Hľadám právničku, potrebujem radu! Prosím.

mucino
29. nov 2008

Moze mi pomoct nejaka mila a dobra pravnicka??

alexandra
20. apr 2011

@lola31774 Vobec nie je dolezite co tvrdi, dolezite je co je v rozsudku presne ako povedala @lola31774
Vzhladom na Tvoj znizeny prijem (MD/RD) pokojne ziadaj zvysenie, za 3 roky sa rcite dcerke zdvihli naklady. Naviac, 10 rocne dieta uz mozu vypocut, takze ona sama v pripade potreby potvrdi, ze si svojho biologickeho otca nepamata.

martina2001
20. apr 2011

@lola31774 nemáš zač

lola31774
20. apr 2011

@alexandra dakujem ja mam len strach stoho že on hrozne klame a vymyšla si ,a určite bude na mna kydat ,a nerada bych aby sarku vypočuvali,,,,ale dufam že to dobre dopadne,dam potom vediet!!!

alexandra
21. apr 2011

@lola31774 Zlatko, 90 percent ludi na sude vymysla a osocuje, ak by mali tie sudy vsetkemu verit, mali by sme preplnene detske domovy 😉 Ukludni sa, prosim Ta, nemas sa coho bat!

lola31774
21. apr 2011

@alexandra si hrozne zlata dufam že maš pravdu!!!lebo ten môj byvali ešte dokonca dodal že vraj moja dcera trpí depresiami,lebo môjmu druhovi musí hovorit tato a nutime ju do toho!!!najviac ma trapi to že ešte nakonec bude musiet moja dcera po psychologoch chodit,lebo debil si navymyšla hocičo a vôbec si neuvedomuje že vlastne robi zle sarke a nie mne!!!to je na tom to smutne!!! ☹

ferka511
30. máj 2011

Poprosim o odpoveď, platobný rozkaz právoplatný v roku 1998, dnes už po 10 rokoch nie je právoplatný? Exekútor poslal upovedomenie o začatí exekúcie v roku 2004, môže po 10 rokoch vymáhať uvedený dlh, aj keď exekučný titul už zanikol po 10 rokoch resp. je premlčaný?

gabriellka
30. máj 2011

@ferka511 nie som právnik, ale moje skúsenosti v tomto sú také, že keď sa vo veci konalo počas tých desiatich rokov tak to môže byť právoplatné. keby nebol ten exekučný príkaz vôbec vydaný, alebo by bol vydaný napr. v tom roku 1998 tak majú smolu ale takto máš asi smolu ty ☹ a okrem toho ak sa to týka vecí napr.daňový úrad a podobné inštitúcie, neviem ktoré presne tak oni majú premlčaciu dobu zrušenú, tzn.môžu vymáhať aj po viac ako 10 rokoch...asi si toto nechcela počuť, ale pred časom som tiež riešila podobné veci

michinko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bierka
19. okt 2011

Ahojte, potrebujem radu. Prihlasila som sa na isty kurz, zaplatila som 100 eur zalohu. Vypisala som prihlasku, ziadnu zmluvu som nepodpisovala. Peniaze som posielala na ucet sukromnej osoby, nie na podnikatelsky. To viem urcite. Z kurzu som sa ale odhlasila este pred zacatim. Mam narok na vratenie zalohy? Dakujem

sisaha
19. okt 2011

@bierka ak si sa odhlasila, este pred zacatim, tak ano, mas narok na vratenie..

bierka
19. okt 2011

Dakujem, ozvem sa ako som dopadla 🙂

sisaha
19. okt 2011

@bierka este zalezi, ci podmienky neboli stanovene v prihlaske. Ale z moralneho hladiska by ti mali vratit peniaze

silvia.t
24. okt 2011

Ahojte je tu niekto kto sa rozumie rozvodoveme pravu,ci ako to je 😅 ? Ak ano prosim mozte ma kontaktovat IP ,budem veeelmi vdacna

bierka
27. okt 2011

Sisaha, ano prihlasila som sa este pred zacatim a este pred zacatim som sa odhlasila. Takze nakoniec mi peniazky vratili. Dakujem za ochotu poradit 🙂

marika1230
2. apr 2015

Ahojte mozno budete vediet poradit 🙂
Dá sa kupit dom na ktorom su exekucie?Dom ma viacerých vlastníkov.Exekucie ma vlastník ktorý zomrel.Ako mam postupovat na koho sa mam obratit?Ostatny vlastníci s predajom suhlasia ale je to zlozite koli exekuciam.Dakujem za rady pomoze mi hoci co coho sa budem vediet chytit 🙂

hamlet
3. dec 2015

Ahojte,vie mi niekto poradit ohladom dedicskeko konania?Nejde o konanie po rodicoch alebo starych rodicoch,je to roddinna zalezitost(rozni rodinni prislusnici).Jedna osoba to vsetko spiskala a divne je to,ze neprislo nikomu nic postou,ze bude konanie,vsetko prebehlo tak,ze nahanali sa ludia medzi sebou,aby si dali vediet,kedy a kde sa stretnu a divne je aj to,ze po konani nikto z nich neobrdzal papiere,resp.zapisnicu z konania,vsetky spisy ma len ta,co to spiskala.Ako sa mozme k tomu dopracovat,ak to je vobec mozne?Pretoze pochybujem,ze ta,co to spiskala,da aspon k nahliadnutiu.Ked sa zapisnica citala na konani,jeden rodinny prislusnik mal uvedenu inu sumu ako ostatni a ta,co to spiskala tvrdi,ze kazdi dostane rovnaku smu.Nechceme,aby to bolo inak, ak je to tak,ze jedna suma bola odlisna.Zle sa to takto pise,lepsie by bolo predebatovat to,ale aj tak vdaka,ak mi niekto pomoze aspon niecim.

bobulazelena
4. dec 2015

@hamlet ah to je tsk nwaisane ze ani pri vsetkej snahe nechapem co chces. Kludne mi napis spravu, pokudim sa ti odpovedat na otazky, ale musis to napisat zrozumitelnejsie a opytat sa konkretne otazky.

bobulazelena
4. dec 2015

@hamlet * tak napisane (sorry za preklepy, pisem z tel.)

draik
4. dec 2015

@hamlet
Ak dedičia uzatvárali dedičskú dohodu, tak tak tak robili v rámci dedičského konania pred notárom a obdržali príslušné dokumenty. Nemohlo sa stať, že by ich notárka bez ničoho vydala len jednému dedičovi.

bobulazelena
4. dec 2015

@draik pripadne splnomocnili jedneho na konanie pred notarom

draik
4. dec 2015

@bobulazelena
Pozriem do kariet alebo krištáľovej gule, ako to v skutočnosti bolo? To je tak, keď zadávatelia neuvedú základné informácie.

bobulazelena
4. dec 2015

@draik no ved presne...to bol taka nekonkretna otazka ze tu mozme vsetky 3 roky spekulovat ako to bolo a co sa da s tym urobit...

hamlet
4. dec 2015

Treba aj pockat,kedze clovek pracuje,dakujem za pochopenie a pisem do spravy bobulizelenej 😀

vendul21
8. dec 2015

@ hamlet. Ahoj. Ak potrebujes poradit, tak mi mozes napisat a pozrem sa na to.

martina101vn
29. aug 2022

29.08.2022 20:55Dobrý deň,
Prosím Vás o radu ak je tu nejaká právnička. Uvažujem nad zmenou priezviska mojej dcéry, ktorá nebola z manželstva. Žili sme spolu ako partner a partnerka. Mame spolu dcéru, ktorá ma 4 roky. V súčastnosti je ex priateľ ak to môžem tak nazvať. Vo väzbe za zneužitie mojej dcéry z manželstva, ktoré bolo rozvedené 9 rokov dozadu. Mala iba 8 rokou. Súdne som poriešila aj zákaz priblíženia mojich dcér k partnerovi a kumne. Súd to schválil našťastie. Chcela by som mojej 4ročnej dcéra dať priezvisko ako mame my so svojou staršou dcérou. Čiže pomne. Bol by vtom problém neviete mi vtom poradiť? Ďakujem pekne.