusik tam bol. Myslite si, ze je to stratene? Nemozu to ovplyvnit tie lieky? Vdaka

meli8412
10. dec 2015

@gaura ahoj. Ja som prekonala aj iui, aj ivf. Pri podarenom iui som testla 2 dni pred krvou, a vysiel test negat. Pri podarenom ivf, mi test skor ukazal tehu test, ze som tehotna, ako ovu. U mna nefungoval. Nezufaj, pockaj radsej na 12-13 den a skus testut, mozes aj s ovum, mozno u teba vyjde. Toto je tvoje prve iui?

vevericka13
10. dec 2015

@michellemichelle ja som tiez 9 dpo a ovu mam poziitivny ale tehu negativny :(

gaura
10. dec 2015

@meli8412 ano, prve a dufala som, ze posledne. Avsak ani stimulacia nepriniesla to, co som ocakavala. Napriek Clostilbegytu som mala len jeden folikul, co aj bezne predtym. Tazke je to cakanie... Mas krasne deticky 🙂 drzim Ti palceky

meli8412
10. dec 2015

@gaura pri clostylu je vacsia pravdepodobnost, ze budes mat 1 folikul, ja som mala tiez jeden. Nam sa podarilo na 2x, a to prvy krat mal manzel zly spermiogram a nastastie na druhy krat uz dobry a mame krasneho syna 🙂
Dakujem. Teraz cakame tretie dieta. Prve spontanne, druhe iui a toto tretie ivf, cim viac deti, tym vacsou obtazou sa zadarili.

mamaveronika
11. dec 2015

ahojte kočky, dnes mi mešká 4 deň, a to mám vždy ako hodinky..tehu test negatívny a dnes rano som si spravila ovu test aj vďaka tejto téme a ukázala sa druhá čiarka ale tá kontrolná je silnejšia...nieje to duch je ju pekne vidno ale silnejšie ako kontrolná nieje...čo myslíte? inak mam stale zvlašne brnenie,šteklenie v prsiach a som stale smädná:D neviem či to môže byť príznak...poradte 😀

mykaellle
11. dec 2015

@mamaveronika skús dať fotografiu, podľa mňa by už 4 dni meškania mal ukázať..

mamaveronika
11. dec 2015

@mykaellle tu je foto ovu testu???

meli8412
11. dec 2015

@mamaveronika mas jasne negat.test. Pockaj 2-3 dni a skus testnut znova.

michellemichelle
11. dec 2015

@vevericka13 ja som 10 DPO, tehu test prikladám a ovu si ešte spravím.. robila si si dnes test?
@mamaveronika toto podľa mňa nie je pozitívny test ☹

meli8412
11. dec 2015

@michellemichelle mne tehu test ukazal skorsie poz., ako ovu. Mozno si ten pripad, ze ti hcg pomalsie rastie. Drzim palce.

mamaveronika
11. dec 2015

@michellemichelle @meli8412 kočky, ale ak by som bola tak by mi aspon ten ovu musel ukazať už či? mala som dostať v utorok a dnes už je piatok...pozerala som sa do kalendara a cely rok mi išli ako hodinky presne na deň....tak neviem čo je vo veci ☹

michellemichelle
11. dec 2015

@meli8412
@mamaveronika
@lauritka baby, tak ja asi nič, robila som si ovulačný test a ten negatívny. ledva tá druhá čiarka vyskočila ☹
@mamaveronika ja si myslím, že by to už ukázalo, predsa máš už meškanie..

mamaveronika
11. dec 2015

@michellemichelle
asi počkam teraz dva dni a skusim ešte testnuť..ale kramove bolesti už prestali, mala som asi 5 dní, tak mi príde že sa na krámy ani nechystá...dufam že nemam nejaký zápal 😠

meli8412
11. dec 2015

@mamaveronika To nic neznamena, mne tiez vysiel ovu test negat. a tehu test poz. Ja viem, ze si mala tehu test negat, ale bud trpezliva, moze ti este vyskocit. Pockaj 2-3 dni a testni znova. Drzim palce!

lauritka
11. dec 2015

@michellemichelle na 10dpo este nemusi ukazat .. vydrz dva dni a skus znova.

vevericka13
11. dec 2015

@michellemichelle robila tehu a je negativny, ked som bola na ivf az 14 dpo bol prvy krat pozitivny. ovu urobim za pol hodku ked budem doma

vevericka13
11. dec 2015

@michellemichelle ja uz ani ovu nemam pozitivny, su len skoro rovnake

meli8412
11. dec 2015

@vevericka13 A kedy boli rovnake?

vevericka13
11. dec 2015

@meli8412 na 11 dc bol pozitivny a teraz na 9 dpo bol pozitivny, dnes som 10 dpo a uz nie je :( tehu negativny

michellemichelle
12. dec 2015

@vevericka13 ahoj, ja som na tom rovnako, 8 a 9 DPO bol krásny pozitívny, teraz na ňom ledva druhá čiarka.. ale pri tehotenstve by mal byť pozitívny, nie? juj, najhoršie je čakať do menzesu..
@meli8412 na teste mám asi kanálik, odfotím, ked mi malá stane

michellemichelle
12. dec 2015

@lauritka toto je kanálik, však? už len počkať na mrchu a začať odznova 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre