Nárok na daňový bonus na dieťa

imany
7. feb 2020

Ahojte, viete mi poradit ohladne daňového bonusu na dieta , priatel pobera bonus na syna v praci
Chcem sa opytat ci môže podat danove priznanie a ci dostanie vyplatené dane .
Nakoľko mu v praci povedali ze na danovy bonus sa nedaju uplatniť dane tym padom vraj nema narok na vplatenie dani .
Viete mi poradiť lebo ja sa nevyznám v tomto .
Ďakujem krasne a odpovede

vikusjk
7. feb 2020

@imany no takto, trochu dopletene si to napísala. Daňový bonus je suma, o ktorú si mesačne môžeš znížiť daň, ktorú štátu zaplatíš zo svojej mzdy. Nemá to ale nič spoločné s tým, či mu vrátia nejakú časť daní, alebo nie. Jedine, že by si daňový bonus mesačne neuplatňoval a preto pri uplatnení v ročnom zúčtovaní, alebo v daňovom priznaní, by mu nárok na vrátenie sumy za tento daňový bonus vznikol.
Inak nárok na daňový preplatok vzniká v závislosti od mnohých vecí, od výšky mzdy, výšky zaplatenej dane, či si uplatňuje mesačne nezdaniteľnú časť základu dane, alebo nie, atď. To sa nedá napísať iba tak, že "či mu vrátia dane".
Nech požiada v práci o ročné zúčtovanie dane (žiadosť spolu so všetkými dokladmi treba podať do 17.2.2020) a uvidí, čo mu vyjde.

evittam
7. feb 2020

@imany Ako píše
@vikusjk
Co chce vrátiť? Pracoval cely rok? DB poberal mesacne?

linda171
7. feb 2020

moj manzel to robi presne tak ze si neuplatnuje kazdy mesiac ale pride mu to vsetko len raz a to v rocnom zuctovani

1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristy73
26. feb 2020

Dobrý večer chcem sa spýtať manžel je živnostník takže bude daňový bonus na deti žiadať on stačí ak doloží rod.listy popr.potvrdenie zo školy ? Ďakujem

evittam
27. feb 2020

@1majinka Za co mu vyrubili ročne co pises? Su SZCO?

evittam
27. feb 2020

@kristy73 Stacia kopie RL

kristy73
27. feb 2020

@evittam super moc ďakujem za odpoveď a pomoc pekný deň prajem

cikada
21. mar 2020

Dobrý deň chcem sa spýtať ak je daňové priznanie odložené až 30.6 až potom sa vypláca mi sme už odovzdali ešte februári elektronický kedy asi potom vyplatia d. Bonus na deti ďakujem za odpoved

evittam
21. mar 2020

@cikada To nevie nikto. Mali cas 40dni od posledného možného podania DP co v normálnom termíne bolo do 11.5. Je nepodstatné kedy podas. Nakoľko predĺžili do 30.6.tak sa podla mna predlžuje aj lehota. T.j. do 10.8.

cikada
21. mar 2020

@evittam dakujem