Dve priezviská pre dieťa. Ako a kde vybaviť?

kotenko
22. aug 2007

Ahojte, som slobodna a s otcom dietata sme sa rozhodli, ze nasej dcerke ked sa narodi dame dve priezviska - moje a priatelovo.
Neviem vsak, ci je to u nas mozne a co vsetko treba vybavit. Nevedeli by ste mi niekto poradit?
Viem, ze pokial nie sme zobrati a chceme dat priezvisko "otcovo", tak treba vybavit otcovstvo. Ako to vsak funguje, ked chceme, aby nasa dcerka mala dve priezviska - moje a priatelovo?
Poradte mi, prosim.

juliana301
22. aug 2016

@vroni takze ak by dieta malo rodny list a pasport z anglicka je to nepodstatne? ked sa narodi v anglicku a bude mat anglicke obcianstvo a aj pasport a potom by sme mu chceli vybavit aj slovenske je to prve anglicke nepodstatne? no nejako tomuto nerozumiem

baska29
27. aug 2016

Ahojte,moja dcéra má dve priezviska,jedno pomne a druhé po otcovi lebo sme neni zosobášení.Na sk sa to ale stale nedá spravit,zakon to nepovoľuje.My sme najprv malej dali spraviť portugalské občianstvo kde jej dali obe a potom som vybavovala slovenske,najptv mi to zamietli a nakoniec povolili lebo keby jej vystavia iba na jedno mala by tzv dve identity.
Čiže sa to nedá pokiaľ nemáte inú národnosť......

vroni
29. aug 2016

@juliana301, ak bude mat dieta obcianstvo Velkej Britanie a zaroven narok na slovenske obcianstvo (cize jeden z rodicov musi mat slovenske a jeden britske obcianstvo), moze mat dieta meno podla anglickeho zakona - takze aj dvojite.

baska19891
25. jan 2017

@janka196 Ahoj viem ze je to uz davno ale ako si pochodila ty s tym dvojitym priezviskom na slovensku??

juliana301
25. jan 2017

ahoj,nijako este sme neboli na sk: