Chýbajúce doklady na daňové priznanie

deltaa
7. feb 2014

Zdravim vsetkych,
mal niekto problem s tym, ze skoncil pracovny pomer a uctovnicka mu vydala iba zapoctovy list bez potvrdenia o vyske prijmu pre danove priznanie? ak ano ako ste to riesili? ja mam takyto problem a s tou uctovnickou a jej nadriadenou sa neda kontaktovat, ona mi tvrdi ze mi to zaslala ale mne nic neprislo a uz neviem ako to mam riesit, problem je ze do konca marca musim podat danove priznanie no bez toho dokladu nemozem pretoze neviem aky som mala prijem a ani ten doklad nemozem prilozit :(

zalka
7. feb 2014

@deltaa vyzvi ich písomne doporučene o zaslanie potvrdenia o zdaniteľných príjmoch za rok 2013. Ak poslala musí mať doklad , že ti to posielala doporučene. Ak nemá tak musí vystaviť ešte raz. Ak by ani tak nechcela, oslov inšpektorát práce so svojím problémom.
A čo sa týka danového priznania môžeš dať ako prílohu ofotené výplatné pásky alebo dať na DU list, že si predlžuješ lehotu na podanie DP do 30.6.14 z dôvodu nedodania potvrdenia bývalým zamestnávateľom.

deltaa
autor
7. feb 2014

zatial som s nimi kontaktovala iba emailom. Predchadzajuci zamestnavatel mi zasielal vyplatne pasky emailom takze o nich nemam ziadny doklad, jedine len ten co som odovzdala tejto uctovnicke, ani ten mi nevratila takze nemam doklad na cely rok
No posledna sanca je ten inspektorat, ale moj manzel tiez nemoze si uplatnit ulavu na dni pretoze on to vo svojom priznani musi vypisat moje udaje takze to je dalsi problem :(

zalka
7. feb 2014

@deltaa ak by mng. si čosi mohol uplatniť tak môže podať opravné DP ... to problém nie je ...

deltaa
autor
7. feb 2014

no ak mi to dalsi tyzden neposlu tak idem pisat tu staznost na inspektorat a zaslem aj na ten danovy urad, uz viac nebudem cakat, mali na to 3 mesiace.

zalka
7. feb 2014

@deltaa s listom na DU máš čas stačí ho poslať aj 15.3.14

deltaa
autor
7. feb 2014

diky za info dufam este ze to vybavim aby som nemusela 🙂

danula27
11. mar 2014

dobry den, ja mam podobny problem, ibaze potvrdenie mi uz nikto neposle, lebo firma uz nie je. skoncila ked som bola na materskej, potvrdenie o prijme mi postou neposlali. Vyplatne pasky mam len za dva mesiace, dalsie dve co potrebujem, nemam. jedine co mam, su prijmove listky, pretoze peniaze vyplacal dodatocne naruku. daju sa z toho vyratat odvody? teraz uz externa uctovnicka nema ziadne papiere a majitel firmy nekomunikuje. neviem co mam robit. skusala som volat na danovy urad, do poistovni, ale nikto mi nevie dat ziadny doklad o tom kolko preddavkou za mna zamestnavatel odviedol. Mozete mi poradit co mam robit? odklad na danove budem musiet podat, lebo to asi najako nestihnem vybavit vcas. dakujem za akukolvek radu. daniela