Ako vypísať daňové priznanie aby mi vrátili daň?

lusana
20. jan 2009

ahojte, chcela by som poradiť ohľadne daňového priznania, keďže zamestnávateľ mi neurobí ročne zúčtovanie preddavkov na daň a chcela by som aby mi vrátili zaplatenú daň. Minulý rok som pracovala iba prve dva mesiace/19 000/, potom som bola až do materskej PN.
Chcela by som vedieť, čo sa uvádza do daňového priznania, myslím, že PN a materská nie, iba zárobok vo firme. Ak áno potrebujem aj potvrdenie zo sociálky, že som poberala PN a materskú, pripadne stačia prefotené poukážky?

ajka45
31. jan 2017

Ano mam potvrdenie od zamestnávateľa, je zamestnanec, dane platí v Českej republike

evittam
31. jan 2017

@ajka45 Tak vsetky jeho prijmy-ak nema ziadne z SVK su vynate alebo zapocitavane z prijmov na SVK-to treba pozriet,toto uz je zlozitejsie.....

ajka45
31. jan 2017

@evittam aha a kde si tieto veci môžem zistiť? Minulý rok som jeho daňové priznanie tiež vypisovala ja, ale neuplatňoval si nárok na mňa iba na 1 dieťa. Tieto riadky som vynechala a predsa nám to uznali. Ale teraz by som chcela na 2 deti + na mňa ak sa dá. Všetko mám vypočítané iba neviem aký by mal vyjsť preplatok

evittam
31. jan 2017

@ajka45 Nehnevaj sa,ale toto je praca pre uctovnika.....a neda sa to len takto poradit a sama si vypises.....Tam ide o kurz, o odvedene dane,o vypocet dane a atd.
A to,ze ti nieco min.rok uznali....nooo,mali ste kontrolu?

ajka45
31. jan 2017

@evittam áno mali kontrolovala to vedúca finančného úradu a hovorila, že je to v poriadku. Tak ja si asi nájdem účtovníka, snáď mi s tým pomôže. Ďakujem

evittam
31. jan 2017

@ajka45 Skus nech ti aspon poradi. Ono to nie je sranda a takto ti len tak poradit sa neda,ze ktory riadok co a ako. Nechcem aby so to brala ako neochotu.😉

ajka45
31. jan 2017

@evittam nie, nie v pohode ja to chápem. Ani ja sa do toho nerozumiem na 100 % , tu v Česku je to oveľa jednoduchšie, mala som to za 10 minút hotové, ale nad Slovenským sedím už 2. deň: grinning:

evittam
31. jan 2017

@ajka45 Inak ak cely rok pracoval v CR,odvadza tam dane,odvody a je rezidentom v CR tak preco vypisujes DP na SVK?

ajka45
31. jan 2017

Pretože musím. Pýtala som sa na to už pred 2 rokmi. Máme smolu, keďže aj keď pracuje v ČR, ale trvalý pobyt máme obaja na SR, takže preto. Je to aj podľa mňa zbytočná birokracia, ale čo už 🙂

nikaniky
31. jan 2017

Baby potrebujem poradit,či sa dá požiadat o vyplatenie daně spetně,respektive za rok 2015.Som na rodičovskej,minulý rok som si podala daňové priznanie v polovici marca u zamestnavatela,nebolo mi uznané z dovodu,že som ho odovzdala 2 dni po ich uzáverke.No ja som si myslela že do konca marca možem podat

evittam
31. jan 2017

@nikaniky Ako si si mohla podat DP u zamestnavatela?! Zamestnavatela mozes len poziadat o rocne zuctovanie dane a to do 15.2.
Od kedy si na MD,RD?

terez111
13. feb 2017

Prosim vas kocky,poradte mi.Som na rodicovskom.Manzel je zam

terez111
13. feb 2017

Je zamestnany,to bol preklep.Kzd si chce odratat moj rodicovsky z dani rata sa k tomu aj pridavok na dieta tych cca23eur.Velmi dakujem

terez111
13. feb 2017

@angua27 prosim vas vidim ze sa t

terez111
13. feb 2017

@angua27tomu rozumiete mozem sa spytat nieco.vzdy to omylom skor odoslem ako dopisem.

evittam
13. feb 2017

@terez111 A čo potrebuješ vedieť?

rehabe
6. feb 2018

Ahojte maminky, potrebujem poradiť, lebo sama si neviem rady. Chcela by som vediet, či mi budú vracať nejakú daň za rok 2017, ked som do 13 januára bola na rodičovskom, od 13januára -28 febrára čerpala dovolenku v práci, od 1-3marca som dostala nezamestnanecku a od 3marca do konca roka PN. Manžel si ma vraj do svojho danoveho dat nemôže, mu bolo povedané v práci.Dakujem za všetky tipy a rady.

evittam
6. feb 2018

@rehabe Ak bola za teba odvedená nejaká daň tak ti bude vrátená. Čo sa týka NCZD na manželku - môže si uplatniť len mesiace kedy si bola na RD a evidovaná ako nezamestnaná, ale odpočítava sa od toho príjem za PN a podporu-tak to podľa mňa nevyjde.

rehabe
6. feb 2018

@evittam ďakujem za odpoveď, aspoň viem, na čom som. Bola som za jednou pani a ona najprv tiež tvrdila že nie, ale nahádzala údaje do programu v ktorom robí daňové a tvrdila, že by si teda mal uplatniť manžel, tak už teraz fakt neviem ako to je, vyšla tam nejaká čiastka 760 eur.

evittam
6. feb 2018

@rehabe No tak to neviem čo jej vyslo. Ak manzel má nárok na celu NCZD tak max.ciastka je 722Eur.

rehabe
6. feb 2018

@evittam Mohla by som Ti napísat do správy prosím, napísala by som Ti tam aj presné sumy, možno sa budeš z toho potom vediet vyznat viac.

evittam
6. feb 2018

@rehabe Môžeš

dankagirl
6. feb 2018

Baby bude mi vratena nejaká daň do mája som pracovala na hlavný pracovný pomer mzda v čistom 650€ ..popritom som mala ešte vedľajší pomer na poste od februára 2017 do mája 2017 príjem 280€ od júna som poberala dávku v nezamestnanosti 460€ do októbra a od novembra opäť pracujem príjem 600€ Manžel bol od januára 2017 do septembra na rodičovskom príspevku teraz je na predĺženej neplatenej ...

artemis78
6. feb 2018

Tiež by ma zaujímalo či mi bude vrátená daň ak som zamestnaná ale celý minulý rok som čerpala MD+RD.Neviete náhodou?

artemis78
6. feb 2018

Chcela som napísať MD+RP.😀

evittam
7. feb 2018

@artemis78 Aku dan chces vratir ked si žiadnu nezaplatila?!

evittam
7. feb 2018