Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

katka73
9. jan 2008

milá suzano.nevím jak je to u vas ale jak mě manžel opustil tak jsem si dala žadost k soudu o vyživné,kolik ti bude platit určují oni samy dle jeho příjmů,ale není to pořad.mam tři děti a můj exmanžel mi na alimentech dluží pomalu dvěstě tisíc a nic se neděje už za to i seděl v krimi,ale stale neposíla a když poslal tak třeba jen 1000 a nebo 500 na všechny tři je to k smíchu,ale možna jsou u vas soudy více schovývavý,uvidíš sama,ale tu žadost si napiš a pokud řekne že to není jeho a ty to víš na 100% tak nechej u soudu at mu daji určení odcovstvý.poku test vyjde že je dítě jeho tak veškeré soudní poplatky i za určení odcovstvý platí on sam.držím palečky a nedej se 😕

suzana121
17. jan 2008

dik moc no sak mu to spocitam

llenda
19. jan 2008

Ahojky,kolikrát se ptám kde to vlastně žijeme,že si každý dělá co chce a právo není na správné straně.
Jak už jsem psala,tak ex zdrhnul do Anglie a 5 let nemá zájem o syna. Na jednu stranu jsem ráda,aspoň mu nevtlouká kraviny do hlavy,ale s placením si taky hlavu nedělá.
Proč to mají tak jednoduchý? Ženská si to musí oblítat na sociálce,na soudě,na policajtech. Tolik času a nervů!
A výsledek je nulovej. A ti haj... jsou vysmátí.
Nechci ti brát iluze suzana,ale třeba ty to z něj dostaneš a přeji ti hodně štěstíčka. 🙂

katka73
20. jan 2008

no holky ja dostavam z ex peníze už 6let a nic dluží mi pomalu dvěstě tisíc a nikdo nic neděla seděl už za to dvakrat a vždy ho pustily dříve než měli a stejnak neplatí.jsou to kreténi a to běhaní je opravdu děsné.mějte se

suzana121
21. jan 2008

no verim ze muj ex ma z vezena velky strach a platit bude temu verim

ambret
20. feb 2008

Ahojky všem, taky patřím mezy, kdo vymáhají po EX alimenty. Tak nějak jsem to házela za hlavu, ale přeci jen už je to 7 let co nezaplatil a ted už to řešíme dokonce přes exekuční oddělení

katka73
20. feb 2008

ahojky ambret.to maš dobry že to mužeš řešit exekucí jenže můj ex není zaměstnany a ještě k tomu se oženil a změnil si bydliště a příjmení no letos je to taky sedm let co neplatí a neděje se nic na socialce mi ještě řekli že si ho musim sama najit.to mame dneska zakony to je hrůza.

sicilia79
6. mar 2008

Katmi akoto, že sa výživné na dieťa neplatí keď rodičia ešte nie sú rozvedení? Mojmu manželovi prebehol súd ohľadne výživného, kde mu určili sumu akú ma platiť na dieťa a rozvod bol až po roku a pol vďaka tomu, že jeho ex si poriadne natiahla rozvodové konanie, lebo jej po čas do rozvodu mal platiť manželské výživné

angel20
7. mar 2008

chcela by som vas poprosit ci by ste mi nevedeli poradit ako sa pise ziadost na vyzivne voci rodicovi

katka73
7. mar 2008

ahojky angel.ja jsem psala normalně na pravou stranu adresu soudu na levou adresu svoji a pak jsem psala žadost o placení vyživného na nezletilou dceru katku.to jsem potrhla a pak jsem psala dal že žadam o placení vyživného od třeba 1.1 2008 a to aspon častkou 1000kč protože dítě navštěvuje mš ktera stoji třeba 800kč a další vydaje jsou také od 500-600kč za měsíc.napišeš tam i tvé příjmy a co s ních platiš nevim jak je to u vas ale u nas to takhle píši normalně ex mi dluží dvěstě tisic a nic se neděje parkrat za to seděl a neděla si s toho nic mam s nim tři děti a on se tedkom oženil změnil si i příjmení a ma další dvě děti no je to parchant.držim palečky at ti to vyjde pa

bashenka
14. júl 2008

ja by som bola tiez rada keby moj "ex" platil na malicku lebo tie vydavky su strasne a este ta uboha materska... to su peniaze na smiech ale bojim sa presne tychto problemov katka73 ze nebude platit a zbytocne by sme sa tahali po sudoch a este by mi ju mohol aj zobrat....a toho sa bojim

rosie
15. júl 2008

bashenka,
neblbni, nema sancu ti ju zobrat, sudcovia nie su magori a kazde dieta este zastupuje na sude clovek zo socialky a v pripade urcovania komu ma byt dieta zverene vstupuju casto do hry aj psychologovia, takze obavy mat nemusis. Ja mam teraz urcene vyzivne 2500 Sk, chrapun cvaka, lebo vie, ze by som ho pri prvom omeskani hnala pred exekutora. A premyslam o zvyseni. Preco by mala takmer cele naklady na dieta niest matka?

plasta
16. júl 2008

bashenka...
rosie ma pravdu... nic sa ty neboj, on ma povinnost voci svojmu dietatu a to, ze ti neplati je trestny cin... niektorym chlapom staci povedat toto a sa zlaknu... uvedom si, ze to nie su peniazky pre teba, ale hlavne pre malinke...

katka73
17. júl 2008

ano děvčata soud nemůže odebrat jen tak dítě to jedině kdybysi se nestarala a to ja si myslím že se starame až moc.byvalí mi taky plati jen jak se mu chce soudem ma určeno 2400 a plati 500kč a to jen co třetí měsíc ma novou rodinu tak si říka na co platit dluhy mu ale vzrustaji a nic se neděje takže i soudy na toto kašlou a to mi ještě na socialce řekli že si ho mam sama najit aby mi platil že oni nejsou poviní za něj platit no mame to tady jako v kocourkově mějte se adržte se papapapa

ministrpolitiky
1. aug 2008

Tak když to tady čtu,tak se nedivím,že jste takhle dopadly.Chlubit se která vysoudí víc.To vypovídá hodně o vaší povaze.Chuť jen škodit a přijít k penězům bez práce.Pokud se někdo nestará-v pořádku.Ale čím odůvodníte,že muž,který má snahu se starat a přispívat ještě hodláte zničit.To je hnus a hlavně vůči dětem.Sáhněte si raději do svědomí.

marselina
1. aug 2008

ministrpolitiky:jejda vždyt se tady vesměs píše o neplatičích,a upřímně vychovávat dítě sama není žádný med a už vůbec ne bez peněžního příspěvku od otce.
na dítě musí být vždycky dva,tak proč by potom měla odnášet všechno jen matka,není spíš tohle hnus vůči dětem???Spousty chlapů jsou sobci a je jim jedno jestli jeho dítě má co do pusy,jestli má plíny atd.....
osobně,mě bio otec platí to co platí a držím hubu,protože můžu být maxim.spokojená,o zvýšení nepřemýšlím,až přestane platit pak bych musela řešit to co spousty maminek tady.

katka73
1. aug 2008

ministre chovaš se opravdu jako ministri asi maš plnou prdel všeho že.ja jsem taky samoživitelka mam tři děti a bejvalej je neviděl pomalu 8let nema zajem ani neplati tak nevim kde na ty tvoje nazory chodíš.nechodim po policajtech protože se stejnak s tim nic nevyřeší a děti nedostanou co jim naleží tak si uvědom co jsi psala a raději chod na jiné stranky třeba na ty co je pro ministry

lukin
1. aug 2008

katka: To není pravda, že se nemusí nic vyřešit.

martinkamm
1. aug 2008

ahojte babulky ja mam č mesacnu dcerku jej otecko nas opustil este pred porodom a do dnesneho dna nam nedal ani korunu a ani malu nevidel!uz mam davno spisany navrh asi od maja lebo som cakala na papiere ohladom urcenia otcovstva,ale tie uz mam tak som podala o vyzivne dali sme 4000 plus peniaze na vybavicku viem ze zaraba okolo 30 000 a robi mi stale problemy mam neustale vyhrazky a keci ako pojdem za to na dovolenku a podobne pritom som slobodna mamina ktora nema narok ani na matersku kedze osm studovala dostavam mesacne 5100 a on pan ING si dovoli o nas toto napisat kebynebolomojich rodicov neviem ako by sme zili,ti chlapi su naozaj des a tahanice este vacsi zobrat o nejaku korunu pritom je to pre dietatko keby aspon nas stat nejako tieto maminky podporoval apomahal im ale kde este niekedy daju za pravdu aj "ockom"

plasta
1. aug 2008

martinkamm
no, nemyslim si, ze by stat daval za pravdu tymto chlapom... aspon ja som sa s tym este nestretla... pozri, vacsinou ti chlapi musia platit... ja ich nechcem obhajovat, fakt... lebo su t chrapuni, ktori este nedospeli do veku, kedy mozu niest zodpovednost za inych ludi a nevedia niest zodpovednost ani za seba...
pozri sa, vyzivne ti bude musiet platit, aj ked nie je otcovstvo dokazane, lebo ked je v RL ako otec, tak je to jeho pravna povinnost....
ja tiez dostavam len 5100 Sk a od chrapuna 3000 plus dlh, ktory mu voci nam vznikol, ked neplatil... neboj sa, vsetko sa vyriesi... aj ja mozem dakovat, ze mam velkorysych rodicov, ktori vzdy stoja za nami a pomahaju, kedy moze a ja sa im snazim vratit ich lasku a starostlivost spat...

giguska11
1. aug 2008

MINISTR POLITIKY: Čo si ty za IDIOTA?????? Nemáš ani potuchy čo je to vychovávať dieťa, znášať všetko čo slobodné a rozvedené mamičky znášajú. Kde si bol keď sa rozum rozdával, hneď za mojím bývalým ?????????????? Jasné každý mesiac si z výživného kúpim nové auto a za zvyšok si vydržiavam milenca............

siduska
1. aug 2008

ministrpolitiky
tak urcite z 1500 korun vyzijem,, mas pravdu ani do prace nemusim... vies co by som vam vsetkym chlapom priala aby ste si to vyskusali, starat sa s almuzny o sebe a deti...byt doma uzavrety... vy okrem vasho pohodlia a zabavy neviete nic.
vies.... umenie neni spoldit dieta ale ho vychovat... a je dost smutne, ked otcvoia setria aj na sovje baba...

sisi1970
2. aug 2008

Ahojte baby,
som na tomto fore prvy krat, a kym som sa odhodlala sem vstupit, tak som dost dlho vahala, ale ten mistr politiky ma tak vytocil.Co to je za cloveka?Nepoznam jednu zenu, ktora ostala sama s detmi , aby zbohatla na vyživnom, nech si to skusi.
Ja som od minuleho roka /november/ sama s detmi /chlapci-jeden ma 18r., druhy 12r./, lebo ich otecko sa zamiloval, dlho ututlaval neveru, az som mu napokon na nu prisla, tak aj isiel. V januari som poziadala o vyzivne a este nic. On podal ziadost o rozvod, ktory je stanoveny na oktober.Samozrejme, ze mne nic neposiela, plati zo svojho uctu detom skolske obedy v sume 1350,-sk.Ale v paragragoch sa nehovori,ze vyzivne patri k rukam matky? Takze sud bude prihladat na to , že platil aspon obedy a takto sa podielal na vyzivnom? Ja som si dala do navrhu na vyživne 7000,-sk, on ma prijem cca18000-19000 sk.

plasta
2. aug 2008

sisi
ano, vyzivne sa plati k rukam matky.... a to, ci to bude sud brat do uvahy, bude zalezat na Tebe, lebo by sa ta mali opytat, ci suhlasis s tym, aby sa to zahrnulo do dlzneho vyzivneho...

MINISTR POLITIKY
chlape, ty si fakt stal na konci radu, ked rozum rozdavali, to ma teda giguska pravdu... nikto sa tu nechvali, ktora z nas, kolko od svojich byvalych ma... si myslis, ze to je nasa vedlajsia zarobkova cinnost... ja bych ta dala do muzea, za exemplarny priklad chlapa, ktory nevie nic o vychove dietata a o tom, co dieta ku stastiu a zdraviu vobec potrebuje.... typicky chlap.... dieta sa urobi lahko, ale tazko sa z dietata dospely clovek vypiple...

sisi1970
2. aug 2008

plasta,
diky, len dufam, ze sudkyna bude zhovievava. Inac chlapcov si ani nepyta, totiz starsi s nim vobec nekomunikuje a mladsiemu sem tam zavola.Chlapci neakceptuju tu jeho novu. Po 18-tich rokoch velmi rychlo zabudol, ze ma deti.Asi je to tak lepsie, aj ked niekedy ma to stve.

marta82
3. aug 2008

sisi 7000? Trochu moc ne? Ma platit polovinu a ty druhou. To te dite stoji 14 000? Muj manzel plati 1500 a myslim ze je to akorad. Jeho ex by nejradeji zhrabla vsechno,ale mame hypoteku,leasing atd a dite. Ma bohatyho chlapa,ale stejne nas porad otravuje. Je to hrozny.

marta82
3. aug 2008

sisi prehledla jsem ze mas 2 deti. le i tak je to dost.

anesim
3. aug 2008

Trošku sa k Vám pridám , ak nevadí. Mám tetu, ktorá je rozvedená, dcéru, ktorá má 11 rokov. Bývalý jej platí na dcéru 7000, to mu dal súd. Má ( alebo mal dosť vysoký príjem ), ale o dcéru, že by sa statral, to sa nedá nejak povedať. Bráva si ju nepravidelne - raz za mesiac na víkend, teraz cez prázdniny ju ešte nema, , vôbec ho nezaujíma, či má malá s kým cez prázdniny byť, on nemá čas! Malá sama zostať nemôže, je trochu mentálne zaostalá, tak teta ju musí nechať u babky, ktorá má pomaly 80 a jeho to vôbec netrápi, že malá sa nudí aje strašne zlá. Hlavne , že on si chodí kade tade po svete 🤐

lukin
3. aug 2008

sisi: Pochybuju, že soud schválí, aby ex platil 7 000, když má tak "nízký" plat. Tolik jeden platil na dvě děti, když vydělával 40 000.

marselina
3. aug 2008

7000kč n dvě děti není zase žádná závratná suma,já dostávám na jedno dítko 4000kč,bio otec má příjem kolem 20 000kč