Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

bibinkaleo
5. sep 2012

@lauritka ano.. veru nie je totalne tmava ale je uplne ako pozitny .. nie to ze by bol len duch.. je to riadna ciarka..
prikladala sem alzbetka fotky testov tak je ako ona mala na 17dc tak kuk.. no nechapem mozem si ho spravit hoci kedy vyzdy je rovnaky.. ci rano na obed alebo vecer mam chybne testy do 14DC boli snehobiele len jedna ciarocka a potom uz len dve a dve a dve... snazime sa o babo .. no tento mesiac sme boli dost pracovne mino..tak sme sa moc nesnazili..nehovorim ze vobec 🙂

lauritka
5. sep 2012

@bibinkaleo hmm.to je cudne,,, a ake mas testy??? mavas pravidelny cyklus?? a ai nestmavol, ze uplne ??kazdy den uplne rovnaka ???

bibinkaleo
5. sep 2012

@lauritka no pravidelne 😉 28 az 30 nikdy nie menej ani viac takze si myslim ze celkom pravidelne.. no test je rovnaky jedno balenie woman secret 20ks myslim ze su neni chybne ked naskor boli biele pekne len jedna ciarka a teraz rovnake a objavi sa hned menusim cakat nejak dlho .. ako niektore pisu no ved uvidim co to je ..nemala som nejaky problem nikdy .. tak neviem co si mam mysliet.. hehe asi ho dam dnes ocikat partnerovi aby som vedela ci su zle alebo co sa deje.. minuli mesiac boli len cez ovu.. // a potom nic.. tak tento cyklus uuff nechapacka 🙂 🙂

lauritka
5. sep 2012

@bibinkaleo no cudesne.ale ocikala by som na tvojom mieste aj tehu test 😉 😀

bibinkaleo
5. sep 2012

@lauritka radsej pockam na ms a uvidim..co to bude..

lauritka
5. sep 2012

@bibinkaleo no uvidis ci teda mrska dorazi 😉

bubu25
6. sep 2012

@lauritka ahoj lauritka, vies prosim, na kolky DPO moze ukazat ovu test pripadne tehotenstvo? V sobotu budem 8DPO a ideme na svadbu, tak chcem vediet, ci si mozem dat trosku vina😉 mavam 12-13LF. Uf, teraz sa pytam, ako nejaky alkac😀 dakujem

lauritka
6. sep 2012

@bubu25 no to sa neda takto jednoznacne povedat. viem, ze jednej kocke vysiel pozitivny uz 9dpo a nasla ciarku uz aj na tehu teste.
dalsej az okolo 12 dpo. ale vacsinou ked uz vyjde pozitivny ovu test, mas aj tehu pozitiv, tak radsej skus tehu -moze ukazat aj skor ako ovulacny.. boli aj take pripady 😉

werumka
6. sep 2012

@bibinkaleo Ahoj, stabilně pozitivní ovulační testy se ukazují například při syndromu polycystických vaječníků nebo při příliš vysoké citlivosti ovulačních testů...

bibinkaleo
6. sep 2012

@lauritka dnes dorazila MS na 27 DC co vobec sa mi este nestalo... ale ved navadi ...
@werumka si ma vystrasila... ale to hadam nie je moj pripad... ale prestudovala som

lauritka
6. sep 2012

@bibinkaleo 😨 to mi je luto. mozno by si mohl skombinovat jeden,dva cykly merat aj BT aj s testami..z toho by sme boli viac mudrejsi,ako si na tom.

bibinkaleo
7. sep 2012

@lauritka.. MS to teda pravdepodobne nebola len nejake spinenie a dnes rano uplne nic.. nechapem no dnes idem test kupovat.. tak ma bolia prsia ale taka zvlastna bolest to som nikdy nemala.. tak uvidim

lauritka
7. sep 2012

@bibinkaleo noo ;) mozno sa hniezdilo, daj vediet,ako dopadol testik 😉

willy_wonka
12. sep 2012

Ahojte kocky,
akurat vcera som mala nejake divne pocity,podobne ako pri ovu,ale kedze ovu prebehla minuly tzden, podla lekara, tak som zo srandy zacala "guuglit" ci je mozne mat ovu 2x do mesiaca, urobila som si ovu test/pouzivam Predictor Fertility) a bol pozitivny, tak teraz neviem co, no kedze sa snazime o mimi, zasnazilkovali sme sa:D uvidime co z toho...aj ked neviem na kolko % to je spolahlive:/
Celkom dost by ma potesilo,keby sa potvrdila teoria o tom, ze ovu test vie zachytit skore-skore tehotenstvo 🙂

zuzzulka
17. sep 2012

Ahojte kočky, potrebujem radu. Nakoľko som to nikdy neriešila je to pre mňa nová skúsenosť. Plánujeme tehotenstvo chcem vedieť svoje plodné dni. Mne menštruácia začína tak že najskôr len trošku špiním a potom cca po 2-3 dňoch sa to spustí. Mám Si začiatok menštruácie rátať od toho špinenia ??? Dakujem Zuzana 😉

bibi24
22. sep 2012

@lauritka ahoj lauri,prosim o radu,co myslis? Je to 6.den po ET,akokeby 11 dpo. ovu test wondfo.

lauritka
22. sep 2012

@bibi24 ahojj..noo zaujimave ;) mali ste predlzneu kultivaciu ?? teoreticky uz ani pregnyl by nemal byt v tele. prubla by som rano tehu testik na tvojom mieste 😉

bibi24
22. sep 2012

@lauritka ano lauri, mali sme predlzenu a vkladali mi dve, aj ked jedna bola troska pozadu vo vyvoji. Po pregnyle som uz 13. den, v brne sa picha len pre opu.
Na tehu nemam odvahu 😀 kedze toto je uz 5. ivf.

Jaaj a este som chcela pridat moju skusenost, ze ked som pri predchadzajucich ivf po ET mala negativne tehu testy, boli aj ovu negativne, resp. velmi slaby duch. Ked som mala tehu test pozitivny (aj ked islo len o biochemicke), boli aj ovu pozitivne. Aj ked, tentokrat je aj ovu test silnejsi, ako predtym.
Tak sa nechame prekvapit.

lauritka
22. sep 2012

@bibi24 tak vidis, vidis .. ;) podla mna je to tam. drzim palce.
mimochodom a kolko vas vyslo cca ako samoplatov ??

bibi24
22. sep 2012

@lauritka soft v brne raz 800 eur a raz 1000 bez liekov (zalezi od poctu vajicok a pk je v cene), ale tie som zohnala cez net za dobru cenu.
Ale napr. v iscare ma vysiel soft pri tom istom pocte vajicok bez pk cca 1100 eur a v brme 800 s pk, pricom pristup a ochota lekarov sa neda porovnat.

lauritka
22. sep 2012

@bibi24
dakujem, ano na to Brno som pocula dobre referencie.. tak napis potom , ci sa zadarilo ;) som zvedava.

bibi24
24. sep 2012

@lauritka ahoj 🙂 tak stale som netestovala tehu, ale toto je dnesny ovu - 8.den po ET, 13 dpo. na 7. den som netestovala.
sama som veeelmi zvedava co z toho bude.

lauritka
24. sep 2012

@bibi24 je to tehu, kludne testni 😉

monosana
24. sep 2012

Je to velmi zaujimava tema baby. Vidim vo vas trosku nadeje, pretoze, ja som dnes 33DC, menzes nikde, prsia ma strasne bolia, aj brusko (niekedy vajecniky, niekedy aj podbrusko). Tento mesiac sme sa snazilkovali doooost 🙂 Na 100% neviem, ci som mala ovu, graf je vselijaky ☹ A teraz ako citam, ze ovu testy niekedy mozu ukazat skorsie tehu, ako tehu testy, vidim ciarku nadeje. Pretoze dnes rano, som mala // na uv teste (nie najsilnejsiu, ale tak medzi). Tehu test mam negativny 😠 Mozem mat nadej, ze by som tam mohla mat nieco? Alebo len teraz ovulujem? 😅
Ďakujem vám krásne!

lauritka
24. sep 2012

@monosana ahoj, hod grafik ???

no druha ciarka sa ukazuje v poovulacnej fazi bezne, dokonca moze trosku pred mrchou zosilniet..
cize.. takato polovicna ciarka zial nenapovie nic.. 😒 keby bol silne pozitiv to uz by bola dost velka nadej..

ale tak ved , ked nevies presne den ovu, este moze byt skoro 😉

monosana
24. sep 2012

@lauritka posielam link na graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/3e7b77
Aha, takze len dufat mozem:(
Graf mi neukazuje bohvie co:( Nikdy som nemala v poriadku hormony, liecia ma druhy rok, len som myslela, ze teraz nieco vyjde...neviem preco som mala taky pocit 😢 😢 Pravdu povediac, uz z toho mam pokrk! Len ked som uvidela tu ciarku, aspon trosku som sa potesila 😢 Fotku bohuzial neviem hodit,som v robote 🤐 Mozno vecer, alebo zajtra. Skusim zajtra rano este jeden, ci tam este ta ciarka vobec bude.
Ďakujem ti lauritka! 🙂

lauritka
24. sep 2012

@monosana pockaj, ale ty si ho oznacila ako pozitivny ??? 😨 pozitivny je len, ked su obidve ciarky rovnake, alebo testovacia silnejsia.

zial v grafiku ovulku nevidim.. ale mozno ju budes mat teraz, ak ti test zajtra zosilnie.. mas aj podozrivy pokles.. taky zvykne byt aj 2-3 dni pred ovu.. pokial samozrejem nedojde mrska. 😒

monosana
24. sep 2012

@lauritka To len tak som oznacila, zabudla som si to vymazat. Nenecham tam, len kvoli tomu, aby som nezabudla. Ale samozrejme vymazem.
Ale ovu test som si robila rano, a podla vsetkeho by sa mal robit vecer, alebo neskoro popoludni. Ale nie som si ista. No, ani podla mna som ovu nemala a hlien tiez mam len málokedy. Skor kremovy, ako bielkový ☹ A to zas nie je nic pozitivne. Keby dosla mrska, tak to by bol fakt "parádny" cyklus, bez ovu, bez tehu, a s menzesom az na neviem kolkaty den, ked som uz teraz 33DC. 😢 Mna t uz prestava bavit 😢
Ale dakujem ti moc za pomoc lauritka! Asi z toho bude laparka alebo CAR. ☹

bibi24
24. sep 2012

@monosana Ja tiez v grafe nevidim ovulku, zatial to vyzera na anovulacny cyklus. Ake mavas dlhe cykly? Je naozaj mozne, ze ovulka este pride. Ja by som skusila este dalej merat a aj ovu testy.
A ak sa snazite uz dlho a vies, ze mavas taketo grafy, tak by som sa asi zverila do ruk lekarov.
Ale kazdopadne, drzim palce 😉

@lauritka myslis? 😅 bojiiiiim 😀
Ozaj, ale to som nevedela, ze aj pre ms moze vystupit ciarka. A myslis, ze aj takato silna, ako mam ja? Ze ci sa nemoze stat, ze ja ocakavam tehu a to sa blizi ms? 🙂
Inak, kdesi v anglickom clanku som citala, ze ked sa uhniezdi vajicko a produkuje sa vo zvysenej miere progesteron, ale aj estrogen, tak tieto hormony potlacaju LH a tak to nikdy nedosiahne taky vrchol ako pred ovulaciou.

monosana
24. sep 2012

@bibi24 práveze ja som bez liekov vobec nemala cyklus. 😢 Rok a pol chodim po lekaroch, kazdy mesiac. Tabletky, injekcie, bolo tam vsetko. Preto hovorim, ze z toho bude laparka alebo CAR. Len na CAR bohuzial momentalne nemam peniaze 😢 Viem, ze nieco preplaca aj poistovna, ale za lieky treba platit, co je dost drahe, vychadza aj na nejakych tisic eur ☹ Ovu testy a grafy robim uz pol roka a nikdy som to nemala bohvie ake. A aj ked som mozno mala nejaku ovu (s liekmi), neostala som tehu. Mozno, ze mi nepomaha ani to, ze mam psychicku zataz v robote a som vynervovana a vycerpana. No, neviem. Aj bez toho je to so mnou zle ☹ BUde z toho asi diagnosticka laparka. Ktovie, co tam mám, o com nevieme.
Ďaujem ti za rady a podporu bibi24, si zlata 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre