Daňová úľava na manželku a minimálna mzda

adriana36
21. jan 2016

ahoj, chcem sa len opytat ci je to tak, ze ked ma manzel minimalnu mzdu nema narok si uplatnit na mna ulavu ked som na materskej.ci? dakujem

eeffka
21. jan 2016

@adriana36 narok ma ale nie na materskej ta je povazovana za vykon prace, ale aj keby si bola na RD tak teoreticky pozeram ze mesacna dan z minimalky je tak 5e, by ste dostali naspat max 60e

adriana36
autor
21. jan 2016

lebo mne aj minuly rok povedala manzelova ekonomka v jeho praci ze nema narok vobec, ja som bola vtedy pocas celeho roka na rd..ale ak sa to da, ze je to mozne, tak by som jej to rychlo vysvetlila...tak aj 60e je nieco...
.ale ak sa este mozem opytat, za minuly rok som bola do polky juna na RD a od druhej polovice na MD, mam si podavat danove priznanie?

adriana36
autor
21. jan 2016

@eeffka lebo mne aj minuly rok povedala manzelova ekonomka v jeho praci ze nema narok vobec ked ma minimalku, ja som bola vtedy pocas celeho roka na rd..ale ak sa to da, ze je to mozne, tak by som jej to rychlo vysvetlila...tak aj 60e je nieco...
.ale ak sa este mozem opytat, za minuly rok som bola do polky juna na RD a od druhej polovice na MD, mam si podavat danove priznanie?

eeffka
21. jan 2016

@adriana36 tvoj zamestnavatel by ti mal urobit zuctovanie ak poziadas
co sa tyka manzela a roku 2014 netusim aky na to mala dovod lebo ja ziadny nevidim

evita68
23. jan 2016

@adriana36 tvojmu manželovi boli strhnuté nejaké dane počas roka?

ty za 2015 nepodávaš nič, nemala si zdaniteľné príjmy..

@eeffka prosím ťa, radšej tu v tejto oblasti tie ženy nezavádzaj