Koľko trvá vybavenie SK rodného listu zo zahraničia?

cvika
10. okt 2008

lebo mojej malej som nechala slovenske obcianstvo,vybavujem jej rodny slovensky list,avsak trva to az 3 mesiace, to znamena ze s nou nemozem cestovat, mozem iba cestu na slovensko a naspat musim cakat na rodny..c´hcem sa spytat nemate s tym niektora skusenost,respektive ci to trvalo tie tri mesiace alebo ste to dostali skor a tak...diky moc

lebo je to nefer ze babatka narodene na slovensku dostanu rodny list cobi dup a mimca narodene v zahranici cakaju 3 mesiace..dakujem

erikasadek
10. okt 2008

cvika ano skoro tri mesiace, u nas do boli dva mesiace
je to kvoli tomu, ze je jedna matrika v blave, a jedna osoba, pre vsetkych slovakov, zijucich v zahranici, aspon takto mi to vysvetlili pred tym....
a nezabudni , je aj overovanie, a preklad takze to trva dlhsie.....

shela
10. okt 2008

cvika..my sme cakali tiez 3 mesiace..vsetko za nas vybavili na ambasade..ale ved vycestovat mozete...ked ma mala aj ine obcianstvo ako slovenske tak jej vybav pas tej krajiny kde zijete..nasa mala ma napriklad svedsky pas aj to kvoli tomu pretoze sme nechceli cakat tak dlho na to kym uvidime moju rodinku...mesiac po porode sme uz boli na Sk bez problemov...

cvika
autor
10. okt 2008

shela ale na slovensku mi povedali ze neakceptuju dvojite obcianstvo...a kolko ti trvalo vybavenie svedskehopasu?ja som v irsku...kde mam ist vybavit ten irsky

erikasadek takze tebe ho poslali skor,mne ma prist zhruba 3 ddecembra , no potrebovala by som ho okolko 20 novembra....podaj by ho aj mne poslali skor

shela
10. okt 2008

cvika...tak sa im vyhrazaj pravnikmi...mi akceptujeme vsetky obcianstva...jediny ktory to mali ze iba jedno obcianstvo boli USA ale aj oni to uz zmenili...chod na ambasadu...zavolaj konzulovi tam su velmi ochotni ludia...a vybavenie nasho svedskeho pasu trvalo 3 dni s tym ze v stredu sme vyplnili formulare a potom to posielali do Stockholmu co je 600km od nas a v piatok rano nam volali ze si mozme prist po pas...to sa vybavuje rychlo...staci ist na irsku policiu- pasove oddelenie...ale tvoja malinka musi mat irske obcianstvo bez toho to nepojde

eva4444
10. okt 2008

my sme obaja slovaci, cize Petrik ma len slovenske obcianstvo, na rodny list sme cakali 2,5m. vycestovat z nemecka sme mohli len s jednorazovym oneway listkom z ambasady. vtedy este boli kontroly na hranici. je to inac dobre od veci.

shela
10. okt 2008

cvika...a este to som zabudla niektore krajiny neuznaju obcianstvo...napriklad u nas keby manzel nebol sved mala by nedostala svedske obcianstvo aj napriek tomu ze sa tu narodila...neviem ako je to s Irmi ale nemyslim ze oni to tam takto maju...kedze poznam jednych rusov co tam ziju a im sa tam narodili deti- automaticky dostali dvojobcianstvo...

fabienamata
10. okt 2008

Nezabudni mat apostilovany irsky rodny list!
Ked prides na slov,das si to vsetko prelozit aj apostil, a zajdes na tvoju matriku v mieste, kde byvas a oni to poslu na osobitnu matriku v Ba.

Trva to 3 mesiace. Potom chod si prihlasit mimco na trvaly pobyt a na zaklade toho poziadaj o zapis do tvojho pasu za poplatok 100 Sk,alebo ak chces aby malo mimco, svoj vlastny pas ,tak potvrdenie o trvalom bydlisku.

Nam neuznali madzinarodny rodny list.....nooooooonebola dostatocne medzinarodny ,to nebudem komentovat ani tie vyhlasenia od ludi ktorii s tum pracuju.
Priprav sa na to ,ze "na Slov. je to tak" 😀

cvika
autor
10. okt 2008

fabienanmata ja uz mam vsetko podane ja uz cakam na ten rodny slov.llist. len ja by som ho potrebovala uz okolo 20nov a mam ho dostat 3dec..preto zistujem od vas co s tym mate skusenost ci to naozaj trva cele 3 mesiace alebo je nejaka mala sanca dostat ho skor

cvika
autor
10. okt 2008

a na zapis malej do mojho pasu je tiez poterbny slov.rodny list alebo staci aj ten irsky?

fabienamata
10. okt 2008

Potrebujes na to slov.rodny list,aby ti ho zapisali.! Ved presne o to ide na vsetko potrebujes slov.RL. A bez toho sa nepohnes dalej..
A fakt to tva 3 mes. alebo tam skus zavolat,mozno ich obmakcis,su to neprijemne damy 😀 ,aby ti to urychlili,mozno budu mat dobry den!

cvika
autor
10. okt 2008

😀 skusime...dakujem

shela
10. okt 2008

cvika...malu si mozes zapisat aj do svojho pasu ale to musis cakat tie 3 mesiace ale ked chces vycestovat skor vybav jej vlastny pas(irsky)..je to ovela rychlejsie

cvika
autor
10. okt 2008

ano musim jej vybavit najskor to obciasnstvo, to kolko trva??shela ony mi fakt na slkovensku povedali ze to neakceptuju to dvoj obcianstvo

shela
10. okt 2008

Irske obcianstvo mas automaticky ak sa mala narodila na ich uzemi...a este ked jeden z rodicov je ir...dostala tvoja mala nieco ako ich rodne cislo??

cvika
autor
10. okt 2008

Iri nemaju rodne cisla ale dostala PPs number, ktore som dostala aj ja a muz, je to cislo registracne ze si tu a tu aj zijes, tak mozno to je ono

cvika
autor
10. okt 2008

a kvoli pasu treab ist kam nevies nahodou?aj ked viem ze si vo svedsku 🙂 ...

shela
10. okt 2008

no toto som myslela PPs number- ja som zila isty cas v Irsku- Dublin... ked to mala dostala nemal by byt problem.. fakt kamosi rusi maju deti s 2-jitym obcianstvom... to musis ist iba na policiu.. ako je to u nas mas policiu pasove oddelenie...aj tam to maju takto..tam sa predklada iba list o narodeni, potom to PPs number, samozrejme udaje matky a otca.. potom vypisete formulare, odfotia malinku a povedia vam kedy prist po pas...to je vsetko...jednuduche a bez problemov

blue04
13. okt 2008

cvika,ja som v anglicku a na poste som si vypitala formulare na pas a potom sme to postou poslali na pasove a asi za 3 dni mal maly pas.potrebujete 2 fotky maleho a nejaky poplatok.to na formularoch je presne napisane co potrebujes.ale k tomuto musis mat IRSKY rodny list.ale ty chces vybavit slovensky,tak tato rada ti asi nepomoze.
😵

cvika
autor
15. okt 2008

baby tak nakonec mala nemoze mat irsky pas..respektive moze ale to by sme tu v irsku museli byt 3 roky a my sme tu 2 roky..... ☹

shela
15. okt 2008

cvika..takze teraz mi chces povedat ze tvoje dieta nema ziadne obcianstvo?? 😕 😕 lebo minule si pisala ze so slovenskou stranou su problemy...takze teraz nemozete ani vycestovat ked si to takto vezmes

cvika
autor
15. okt 2008

no irsky pas pre malu mozme dostat az ked tu budeme 3 roky a sme tu 2....bola som na office.na slovensku vybavujeme pas respektive rodny list ale to trva 3 mesiace ,uz presli 2 ...takze cakame.....co mam robit ked na slovensku je to takkk....a dokonca sme tam volali a taka neochotna pani povedala ze sa stahuju a mozno to bude aj dlhsie...taka som nasrata....

betka1
19. okt 2008

cvika, my sme cakali na slovensky rodny list 3 mesiace a 1 den. Ale to pocitam len dobu, odkedy moja mama odniesla na Matriku anglicky rodny list az kym si mohla vyzdvihnut slovensky. Ak vies, ze rodny list bude az 3.decembra a ty potrebujes odijst skor, tak si vybav ten jednorazovy cestovny doklad a ked budes na SK, tak dovybavujes malej pas. Ale bude Ta to stat dalsie peniaze za apostilu na rodny list a treba dat vediet ambasade, ze slovensky rodny list nemaju posielat do UK, ale na SK.

adoracion
5. jan 2009

ahojte chcem sa opytat podavala som ziadost na velvyslanectvo kde som ziadala o rodny list pre malu narodenu v anglicku az prejdu tri mesiace zavolaju mi z velvyslanectva ze uz ho maju alebo tam mam volat ja? tusim som neprikladala ziadnu spiatocnu obalku ako ste to bol u vas?

anaid
22. jan 2009

Nam povedali, aby sme si zavolali po 4och mesiacoch. Kedze sme chceli cestovat skor, zavolala som si na osobitnu matriku, aby mi RD poslali domov. Na Slovensko sme isli na nahradny cest. doklad, pocas dovolenky nam prisiel RD ( na slov. adr.) a na zaklade toho sme si dali malu zapisat do pasov doma.

eviska83
22. jan 2009

Nam vybavenie sl.rl trvalo 1.5 mes.Moja svokra o vsetko hned ziadala ako sa maly narodil.Na svk sme isli s jednorazovym cest.dokladom. Nas maly bude mat za chvilu 3 tak si tiez ideme poziadat o obc.pre nho.
Pozor cvika o ich obcianstvo mozes poziadat az po 3 r.dietata a samozrejme sa musi narodit tu.

jankando
31. jan 2009

Eviska
ak sa mozem popytaat,
po 3 rokoch mozes poziadat obcianstvo i ked nie je ani matka ani otec napr. anglican?
lebo ja som volala s jednou pani z uradov a povedali mi vraj az po 5 rokoch a vraj az ked jeden z rodicov bude mat citizenship....tak som z toho blbec.....vraj az ked ja poziadam, tak potom i moje dieta moze.. 😠

Baby a ten nahradny cest. dokument, to ste museli osobne na ambasadu ist?a co vsetko je potrebne..?

3558
31. jan 2009

jankando ano mozes poziadat aj ked otec nieje anglican. ale z uctu ti strhnu 60 libier za vybavenie a formular zozenies na poste. my sme to nevedeli a podali sme o angl. pas hned ako sa maly narodil a prisla nam odpoved ze nema narok a peniaze si aj tak ztrhli. ze vraj za presetrenie. 😠

na jednorazovy doklad na vycestovanie musis ist sama do londyna na ambasadu. keby si mala muza slovaka tak by stacilo keby isiel on. ale ty nemas, tak musis ist sama. nemoze ist ani mama za teba! je to len na jedno vycestovanie na slovenko. a od kedy ti ho vystavia, tak plati iba dva mesiace. tak davaj pozor. no a na slovensku ti staci ked si ho zapises do svojho pasu, a stoji to 100sk. budes to mat hned na pockanie. ale ak chces pre neho pas, tak aj tak bude mat platnost iba rok alebo dva a uz si zacvakas 1000sk. a musis nan cakat mesiac. sa mi tak zda. no proste lepsie je si ho dat len zapisat.

jankando
31. jan 2009

Zuzi, takze nema narok, cize zbytocne ziadat? 😖

jankando
31. jan 2009

Asi tiez rozmyslam, ze si ho dam zapisat do pasu....na ako dlho to je? na 5 rokov potom?
ale citala som, ze len ti, ktori maju zelene pasy este si mozu dat zapisat deticky do pasu
ja esteze mam..ale konci mi presna z o 5 rokov tusim... 😀
a ten pas pre dieta sa neda urobit na pockanie doma?i ked sa zaplaati viac?neviem, ale ak ma trvacnost len rok, tak je mi na figu.. 😠

3558
1. feb 2009

janka je to iba na rok.ale na pasovom ti to povedia