Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

leonie777
20. mar 2013

@mata258 dobre rano, tak co bola si na krv? som nedockava 🙂 dufam ze sa to potvrdilo a si tehulka 🙂 drzim palce

mata258
20. mar 2013

@leonie777 Dakujem veľmi krásne 🙂 ...ano potvrdila mi to aj krv...som tak neskutočne rada...teraz sa len na to budem sústrediť aby bolo všetko ok ...v utorok mám ísť na sono..že už som mala dosť vysoké aj hodnoty v krvi...tak ešte raz ďakujem za podporu a držím pršteky aby sa aj tebe pošťastilo čo najskôr😉

leonie777
20. mar 2013

@mata258 genialne, velka gratulka tehulka nasa 🙂 nech vam s fazulkou vsetko v najlepsom poriadku prebieha ... ake bolo hcg? posielaj mi virusiky, nech sa na mna cosi nalepi v tomto cykle 🙂

mata258
20. mar 2013

@leonie777 dakujeeeme 🙂 neviem ake bolo hcg to mi sestricka nepovedala,len ze uz dost vzsoke tak aby som o tyzden prisla...tak uvidime.velmi ti to prajem z celeho srdiecka 🙂

lienkalienocka1982
20. mar 2013

@mata258 jeej matka gratulujem aj ja 🙂 blahozelam z celeho <3 ..ja mam az termin 2.4. tak musim cakat...

leonie777
20. mar 2013

@mata258 noooo, pekne ked je hcg vysoke, zeby boli dvojky? 🙂 dakujem a davaj na seba pozor a nezabudaj na tie virusiky poslat 🙂

mata258
20. mar 2013

@lienkalienocka1982
@lienkalienocka1982 dakujeem aj tebe gratulujem a prajem vela vela zdravicka. 🙂

mata258
20. mar 2013

@leonie777 fuu no mohlo by to byt lebo mam na to predpoklady tak uvidime 🙂 jasnee posielam*************************** 😉

leonie777
21. mar 2013

@mata258 no som ja na teba zvedava, mala by si to hned dvojmo 🙂 pockame si na sono, tesime sa s tebou 🙂 pozdravujem fazulku/ky v brusku 🙂

lienkalienocka1982
21. mar 2013

@denisa87
@leonie777
@mata258
baby tak posielam test ktory bol urobeny pred 15 minutami 🙂 a rozhodol 🙂

denisa87
21. mar 2013

@lienkalienocka1982 supééér,Blahoželám 😉 😉 mne zas pisla ms 😢 😢 😢

lienkalienocka1982
21. mar 2013

@denisa87 ahhh nie :(((((( tak to nieeeee..mrzi ma to..

mata258
21. mar 2013

@lienkalienocka1982 gratulujem a prajem vam vela zdravicka 🙂

denisa87
21. mar 2013

@lienkalienocka1982 nevadí,uz to pomaly strávim,ideme dalej 😉 tebe prajem bezproblémove tehulkovanie 🙂

lienkalienocka1982
21. mar 2013

@denisa87 hlavu hore a myslieť pozitívne 🙂 držím palceky 🙂
@mata258 ďakujem aj tebe prajem krásne bezproblémové tehulkovanie 🙂

pikolala
22. mar 2013

ahojte baby,potrebujem ryyyychlo poradit 🙂),mam 24 dnovy cyklus,ovulaciu som mala 11dc,co mi potvrdil aj test,teraz som 22dc a len tak zo zvedavosti som si urobila ovu test,lebo nemam tehotesky a vysiel pozitivny,myslite si ze mozem byt tehu????? 😒

lienkalienocka1982
23. mar 2013

@pikolala ahoj. Tak vyskúšaj ešte testnut take 2 dni a keď ti vyjdu testy stále Pozitívne tak si urob tehutest. Chod na predišlu stranu ja som mala to iste, ružové su ovu a Modre tehu. Pozri a vyskúšaj.🙂

pikolala
23. mar 2013

@lienkalienocka1982 ahoj...ja som uz vyskusala tehu test pred par minutami a je pozitivny 😀 hned mi tam nabehli // tak skusim este rano digitalnym tehu testom...

lienkalienocka1982
23. mar 2013

@pikolala no super gratulujem.daj potom foto 🙂

pikolala
24. mar 2013

@lienkalienocka1982 ahoj..tak dnes rano som testla vyslo ''pregnant 1-2'' takze rano letim k lekarovi 😀 😀 😀

leonie777
25. mar 2013

@lienkalienocka1982 waaaaaaaaw, baby tak to je genialne, ako sa to tu zasa rozbieha s tehulkami 🙂 moc sa tesim a posielajte virusiky aj mneeee 🙂 hlavne nech ma vsetko hladky priebeh a daj vediet o sebe 🙂 kedy ides na sono?

lienkalienocka1982
25. mar 2013

@leonie777 idem az 2.4. Lebo nemá predtým miesto. Ale dám určite vedieť..🙂

leonie777
26. mar 2013

@lienkalienocka1982 tesim sa, to uz budem na dovolenke, ale potom ked sa vratim aspon budes mat mile spravy 🙂

lienkalienocka1982
26. mar 2013

@leonie777 to vies...dam vediet a snaz sa ze na tu dovolenku budes pekne spominat 🙂 peknu dovolenku 🙂

leonie777
27. mar 2013

@lienkalienocka1982 hehe viem co mas na mysli, akurat mi vychadza ovu na tento tyzden, ale hlavne sa uz nato nechcem tolko sustredovat a testovat a co aj viem co 🙂 stane sa co sa ma a ked nie, tak uvazujem o iui ... ty sa opatruj aj fazulku v brusku, nech ste v poriadku, potom sa tesim na spravy.

lienkalienocka1982
28. mar 2013

@leonie777 tak drzim palce a napis potom aj ty...tak nemysli na take veci a mysli pozitivne ;) uzi si to..

zuzana36
29. mar 2013

ahojte, ja k vam nechodim, ale akosi musim napisat. vcera som zistila, ze som tehulka. snazili sme sa 5 rokov. no a vobec som to nevedela, lebo od nedele robim ovu testy a tie iba silneli, nikdy som nemala ovu test tak silno pozitivny a hlavne nie tak dlho. tak ma osvietilo a testla som a som si isla oci vyocit. takze ja som musela byt podla vsetkeho tehotna uz v case , ked som dostala ms. testovala som pred ms a negat test a potom nastum ms, ale ta trvala tak jeden a pol dann, ale normalne krvacanie, no nie az tak silne, no a ja som si este nasadila clostil, kedze som nevedela, ze som tehu. teraz mam obavu ci som nieco nepokafrala, kedze som brala ten clostil. kazdopadne vas chcem povzbudit, vzhladok k nazvu temy, je mozne testovat ovu testami, bude na nich hruba ciarka 🙂

som to napisala ako tatar, ale dufam, ze to pochopite. 😉

lauritka
29. mar 2013

@zuzana36 gratlujem 🙂

zuzana36
29. mar 2013

@lauritka dakujem 🙂

lienkalienocka1982
3. apr 2013

@leonie777 no tak moja zlatunka mame potvrdene ze mame 4 mm a sme v 6 tyzdni 🙂 dufam ze tebe sa to tiez velmi skoro podari 🙂 ozvy sa potom ;) papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre