Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

ada32
23. jún 2010

@filipal citala som cely den 😠 len som do tej temy nestihla prispiet.

deny3
23. jún 2010

@darjena díky, tak skočím na sociálku, nevyznám sa v tom, nech poradia. Ale asi bude aj rozvod, no kým k nemu dôjde, musíme z niečoho žiť. A kto vie, či nás rozvedú na prvýkrát 😖

filipal
23. jún 2010

Adi, ani to nie je take lahke....co jej vobec napisat? ja sa snazim utrpeniu vyhybat, ale niekto si v tom "libuje".... ☹ 😖

krasnulka
23. jún 2010

@ada32-ja som si donedavna myslela,ze take problemy ako mame my snad nema nikto,ale tady som sa dozvedela,ze takych ludi je vela co si presli peklom. Viete,moj manzel s prvou manzelkou zabrali 12poziciek-bankovych,nebankovych, celkova suma dlhu je este cca 400000sk a my ich platime spolu. Jeho ex neplati ani jednu,pritom je spoludlznik a maju ich nadobudnute pocas manzelstva. Az po roku a pol od ich rozvodu si moj manzel podal navrh na majetkove, a to uz mu idu exekutory po krku, a keby len oni,ale aj sudy,atd...vyzivne mu urcili 100 eur a to nezvladame platit, pretoze mu z prace strhava pozicky okolo 4500-6000sk podla zarobku. A ked zarobi 15000 a z toho mu pravidelne minimalne 4500sk strnu tak s mojou materskou mame zivotne minimum. Platime 7000sk byvanie, teraz kde su plenky,sunar, moj syn za slobodna a kde sme my-strava. Nemame sancu platit este aj 3000sk vyzivne. Preto mu vznikol dlh 1100eur a teraz sme asi v koncoch. Platil ako sa dalo, po 25-33eurach,ale dlh sa zvysoval. Byvala to dala sednej exekutorke,tej musi zaplatit 40000sk za to,ze to vypracovala ako odmenu, nestacilo jej to,tak jeho byvala to nahlasila policii ako neplnenie si vyzivovacej povinnosti a teraz cakame co bude dalej. Medzitym sme si poziadali v novembri na znizenie vyzivneho na 1000sk,to sa stale odrocujem,lebo manzel bol mesiac nezamestnany, potom nastupil do druhej prace a stale mu chybali nejake papiere. Takze by v auguste mali snad uz konecne rozhodnut. Pred mesiacom si podal navrh na majetkove,kde od nej ziada 40000sk naspat co sme zaplatili od ich rozvodu (80000sk celkom-ziada polovicu) a rozdelenie poziciek,aby mal kazdi z nich dlh 200000sk. To nevieme ako dopadne,bo nevieme ci je to dobre napisane. Pisala som to sama. Takze tak nejako....Prepac ze ta takto otravujem,ale som sa rozpisala,ale boli ma z toho srdce,nemam sa komu zdoverit a takto to pisem celemu svetu🙂

deny3
23. jún 2010

@ada32 tak tomu akosi nerozumiem. Viem, že ide o predbežné opatrenie, ale myslela som, že to bude rovno platiť mm a nie sociálka. On pracuje, zarobí cca 800-1000€ mesačne, takže on to má z čoho platiť. Ale podľa toh očo píšeš, tak vlastne budem musieť podať aj žiadosť o rozvod, chcela som s tým trochu počkať, mám z rozvodu taký blbý pociť, aj keď je to asi najlepšie riešenie, len ma štve, že som pred dvoma mesiacmi predala svoj byt a všetky peniaze vrazila do spoločného bytu, takže bude aj poriadna bitka o byt. Keby sa ukázal, čo je to za hajzla skôr, tak ho jednoducho vykopnem a žijem si spokojne s malým.

deny3
23. jún 2010

@krasnulka aj ja som rada, že existuje koník, lebo tiež sa nemám komu posťažovať, okrem rodičov, ale oni si to až príliš berú k srdcu a nechcem ich zaťažovať so všetkým, čo mi mm vystrája.

filipal
23. jún 2010

@krasnulka jeej, uprimne ta lutujem... ☹ mate to fakt strasne tazke.
obdivujem, ze si si zobrala muza s takymi dlhmi. nie, ze by som bola na peniaze, ale u teba to musi byt fakt nezistna laska.

ada32
23. jún 2010

fuu@krasnulka tak to mate huste 😖 vyzivne sa neda spojit s majetkopravnym vysporiadanim po rozvode.
musite to nejako ustat.
myslim ale ze sudcu zaujima hlavne prijem tvojho partnera toto vsetko okolo je ine konanie a neviem ci vam bude na to brat ohlad.mozno ano,kazdopadne si to tiez s tou ex rieste ked brali spolu uvery maju ich spolu aj splacat.
ale ako hovorim to mozem pisat len ako clovek neznaly vasej situacie.ktovie na co tie peniaze minuli mozno ak si za ne kupili nieco co si tvoj manzel odniesol so sebou....dlhy su zo zakona spolocne ak nemali zrusene BSM co asi nemali a mozno ona si postavila hlavu a rozhodla sa nesplacat nic ak nieco za to kupene uziva tvoj manzel....

rozhodne tu nikoho neobtazujes,ved sa sem chodime vykecat a poradit.

ada32
23. jún 2010

@deny3 socialka ti zacne platit namiesto otca az ked on platit nebude a to do vysky ziv.minima.aspon tak to bolo u mna.
boze kde je ta @andzi aby to uviedla na spravnu mieru ak tu piem nieco,co uz nie je aktualne.

krasnulka
23. jún 2010

@ada32-no tak to by si sa cudovala pokracovaniu. Majetok ktory nadobudli je takyto:lednicka,pracka,obyvackova stena-pocas ich manzelstva-tie vsetky pozicky boli brane priemerne kazdeho stvrt roka a vo vyske 30-40 tisic,lebo jeho ex nevedela hospodarit s peniazmi a nemali ako vyzit. Ona na materskej, on zarabal cca 21000 a namoj platili aj s energiami okolo 5000sk. My mate teraz prijem 15000 aj s vyzivnym na mojho syna-za slobodna a k tomu najom 7000sk a vyzivne. A sme 4-clenna rodina.Takze si neviem predstavit,co s tolkymi peniazmi robila...asi si s nimi vytierala zadok alebo co....A co sa tyka toho majetku,on ma len pracku. Podla nej ziaden majetok nemali a to napisala aj do navrhu ked ziadala vyzivne na seba-co stiahla. Vraj pocas ich manzelstva nenadobudli ziaden majetok. Uz len 12 poziciek patri do ich majetku.

krasnulka
23. jún 2010

@filipal-to ano, vsak sme sa brali po 2 mesiacoch nasej znamosti🙂 vies, s byvalim sme spolu chodili 4,5 roka, byvali sme spolu 2 roky,mame spolu syna,ale nikdy som k nemu necitila to,co s mojim manzelom. S byvalim sme si akosi nesedeli. On stale pracoval na dvory, v zahrade, bol viac s kamaratmi ako doma. Pri mne bol len vecer ked si lahol do postele a spal. A bolo mi to jedno...s mojim manzelom je to ine...ked je v praci, stale nanho myslim, strasne mi chyba, neviem sa ho dockat ked pride....ked je pri mne tak ma akoby nieco hrialo u srdiecka...takze mi ani jeho dlhy nevadili-sice teraz mi vadia,lebo je toho viac a viac,ale dufam,ze sa z toho dostaneme a budeme mat krasne a pokojne manzelstvo ako doteraz-okrem toho pokojneho-to kvoli jeho ex este nemame.

darjena
23. jún 2010

@deny3 pokial ma oficialny prijem tak ti platit bude on. ak nie dobrovolne, tak nastupi exekucia. nahradne vyzivne socialka plati, len ak sa tatko vypari alebo nema ziadny oficialny prijem.

@krasnulka tak to je fakt huste. a exekutori idu len po tvojom mm? mali by ist aj po jeho ex, ako spoludlznicke. pokial ona nic neplati, tak momentalne jedina moznost je ziadat znizenie jej podielu v majetkopravnom vyrovnani z dovodu ze za nu platite dlhy. co sa tyka znizenia vyzivneho, tak to sa znizuje az od pravoplatnosti rozsudku. nie spatne. lebo podla zakona o rodine spotrebovane vyzivne sa nevracia. pokial sa vam podari splatit dlhy, mozete si polovicu od ex manzelky vymahat, ale to je strasne narocne na cas. ako vsetko na nasich sudoch... proste len vela sil. mate to fakt tazke. ale snad bude aj lepsie...

krasnulka
23. jún 2010

@darjena-dakujem za rady, ale nerozumela som tomu,ziadat znizenie jej podielu v majetkovom vyrovnani. Nam prave nejde o majetok-ako zariadenie. My mame svoje,ale jedna sa nam hlavne o pozicky. Ked ona ma vačši cast majetku,tak preco nemoze platit vačšinu poziciek? Po nej exekutori nejdu,ona je chudatko nezamestnana a manzel je zamestnany a preto vsetko jemu.

darjena
23. jún 2010

@krasnulka hmm tak to je fakt hrozna situacia. pokial nic nevlastni, byt auto, nema prijem, len socialne davky, tak jej exekutor nema na co siahnut. asi ziadny exekutor nevezme starsiu obyvackovu stenu a chladnicku a nepojde ju predavat na drazbu. oni idu tam, kde je nejaky prijem. fakt vam zostava jedine vsetko splatit a potom si to od nej vymahat a dufat ze nebude nezamestnana stale. najhorsie je ze brali peniaze z nebankoviek. to je najvacsi oj.b. v kazdej jednej zmluve totiz svojim podpisom splnomocnili advokata (z danej nebanovky) ktory ho zastupoval v pripade neplatenia pozicky a pred rozhodcovskym sudom sa tento nastrceny advokat samozrejme vzdy vzdava odvolania. zaklad je nikdy nikdy nikdy nepoziciavat peniaze z nebankoviek.

krasnulka
24. jún 2010

@darjena-tak to by som nerobila ani ja, ved z jednej pozicky Profireal si pozicali 35000sk, platia to 3 roky a uz zaplatili 60000sk a ked tam kazdy mesiac neprichadza plna splatka tak tam nabehli aj uroky a k minulemu mesiacu je jeho dlh 120000sk a to kvoli posratym 35000sk. Je to hroza. Ja neviem ci uz boli padnuty na hlavu,ale viem urcite,ex mojho manzela mu nedala spavat len aby dosiahla svojho-aby zobral dalsiu pozicku a peniaze rozhadzala na hovadinach za jeden mesiac. On bol hlupy ze to bral ale ja ju dobre poznam,takze viem, ze s jej psychyckymi natlakmi a hnusnou povahou mu nezostavalo nic ine. A ked som mu povedala,preco sa skor nerozviedol tak mi povedal,ze s nou bol zenaty len kvoli dietatu a kvoli dietatu si ju bral, dokonca na silu,co mi potvrdila cela jeho rodina a aj ona. Tak ked viem,ze si ma chlap berie na silu, nebudem chystat svadbu,lebo by som mohla ocakavat,ze to dlho nevydrzi. Ale kazdi sme nejaky, jej islo len o to,aby nabral pozicky, ona si za ne uzivala a my teraz splacame a trpime tym my dvaja a aj nase dieta.

marecek4
23. aug 2010

krasnulka-nevím jak funguje profireal na slovensku,ale tady mi určili konečnou částku-taky jsem měla po odchodu BM problémy s placením,ale domluvili jsme se na srážkách ze mzdy a zaplatila jsem jen to co bylo určené-sice to trvalo dýl-splátky vycházely na polovinu než byla určená,ale nevzali si ani korunu navíc-a taky mě do ní BM nahnal,už s vědomím,že se odstěhuje a požádá o rozvod-udělala podfuk jak na mě,tak na společnost Pr.,a samozřejmě po něm nechtěli ani korunu-a mimochodem,asi by si s ex vého přítele mohli podat ruce-taky jsem dělala takové věci pod nátlakem,ale nejen já i vlastní mámu dohnal do půjček a pak jí na oslavě jejích 60 řekl,že ji strčí do DD

sarzan
9. feb 2011

poradi niekto aj mne??
ex ma odkopla po tom co ostala v druhom stave a povedala mi to,že je v tom az po mojej skaredej provokacnej smske inak by som sa to ani nedozvedel-proste na mna už kaslala potrebovala len dieta a nie chlapa
co ja mam teraz robit ked nechcem aby mi sud naparil kopec penazi na alimentoch za to,že ma takto sprosto zneuzila?

gumimaci
11. feb 2011

@sarzan ak ste zosobaseny, tak ti nic ine neostava, len sa s nou dohodnut na vyske vyzivneho. Neriesim co medzi vami bolo... to dieta za to nemoze, a bude aj tvoje. tak sa k nemu podla toho spravaj.
Ine je ak ste neni manzelia. S otcovstvom musis suhlasit, inak bude musiat ona dokazovat na sude...
Tak ci tak si myslim, ze by si sa mal s ex pokusit dohodnut, tak ako bude ona mama, budes aj ty otec a nemoze ta z toho vynechat.

janullllka
13. mar 2011

ahoj chcela by som sa opytat kde mam poziadat o vizivne na deti a na mna som nezamestnana a manzel od nas odisiel a neplati nam ziadne peniaze a ani s nami nekomunikuje.Dakujem za odpoved

krasnulka
18. mar 2011

@janullllka ahoj, to myslim musis podat navrh na sud na urcenie vyzivneho na deti a na teba, ak sa chces rozviest tak o to poziadaj priamo v navrhu na rozvod manzelstva. Ak budete rozvedení, potom budes dostavat aj hmotnu nudzu od statu, ale len ak ti sud zamietne vyzivne na teba-to rozhodne zamietne, pokial sa nestaras o dieta mladsie ako 3 roky a nemas nepriaznivy zdravotný stav.

janka_pn
5. apr 2011

ahojte, je tu niekto, koho partner zaraba okolo 2200 v cistom? kolko plati na male dieta vyzivne?? dakujem

titkovamiriam
6. apr 2011

@janka_pn mam kamarata zaraba este trosku viac a plati 400eur na syna

janka_pn
6. apr 2011

@titkovamiriam dakujem 😉

janka_pn
6. apr 2011

@titkovamiriam kollko si mozem predstavit pod pojmom "trosku viac"? on to zaraba v hrubom alebo v cistom?

titkovamiriam
6. apr 2011

v čistom prečo ti ide o plat?okolo 4000,alimenty mu stanovil sud,no nastastie ma dobre vztahy z ex tak malemu plati skolu,kruzky,sport,dovolenky,hracky...

janka_pn
6. apr 2011

@titkovamiriam ja ani neviem, som myslela, ze sa to rata z platu 😒

titkovamiriam
6. apr 2011

@janka_pn mozno že aj hej ked sa inak nedohodnu

catharinaa
3. máj 2011

ahojte viete mi poradit..ked nezijem s otcom mojho synceka a chcem si pytat vyzivne ako to je ked ma nulove dane??? z toho mu ved nevypocitaju nic,...ci sa mylim?

babu9
10. máj 2011

@catharinaa otec je povinný zo zákona o rodine prispievať na výživu dieťaťa minimálne 30% zo životného minima či robí alebo nie, takže kľudne si daj žiadosť respektíve návrh na súd na určenie výživného kde si zažiadaj nejakú čiastku /100€/ a súd rozhodne či bude platiť to čo žiadaš alebo len to minimum ale aj to je niečo ako nič.....súd berie do úvahy celé obdobie od narodenia dieťaťa čo robil, či bol schopný sa zamestnať, prečo sa nezamestnal, jeho nároky a výdaje a kopec iných vecí ... 🙂 sú to peniažky ktoré drobčekovi patria tak nech platí a nech sa stará...

catharinaa
11. máj 2011

dakujem pekne..snad to nejako vyriesime..len ide o to ze otec stale chce ako kupovat veci ale co bude kupovat ked bude malicky vacsi..on to nevie pochopit ze mne sa ti epeniaze zidu ked mi ich da ni eked kupi nieco bezomna... :-/ ach taketo veci riesit..