Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

maminuska
8. okt 2011

@dajna11 z osobnej skusenosti a skúsensoti mojich kamarátok , zníženie výživného veľmi ťažko prechádza pokiaľ nie je nová vyživovacia povinnost povinného rodiča alebo keď byb ol akože nezamestnaný .
Neviem čím dôvodí tvoj exmanžel, ale môj keď chcel platiť na dve deti v tedajšej mene 2000 Sk pri 22 tis plate mu sudkyna povedala že - Vážený otec, ak si to neuvedomujete vaše deti jedia, umývaju sa , perie sa im , chodia na krúžky a tak.
Ale on len argumentoval tým že ja sa mám dobre,lebo som sa vydala a moja životná úroveň je dostatočná na to aby som im všetko zabezpečila, že však môj manžel má dva byty ( za slobodna ) nech jeden predá . 😅
Mňa teraz čaká zvýšenie výživného , Len najstaršej dcére dávam mesačne doplatok za lieky bez ktorých nemôže byť 45 EUR, syn je momentálne v puberte, zje aj kona 😀 .
A výživné mi posiela presne na centy, napr. 182 ,57 EUR, normálny chlap by to zaokrúhlil na 183 EUR 😀 .
Taktiež podávam návrh na úpravu styku, deti už dva roky nevidel , nezaujíma sa , nevolá , sú mu ukradnuté .
Jáááj to bude ešte mela.

claudica
8. okt 2011

@dajna11 Veľmi držím palce, nech sa mu to nepodarí 😠 ...

dajna11
8. okt 2011

@maminuska no ved zasa aj dcera mu je ukradnutá,ide o to že pracoval v zahraničí a tam dal vyýpoved a prišeil domov a tu prácu nemá,alebo necche mať alebo robí na čierno,ktovie....cele leto malu nevidel,nemusel dať ani cent na zmrzku a tak....nehovoriac o tom že ked ide mala do školy nikdy sa nezaujima či jej nečo netreba,prosto je to iba na mne.....kedže ma kopu dlhov a samý exekutorovi ho naháňaju takže keby robil na papieri a na účet mu príde výplata,i tak mu ju celu zoberu,takže podla mna robí na čierno..ale to nedokážem,ale myslím si tak zdravým rozumom,že ked je zdravý chlap,vysokoškolsky vzdelaný...je schopný niečo zarobiť a robiť,nič mu v tim nebráni,takže je schopný....na to by sa malo prihlaidať......ale to je asi utopia. ☹

dajna11
8. okt 2011

@claudica bojím sa a nemám rada takéto veci,ASI NIKTO,tak som zvedavá ako sa budeme hádať,alebo ma sudkyna nepustí k slovu,ktovie aká bude.....dakujem.

claudica
8. okt 2011

@dajna11 Presne - všetko záleží od sudkyne. Ale zníženie nejde tak ľahko, neboj... Bude dobre, ten deň raz-dva skončí... 😉

maminuska
8. okt 2011

@dajna11 držím ti palce, ja som mala vždy dobré skúsensti s našim súdnictvom , skutočne, zrejme som mala štastie a bolo to jedno či to bol chlap alebo sudkyňa.
Na rozvode som mala rozvedenú sudkynu s dvoma deťmi , ktorá skutočne hľadela na to aby boli pokryté výdavky na deti a niekoľkokrát ich tam prechádzala.
Mne veľmi pomohla aj kolízna opatrovníčka, ktorá trvala na max.sume ktorú sme navrhli , zúčastňovala sa procesov, hovorila s deťmi .
Lenže to bolo v Žiline, uvidíme teraz to podávam v Trenčíne ako to tam bude 😒 . Podala som však v máji, doteraz som nemala vypísané pojednávanie, podávala som to s pomocou právničky a tá ma aj zastupuje.

dajna11
8. okt 2011

@claudica ide o pár minut,čo sa to bude konať,ale už teraz mám nervy......ale ked to skončí dobre budem happy......

dajna11
8. okt 2011

@maminuska ja nemám právnika....ani nemám na to a a ni neviem na koho by som sa obrátila,lebo je to tak nejako na rychlo...a som tu sama,moj muž je preč na mesiac,takže je to ťažké,ani sa doma nemám komu posťažovať. ja som nedávno veru nemala až tak dobré skusenosti,kolizna bola mladá baba iba pritakávala sudkyni,chceli to myť rychlo za sebou,lebo sa to ťahalo koli tomu že ex bl v zahraničí. ked som sa ohradila tým že somna RD a decre platím stavebné,sporím jej na knižku ...tak povedali mi že sporiť sa ma ked su na to podmienky a možnosti a nie ked nie su...ked som bola v práci,možnosti boli,ale ked som teraz doma,tak je penazi pomenej a to mám cle stopnuť?to ich nezaujimalo,ale logiku to nemalo....veru som to aj stopla,lebo teraz rátame každu korunu....otecko sa nestará čo dcere do života dá...ja aspon niečo sa snažím a aj to mi vytkli vidíte..

maminuska
8. okt 2011

@dajna11 vieš ja častokrát rozmýšľam že čím som myslela ked som si ho brala a ešte s ním splodila aj dve deti , chlap ktorý takto obchádza svoje deti , neprispeje im na nič , dcéra má epilepsiu, lieky ma mesačne stoja len 45 EUR, nedá im absolútne nič na meniny ,narodeniny, na Vianoce, Mikuláša.
Keď som mu minule písala že je dcéra v nemocnici na JIS po ťažkom záchvate, ani neodpovedal , nezavolal tam , nenavštívil ju jednoducho akokeby neexistovala, nevie aké známky mali deti v v škole, nepozná ich triedne učiteľky..... jednoducho on deti nemá, veď som sa vydala a nech sa stará môj muž ked je blbec a zobral si ma s dvoma deťmi 😅
S terajšou manželkou bol na dovolenke v Dubaji, v Chorvátsku, každý rok chodí k moru .
Vieš niekedy mi je z toho ťažko, do mája 2010 soms a snažila, informovala som ho o de´toch smskami ale ked ich nechcel ani vidiet ked sme boli v ZA tak mi syn povedal aby som mu už nikdy viac nepísala.
Tak som ho poslúchla.

dajna11
8. okt 2011

@maminuska no akurát aj ja som si minule tak hovorila že či som bola ja taká blbá alebo či sa tak dokážu ludia zmeniť,tež na malu moj ex kašle,nezavolá,nepríde a to bývame od seba možno 15km.aj skype je zadarmo,ale načoby sa informoval....že známky v škole,zdrav.stav.....nič z tho.tiež ked som mu hovorila že či mu nieje trápne že sa mu o dieťa stará cudzí chlap(aj ked to robí rád)...povedal že ked je blbý!!!!!tak potom čo s takým debilom-že to musím tak napísať...podla jeho slov na sude prečo by sa mal starať o niekoho kto s ním nežije?????takže čo.

dajna11
10. okt 2011

a máme po súde....som naštvaná,aešte ma aj auto sklamalo ☹ ako občas premýšlam či vobec žijem na planéte kam patrím alebo je svet preplnený samími blbcami..či len ja mám to šťastie že na nich narážam 😠

filipal
10. okt 2011

@dajna11 ako to dopadlo? asi dobre nie, ale ako konkretne?

dajna11
10. okt 2011

@filipal ahoooj no klasika,on nemá prácu,kam ho z uradu práce poslali,tam nešiel,lebo mal niečo iné a nevyšlo to nakoniec.....ako inak....lebo on v takej pakárni kam ho poslali,robiť nebude...a ja si stále len dávam zvyšovať..ako za 6rokov,dva razy 😀 ....a ked on niečo chce,nevyhovie sa mu. a má ešte jedno dieťa ktoré musí živiť..ved aj ja... sudkyna že prečo mi neplatil aspon to minimum výživne za tie 4m....to on nevedel že to má....vysokošolsky vzdelaný....a teraz že keby mu aj znížila výživné,kolké mesiace ešte bude platiť vela,lebo musí splácať to zameškané...čo by teda chcel v splátkach. ako toto bol gol,ale ked som šla domov mi začala vypisovať tá jeho rajda čo maju spolu dieťa,že milá pani...aká ste matka ked chcete od človeka ktorý nemá prácu a má ešte jedno dieťa,aby platil 8éeu výživné,čo ste to za matku?a že ona na rozdeil odo mna má inteligenciu a bla bla bla,že doteraz sa nestarala ale to sa skončilo a už sa bude...ako pre mna je ona cudzí človek,nieje ani jeho žena,nestará sa mi o dieťa a ja pre dcerku je cudzia,tak nech drží hubu,akurát ju možem udať za obažovanie,ved odkial má moje číslo?ja som jej ho nedala...akým právom mi píše?ona nemá so mnou nič,ale vobec nič,začala si s mužom ktorý mal dieťa tak s týmto rátať musí že má záväzky a povinnosti nie?

claudica
10. okt 2011

@dajna11 Kľud...viem, že sa to ľahko povie... Už som čakala ako pochodíš... Nuž som prekvapená... lebo niektoré súdy neberú ohľad na to ak je dotyčný dlho nezamestnaný a ešte si aj vyberá... Berú do úvahy plat, aký by so svojím vzdelaním mohol mať...
A na tú dotyčnú sa vykašli, inteligenčne je asi na úrovni tvojho ex... Ako si môže vážiť človeka, ktorý kašle na svoje dieťa? Veď to isté sa veľmi rýchlo môže stať aj jej...
Tak si natrafila na takého sudcu... my mávame tiež také šťastie.
Tento hnev Ťa prejde a pôjdeš ďalej... Všetko dobré! 😉

dajna11
10. okt 2011

@claudica juj dakujem,viem že ma to prejde,a presne by mali brať do uvahy to že kolko by mohol zarobiť so svojim vzdelaním....nuž ale tak to je asi výnimka ked to tak niekde beru.ja som na RD a ako mne živiť zo 190eu dve deti je asi pohoda.ona ide mna urážať aká som matka?ved tak čo si ho nezoberie?ked je takú super otec.ja som mala po rozvode priatela,chvilu,lebo ked som zistila ako okašliava svoju ex aby nemusel platiť vyššie výživne tak som mu dala zbohom....to už je aký charakter?a ona je aký?keby bola doma o 190 eu s dvoma deťmi a na jedno jej muž neplatil som zvedavá ako by sa usmievala.....

claudica
10. okt 2011

@dajna11 Tak s tým nič nenarobíme... O jej charaktere nemusíš uvažovať, je to zbytočné. Aj ja som sa často zaťažovala podobnými úvahami, už to nerobím. U nás to je tiež niekedy veselé... Ja mám dve svoje deti, priateľ tiež z prvého manželstva, tak je to pestré...

zajo79
10. okt 2011

@dajna11 to kolko by mohol zarobit- je mi to luto, ale to do uvahy sudy neberu.

vzdy beru len aktualny prijem.. ak nezarobi nic- mrzi ma to, nemaju mu to z coho vymerat.

a jeho priatelku neries... nebudes sa babrat s hovnom, aby smrdelo!!!!

vela sil zelam...

tiez mam skusenosti zo zvysovanim vyzivneho...a to co exo predvadzal..je mi zle z toho este teraz. 😅

dajna11
10. okt 2011

@zajo79 no ved ano,ja to beriem..ale tak vela hovorí za to,že ako si tu prácu hladá....ak ho niekam pošlu,je to pod jeho uroven a ani tam nejde...to sudkyna hned povedala že hovorí v jeho neprospech.nuž mne je vždy na sude z toho zle ako počúvam akoby sa ani nejednalo o jeho dieťa....ked má čas a chuť tak si o zoberie,ked nemá peniaze tak o nu ani nezakopne.....ale ja som tá zlá....

dajna11
10. okt 2011

@claudica viem že s tým neurobím nič,mne to prejde,len teraz ma to nahnevalo,čo sa kto do toho montuje?stará sa o moje dieťa?nie,tak nech nevykrikuje po mne aká som matka.som taká,aká by bola kžadá ked by sa jednalo o jej dieťa nemám pravdu?

claudica
10. okt 2011

@dajna11 Jasné že máš prevdu. Ja ti rozumiem, cítiš krivdu a to bolí... Je to čerstvé, neboj, zajtra bude lepšie /o niečo/... 🙂

filipal
10. okt 2011

@dajna11 och, chapem ta, je to na porazenie!!

baby, toto mi nejde do hlavy, ze ako moze nejaky sudca uverit tomu, ze nejaky vysokoskolsky vzdelany clovek nema cele mesiace (moj aj roky) ziadnu pracu.... a hlavne, ked ma zavazky, tak nech vezme robotu aj pod svoju kvalifikaciu. matka tie peniaze pre dieta predsa zohnat musi.... casto pracuje aj na dva uvazky....

dajna11
10. okt 2011

@claudica ja viem,keby aspon manžel bol doma,že sa mám komu posťažovať..

claudica
10. okt 2011

@filipal Veď práve... Niekedy mi sudcovia pripadajú ako keby žili v inom svete, ako keby boli mimo reality... Ja neviem, možno im ubližujem, ale asi nikdy nezažili, čo to je mať málo peňazí, ako sa dá vyžiť z jednej obyčajnej výplaty, aké to je vravieť deťom, že teraz sa to nedá, kúpime to potom atď...
Preto ma potešilo, keď v kamarátkinom prípade už sudkyňa stratila trpezlivosť s jej bývalým a surovo mu vymerala 100 eur výživné aj keď bol nezamestnaný, lebo to už bolo účelové, predsa roky nemôže toto robiť, presne ako píšeš, musí zobrať robotu hocijakú, veď má dieťa! No to viem len o tomto jednom prípade...
To že matka má prácu a výplatu je samozrejmé....ale to neznamená, že presne tá práca ju napĺňa, že presne toto som chcela celý život robiť... Ale mám deti, ktoré potrebujem uživiť, tak robím čo sa dá....

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 tak a znížili ti to ?
Ako chápem že ťa tá jeho naštvala, ale ber to tak "aký išiel takú našiel " a viac to nerieš. Škoda že si nemala právnika, ale dobrého.

@zajo79 no nesúhlasím , lebo tam sa berú a pokial viem tak aj v zákone je " možnosti povinného " a jeho možnosti s vysokou školou teda sú .

zajo79
10. okt 2011

@maminuska tak skusenosti zo sudmi mam... berie sa do uvahy aktualny prijem. nie to co by mohol mat. to je otazne totiz...

maminuska
10. okt 2011

@filipal
@dajna11
@claudica ako ja vždy ked idem na pojednávanie s bývalým tak tam idem relatívne v kĺude, ale stačí ked sa tam objaví a normálne cítim ako vo mne narastá agresivita a vnútorná zúrivosť, pretože keď počúvam tie bludy čo tam trepe a k tomu ešte aj klame že sa práši tak by som ho tam normálne asi tým šanónom čo tam nosím utrepala.
Môj exmanžel má vysokú školu , pracuje ale na deti by platil najradšej že " nič ", lebo on má už novú rodinu 😒 , deťom darčeky nedáva lebo si ich nevážia ....... čo on môže vediet však ich nevidel dva roky.
Ja mám v novembri pojednávanie o zvýšenie a už teraz mi z toho behá husia koža.

maminuska
10. okt 2011

@zajo79 ja viem že ten kto nemá dieta u seba je niekedy ako chránené zvieratko , viem že z praxe máš určite aj pravdu ale ako teoria je v zákone o rodine iná .
Je to ale fakt na hlavu , nechce sa mu robiť , tak ty sa staraj ako najlepšie vieš.

dajna11
10. okt 2011

@filipal no toto presne...ako jemu niečo ponuknu,ale on chce vo svoejj profesii...tak nech ide do čerta.....ked mi chýbaju peniaze vykladám aj tovar v tescu nie?a ako može jeho priatelka ho doma strpeiť ked nedosnesie domov ani groš?ona mi napíše že on má aj iné záväzky,aj jeho dieťa sa musí šatiť,jesť a chodiť do školky...a ako že moje nie?ja som pdolla nej zlá matka ked sa starám o to aby moje dieťa malo čo do suta čo na seba...to je aká logika?každá by robia to isté keby bola sma na všetko.

filipal
10. okt 2011

@dajna11 podla mna robi na cierno. ved z coho by inac zil? maloktory clovek si moze dovolit zostat doma uplne bez penazi....

@maminuska drzim palce!

moj byvaly bol tak expert, ze si podal o znizenie vyzivneho, lebo zacal studovat denne dve dalsie vysoke skoly, lebo ta prva ho nenaplnala...ved v poriadku, nech si studuje, ale ma aj zaväzok...
ked uz mal skoly hotove tri, nepracoval dalej, lebo vraj v ich regione vobec ziadna praca nie je.....
och, ja by som mohla napisat roman.....
ja sa s nim uz ani nesudim. syn je na vyske, povedala som mu, ze ako dospely si moze poziadat o vyzivne on, ale tiez sa na to vykaslal.

dajna11
10. okt 2011

@maminuska no veru naštavlo,ale tak už ma to prechádza,už teraz vyvsetlujem dcere ako bol na sude...teraz zasa ju musím tíšiť 😖 ...ale pravda je,že rád ju má,jasné...len keby ho to nemuselao nič stáť 😀