Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

dajna11
10. okt 2011

@gloria9 ja mám teraz tento problém,popísaný vyššie......žiadosť o zniženie výživneho čo si podal ex.

gloria9
11. okt 2011

@dajna11 takze v prvom rade treba dokladovat ze mas velke vydavky co sa týka detí a ze ledva vyska vyzivneho ti vystaci na to aby si vsetko zaplatila detom. Preco tvoj ex ziada o znizenie vyzivneho?musis zistit dovod aby si sa vedela branit..na súde. Kolko ti teraz plati?a na kolko si poziadal znizenie?

dajna11
11. okt 2011

@gloria9 no on dal v zahraniči kde pracoval výpoved,a prišiel sem a tu si vraj nevie najsť prácu.ale to je tak,že aj ked pracoval v zahraničí a podla neho mal dobrý príjem,a ja som osatala na materksje tak som si podala o zvýšenie...tak ani tak nemal ani 5eu na to aby mi dával viacej,aj ked podnikal nemal ,nikdy nemal na dceru penazí...ja aj ked som si doniesla nejaké tie bloky,ako šaty,kružky a tak...to ich ani nezaujimalo na sude,lebo to su vraj bežne výdavky,keby boli na lieky a tak,to je iné...platiť mi má 80eu...žiada si znížiť na 30

filipal
11. okt 2011

@dajna11 na 30???? a to vam este odrocili pojednavanie?! ten sudca musi byt riadne zaujaty, ved 80 € je dnes skor podpriemerne vyzivne na 10 rocne dieta. uplne nechutne! ten tvoj ex je strasny lump, dobre ze si sa ho zbavila...

gloria9
11. okt 2011

@dajna11 fu to je dost a platí ti pravidelne?

dajna11
11. okt 2011

@filipal no vidíš,podla neho su to nehorázne peniaze...na vlastne dieťa!!!!jeho syn chodí obelčený v značkovom a na moju je to vela?ja by som jej nemohla kupiť značkové veci?nikdy mi to neodpustí že som sa s ním rozviedla...alebo vieš čo mi nevie odpustiť?že som šťastná,že máme domček,aj ked malý ale máme svoje miestočko a on nemá nič!!!!iba nadutú fuchtlu......ktorú si nabrnkol mesiac po rozvode.

dajna11
11. okt 2011

@gloria9 čo je dosť?tých 80? nepolatí mi pravidelne..aj teraz mi dlží za 4m. ved to je 240eu,to jepre mne vela penazí...a dceru treba obliecť a obuť na zimu. a on povie že hoci nemá prácu,platil mi ešte výživne dva mesiace.....ved to je sakra jeho povinnosť!!!akoby mi robil láskavosť!

claudica
11. okt 2011

@dajna11 Trefa! Presne toto mu asi vadí, nevie to spracovať... Len zabúda na jednu podstatnú vec - ide o jeho dieťa. Mohol by byť rád, že je o ňu dobre postarané a mal by sa o to pričiniť aj on... Lenže... vieme že to je inak. Žiaľ.
A ešte som sa chcela spýtať: Kolízna bojovala za Tvoju dcérku dostatočne?
😉

dajna11
11. okt 2011

@claudica kolízna bola ticho a ani slovko nepovedala....

claudica
11. okt 2011

@dajna11 Presne na toto som bola zvedavá. Je to smutné... Načo tam potom chodia... 😒

lizatko1009
11. okt 2011

@dajna11 s tym nenarobis nic, je to smiesna suma a oni su stale na koni, jemu sa nic nestane ked nezaplati 3 mesiace a potom vyrovna, tiez som mala s tym problem a som povedala, ok nech plati raz za 3 mesiace, aj moja koolizna nepovedala ani pol slova na sude, len tolkko, ze ma dieta vsetko co ma mat, este stastie, ze som mala pravnika, otec dietata by mal platit 30% zo svojho zarobku, nechapem preco stale pytaju blocky a kolko spotrebujes mesacne na dieta, ked je nieco na vyse stale je lepsie, ja len vidim, ked ideme s malym vonku, tu nejaky dzusik, nejaku sladkost, zuvacku, jogurt a tak kazdy den zistis, ze mas malo aj 80€ nie este potreby ktore potrebuje.

dajna11
11. okt 2011

@claudica ja neviem,lebo musia...ale žeby som zažila žeby sa zastali práv dieťata,to nie....ešte minule aj pritakala sudkyni že ked povedala že sporiť sa má dieťaťu ked su na to podmienky a ked nie su žial...nedá sa...to som si dávala o zvýšenie,a som vravela že malá má stavebne založene,sporenie mi strahju a ja som na RD či to mám ako teraz po rokoch zastaviť....

filipal
11. okt 2011

@dajna11 neda sa poziadat o vymenu koliznej opatrovnicky? ved ona nehajila zaujmy dietata. vyzera, akoby bola uptatena. lebo zase ta moja sa velmi ozyvala a bojovala....

dajna11
11. okt 2011

@lizatko1009 teraz mi neplatí 4m.sudkyna hned povedala že som ho mohla udať na polícii,či som o tom vedoma...ako som,a čo by urobili?to su také frašky...ako ked som si exekutorom žiadala pol ročne zanedbane výživne...čakala som dalšie 4m.na vyjadrenie sudu..ako to dieťa do vtedy má čo?mám ho dať zamraziť aby počkalo kým otecko všetko uhradí?je to vždy len na matke,tá musí peniaze zohnať vždy. ked šla do školy v prírode ani ho netrklo,žeby jej niečo doložil do tej sumy,žeby jej nebodaj dal vreckové...kreten.-

dajna11
11. okt 2011

@lizatko1009 mi hovor,dcera ide do puberty.zožerie aj kona....no nemám jej kuoiť ovocie?ved to len čo stojí,jogurty?či sladkosť?ved už ja by soms a cíitilia ako nejaká bezdomovkyna..

dajna11
11. okt 2011

@filipal takú dobru som mala iba pri rozvode...a od vtedy som narazila iba na kravy..minule ma zasa tlačila do dohody,ked som si dala o 100 výživne....tak ma tlačili aby som suhlasila s nižším...hoci otecko robil v dánsku a na to mal,že mal dlhy?koho to zaujima?ved výžvine by malo byť nadradene nie?

lizatko1009
11. okt 2011

@dajna11 na exekuciu mozes dat hned ked meska den s platenim, mne nezaplatil za 2 mesiace a tak som aj urobila, dala som overit rozsudok, koolizna opatrovnicka mi napisala navrh a ja som to uz len odniesla, on mal 14 dni na zaplatenie, potom uz len exekutor mi poslal peniaze a este zaplatil peniaze aj jemu a bol spokojny a znova nezaplati a ja tak znova urobim, na tvojom mieste to urobim tiez a nahlasim aj na policiu nezaplati ani to, budes mat narok na nahradne vyzivne, to su velmi neprijemne a trapne opletacky, mne plati 105€ pockam este nejake roky a nechcem ani to, zbytocne sa rozculovat a natahovat a ocakavat sms priblbeho charakteru, tie sudy sa len tahaju a vzdy to nema konca kraja, to ti verim, ide zima a veci su drahe, aspon keby priniesol dietatu, nejaku bundu, topanky co potrebuje, to by sa este dalo, ale nic? to kde sme? a este sa radsej stara o cudzie, nechcem nic, preto som isla aj do prace. vykastrovat malo...

filipal
11. okt 2011

niekedy mam pocit, ze zeny su zaujate voci zenam.....uz uplne stratili zdravy rozum? vsak ony by mali rozhodovat o spravodlivosti, nie? ferove je, ked sa vsetky naklady na dieta delia na polovicu. ked je matka na materskej tak sa ma postupovat este v jej prospech, lebo sa o dieta aj celodenne stara....

dajna11
11. okt 2011

@lizatko1009 no ja už som takto exekurtorvi podala žiadosť raz....ale škoda slov,keby som nenahlasila že to medzi tým uhradil tak sa ani neozvu....-..ja som mu musela nahlasiť že zo sudu došlo že sa konanie pozastavuje...ja neviem ako to chodí....tu to bolo dlhšie ako dva týždne čo to uhradil....ako vobec sa nezaujima....kašlať na neho,ale malej mi jeluto lebo sa teší ked ide raz za rok k nemu a on jej ani čoko nekupi

dajna11
11. okt 2011

@filipal ja vždy pozerám koho dostanem na pojednavanie a teším sa vždy že je to žena sudkyna ale prd z toho...nejaké su hlupe tie ženské....minule som mala koliznu takú mladu,krava...teraz bola stará,som si myslela ako super...ale tiež nanič.

maminuska
11. okt 2011

@filipal rodič ktorý má dieta v celodennej starostlivosti sa vždy o dieta stará 24 hodín väčšiu časť ako rodič druhý. preto by mal byt zaužívaný úzus že povinný rodič by mal na dieta prispievat viac ako polovicou , to mám od mojej advokátky.

dajna11
11. okt 2011

@maminuska to je mudre,len to asi nefunguje v praxi :(

filipal
11. okt 2011

@maminuska ano, malo by to tak byt, ale v praxi viac stoji dieta rodica, ktory ho ma v starostlivosti. ved uz len ze najomne a energie musi platit, to sa nikdy neberie do uvahy. zariadenie izby a ine velke polozky. ako citam v diskusii, sudkyne zaujimaju len blocky na lieky, oblecenie a pod...ale najvacsie polozky su prave tie spominane....

zase je pravda, ze aj druhy rodic by mozno stal o to, aby dieta byvalo s nim...neda sa pausalizovat, predsa len su aj dobri otcovia.

maminuska
11. okt 2011

@dajna11 kokos baby normálne ma strašíte, ja som doteraz dosiahla v konaní vždy čo som chcela, a aj ked nie vždy uplne, nebolo to nikdy zlé.

maminuska
11. okt 2011

@filipal určite sú , jedného máme v rodine, bratranec, ktorý sa fakt s naží a s exmanželkou maju dobré vzťahy.

filipal
11. okt 2011

@maminuska aj ja poznam jedneho takeho. a byvalu ma taku kozu, co mu ani dieta nechce davat.... on by sa pre dieta rozdal a respektuje priania matky....

dajna11
11. okt 2011

@filipal sú aj dobrí otcovia,dokonca snád aj dobre vzťahy po rozvode existuju....len prosto väčšinou to ide tak,že sa ldvaja rozvádzaju práve koli niečomu a vždy sa jeden cíti ukrivdení a že samu ublížilo a potom sa chce len mstiť.moj nepochopí že som odišla od neho lebo slopal,lebo bol 3krát na liečení a nula bodov,lebo koli chlastu prišiel o prácu a rozbil auto,lebo sme boli na dne a ja som musela koli tomu utekať od dieťaťa do práce...a on sa doma válal ožratý,nestaral sa o mna ani o malú..ale nakokniec ja som bola tá krava ktorá mu nebola oporou v ťažkých chvilach

maminuska
11. okt 2011

@filipal tak ale zas to su sliepky ( sorry ), ale ked sa otec stará , platí a chce byt s dietatom , nie je alkoholi, narkoman alebo nejaký úchyl, tak je nezmysel bránit stretávaniu.
Lenže ja mám vo svojo okolí zväčša takú skúsenosť, že počiatočný ošial otca o stretávanie postupne opadá , ked si najde novu partnerku zredne a nakoniec sa na dieta úplne vykašle a v dobrom prípade platí aspon výživné, niekedy zabúda posielať aj to.

maminuska
11. okt 2011

@dajna11 no môj bratranec ma dobré vztahy s exmanželkou ale tam sa obaja snažia .
Bratranec má len jednu debilnu chybu, nebol dobrý manželom a mal príliš rád ženy.

dajna11
11. okt 2011

@maminuska sú aj výnimky,lebo žail je to tak,že takéto prípady su už iba ako výnimky.