Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

chulieta
21. apr 2009

ahojte dievcata. tiez mam problem s platenim vyzivneho. dala som byvaleho na sud. ma stanovene vyzivne ale plati velmi nepravidelne musim o to vzdy ziadat a stale mu to pripominat, potom ked posle nieco tak mi arogantne zavola a povie - uz mas peniaze, uz si spokojna co?
ako keby boli tie peniaze pre mna a nie pre malu. sakra normalne ma s tym vytaca.
a co sa tyka nerozvedenych partnerov a platenia vyzivneho, tak mam znamu ktora rozvedena nie je a vyzivne stanovene maju sudom, neziju v spolocnej domacnosti. viem ze to vybavovala cez socialku takze asi by stalo za to zajst na socialku na odbor pravnej ochrany deti a popytat sa na to... drzim palce

amerika2
30. máj 2009

Zdravim vas vsetkym.Mam kamosa,ktory by potreboval pomoc.Viem,ze tu muzi velmi asi nechodia specialne,co sa tyka vyzivneho.Ide o to,ze kamos ma dieta so zenou s ktorou boli spolu asi 12 mesiacov.Nakolko ona brala antokonc.ktora mala sluzit proti ochrane,stalo sa to,co on nechcel.Ona totiz vysadila tabletky a otehotnela.Neboli vobec zobrati.Takze on ju opustil,male sa narodilo a dala to na sud aby platil na dieta.Sud pridelil nejaku sume,ktoru on stale plati.Neviem presne kolko rokov ma to dieta.A teraz ona ziada o zvysenie vyzivneho.On ma od nej spravu(hlasovu) v ktorej mu ona vravi,ze nebude chciet od neho ziadne zvysovanie vyzivneho.A teraz sa chcem spytat,ako by mal postupovat?Ona je dost neprijemna zena.Spravil chybu,plati za nu tym,ze jej posiela na dieta pravidelne peniaze.Ale nakolko ona tvrdi,ze vraj stratila pracu ako (policajtka),ziada viacej na dieta.Ona ma nervy,ze on zije dalej(s nou) a ona je sama.Prosim vas,viem,ze budu nejake ohlasy.Poradte mi ako by sa mal branit.Je to skvely chlap.Dakujem velmi pekne

aleka
30. máj 2009

no ak oná podá na súd návrh, tak bude musieť ísť na pojednávanie. a tam podľa príjmu bud matke vyhovejú alebo nevyhoveju. ak nebude súhlasiť s rozsudkom tak sa odvola, napíše prečo, načo .............. je to vec dohody, či sa dohodnú alebo nie. no a bohužial, ona otehotnela má s ním teraz dieťa, a nič asi s tým nenarobí 😉 a koľko jej prosím ťa platí?
ak chcete niekto ohľadom výživného pýtajte sa - robím s tým 😉

danielkapo
30. máj 2009

amerika, no branit sa tazko, ako pise aleka, zavisi to od prijmov jeho a matky dietata...zo zakona ma dieta narok podielat sa na zivotnej urovni rodicov, takze to, ze ona spravila/nespravila chybu, je/nie je neprijemna a pod. sud riesit nebude...
podla mna, akj e naozaj "skvely chlap" tak si uvedomuje, ze dieta za chyby svojich rodicov nemoze...

danielkapo
30. máj 2009

a este mi neda...to "spravil chybu, plati za nu tym, ze jej posiela na dieta pravidelne peniaze.." tou chybou je akoze to dieta? 🙄 fakt skvely chlap...

popelka.miri
30. máj 2009

Danielkapo: souhlas 😉 ..Na dítěti se podíleli oba a sorry, ale žádná antikoncepce není stoprocentní a s tím se musí počítat při každém sexu!! A pokud je tak "skvělý "chlap, tak určitě rád bude své dítě, i když nechtěné podporovat, a to aspoň finančně 🙄 , když už jinak ne... Ať si dotyčný uvědomí, že čím je dítě starší, tím větší nároky má a tím víc peněz to vše stojí a tím víc on musí platit..To je holý fakt, se kterým se, pokud je opravdu tak skvělý, smíří 🙄

amerika2
2. jún 2009

No dakujem za spravy,co ste mi napisali...aleka dakujem,ze mi chces pomoct.No on sa pojednavania zucastni,to ano.Ona vraj stratila pracu.Bola policajtka.Ale zistilo sa,ze vraj jej davali pracu anechcela robit to,co jej ponukli,a v na kazdej pozicii mala problemy.Takze aj napriek tomu,ze ona vlastne asi sama nema pracu,ma narok na zvysenie vyzivneho?Ja neviem aky ma on prijem,jasne,ze sa bude pozerat na to najviac asi.Kolko plati ja fakt neviem..Ale pri sude 1 krat mu vyclenili sumu a on sa povedal,ze da viacej.Tak plati extra,co nemusel.JAsne,ze pri dietati boli dvaja.Ale on vie,ze ona to spravila schvalne(chcela dieta)..on vie ako sa rozpravali o vsetkom.Ale to je jedno.Jasne,ze dieta nemoze za chyby rodicov..Ale rodicia ako rodicia nie?Ak to chcu obaja,fajn ale ak jeden nechce deti,takto to dopada vzdy.Nie tym som myslel"spravil chybu",ze si nedaval pozor pri sexe,doveroval jej a ona ho podrazila,to som tym myslel danielkapo...to je ta chyba.On dieta nechcel ale ma ho.NO ja viem,ze cim je dieta starsie,tym treba viacej platit.Ale ona vymysla len aby mu ublizila,to je vsetko.On ju nechel,a ona sa mu pomstuje.Vravte si kazdy co chcete,ja viem ako je to.Vraj dieta potrebuje spec.stravu...to neviem aka je.Ona plati najdrahsiu skolku snad na svete.To nie je potrebne tiez.Ona ma penazi viac ako hocikto z nas tu.Ale tu jej ide o princip.Takze dakujem a cakam na dalsie podnety

antoniapetra
2. jún 2009

Ameerika2: ahoj 🙂 odkáž kam. nech sa dá vykastrovať a dieťa kľudne nech dá aspoň na pól roka do chladničky aby sa nepokazilo. aspoň ušetrí na výživnom. Bože ty si ale idot...

popelka.miri
3. jún 2009

antoniapetra: 😀 😀

danielkapo
3. jún 2009

amerika, ale ja nejak nerozumiem na co sa vlastne pytas...? Chces radu ako sa ma tvoj kamarat vyhnut zvyseniu vyzivneho? Ved nech si to vyriesii na sude, my ti tu co k tomu mozme napisat? Aj tak vieme len pohlad jednej strany, teda kamarata jednej strany 😅
specialna strava pre dieta existuje, mozno ma nejake zdravotne problemy, celiakiu...kolko stoji najdrahsia skolka na svete..? to by ma zaujimalo..
a ak ma tych penazi tak vela (ona) ako pises, to nech dokazuje na sude
ak nechce deti, nech nesexuje so zenou, s ktorou ich nechce, aj antikoncepcia moze zlyhat...nikdy nemas 100% istotu,alebo nech sa riadi odporucanim antoniapetry 😀
narok na zvysenie vyzivneho aj tak posudi sud...
chuda dieta... 😖

popelka.miri
3. jún 2009

danielkapo: myslím, že Ameríka to stejně nepochopí, ale jinak souhlas 😉 ..Podle toho, co tu Amerika píše, je ta žena hydra a dítě má jako rukojmí kvůli ex???!!! 😅 Asi by bylo nejlepší , kdyby to děcko chodilo do nejobyčejnější školky- radši, nakupovali jen v sekáči, jedli Gothaj a tak by určitě zbytečně neutráceli 😀 😀 A když nechce chlap dítě: tak ať si nasadí kondom a nehází pak všechno na babu!!! 😠 Tyhle komentáře mě dokážou rozzuřit 😠

sparocka
3. jún 2009

amerika2 takych chlapov ako je tvoj kamarat by som nakopala medzi nohy. Takych blbcov by sa našlo milion čo sa chcu z toho vyzuť. Ja by som tiež požiadala o navyšenie. On nevie čo je to starať sa o dieťa. Každa matka chce pre svoje dieťa len to najlepšie,tak nech jej aspon plati tak ako ma. Ten chlap by sa mal po chlebe keby mi povedal že nenavyši. Načo s nou spal ked ju potom opustil???? Si vieš predstaviť čo je to pre to dieťa??? Možno je ešte male zatial sa to nijako neodzrkadluje,ale ver tomu,že ak nastupi do školy tam si deti servitku pred usta davať nebudu. To dieťa bude mať kvoli nemu traumu na cely život. Jedina vec ako mu ty možeš pomocť je dohovoriť mu aby otvoril oči a o dieťa sa staral z laskou. Dieťa si to zysluži a nemože za činy svojich rodičov.

popelka.miri
3. jún 2009

Sparocka, stejně budou chlapi stát při sobě, docela by mě zajímalo, jestli Amerika má nějaké děti 😕 ..Jinak můj ex mi taky řekl, že když jsem teď dostala doplatek od sociálky, že se "budeme mít dobře" 😠 Mizera a to platím blbý bydlení 6000! a on žije zadara u matinky!! 😠 A ještě se o něj stará, a jediný, co platí je šťáva do auta, aby mohl jezdit na výlety se svou drahou...Takže nemá smysl těmhle lidem něco vysvětlovat, neví, kde žijou 🙄

sparocka
3. jún 2009

popelka ty si mi tym tvojim pripomenula toho mojho byvaleho. tak isto len auto auto auto a maleho ma v paži.
Su to obyčajne svine a takych chlapov by som za to posielala do basy nech si to odpikaju. Budu braniť tych svojich podarenych kamaratov,len aby žena bola na vine. Toto nepochopim,ked sa stane že žena otehotneje,prečo stale kladu za to vinu žene??? Chlap v tom nenesie žiadne nasledky. To fakt nechapem.

sparocka
3. jún 2009

Mne plati 50 € ale čo je to na cely mesiac??? Však dnes je všetko drahe. Ked pojde maly do školky tak tiež pojdem požiadať o navyšenie takym sviniam prajem len aby sa im to vratilo a 5 krat horšie

danielkapo
3. jún 2009

amerika, skus si este predstavit jednu vec..ze si na mieste toho dietata ked vyrastie a dozvie sa, ze jeho otec ho nielen ze nechcel, nevychovaval, ale este mu prekazala jeho "specialna strava" a pridraha skolka.... 🙄 pride mi to hrozne smutne....zrejme vsak chcem od teba vela, pozriet sa na situaciu ocami nevinneho dietata, a zrejme o taketo emocionalne "vylevy" ani nestojis, ale hneva ma ako tu takto opisujes zenu, ktora sa sama stara o dieta a od chudacika tvojho kamarata pozaduje zvysenie vyzivneho, kedze prisla o pracu 😒
tiez vychovavam dceru sama,takze na tuto "temu" som zvlast citliva...

sparocka
3. jún 2009

danielkapo my slobodne matky to vieme najlepšie. Chlapom je ťažke niečo vysvetlovať

danielkapo
3. jún 2009

sparocka, zas netreba vsetkych hadzat dokopy....su aj zenske mrchy, netvrdim, ale to dieta je na tom tak ci tak najhorsie v takychto potahovackach medzi rodicmi..

aleka
3. jún 2009

sparocka - to ti platí veľmi málo, prečo nepodáš o zvýšenie?

amerika2 - ty nenarobíš s tým nič 😉 nie je to tvoj problem tak prečo sa s tým zapodievaš? veď všetko čo sa mu nepáči nech hovorí na súde a taktiež keď má ona až tak veľa peňazí ako píšeš, tak nech ich preukáže na súde. a poznám oteckov - z práce - čo majú peňazí až až - chodia na kamionoch, vykazujú minimum a platia na deti minimálnu čiastku, a aj to by najradšej neplatili 😖 veď keď niekto spraví niekomu dieťa, tak keď ho nechce nech je aspon trochu zaň zodpovedný. veď ho nesplodí jeden ale dvaja. to sú žiaľ tie situácie keď sa človek neriadi rozumom a nemyslí dopredu. raz je už dieťatko na svete a až tak hroznú sumu určite neplatí že by pre to nemohol spať. 😉

popelka.miri
3. jún 2009

Aleka, o zvýšení můžeš žádat jednou za půl roku, nebo když se zvýší výdaje na dítě a(např. nástup na školu, nemoc atd)...A ty kamioňáci to znám taky... Ex se chlubil, že u nich v práci to tak má hodně chlapů zařízené, aby nemuseli platit a dokonce jsou prý domluvený se zaměstnavatelem, že nebude vykazovat celý plat, ale jen část, aby nemuseli u soudu udávat celý příjem 😠 😠 ...Můj to tak udělal u rozvodu a alimentů taky...udal asi o 2000kč míň, než měl 😠 a na sociálce jsem pak čuměla, když mi řekli, kolik má opravdu!! A když se mi s tím chlubil a já to pak řekla té soudkyni, tak mi jen suše oznámila, že oni si to zjišťovat nebudou...že musí věřit jemu, co tam podá!!! 😠 Chlapi, jak mají platit, tak jsou z nich šmejdi 😝

samika
10. jún 2009

Ahojte kočky,
viete mi niektorá poradiť čo sa týka výživného ak je otec cudzí štátny príslušník?
voľakedy to mal na starosti červený kríž, ale dnes je na to iná organizácia, len neviem aká.
a ešte by som sa opýtala, či je tu nejaká mamina,ktorá žije s partnerom v spoločnej domácnosti, nie sú zobratí, majú spolu dieťa. je možné aj v takomto prípade žiadať o výživné ?
dik za každé info

esprimo
13. jún 2009

Nedá mi napísať, síce som si prečítala len poslednú stranu - je vidieť, že veľa z vás je životom skúšaných, preskákali ste si toho iste veľa, starať sa o malé dieťa sama s nízkou účasťou otca je ťažké. Takéto ženy si vážim, nižšie riadky sú venované výnimkám. Ktoré sú to? Ak máte sebakritiku, tak viete. Veď uvidíme, ktorá trafená húska zagága 😀
ALE!!
Samozrejme, keďže tu máte tému, kde nadávate a kydáte na mužov, akí sú nechutní atď., tak sa vzájomne podporujete a hlavne súťažíte ktorej ex je väčší chudák, šmejd... 😀
rozprávate, že pri plodení detí sú dvaja - skutočne DVAJA? Aj z vašich rečí to cítiť, že sú dvaja???? Či kydáte len na tú druhú stranu...? Ruku na srdce. Prečo potom kydáte len na chlapov? Vy ste "tam" neboli? Prečo si nenasypete popol na hlavu aj vy? 😲
Krútim hlavou ako si dovolíte súdiť kamaráta ameriky ! Jasné, podľa vás existuje v téme výživného iba čierna a biela. Drahé ženy, verte, že toľko odtieňov sivej ste v živote nevideli !! Pre tie menej chápavé - rieka (potok, jarok) má vždy dva brehy. 😝
Mimochodom - po prečítaní vašich príspevkov je mi na vracanie. Nielen z NIEKTORÝCH chlapov (nie všetkých) - ale aj z vašej úbohosti a jednoduchosti, naivite. Takto sa inteligentná žena neprejaví (však antoniapetra 😒 pôsobíš ako ... )
60% z vás sú zakomplexované chudery, ktoré sa potrebujú vzájomne podporovať v tom, ako útočia na svojich "ex", ako dopadli v živote, ako sa s nimi život nemaznal, aké sú oni úbohé...
V živote som si toho preskákala už veľa nato, aby ste ma rozhodili, ale toto mi trochu zdvihlo tlak.
V tejto súvislosti ma napadla Haršányová a x ďalších, ktoré si dali dieťa urobiť z vypočítavosti. To, že prestane brať tabletky a ubezpečuje chlapa, že áno, berie, že sa nemusí obávať ... ako nazvať takúto húsku? Kto je potom ten vinný ?? Asi to je dobrý biznis. Obrovsky veľa žien toto zneužíva pod maskou úbožiatka. Poznáte také? Ja veru hej, preto nikoho nesúdim, no neznášam jednostranné pohľady na vec! Čo teda vám dáva právo súdiť kamaráta ameriky? Jasné, zakomplexované názory ženičiek, v mysliach ktorých nemôže byť chlap dobrým človekom, však?? Odkaz pre vás: ste úbohe!!!
Amerika - situácia v akej sa nachádza kamarát je nezávideniahodná. Z policajného zboru (štátna správa) nie je tak jednoduché odísť - prísť o prácu. Vo váš prospech hrá fakt, že jej bola ponúknutá iná práca, ktorú nevzala. Samozrejme, musí to byť fyzicky dokázateľné. Z toho logicky vyplýva, keď sa už dieťa má podieľať na životnej úrovni oboch rodičov, prečo mu ona tú svoju časť nezabezpečí? To, že sa jej nechce pracovať je dôvod nato, aby mu zvýšili výživné? Doporučujem - všetky doklady o zvýšení výživného, ktoré bolo nad súdom určenú hranicu nech odloží a predloží súdu. Je to znak dobrej vôle otca. Proti matke nech argumentuje jej "snahou" pracovať. Určite s právnym zástupcom prejednajte tromfy a vyťahujte ich postupne. Držím palce !

Na záver: pustite sa do mňa koľko len chcete - aspoň sa vyprofilujú ženy, ktorým patria vyššie riadky !

popelka.miri
13. jún 2009

Esprimo: připomínáš mi jednu osobu, ženu, která se vždy zastávala jakéhokoli chlapa a každá druhá ženská byla špatná a ta nejhorší 🙄
Asi tě zklamu, ale nemyslím si, že bych např. já byla zakomplexovaná, nebo jiné holky odsud...spíše naopak...odchodem našich ex jsme o ty komplexy některé přišly!
A ještě si uvědom, že sice existují ženy, které se pokusí otěhotnět přes nevědomí partnera, ale také jsou chlapi, kteří schválně dítě chtějí jen proto, aby si ženu za každou cenu přivázali (např. finanční důvody, mluvím ze své zkušenosti), pak tam jsou sice dva, ale kdo pak tady koho využívá??? 🙄
My tady nekydáme na nikoho hnůj, jen vyjadřujeme svoje životní zkušenosti a názory...to není o komplexech!!!!
Asi jsi to špatně pochopila. Možná jestli někdy zažiješ stejné ponížení a zradu jako některé holky tady, tak to moooožná pochopíš, pokud jsi to zažila, tak ovšem nechápu já tebe a znovu tě přirovnávám k osobě na začátku mého příspěvku 🙄

esprimo
13. jún 2009

Sorry - je mi úplne ukradnuté, čo myslíš, že som prežila - svoje srdce si nevylievam na verejných fórach - nie som nato odkázaná. Popravde si myslím, že keby som to urobila, padla by ti sánka.

..ale ako si správne podotkla, zreprodukovane - existujú ženy hnusoby aj chlapi, ktorí sú šmejdi

Potom nechápem, prečo nemáte v sebe empatiu voči chlapovi, ktorý evidentne pôsobí úplne normálne? Či on sa nemohol dostať do takýchto "problémov" z vypočítavosti ženy? Asi je to tým, že väčšina je zatrpknutá a nezmierená so svojim životom.

Každá rieka má dva brehy .. 🙂

popelka.miri
13. jún 2009

Asi proto, že třeba můj bývalý manžel taky "působí na okolí normálně" jak píšeš, ale je to jen póza a přetvářka na veřejnost, aby nepůsobil na okolí jako ještě horší než je 🙄
Já jsem třeba taková, že si neberu servítky, lidi-nelidi, nedělám se lepší než jsem a on naopak ano a právě proto někteří lidé reagují podle prvního dojmu...takže já od jisté doby na první dojem nedám, ani v reálu, ani na netu...
Není to zatrpklost, jak píšeš ty, dřív sice ano, což je po takové zkušenosti určitě normální, to mi nevymluvíš, ale teď je to spíše opatrnost a nedůvěřivost k opačnému pohlaví, což, promiň, považuji taky za normální vzhledem k okolnostem...
A neodsuzuj lidi, kteří si vylévají srdce na internetu s podobně postiženými lidmi, někdo chodí k psychiatrovi, někdo se svěří nejlepší kamarádce nebo rodině, ale někdo má prostě s těmito věcmi problém, řešit je z očí do očí...a není nic špatného probrat to s někým on-line! Žijeme v moderní době 😅
Někdo to v sobě dusí a nemá potřebu to s nikým řešit, někdo to musí vykřičet do celého světa, aby si ulevil...každý holt máme jinou potřebu, jak si pomoct 😉

mimkaa10
13. jún 2009

je smutné, čo si prežila 😒

a práve preto si myslím, že práve také ženy ako ty, by mali vedieť, že nie všetko je len čierne a biele. Že sa neoplatí súdiť všetkých chlapov rovnako - ani všetky ženy rovnako. O tom je život - ale to si musí uvedomiť každý sám. O pochopení, porozumení. Z mojich skúseností vyplýva, že človek, ktorý si toho prežil viac ako kôň dokáže aj najviac odpúšťať. Čím to asi bude? 😉 Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

Ale dosť mojich úvah - aj tak pravdepodobne bojujem s veternými mlynmi. Sú ľudia, ktorí svoj postoj nezmenia. Ale moja škoda to našťastie nie je 😉

asanaa
15. jún 2009

Ahoj holky
potřebovala bych radu.Bývalí platí na syna,bude mu 5 let alimenty ve výši 2000kč.Syna neviděl přez 3 roky a s placením má taky potíže,přitom peněz má dost.Žije a pracuje v Irsku(bohužel nevím jak to tam chodí ale snad legálně na smlouvu).Příjem má určitě minimálně 30tis.Kč a synovi nekoupí nic ani na Vánoce ani na narozeniny.
Chtěla bych zvýšit výživné,ale nevím jak na to.Co všechno mám započítat do výdajů syna???
A ještě,proběhne soud i bez jeho přítomnosti když se nedostaví??Děkuji moc za radu 🙂

jiti77
22. jún 2009

Ahoj manžel má vyživovací povinost jak k dítěti tak k manželce před rozvodem i po rozvodu,Já sama jsem dostávala alimenty na nerozvedenou manželku a alimenty na dítě.Tuto povinost muž má ikdyž nejsou svoji a žijí jako druh a družka tam je snad ale období jen do 2 let věku dítěte-mateřské.Ahoj Jitka

ada32
22. jún 2009

esprimo-tolko surovosti a zloby a nestravenej krivdy ako v tvojom prispevku som si davno neprecitala. ☹

lucy222
29. jún 2009

Bohuzel s necim musim souhlasit s uzivatelkou "esprimo". Ty "smejdy"-jak tu o nich pisete-jste si vybraly samy,dobrovolne. Nikdo vas jiste do ditete s danym partnerem netlacil. A to,ze jsou i zenske, ktere maji dite z duvodu, aby nemusely pracovat,nelze poprit.
Na druhou stranu chapu,ze jsou matky,ktere by dite bez pomoci proste neuzivily. Nezavidim soudum pri posuzovani jednotlivych pripadu.
Ja osobne-pokud bych s mimcem zustala sama-bych se snazila najit cloveka,ktery me dite prijme za sve.Nejde o penize, ale o pocitu,ze jste rodina.
Jinak jak uz tu prispevatelky psaly-narok na vyzivne ma dite i rozveden/nerozvedena manzelka.