Hľadám právničku, potrebujem radu! Prosím.

mucino
29. nov 2008

Moze mi pomoct nejaka mila a dobra pravnicka??

andzi
10. mar 2011

@dadka28 to nie je žiadny "papier" potvrdený notárom, ale súdne rozhodnutie o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti matky, resp. otca. Rozhodnutiu musí predchádzať návrh na zverenie a ten musí podať tvoja kamarátka.

dadka28
10. mar 2011

@andzi čiže ten papier potrvdeny notarom je na "prd platny"??? 😉 😉 sory za vyraz...
ten byvaly partner jej povedal ze napise ze sa vzdava dietata-myslim proste ze suhlasi s tym ze bude zverene matke dietata...mne to bolo cudne ci fakt tym nieco docieli...preto radsej sem pisem a pytam sa,lebo nechcem aby si tym nedajboze pohorsila...cize podla teba to ma nechat na sud-nech sa to rozhodne pravoplatne?

andzi
10. mar 2011

@dadka28 áno presne tak

dadka28
10. mar 2011

@andzi neexistuje ziadna medzera v zakone?proste len ten sud,nic ine?díky krásne za tv.odpovede

andzi
10. mar 2011

@dadka28 nie, pokiaľ nie je súdne rozhodnutie o zverení, tak matka aj otec môžu dieťa odňať zo starostlivosti toho druhého aj proti jeho vôli (tzv. "únos", ale nie je to samozrejme únos)

krasnulka
27. mar 2011

Prosim potrebujem radu. Minuly mesiac som si od mamicky objednala tovar za 19,80 eur. Lenze sa stal problem. Ona mi peniaze vratila a podala reklamaciu na poste ze sa balicek stratil. Posielala to ako list 2.triedy do 2 kg. Z reklamacie jej napisali, ze som si balicek prevzala. A to je ten problem. Ja som nic neprebrala a som sitým ista na viac ako 1 000 000 %. Teraz neviem co robit, ako sa dostanem k podpisu ktory prevzal moj balicek? Co mozem dalej robit? Predavajuca chce odo mna naspat tie peniaze, ale preco jej ich mam platit, ked som nic neprevzala?

andzi
27. mar 2011

@krasnulka ako je možné, že niekto podpísal prevzatie za teba? Tomu neverím. Spýtaj sa na vašej pošte, možno ak tvoju rodinu poštárka dobre pozná, tak dala podpísať prevzatie tvojmu manželovi alebo nejakému susedovi, ale moc sa mi to nepozdáva.

krasnulka
27. mar 2011

@andzi praveze u nas v dedine sme len manzel a ja...a zo dna, kedy som mala udajne prevziat balicek som na poste bola, lebo som posielala balicky. Ale este nikdy sa mi nestalo, aby mi niekto balicek prevzal, mozno ho omylom vydali niekomu inemu to naozaj neviem, neviem ako sa k tomu dopatrat a co dalej robit.Viem urcite, ze ani ja a ani moj manzel sme nic nepreberali.

andzi
27. mar 2011

@krasnulka tak sa treba opýtať na pošte, ale silno pochybujem, že by poštárka dala podpísať balíček niekomu komu nepatrí. Veď ak by sa na to prišlo, tak má padáka.

monr
27. mar 2011

List 1. Ani 2 triedy sa pri prevzati nepodpisuje. Na podpis je len doporuceny list, balik a dobierka. A ani nie je dohladatelny, nakolko sa neeviduje pod cislom. Staci Ho dat Do schranky.

krasnulka
27. mar 2011

@monr ale to bol doporucený 2.triedy.

krasnulka
27. mar 2011

@andzi ale ja už neviem ako vysvetlit, ze som balicek neprebrala. Nemam ho a nikdy som ho ani len nevidela. Predavajuca podala reklamaciu a prisla jej odpoved, ze som ho prevzala osobne 28.2. ved nie som sprosta,viem co mam a co nie. Ved vsetko vidim co si objednam a ked mi to pride tak hned hodnotim a vakuove vrecia nie su vec, ktora sa zje...ak by som to mala, urcite nebudem kontaktovat predavajucu a hnat ju do reklamacie. Ved toto sa mi este nikdy nestalo. Ja neviem co mam robit. Ved ked sa dopatram k podaciemu listku, ktory som udajne podpisala a poviem postarke, ze som ho neprebrala, co mozem dalej robit? Ja nemienim platit nieco, co som nikdy nevidela. Co mam ist na to sudnou cestou aby grafik overil moje pismo, alebo co uz? Neviem co a ako dalej

monr
28. mar 2011

@krasnulka choď u vás na poštu a vypýtaj si papier, volá sa Vyhlásenie o neprebratí zásielky, podpíš a ideálne, keby si ho poslala dotyčnej, čo podávala reklamáciu, a nech ju podá ona opäť. Prípadne daj sťažnosť vedúcej u vás na pošte, pokiaľ máš podozrenie, že to podpísal niekto iný.

krasnulka
28. mar 2011

@monr dakujem za radu, len neviem ci postarka-veduca bude "ochotná" lebo mna veeelmipresviedcala o tom, ze som si balicek prevzala, ze som ho osobne podpisala a este si pamata, prene kto bol predomnou a ako mi to postarka-dorucovatelka predavala. Ale asi som ten balicek zozrala ked ho nemam. A ked podala predavajuca reklamaciu, prislo jej z nasej posty odpoved, ze som zasielka prevzala osobne. Stacilo by, ak by som sa dopatrala k podpisu kto prevzal balicek a nejak ho dala overit s mojim pismom. Proste som ho nepodpisala, balicek som nikdy neprevzala a ani som nevedela, ze na nasej poste bol. A predavajuca je tak strasne ochotná, ze si stoji za tým, ze ona ma doklad o odoslani balicka, doklad o reklamacii a viac ju nezaujima. A ako mi napisala, ze ona nebude platit cudzie balicky. Ale ani ja nie!

monr
28. mar 2011

Teba nemusi zaujimat, co si veduca mysli, ak ti to odmietne dat, tak napis, skusim zistit co s tym dalej. Ale pevne verim, ze sa to poriesi.

krasnulka
29. mar 2011

@monr pisala som na zakaznicky servis sl.posty a poradili mi ze mam vypisat akesi tlacivo, mozem to podat na akejkolvek poste v SR a pojde to na presetrenie. Tak skusim a uvidim co s tym bude. A ako prilohu pridam j celu stranku mojich podpisov aby sito prekontrolovali

monr
29. mar 2011

@krasnulka dúfam, že sa to vyrieši 😉 potom poreferuj ako to celé dopadne.

krasnulka
29. mar 2011

@monr jasne ze dam vediet

maznacik007
30. mar 2011

@krasnulka nemohol to vazne prebrat niekto iny? manzel, susedia, a pod. u nas sa to veru stava a nie raz...

zajo79
30. mar 2011

ved posta si pyta obciansky a treba podpis... cize by som chcela vidiet potvrdenie od posty, ze si to preberala...

krasnulka
30. mar 2011

@maznacik007 rozhodne nie....ja som doobeda doma ked chodi postarka a medzi prvymi v schranke. Ale postarka ma presviecala, ze mi balicek predavali na poste ked som tam bol odosielat balicky. Lenze presne si pamataju den, aj kto bol predomnou a to tam chodim kazdy den-ale tento den si taaaak dobre pamataju...manzel a ani susedia to neprebrali.

krasnulka
30. mar 2011

@zajo79 u nas na dedine kde sa pozname si nepytaju obciansky. Len sa to podpisuje. A ten podpis by som aj ja rada videla, no zial sa neviem k nemu dostat. Len je zaujimave, ze velmi casto mi chodia balicky, uz rok objednavam cez internet a toto sa mi stalo prvy krat. Nikdy som takyto problem nemala. A rozhodne viem, ze som ho ani ja, ani manzel a ani ziadny susedia neprebrali.

andzi
1. apr 2011

@krasnulka a čo bolo v tom balíčku, ak to nie je tajné?

krasnulka
1. apr 2011

@andzi 6 ks vakuove vrecia-tie, co sa vyfukuju vysavacom, chnapka a obal na telefon

monika1310
4. apr 2011

Ahojte, prosím o radu,
som na RD, zamestnaná som v s.r.o.org.zložke zahr.podniku , zmluvu mám podpísanú s českou firmou. Dozvedela som sa, že tá je vymazaná z OR a na nás slovákov akosi zabudli. Nikto nedostal výpoveď a nič sa nerieši( to je problém mojho šefa, ktorý ale nie je štatutár, tak sa tým oháňa). Nikto nedostal plat už od augusta. Ekonomka to vzdala prvá. Ide mi o to, že ak sa nerozhýbem,nebude mi kto mať urobiť výstupné papier-evid.list.doch.zabezp.zápočet....Chcem dať výpoveď s tým, že sa pripoistím sama v DPvN, ale ako a komu mám dať výpoveď, ako má výpoved vyzerať, aby ma po skončení RD zaevidovali na úrade. Lebo ak ja nedám, vidím to tak, že ju ani nedostanem, lebo nemám od koho a potom ak si prácu nenájdem ma ani len nezaevidujú.
Ďakujem za odpoveď

twee3
12. apr 2011

Ahojte potrebujem surne poradit:
Som na materksej dovolenke a som slobodna, moj prijem dosahuje 210eur za mesiac - jeden splatkovy kalendar, ktorý splacam to je 50eur mesacne.Mam urcity dlh v O2 a poslali mi, ze je to mozne splacat 12 mesiacov po 72eur co je pre mna totalne nemozne...Nevlastnim ziadny hnutelny ani nehnutelny majetok.Ak tam budem posielat aspon nejaku ciastku mozu nariadit exekuciu vzhladom na moju financnu situaciu?dakujem velmi pekne za radu.

krasnulka
13. apr 2011

@twee3 skus napisat ziadost do O2 s prosbou o schvalenie splacania dlhu napr. na 33 eur, popis im tvoju situaciu, kolko mas prijem,ake mas vydaje...mozno schavalia...ak nie, mozu ta dat na exekuciu aj ked tam len nieco vlozis-to je moja osobna skusenost,ale s exekutorom sa da dohodnut,ale horsie bude to, ze velmi vela pytaju exekutori. A ak by ti siahli na prijem, vela by ti toho nestrhli🙂 -pocitam ze si na materskej dovolenke s takym prijmom, vsak?

lola31774
20. apr 2011

@alexandra ahoj,môj byvalí druh žiada o zniženie vyživneho a pritom tri roky mi neplatil vôbec a konečne dva roky to mam stanovene sudom a aj tak som musela stale podavat trestne oznamenie o neplatený,a on tetraz si navymyšlal vraj sme boli dohodnutý o nepravidelnom posielany,vraj moja dcera trpí psychycky,lebo môjmu druhovi musí hovorit tato čo vobec nieje pravda,a neumožnujem mu styk s malov,sarka ma 10rokov a už 5 rokov o nu neprejavil zaujem,ani raz jej neposlal ani len pohladnicu k narodeninam a vianoce to vôbec!!! tri roky bol v zahraničí a teraz žije v čechach,,,vôbec neviem ani kde a čo robí,neviem ako mam postupovat na sude ked on tak strašne klame!!!!! môjho druha to strašne trapi ako si môže niekto tak strašne vymyšlat,pritom môže byt rad že sa on onu stara a ma sarku hrozne rad!!!! neviem ako mam postupovat na súde? teraz som na materskej dovolenke so synom ktorý ma zdravotne problemy,takže nam teraz schvalili aj predlženu matersku na dalšie dva roky,,prosim o pomoc a radu dakujem

martina2001
20. apr 2011

@lola31774 podstatné je to čo máš v súdmon rozhodnutí, a nie dáka vaša dohoda, a pritom ústna, to mu nik neuzná. A môže požiadať a zníženie výživného, len aby si sám nepohoršil, lebo súd skúma v tomto prípade príjem a keď pracuje tak mu to môže byť ešte zvýšené. To čo trepe o dcére sa pri rozhodovaní o výživnom vôbec riešiť nebude. musel by dať podnet na sociálku na preskúmanie stavu, to straší len teba, kašli nato a mala sa už v tomto veku môže rozhodnúť sama či sa s ním chce stretávať, aj napriek tomu čo súd stanoví v styku s maloletou

lola31774
20. apr 2011

@martina2001 dakujem si velmi zlata,