Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
13. máj 2012

@maryennn no to nie je velmi dobre, ze tolko pijes, skus aspon teda hodinku to obmedzi, jasne , ze to moze skreslit testik. malo koncentrovany moc a nemusi ti vyjst vobec silny- a nemusi to znemant, ze ovu nebola, len si to nezachytila. test ti len napovies, ze sa blizi, ale ci naozaj prebehne, to potvrdi len usg alebo bazalna teploty, ktore sa musi zdvihnut a ostat zvysena aspon 10 dni-.

ano stane sa, ze vrchol nezachytis, nieekdy je vhodne testovat aj dvakrat denne, ale aspon tmavy vychytis.

kuk moje testiky, teplota sa potom zdovhla za dva dni po tom najsilnejsom teste.

maryennn
13. máj 2012

@lauritka aha no tak ja skúsim nepiť 🙂 a kedy je najlepšie robiť test, môžem aj ráno? Po celej noci by mal byť moč najviac koncentrovaný nie? no asi som nezachytila a začala som neskoro merať. Ďakujem za odpoveď 🙂

lauritka
13. máj 2012

@maryennn nie nie, rano sa nema robit. najskor tak pred obedom, alebo poobede. z ranneho mocu sa ma robit len tehotensky.

lauritka
13. máj 2012

V ktorej časti dňa je najvhodnejšie robiť ovulačný test?

Na rozdiel od tehotenského testu sa pri ovulačnom teste neodporúča robiť testovanie z prvého ranného moču, pretože LH hormón je v tomto moči príliš koncentrovaný a nemusí sa už objaviť
v popoludňajšom moči. Najvhodnejším časom na uskutočnenie ovulačného testu je čas medzi 10. hodinou predpoludním a 20. hodinou večer. Dve hodiny pred uskutočnením ovulačného testu sa odporúča znížiť prísun tekutín, aby moč nebol príliš zriedený.

maryennn
13. máj 2012

@lauritka aha, no tak to aby som si to nejako zladila s robotou 🙂 boožinku to je normálne náročná operácia vykonať to na wc v robote 😀 celkom si to neviem predstaviť 😀

lauritka
13. máj 2012

@maryennn tak rob vecer 🙂 ked prides z prace.

maryennn
13. máj 2012

@lauritka hej nejako sa posnažím si určiť rovnakú hodinu, príchodu z roboty 🙂 snáď to pôjde. a kedy od nájdenia dvoch rovnakých čiarok už nemusím robiť test? keď jedna začne slabnúť?

lauritka
13. máj 2012

@maryennn ano, potom uz naco 🙂 ak slabne. tak vies, ze je po vrchole.

maryennn
13. máj 2012

Tak fajn, ďakujem za info 🙂

moischaaa
14. máj 2012

@katkasofi ahoj mrcha stale nikde kazdy den mam pocit ze uz dojde ale nic🙂 doki mal dovcu tak som sa nedostala k nemu, netestujem zatial pockam do soboty🙂 stale ma pobolieva podburslo,vytok tiez mam a strasne ma bolia prsia ale to aj pred ms, no a teplotka sa stale drzi 36,8-36,9 aj 37 ako kedy, ale u mna to je vysoka nakolko pred MS vzdy klesne na 36,1 Tak neviem co si mam fakt mysliet 🙂A dnes som uz cca 44DC

katkasofi
14. máj 2012

@moischaaa joj no tak to je superrrrrr. ale byt tebou spravim tie testy🙂 ved uz by pomaly aj srdiecko malo na sone vidiet... a keby si behla na pohotovost do nemocnice ze mas bolesti a spravila fintu na dr? ci tam kde si to tak nefunguje???

katkasofi
29. máj 2012

Baby aj doktora skúsate metódu ovu testov? Ja mám dostať v sobotu ale dnes ráno veeeelmi slabá druha ciarka...

lauritka
30. máj 2012

@katkasofi davam priklad, ako vyzera ovu v tehu- 🙂 pred MS. cca 2-3 dni

katkasofi
30. máj 2012

@lauritka super lauri, len keby aj moj tak vyzeral. predvcerom aspon slaba ciarka a vcera a dnes ani ta nie...mrcha ma prist v sobotu!!! a to sa akurát vydávam! keby sa tento mesiac zadarilo, to by som mala pre draheho super darcek, co povies?☹ ale zaaase nic...buduci tyzden mi zrovna posli dalsie testy 😉

lauritka
30. máj 2012

@katkasofi jasne nappis mi potom do IP.

no kazdy mesiac clovek dufa.. musime verit , ze to raz vyjde 😉

viktorka555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauritka
31. júl 2012

@viktorka555 persona?? 🙂

viktorka555
31. júl 2012

@lauritka ano, tak sa to volá

lauritka
31. júl 2012

@viktorka555 mam aj ja,ale nepouzivam,do toho trebalo dokupovat tie pruzky,ani neviem ci to u nas maju...

inac je to podoby princp ako ovu testy.

viktorka555
31. júl 2012

@lauritka myslím, že som ich našla aj na českej stránke

lauritka
31. júl 2012

@viktorka555 diky, ale mnea j tak stacia ovu testiyk,ja som spokona,a su podstatne lacnejsie 😉 😀

martinaesp
30. aug 2012

ahojte neviem či je stále téma aktívna už tu dlho nikto nebol.
ale predsa to skúsim. dnes mám 22 deň meškanie a 11 deň po vyvolávačke. A dnes som si robila ovu test lebo som si myslela že je to tehu test. No a boli 2 čiarky môže to znamenať tehu alebo je to len po tej injekcií ešte dáky hormon. ???
Napíšte či ste to niektorá mali a ako to dopadlo lebo je do zajtra rána nevydržím kým spravím tehu test !!!!!

bibinkaleo
30. aug 2012

no musim asi len pockat.. po vyvolavacke moze to byt vseliake.. ale podla mna sa trosticku mozes tesit.. 🙂

alzbeta.hod
30. aug 2012

ahojyk maminky mám dilema nepoznát ten správný ovu den.... dělám si testy ale zatím sjem na tom ta jak vidíte na testíkách... ale asi to ještě pořád není ono že mám pravdu?

mentolka28
30. aug 2012

@alzbeta.hod obidve ciarky musia byt minimalne rovnako silne , takze zatial su negativne.

alzbeta.hod
31. aug 2012

@mentolka28 děkuji

alzbeta.hod
31. aug 2012

ahojyk mamky, co se týče ovu testíků když je možné aby čárka postupně sílila jako je to u TT? Nebo se síla mění?

alzbeta.hod
31. aug 2012

mamky tak dnes jsem na tom takto... testík ještě úplně neuschnul. Co vy na to? 17DC Stále negativní?

maruskaaaa
31. aug 2012

Ahojte baby, som tu nová. Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Podstúpila som umelé oplondnenie, dnes som 7deň po vložení embrya (28DC). Mali sme predĺženú kultiváciu 5 dní, čo znamená, že embrya sa vyvíjali v embryoscope 5 dní a vložili mi 2 embrya v najvyššej forme - blastocysty. Včera som si robila tehu test a videla som tam slabú čiarku, dnes trošku silnejšiu. A robila som si dne aj OVU test a vyšli mi koľajničky ako vyšité. Môžem byť podľa vás tehotná. Mám hnedé špinenie, občas šedé. Bojím sa, že sa mi spustí mrcha. Čo si o tom myslíte. Ďakujem za príspevky. 🙂

lauritka
31. aug 2012

@maruskaaaa myslim, ze si tehu. beries utrogestan ??, kedy mas ist na krv?,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre