Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

katka73
3. aug 2008

musim se přidat mě ex dluží přes dvěstě tisic na tři děti tedkom mi posila 500kč na všechny ale jen co druhy nebo třetí měsíc no je to děsny a soudy s tym nedělaji vůbec nic ja jsem s něma na ubytovně kde za dva malé pokojiky platim pomalu 8000kč a mam inv.důchod a se všim beru necelych deset no mam se co otačet a on si myslí že těch 500 mě nějak vytrhne nejstarší dcera jde na obchodní školu a knihy mě budou stat pomalu 2500kč ale to nikdo nevidí je to opravdu děsnyyyy mi se musime starat a oni se maji dobře.

lucifukball
3. aug 2008

No neviem, ako to je s tým oslobodením od platenia súdu, ja keď som sa rozvádzala, mala som len materskú, v žiadosti som písala, že som len na materskej a že žiadam o oslobodenie od platenia a aj tak ma nechali zaplatiť žiadosť, ale to bolo v tedy len 1000,- a za ten pokoj a kľud od psychopata mi to stálo aj tak 😀

marselina
3. aug 2008

lucifukball:jo když jdeš se žádostí o rozvod na podatelnu,tak 1000kč kolek neplatíš,požádáš o osvobození ale to jen v případě že nemáš žádný jiný příjem než je mateřská nebo rodičovská.

marta82
3. aug 2008

Ja to beru i z te strany otce. Jasne plno jich nechce platit ale ma platit poloviny potreb na dite. Ja nevim ale me syn vyjde mesicne na 2000-zatim.
No a najem atd se do toho nepocita. Beru to i tak ze manzelova ex chce porad navysovat a nezajima ji ze mame plno placeni a jsme radi,ze jsme radi a ona si jezdi 2x rocne k mori
katka73:tak 500 je fakt malo. To mas akorat zaplatis jednomu obedy ve skole. Kor kdyz mas vetsi deti,tak toho potrebuji vic
marselina:tak tvuj ex nema asi moc placeni a dalsi rodinu,tak proc ne

katka73
4. aug 2008

marto82:je to opravdu děsny a kor teďkom když děti pujdou do školy to bude peněz starší do učení a ti dva maji 8 a 13let je to děsny oblečení a všechno no nevim kde na to vezmu a bejvylemu je to jedno ja mam kumšt vše poplatit a jak tedkom nakoupim vše do škol tak jsem na mizině ani socka nepomaha.když jsem si davala žadost na najem protože tady plno lidi na ubytovně berou tak mi řekla že nemam narok že ja jsem opustila společnou domacnost no a to jsem se měla nechat zabít opravdu nevim je to tady jako v kocourkově všude je pěkny bynec a nic se stym neda dělat 😠 😠

marta82
4. aug 2008

katko to je mi lito. Kamaradka ma 4 deti a brala jen 5000 a to taky neni moc. Kor kdyz ti dva uz jsou na stredni a dojizni ten jeden 20 km do skoly. Podle me by mela dostalat aspon 1500 na dvojcata (na kazde) a 2000 na ty vetsi. No jo je to tezky.
A ten tvuj ex nepracuje? K soudu do nedostanes?

marselina
4. aug 2008

matra82:můj ex má svoji vlastní rodinu a dokonce i už svoje další dítě,advokát to určil takhle a kdyby jsme šli k soudu měl by platit ještě tak o 2000kč víc,proto jsme to udělali i takhle jen dohodama sesanýma u advokáta s ověřeními.podle toho co mi právník říkal tak nikoho moc nezajímá jestli má takový nebo makový uvěr,počítá se to z jeho příjmu,do kterého jsme nezahrnovali příjem jeho manželky,jinak se tam počítá prý i příjem partnerky.

marta82
4. aug 2008

marse kdyby muj manzel daval 4000 z jeho cca 18 000 tak se muzeme jit past. Je to dost nespravedlivy,protoze za 1. pochybuju o tom ze ma dite (pokud nepotrebuje treba leky)potreby za 8000 mesicne,to nemame ani my s manzou a za 2.co moje dite? To nikoho nazajima? Ja mam na nej z vyplaty 2000. Nebo je to prvni lepsi? Proste jsou zakony na nic. A chlapy co vydelaji hodne tak zensky z nich nic nemuzou dostat.

marselina
5. aug 2008

marta82:je to těžký,já jsem ráda za to že platí,svého syna nevídá,nebrává si ho ,nemá o něj zájem tak aspon že platí a já můžu synovi dopřát téměř cokoli,i když má teprve 3roky,ale spořím mu a ne zrovna málo,chci aby v životě také něco měl a něco od nás dostal do začátku.
Já se vůbec neozývám bio otci jakuba a on se zase neozývá mimo jeho svátek a narozky (formou sms ky) zase nám a vyhovuje mi to,každý máme už svůj život.

marselina
5. aug 2008

máme to asi trošku jednodušší,bio bydlí v bráku kde jsou nájemní byty a jeho děda ten dům vlastní,tak že neplatí žádný nájem,taky se ohraničoval tím žemá své nějaké výdaje,uvěry atd.advokát mu řekl že on si ale nemůže jezdit v autě za půl mega a jeho dítě bymělo nějakým způsobem strádat.já jsem ráda za to co platí a fakt držím hubu,vím že některé maminky to mají mnohem mnohem horší.mám naštěstí také svůj dům,tak že mě nemůže třeba nikdo vyhodit za neplacení nájemného.
to co napsala třeba katka73 je hrozný,na ubytovně s dětma,ale co chlapem který neplatí a když tak jen almužnu,hrůza.v těhle případech by prostě stát měl nějakým způsobem maminkám pomoct a pak si to vymáhat od těch neplatičů.

siduska
5. aug 2008

marta82
ja s tebou nesuhlasim... pretoze ja som tiez zostala sama... nejaka potvora mi zobrala manzela a tiez navysujem vyzivne... a tiez ma nezaujima ci oni maju neco platit adt...pretoze ich tiez nezaujima ci ja neco platim... je pravda, ze oni deti nemaju...ale kazdy v tom kuka len sam na seba aby mu bolo dobre...

Katka 73
tak mi to je luto...a len sa divim, ze socilaka vie , ze si na ubytovny a nic s tym nerobi...
tie zakozny su fakt smiesne
ja som nemala narok na rodinne pridavky a az teraz ked som sa rozvedla, tak mam narok uz na vsetko ked som posudzovana sama..a pri tom manzel este ex nezarabal tak moc aby sme nedostavala aspon tie rodinne pridvaky...tak ja uz fakt tym zakonom nerozumiem....

a v tobe ked som sa rozvadzala som bola na a este aj som na materskej , tiez som ziadala o solobodenie od platenia sudu, a nic som neplatila.

siduska
5. aug 2008

marselina
suhlaism s tebou, sicialka by nas slobodne maminy mala nejak zabespecit a potom vymahat od neplaticu...hned by nam bolo lahsie a neboli by tolkho nezhod.... 😠

marta82
5. aug 2008

sidu tak u nas je to tak ze manzel si kluka bere bud o vikendu na jeden den nebo za 14 dni na dva a je fakt ze ona ho moc nechce davat,jen kdyz se ji to hodi a taky ona si nasla milence,kdyz byla vdana. Manzel neni dokonaly,urcite ne,ale snazi si ho brat jak jen to jde,ale ona i po 6ti letech dela podrazy a smeje se za zady. Kdyz ji potkam na ulici ani mi nerekne ahoj,otoci hlavu pryc. Ja o ni nestojim,ale je to slusnost.
Svobodne maminky to maji tezke,to urcite ano,ale ona ma milionare a z nas chce rvat kazdou korunu navic. Me prijde nespravedlivy to ze i takova zenska ze zastrcena ve stejne skatulce jako ostatni svobodne maminy,ktere maji financni problemy

siduska
5. aug 2008

marta82
to mas pravdu je to smutne, je to mrcha lepsie povedane, ktora mysli len sama na seba... 😠 😠 😠 😠

katka73
26. aug 2008

tak holky prazdniny se blýží ke konci a je frmol z nakupy do školy teda to je peněz ja už s toho šílím.už mě to i z oblečenim stalo okolo 2500kč a to ještě musim dceři vyřidit měsíčnik a pak koupit knihy do školy a ten perchant mi opět neposlal ani korunu ja bych ty chlapy uvazala k židličkam a nebo jim dala par korun na par dni a na starej se o děti a jestli budou mit hlad tak uvidíš,je to fakt děsny vůbec ho nezajima že někde za kopcem ma sve děti o které by se měl finančně postarat prostě to dlabe.a ja už nemam sílu litat po policajtecha soudech když se stejně s tym nic neděje. 😠

plasta
29. aug 2008

ahojte baby
zaregistrovali ste vcera spravy, ze nasi politici, chcu presadit zakon, ze kto neplati vyzivne, bude mu odobraty vodicak.... konecne sa niekto zobudil.... 😀

katka73
29. aug 2008

ahojky no ale co stoho že mu vezmou řidičak když nema svoje auto kdyby raději udělali něco aby ti parchanti platily co mají.že jim vezmou řidičak se nic nebude dít jezdi autobusi a tramvaje takže jim to bude jedno . 😒

plasta
30. aug 2008

nie, oni to interpretuju, ze ked moze krmit auticko, moze aj dieta, vies....

katka73
31. aug 2008

plasta to ano ale vem si když třeba nema řidičak tak co budou dělat když nam to co patří dětem nedava nikdo a to je už peněz koupila bych si za to už byt.jsem z dětmi už 8let na ubytovně za 8000kč měsíčně a on cely ty leta děti neviděl no ma druhou rodinu tak proč by se měl starat ja bych ho.........tolik peněz co to tedkom stoji vypravit všechny tři do školy a to nemam ještě pro tu nejstarší knihy na obchodní školu pry se to bude pohybovat do 2000kč to je děsny nevim kde na to vezmu když beru něco přes 10000kč vše zaplatim a není nic ještě že mam mamku ktera mi hodně pomaha 😝

plasta
31. aug 2008

ja viem, ako to myslis, a viem, kolko penazi treba na take dieta... vies, ja som sa z toho tesila, lebo v mojom pripade je to velmi dobre, pretoze, keby nemal malej otec vodicak, tak by ho to velmi brzdilo, lebo on sa v podstate bez auta ani nepohne...
a takito chlapi, ktori si neplnia svoje, by som ich nakopla, tak, ze by leteli na mars....

katka73
31. aug 2008

no a co budou dělat s chlapama co nemají řidičak to by jim měli nějak zabavit věci doma ale to by zase museli mít asi příjem že jenže ten bejvaly se vyhyba praci a nebo robí na černo tak na něho nokdo nemůže je to binec v tom našem ale i vašem statě.zakony si dělaji samy a ne tak jak jsou psané.

plasta
1. sep 2008

no, ved to ano... ale co s tym my urobime, neviem... ☹

mirica
1. sep 2008

mne sa nezdá 7000 na dve deti veľa .......ja mám 5000,- na jedno - keď to určil súd mal syn 13 rokov a bývalý plat 17.500,- .....teraz platí cez exekútora , lebo neplatil presne 15 v mesiaci ......neviem prečo by som mu mala niečo darovať ....aby som také výživné dostala ,zdokladovala som náklady 12000,-na syna ....neviem kto to písal , že dosť je 1500.....blbosť , skús si napísať čo všetko dieťa potrebuje ročne - od oblečenia cez drogériu , naklady na krúžky , tábor (áno aj tábor lebo matka nemá 3 mesiace dovolenky , aby vykryla všetky prázdniny a voľná čo má dieťa v škole) a budeš sa diviť čo také dieťa stojí........no ja neviem, ale keď má muž 18000 a jedno dieťa s tebou a jedno s bývalou - tak 4000 je spravodlivé nie? .... však na seba a druhé dieťa mu zostáva 14.000,- čo je 7000,- na osobu a to prvé dostane o 3000 menej 😕

mirica
1. sep 2008

marta82- 2000,- náklady na meciac????? poraď ako pretože ja mám teraz dvojky a keďže nekojím , len mlieko ma stojí 5000,-sk mesačne - a to myslím doslova že len mlieko,..... čo ešte plienky , a oblečko?

katka73
1. sep 2008

ahojky Mirica.teda to je peněz mě když ex pošle 500na tři děti to jen aby zalepil hubu policii a soudu a to neplati pravidelně spravně co mu určil soud je 2400 na tři děti ale i to je malo a je to už 8let co to sou určil řikala jsem si že podam novou žadost ale stejnak mě to bude prt platne on pujde sedět a peníze stejnak neuvidim pošle opravdu jen ten pakatel je to bordel.ty vydeja jsou nejhorší ale chlap to nepochopí.

mirica
1. sep 2008

katka - u nás je to tak , že ak ti nezaplatí , aj ke´d len čiastočne 3 krát v priebehu posladného pol roka - môže ísť do basy - a bývalý vie , že ja by som 100 precentne tresné podala - a to on do basy nechce.......tak to robil tak že my ich posielal po 500 sk v priebehu mesiaca( čiže dostávala som 500 sk 2.,5.7.,10......atď) a dlžnú sumu nesplácal vôbec ...tak som ho dala na exekúciu - tá je u nás pre matku bezplatná....a keďže som to už podávala , dala som si rozhodnutie o exek. aj na to aby musel platit do toho 15 čo je v rozsudku a to zrážkou zo mzdy......vieš prišlo potom rozhodnutie že musí doplatiť tých cca 40.000,- čo dĺžil + trovy exekúcie cca 50.000,- - keby som vedela že je to taká suma -zavolala by som jeho právnika , nech ho na to upozorní .........možno si poviete , že som sv..a , ale ja keby som nedala synovi mesiac jesť , tak ma zavrú...
katka - a on nemá napr.byt? lebo ak má , tak aj ten môže spadať do exekúcie....

katka73
1. sep 2008

Mirica on pravě nema nic ani praci možna děla někde na černo ale to ja mu nemam jak dokazat na vyživnem mi dluži přes dvěstě tisic už byl i v kriminale a posila 500 tim způsobem že pošle dva šeky jeden 250kč na vyživne a 250kč na dluh to je 500kč ale na tři děti je to fakt směšné.nevim co mam s tym dělat prostě nejde dělat nic je kritej tym že něco pošle.

mirica
1. sep 2008

katka- a u vás neexistuje - také to náhradné výživné - neviem úplne presne ako sa to volá , lebo sa ma to netýka ....ale proste , že keď ti neplatí - tak ti to potom platí štát ,a následne to vymáha od neho?

katka73
1. sep 2008

Mirica u nas nic takoveho není a když jdeme na socku a řekneme třeba že nevime kde je tak oni ještě řeknou no mi vam ho hledat nebudeme.je to tady jako v kocourkově je to fakt děsny

mamina27
1. sep 2008

mam rocnu dceru a jej otec zaraba cca 140.000 netto. ma z vas niektora skusenosti, aku vysku vyzivneho vymeriava sud pri takomto prijme?