Krst dieťaťa. Nevadí, že nie som krstená?

daesy
7. aug 2008

nevie mi niekto povedať, že keď budem krstiť dieťa, či nebudú problémy s tým, že ja krstená nie som? a či nebude vadiť, ze krstná mama bude katolíčka a krstný otec evanjelik? ja sa v týchto veciach nevyznám tak by mi veľmi pomohlo keby mi niekto poradil. ďakujem

radlinka
17. jan 2012

@rainee ahooj, vies co ? dajte si posvatit manzelstvo, kedze ste mali sobas na urade, mozete si to nasledne (dodatocne) urobit v kostole a date zaroven aj pokrstit vase slniecko 😉 To by bolo celkom krasne, mat dve sviatosti v jeden den, tak uz sa len dohodnut, vybrat spravych krstnych rodicov, z kt. aspon 1 bude mat vsetky sviatosti vratane birmovania , najst miesto a knaza, kde by ste si to zelali a pekny datum 😉

radlinka
17. jan 2012

@rainee satocky ruzove ? 😀 😀 😀 jasne ze mozu, bude to najkrajsie slniecko 😉

rainee
17. jan 2012

@radlinka no vies to asi bude problem dostat mojho manzelika do kostolika na tu svadbu 😉 a nemame takych krstnych siroko daleko co by mali vsetko ☹ za chvilu pride urcite argument ze naco vobec chceme dat pokrstit malu ked je to u nas tak ako to je 😉 no ale aspon ten krst by som bola rada keby mala 😕

radlinka
17. jan 2012

@rainee no ved uvidite, nech to spravi aspon pre dobro vasho dietatka, mozno by si ho presvedcila ze potrebujete byt sobaseni 😉 a krstny otec/mama musi mat birmovanie. 🙂

8martina
1. feb 2012

Ahojte ja potrebujem poradit cakame s priatelom babatko v marci a chcela by som ho pokrstit v rimskokatolickom kostole vo vranove ale ja niesom pokrstena prosim o radu...

santer229
2. nov 2012

dobri den chcel bi som sa opitat ci bi ste mi nevedeli poradit kde bi som mohol okrstit dietatko nas farar mi ho nechce sme zo zenou zobrati iba na urade lebo nas nechcel ani zosobasit a nechce mi dat ani papier o mojom krste birmovke a primani zena ma ties to aj krst birmonku primanie a ona ten papier od svojho farara dostala ci bi mi niekto nevedel poradit kto bi mi ho okrstil aj bes mojho dokladu to je jedno kde na celom slovensku chcem abi babetko bolo pokrstene a mi chodime do kostola ale nezdielam nazor nasho farara lebo nas vihana na vseliake sedenia a pol roka chodit do kostola a as potom svadba a potom krst a este zato vsedko mame aj zaplatit tak prosom o radu ak bi niekto pomohol moje cislo je 0911565132 dakujem

janinah
2. nov 2012

@santer229 píšeš,že farár nechce dieťa pokrstiť,on však pokrstiť chce ,ale po absolvovaní všetkého,čo k tomu treba vrátane sobáša,nedá sa predsa len tak prísť k oltáru a sobášiť sa bez prípravy, na menej dôležité veci sa robí príprava a nik nepindá...mne nie je jasné len to,za čo konkretne máte platiť? môžeš sa ísť poradiť k akémukoľvej farárovi,ale veľmi nepochodíš,nemáš skutočný dôvod obchádzať svojho farára len preto,že robí veci podľa pravidiel...možno sú nejaké výnimky napr. ak by ste pracovali v cudzine a tu doošli len na sobáš,krst,ale to nie je váš prípad

michalatrak
30. jan 2013

Sme zosobášený v RKC kostole. Ja evanielik, manželka katolíčka. Dcéru chceme pokrstiť v evanjelickom kostole. Krstná mama by mala byť katolíčka. Je to možné?

mgabriskova
6. mar 2013

Pekný deň, ponúkam nafotografovanie krstu/birmovky a iných osláv. Cena dohodou 🙂

aicha15
24. máj 2013

ahojte, viem že táto debata je tu už dlho, ale ja práve teraz potrebujem radu...Pôjdeme sa brať a samozrejme sme dve rozdielne viery... ja som katolíčka a snúbenec je evanjelik, dlho sme sa nevedeli dohodnúť aké budú deti, lebo snúbenec chcel stoj čo stoj evanjelikov... teraz nakoniec sme sa dohodli ze budú podla pohlavia nás rodičov, syn evanjelik a dcéra katolíčka...neviete či by s tým evanjelici mali problém ak by snúbenec podpísal papier že deti budú vychovávané v katolíckej viere?? nepoučujte ma prosím že nie je dobré rozdeľovať deti....ja som sa prišla poradiť a nie príjmať kritiku

vroni
24. máj 2013

@aicha15, evanjelikom to bude uprimne fuk. Ci to bude fuk aj tvojmu snubencovi a take cosi podpise (ja by som nie), to uz si musis vydiskutovat s nim. Pokial viem, taky papier sa podpisuje len pri sobasi v katolickom kostole... (a existuje aj oficialne tlacivo na dohodu aku popisujes)

aicha15
24. máj 2013

@vroni súhlasil že podpíše a budeme mať sobáš aj v katolíckom kostole a to že to bude evanjelikom fuk je len dobré

prasiatko30
24. máj 2013

@aicha15 zaklad je ten ci s tym nebude mat problem katolicky farar hlavne ak prvy bude syn a druha dcera a budes ju chciet krstit po prvom krste v evanielickom kostole (tvojho syna) a potom v katolickom kostole - z toho teda nie su nadseni

aicha15
25. máj 2013

prvé by sme chceli pokrstiť asi v katolíckom a potom aj ked to bude dieťa rovnakého pohlavia v evanjelickom

gudulo
27. máj 2013

@aicha15 poznam rodinu, kde to tiez riesili, aj ked pred par rokmi. On bol evanjelik, ona katolicka a dohodli sa, ze deti budu podla pohlavia vedene vo viere rodica - dievcata katolicky, chlapci evanjelicky. Narodilo sa im prve dievca tak ju dali pokrstit v katolickom kostole, potom mali chlaca a vtedy otec povedal, ze chce aby boli deti vedene v jednej viere a aj chlapca potom krstili v katolickom kostole. Neviem ako sa k tomu stavaju evanjelici, ale u akatolikov ako ti pisali podpisujes vyhlasenie ze deti budu vychovavane v katolickej viere.

evii
6. jún 2013

Ahojte zienky,prosim pekne,mame potencionalnu krstnu mamu,ktora je ale evanjelicka,malu chceme pokrstit v katolickom kostole.Da sa to vobec? Maleho sme krstili tiez v katolickom a farar tusim vobec neriesil akeho vyznania je krstna mama.Tak neviem,ci je to jedno,alebo co?Mate s tym niekto skusenost? Alebo popripade keby sa to nedalo,tak moze ju pokrstit aj bez krstnych rodicov? Ze by boli akoze len svedkovia krstu...ale akoze pre nas by boli krstný.Hm?

terezka1947
14. jún 2013

@evii kedze je evanjelicka,moze byt iba svedok krstu...

danka1603
10. nov 2014

Ahojte...chcem sa spýtať s manželom ideme byť krsný rodičia a ideme krstiť v katolíckom kostole.... ja som krstená a mam aj všetky sviatosti,ale svadbu sme mali na úrade pretože môj manžel je ateista,nieje ani krstený a nemá žiadnu sviatosť....môže byť krsným otcom??? ....

kekepehata
16. feb 2015

Kočky ako to je pri krste, mám brata rozvedeného a nemôže byť krsným je to pravda ? emoticon alebo to záleží od farára emoticon

zuzinov
22. júl 2015

caute, poradite mi, pomozete? Sestre sa narodilo babatko, s priatelom nie su zosobaseni. Ja mam byt krstna mama ale som len pokrstena, nemam ani birmovku a ani prijimanie. Sestra a ja sme boli krstene v katolickom kostole. Bude s tym problem?????