Ako vypísať daňové priznanie aby mi vrátili daň?

lusana
20. jan 2009

ahojte, chcela by som poradiť ohľadne daňového priznania, keďže zamestnávateľ mi neurobí ročne zúčtovanie preddavkov na daň a chcela by som aby mi vrátili zaplatenú daň. Minulý rok som pracovala iba prve dva mesiace/19 000/, potom som bola až do materskej PN.
Chcela by som vedieť, čo sa uvádza do daňového priznania, myslím, že PN a materská nie, iba zárobok vo firme. Ak áno potrebujem aj potvrdenie zo sociálky, že som poberala PN a materskú, pripadne stačia prefotené poukážky?

gapa
17. mar 2009

ak nepoberal dôchodok tak cellú čiastku

titkovamiriam
18. mar 2009

mam malu otazocku,mne dane robi zamestnavatel tak som ich mala teraz vo vyplate 😀 ,no synovi ich robila uctovnicka a poslal to na danove-chcela by som vediet do kedy ich musia vyplatit.syn ich caka kazdy den,no ja som mu povedala ze mu mozu prist aj v aprili co ho nepotesilo. 😠

lienocka235
18. mar 2009

miriam ani ja ta nepotesim.. z danoveho to posielaju az tak druha polka aprila -maj...

titkovamiriam
18. mar 2009

tak to syn nebude rad ☹ ,chcel ich do 5.4-to ma 18r.,aspon neminie na somariny a kupi si potom nieco uzitocne 😀

zuz11
18. mar 2009

ja mam otazku danove sa vyplna v skk a iba dole sa dava v oddiely XVI. pomocne vypocty vypocet dane na zaplatenie v eurach?
a to tlacivo do socialky tiez v skk vyplnam? aj tam niekde prepocet na eura dat?

petrakova
18. mar 2009

Ahojte dievčata! Chcela som sa opýtať, počula som že ak som žila s manželom v spoločnej domácnosti do apríla a potom som bola nezamestnaná a na materskej, že si ma môže odpísať na dani za celý rok? Neviete koľko vracajú na ten odpočet? Že vraj je to 19% z nezdaniteľnej časti, a vrátia mu to za celý rok, alebo sa to rozráta na mesiace? Ďakujem

lienocka235
19. mar 2009

zuz na stranke danoveho uradu je v takom pdf ku to popisane... presne.. v podstate prepocitavat musis len ak mas nedoplatok na dani vtedy prepocitas konverzn. kurzom a zaokruhlis na cele eurocenty nadol
ak mas preplatok tak je ich povinnost /danoveho uradu/ to prepocitat a tebe zaslat sumu v EUR

petrakova.. v aprili ste sa rozviedli? odpocitat si moze cast nezdanitelneho zakladu na manzelku ale odpocitat treba tvoje prijmy ak si nejake mala a aj matersku..
nezdanitelna cast sa rozpocita na mesiace...
kolko mu budu vracat zavisi aj na jeho prijme a odvedenej dani...

lienocka235
19. mar 2009

este by somdodala ze si moze uplatnit aj danovy bonus na dietat..tazko takto inak to cele posudit.. na to by clvoek musel vediet vaic info.. a tak

ajdika
20. mar 2009

Ahojte. Viete mi poradiť, kam sa dáva suma v daňovom priznaní (typ A) , ktorú som zaplatila na dobrovoľné nemocenské poistenie? Ďakujem.

gapa
20. mar 2009

aidika r.33

courtney8
20. mar 2009

ahoj, môžete mi niekto poradiť , pracovala som na dohodu dva mesiace a teraz mam problem ziskať od zamestnávatela potvrdenie o príjime, na daňovom mi povedali že to môžem riešiť len súdnou cestou a to sa mi moc neoplatí.... a fakt neviem čo mam robyť

ajdika
20. mar 2009

díky gapa

angua27
21. mar 2009

cortney, moc asi možností nemáš. drankať to od nich, poslať na ich úrad práce, alebo fakt asi tá súdna cesta. a prečo Ti vlastne nechcú spraviť to potvrdenie, veď to je práca na 5 minút. 😒

kvakynka
23. mar 2009

ahojte,
chcem vas poprosit o radu ...
Mam pozastavenu zivnost, ale napriek tomu samozrejme musim podat danove priznanie. Inak som zamestnankyna, cely minuly rok som vsak bola na rodicovskej dovolenke, t.j. ziadny iny prijem som nemala ... Musim si dat rodicovsky prispevok do danoveho priznania ? ak ano, kam ? inak budem mat v danovom priznani iba nuly ...

vdaka

jaduska
23. mar 2009

kvaky - rodičovský príspevok nie je zdaniteľný príjem, tak daňové podávať nemusíš....

kvakynka
24. mar 2009

jaduska dakujem, takze to tam nemusim davat, ale danove podat musim - lebo mam zivnost i ked pozastavenu ...

slnieckobo
25. mar 2009

Ahojte baby, neviete ako je to pri DP z dividendami, ci sa zapocitavaju do DP alebo nie? Teda ked si ma da manzel ako odpocitatelnu polozku tak tam dame moj prijem+matersku a k tomu aj dividendy? Dakujem

slnieckobo
25. mar 2009

Tak uz som si to nasla po roku 2004 sa dividendy nezahrnuju do danoveho priznania.... 😀

lienocka235
25. mar 2009

kvakynka danove priznanie urcite podaj.. aj ked mas pozastavenu zivnost.. ak si v roku poberala iba rodicovsky prispevok tak ho do danoveho neuvadzaj budes tam mat same nuly.

ak by si na teba tvoj manzel uplatnoval nezdanitelny zaklad na manzelku tak si musi od zakladu odpocitat sumu vyplatenej materskej v roku 2008

pammy
25. mar 2009

Ahojte vie mi niekto poradit?
Moj manzel je cudzinec s trvalym pobytom na SR, v roku 2008 neprekrocili jeho vyplatene prijmy 36 000 skk, musi podavat danove priznanie?
Sme na SR kratko, vobec sa neorientujeme v tomto systeme. Dakujem.

katinka0000
28. mar 2009

ahojte!
potrebovala by som poradit. ako je to s danovym priznanim? my nemusime za min. rok odovzdavat dan. priznanie? ja som od 8.7.2008 na MD. staci, ked mi v praci urobia rocne zuctovanie predd. na dan?

effie81
28. mar 2009

Ahojte,
vedeli by ste mi poradit?Ja som od 01.12.2007 na MD a teraz hovorili manzelovi,ze dostaneme nieco spat,lebo si moze dat nieco odpisat z dani.Ale my mame obaja ine trvale bydlisko.Byvame v spolocnej domacnosti,ale trvale bydlisko nemame prepisane a ze vraj kvoli tomu to bude o nejakych 7 tisic SK menej.Ale potom som pocula ze vraj ked si dava manzel odpisovat z dani,tak tam ani netreba uviest manzelkinu adresu,lebo sa to berie ako samozrejmost,ze zijeme v spolocnej domacnosti.Tak ako je to potom?

maca793
28. mar 2009

ahojte, podávala som daňové a bola som prekvapená, že tam nebolo ľudí, takže som celú záležitosť vybavila za 3 minúty .
vrátia mi všetko, len som trošku pochybila, mohla som dostať aj daňový bonus pre deti, chýbalo mi asi 17 eur do limitu. škoda ☹ nabudúce budem múdrejšia
vôbec som nevedela, že z brigádnickej činnosti sa dá vyťažiť aj daňový bonus na deti.

jaduska
29. mar 2009

katinka - ak ti urobia v prácie ročné zúčtovanie daní, tak daňové priznanie už samozrejme nepodávaš

jaduska
29. mar 2009

effie - hlavnou podmienkou je, aby ste boli zosobášení. V dnešnej dobe - hlavne tým, že ľudia žijú aj v podnájmoch, tak spoločné trvalé bydlisko nie je dôležité, v zákonoch sa spomína spoločná domácnosť....

martina46
30. mar 2009

ahojte,
prosim poradte. manzel sa trapi nad danovym, je zamestnany a este ma aj vedlajsiu cinnost, tak podava DP sam. no a odpisuje si ma samozrejme. ale uplne blba otazka, ja som nastupila na MD v 2007 zac. novembra a tym padom on si est musi z tej sumy, co si moze na mna odcitat - odratat moju MD, lenze nevieme, ci sa ta vyplaca pre dany mesiac, alebo spätne. teda, tu janourovu sumu ma este odpisat? ja mu hovorim, ze musi odpisat vsetko, co je vyplatene v ten dany rok (2008), ale nie sme si isti......
a este-
moze si odpisat moje poistky - tych do 12tisic, co sa da na danovnika odpisat... ale to je asi lbost....
vdaka za rady.

tina_
30. mar 2009

co ja viem, materska sa vyplaca spatne, takze vo februari ti pride za januar, v januari mas decembrovu, ale ja si myslim, ze odpisuje si asi tvoje prijmy v roku 2008, teda je jedno ci je to za december, ale prisla ti v januari, takze sa to odpisuje...

K tym poistkam, netusim, skor nie ako hej...Ale mrkni na www.jozefmihal.blogspot.com, tam je na boku taky link, kde sa riesi to odpisovanie...

jaduska
31. mar 2009

martina - práve kvôli takýmto problémom je najlepšie vypýtať si zo sociálky alebo od UPSVaR potvrdenia o príjme za daný rok. Tam ti napíšu sumu a nemusíš sa trápiť počítaním, čo do ktorého roku patrí.

Tvojich 12000 za poistky si určite odpísať nemôže on....

anjelik85
17. apr 2009

ahojky, viete niekto poradiť, ako je to s vrátením daňového preplatku? neviem, či môžem vložiť link, kde som sa dočítala, že daňový správca musí daňovému subjektu vrátiť preplatok na dani do 1 mesiaca od doručenia žiadosti o vrátenie preplatku (ktoré je súčasťou daňového priznania) ja som osobne podala daňové priznanie aj sebe aj manželovi 17.03.2009. bolo požiadané aj o vrátenie preplatku. dnes je presne mesiac od doručenia žiadosti a preplatok nám však vrátený dodnes nebol. čo môžem robiť? nie je to malá čiastka a momentálne peniažky veľmi pochybili, tak každý deň čakáme, že nabehnú peniažky na účet. je to nefér, že keď máte nedoplatok na dani, musíte ju platiť pri podávaní priznania, najneskôr do 31,03, ale keď má vracať peniaze daňák, tak majú strašne veľa času. 😠

gapa
17. apr 2009

anjelik,
neviem kde mám danové priznanie, no ja som čítala, že to vracajú tuším do konca mája alebo 30-teho?, alebo tak nejako. Ráta sa to podla mna od splatnosti dane. No to píšem len tak zrýchla, takže to ber nie ako úplnú info, lebo tie zmeny, čo teraz schvalovali narýchlo som nesledovala.