Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

tinnky
18. júl 2013

@sisy222 mne silneli a bola som tehu, pozri foto vyssie

dreana
18. júl 2013

@ja1985 Tak jak to dopadlo? Si těhu?

ja1985
18. júl 2013

@dreana ahoj, nerobila som test...neviem sa k tomu dokopat...ale mam taky nejaky vnutorny pocit ze asi ano 😀 stale ked som si to namyslala tak som robila testy velmi skoro, proste ma to tahalo robit testy hned, teraz vobec....mozno sa bojim toho co tam opat odhalim 😖 ale podbrusko pobolieva stale velmi prevelmi ako pred mrchou, prsia naliate a dnes mi je dokonca aj zle cely den....ale do nedele urcite spravim 🙂 pondelok totizto ideme na dovolenku tak ak to bude tehotenstvo, chcem to manzelovi oznamit tam 🙂

lule3
19. júl 2013

Ahojte baby ... akurat som hladala podobnu temu 7 dni posebe mi vychadza pozitivny ovu test 😨 ....
uz som z toho mimo .. kamoska mi hovori ze jej to robilo ked bola ,, v tom ,, mozte mi poradit ??
s manzelom sa snazime o prve babatko iba prvy mesiac pred tym som nebrala ani antikoncepciu .. tak som trochu zmetena ze by nam to vyslo hned na prvy sup ?? dakujem vopred za dobre rady 🙂

mauerka
19. júl 2013

@lule3 a preco si nespravis tehu test? 7x po sebe - znamena v rozmedzi kolkych dni?

lule3
19. júl 2013

hned po sebe iducich dni .. kamoska hovori ze je to dost skoro si robit tehu test ze jej nic tehu este neukazal ked jej ovu ukazavol pozitivny :/

ja1985
19. júl 2013

@dreana ahoj, pytala si sa ako to dopadlo....takto 🙂

dreana
19. júl 2013

@ja1985 teda, super, moc moc gratuluji

dreana
19. júl 2013

@lule3 ja si myslím že to muže být těhu a test bych zkusila.. pak dej vědět 🙂

lule3
19. júl 2013

@dreana myslis ??? 😨 ako vam sem mozem nahodit fotku ??? ze ci by ste mi to kukli ? 🙂 lebo kamoska zaryto tvrdi ze 90 percent som v tom :/ bodaj by .. ale neverim :(

ja1985
19. júl 2013

@dreana dakujeeeeeeeem 🙂

ja1985
19. júl 2013

@lule3 ked das ze chces odpovedat, alebo pridat prispevbok, tak pod tym stvorcekom mas zeleny krizik a pri tom " pridaj fotky ", tam pridaj fotku a my sa ti na to pozrieme 🙂

lule3
19. júl 2013

tak zeny tu to mam :/ ... je to trochu blbo vidiet ale snad vylustite 🙂
ja1985 dakujem 🙂

ja1985
19. júl 2013

@lule3 pockaj a to su tie ovu testy? ktory DC si?

lule3
19. júl 2013

ano to su ovu testy ako zistim ten dc ??

ja1985
19. júl 2013

@lule3 no ktory den cyklu si od poslednej menstruacie....a neviem, ale asi to nevidim az tak dobre, ale ovulacny test, je pozivitiny vtedy ak je ta druha ciarka silnejsia ako prva....

lule3
19. júl 2013

mne na teste pise ze bud ak su rovnake alebo silnejsie a rovnake ich mam okrem jedneho jeden je silnejsi a predtym co som mala boli vyraznejsie slabsie .. 7.7. mi skoncila ms

ja1985
19. júl 2013

a kedy ti zacala? ked dobre vidim, tak ten 15.7. bol najsilnejsie nie?

lule3
19. júl 2013

@dreana test som robila ale este je bud skoro alebo nic :/

ja1985
19. júl 2013

@lule3 no ked ti 7.7 skoncila ms tak mas tak akurat ovulaciu alebo si po ovulacii...takze len vyckaj do ms a testuj az ked ti bude meskat...inak to nema vyznam 🙂

mauerka
20. júl 2013

@lule3 😀 Joj moja, srandy kopec... 🙂 7.7. ti skoncil ms ale to akurat tak ovulaciu nie tehotenstvo - hoci tieto ovulacne testy nepoznam, ale ty si sa este predvcerom, vcera...mala snazit otehotniet a nie testovat tehu. Asi nemas odsledovanu ovulaciu, tak ak by nevyslo teraz, tak skus bud. mesiac spojit toto s bazalnou teplotou, lebo podla testov mas asi tak ci tak pocas mesiaca vyssiu hladinu LH, tazko sa iba na zaklade testov dopracovat k dnu ovulacie.

lule3
20. júl 2013

@mauerka bola som minuly tyzden na gynde aj lekar mi povedal ze mi vtedy mi zacala ovulacia .. my sa snazime kazdy den .. takze ked vtedy piatok mi zacala dnes alebo vcera uz by som ju nemala mat .. 🙂 preto mi je to cudne vies ...

raffaelo
30. júl 2013

Holky, prosím vás, nedělají ovulační testy Wondfo duchy i mimo období ovulace? Já jsem teď 3DC, ms byla hodně slabá a už jenom lehce špiním, tak jsem tento test zkusila a je tam právě docela silný duch, tak nevím, jestli mám zkusit zítra další nebo se na to vyprdnout a nedělat si plané naděje. Děkuji.

lauritka
31. júl 2013

@raffaelo jasne, druhu ciarku trosku silnejsiu alebo slabsiu moze mat cely cyklus ;) ide len o pozitivitu pred ovulkou.

raffaelo
31. júl 2013

@lauritka děkuji, já jsem právě předtím ty od Wondfo nikdy nedělala, tak se bojím, aby mi neukazovaly špatně i v období ovulace 😒

lauritka
31. júl 2013

@raffaelo wondfo som mala kedysi, vychadzali pred ovu krasne pozitivne 🙂

raffaelo
31. júl 2013

@lauritka tak já je pak vyzkouším také 🙂 ještě jednou děkuji moc.

nini011
6. okt 2013

Ahojte
🙂

nini011
6. okt 2013

Ahojte baby, bola som zvedava,a tak som skusila ovu test na 25DC, bol pozitivny. Silne dve ciarky.
Skusila som teda na dalsi 26DC tehotensky test.no ten bol negativny.Povedala som si ze kaslem na to,a nechala som to tak.No dnes rano 27DC ma to znova pokusalo,tak som skusila opät ovulacny test.A znova // rovnako silne.Dokonca ta testovacia nabehla skor ako kontrolna.
Cyklus som mavala 30-35dni,no posledne 2cykly som mala 30dni.
Baby ja to nevydrzim.do dalsieho piatku.
Aspon mi napiste ci mam nejaku nadej.
Myslela som si ze je to blbost s tymi ovu testami,lebo minuly cyklus som mala ovulaciu 18DC a od vtedy /.
A teraz toto.

lauritka
6. okt 2013

@nini011 no a preco si teda aj dnes rano neurobila tehotensky ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre