Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
7. máj 2012

@moischaaa tak to je cudne, lebo ak sa BT drzi po ovulacii hore18 dni, tak je to s velkou pravdepodobnostou tehotenstvo.
nerobis si graf ??

stastnunka
8. máj 2012

ahojte žienky, mám otázočku, môže hladina LH stúpať na teste od 5DPO?

mistisa
8. máj 2012

@katkasofi ahoooj mojka 🙂 ako sa mavas? ja tak vselijak hm. dnes ma stale strasne boli podbrusko a krize ☹ a grafik mam takto http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr... 🙂 neviem ale si predstav ze dnes som 38 DC a ovu test mam silnejsi ako 35 DC aspon sa mi zda 😒 neviem hm.a ty co ako? ako si dnes travila dnik?

mistisa
8. máj 2012

@moischaaa no dokina povedala ze tehotenstvo moze byt velmi skore a nie je to vidiet. a preto mi pichla agolutin a mam cakat.robila som vcera tehu testik avidime tam aj s mm ducha.na fotke to moc asi nie je vidiet.mam v albume foto. 🙂 a dnes som robila ovu test a je silnejsi ako na 35 DC tak to nechapem.som 38 DC a ovu testik ma druhu nie sice uplnu ciarku ale ma 😒 😒 moze to byt? nechapem 😒

mistisa
8. máj 2012

@moischaaa dakujem moja no neuzivam nic nedali mi ziadne lieky nastastie 🙂 ale stale mi je divno dnes ma strasne boli podbrusko a krize uplne ako na menzes ale aha aky mam grafik http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr... hm nechapem 😒

ellzie
8. máj 2012

Zienky co sa vyznate v ovu testoch...ako mam interpretovat vysledok testu ak ta druha ciarka pri T zosilnie az po viac ako 10 minutach? po 40 sekundach ju vobec nevidno ale potom silnie ale rovnako silna je az po 10 min...co to znamena?

lauritka
8. máj 2012

@mistisa tak ja u teba vidim ovu na 4.5 🙂

lauritka
8. máj 2012

@mistisa agolutim pichla vcera ??

lauritka
8. máj 2012

@ellzie hod foto :: aky druh testu mas ?? odcitavat mozes do 10 minut

lauritka
8. máj 2012

@stastnunka LH mas v moci stale, niekedy su testy silnejsie aj v strede LF alebo zosilneju pred mrchou..
pokial nie je pozitiv , nic to neznemane 🙂 neda sa podla toho predpovedta pripadne tehotenstvo

mistisa
8. máj 2012

@lauritka myslis ze na 34 Dc? Dnes som 38 DC a robila som ovu test a je silnejsi ako na 35,DC cize 5.5 . Je to dake cudne.agolutin vcera ano. 😉

lauritka
8. máj 2012

@mistisa no napadlo ma to, lebo ti tak vyskocili teploty a tehu to nie je. teda posla testu.
agolutim nevadi, to ti aj tak len podpori progesteron..
agolutin sice nachvilku zdvihne teploty..ale uvidime dokedy.. ked sa budes drzat easte aspon 10 dni.. tak ovulka zrejme naozaj bola az teraz

ovu test moze byt raz taky raz taky behom LF, raz silnejsi raz slabsi, to nema vypovednu hodnotu, pokial nie je uplne pozitivny.

ellzie
8. máj 2012

@lauritka mam woman secret right time...pisu tam, ze vysledok do 40 sekund a ze po 10 minutach uz nemam vyhodnocovat...ja som teraz 5 mesiacov po porode tak zistujem ako je to s mojou ovulaciou..lebo hien skoro ziadny nemam

mistisa
8. máj 2012

@lauritka aha hej no ved ano.ale tych 37,2 som mala este pred agolutinom no uvidime je to mozne 🙂 nechame sa prekvapit 🙂

katkasofi
8. máj 2012

@mistisa cicus a rano si robila na cerstvo tehu test? lebo ten v albume je zo vcera poobede nie? ale to je super ze ovu testy silnia. fakt este nemuselo byt na sone nic vidiet. a krv na hcg nevzali? rob aj ovu aj tehu testy hned rano. ja mrchujem, na buduci mesiac sa vydávam, tak neviem ci budem tento mesiac daco riesit... sice mrcha by mala prist v den svadby, zeby pekny svadobny dar pre draheho??? 😉

mistisa
8. máj 2012

@katkasofi dnes som nerobila tehu az zajtra rano 😉 uvidime snad zosilnie.no micka to by ste mali obidvaja krasny svadobny dar 😉 to gratulujem mojka nech vam to vsetko dobre dopadne.a kolkeho mate svadbu? My mame 4.6 rokco sme zobraty 😉

lauritka
8. máj 2012

@ellzie no musela by som vidiet foto. ale ja cakam stale 10 minut

ellzie
8. máj 2012

@lauritka pockaj mam odfotit ten moj? juuj len kym by som to ja dostala do pc... 🙂

katkasofi
8. máj 2012

@mistisa my 2.6. juuuuj. sa to blizi🙂 tak rano hod aj foto. straaasne som zvedava

lauritka
8. máj 2012

@ellzie normalne cez jkabel ?? 🙂

mistisa
8. máj 2012

@katkasofi no to ano viem ake su to nervy.takto pred rokom sme vsetko vybavovali 😉 alebo dovybavovavali 😉😉 urcite sa ozvem dam vediet 😉

ellzie
8. máj 2012

@lauritka ten hore je 8. resp. skoro 9 DC a ten pod nim je 9 resp 10 DC....kontrolny pasik (C-cko) je vlavo a T-cko vpravo...co na to hovoris? 🙂

lauritka
8. máj 2012

@ellzie no jasne pozitivne 🙂

lauritka
8. máj 2012

podla mna je to platne.

ellzie
8. máj 2012

hmmm..no skusim este zajtra...uz by mal byt negativny vsak?

ellzie
8. máj 2012

@lauritka hmmm..no skusim este zajtra...uz by mal byt negativny vsak?

lauritka
8. máj 2012

@ellzie ano, slabsi.. cize ovulku mas po dnesnom do 48 hodin, treba sa este aspon dva dni snazit

katkasofi
11. máj 2012

@moischaaa no čo moja? čo povedal doky dneska?

katkasofi
11. máj 2012

baby tak ako ktora pokracuje? prisli mrchy???

maryennn
13. máj 2012

@lauritka ahoj, môžem sa opýtať, kedy sa presne má robiť ovu test? ráno, poobede či večer? a dočítala som sa, že pred tým sa nemá piť voda 2 hodiny, ale ja toľko určite nevydržím, ja musím piť každých min. 10 min. a veľa vody, myslíš, že to ovplyvňuje veľmi výsledok testu? a ešte jedna otázka, čo znamená, ak nie sú čiarky rovnako silné ani raz počas celého cyklu? to znamená, ž ovulka nebola? alebo bola vtedy keď bola čiarka najtmavšia (aj to slabá). Dík 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre