Krst dieťaťa. Nevadí, že nie som krstená?

daesy
7. aug 2008

nevie mi niekto povedať, že keď budem krstiť dieťa, či nebudú problémy s tým, že ja krstená nie som? a či nebude vadiť, ze krstná mama bude katolíčka a krstný otec evanjelik? ja sa v týchto veciach nevyznám tak by mi veľmi pomohlo keby mi niekto poradil. ďakujem

babulina
10. máj 2010

nanaj - kuk IP

sunavianka
18. máj 2010

ahojte baby... mamulky, mna to ešte len čaká, ale aby som to ja nemala jednoduché rozhodla sa moja rodina, že mi bude podrážať nohy ako sa len dá.... po dlhom uvažovaní sme sa rozhodli zavolať za krstných brata a jeho priatelku môjho manžela... nie som si istá či majú birmovku ja dúfam, že to nebude problém...
pôvodne mala byť moja sestra aj s manželom ale oni majú blbú situáciu medzi sebou a sme sa to snažili jemne povedať že teraz to bude aj tak lepšie, ale moja drahocenná sestra poštvala proti mne celú moju rodinu... takže momentálne to predýchavam, že fajn... ☹
ja to mám o to horšie že som v zahraničí a rodiť budem tu, silne uvažujeme, žeby sme pokrstili bábatko tuto, ale neviem či budeme potrebovať nejaké papiere... ja a môj manžel sme pokrstení, máme pr. sv. príjímanie, ja mám aj birmovku, a sme sobášený v kostole...
pôvodne som chcela krstiť u mna doma, ale teraz je to nemožné... prosím vás baby, ja len či ja budem potrebovať všetky moje náležitosti /môj krstný list, od príjímania, birmovky atď./ ked budem krstiť inde ako v mojej rodnej...
viem napísala som to dosť obšírne, a nemám vo zvyku sa sťažovať, ale musela som sa s niekým o tejto ošemetnej situácii poradiť... mám pocit niekedy, že najhoršia som ja... ale čo už život ide dalej, hlavné bude aby bola moja láska zdravá.... 😉

bajciatko
19. júl 2010

Ja aj moj manzel sme krsteni v kostole, krstny otec je krsteny, ale nic viac nema (prijimanie birmovka) a krstna mama tiez nie, bude to problem?

sunavianka
21. júl 2010

@bajciatko no to netuším, myslím, že to záleží od farára... musíš sa spýtať...

gapa
21. júl 2010

@bajciatko
ja som bola ten príjpad a som nemohla byť krstná. Ale poznám taký prípad, že krstný bol len krstený, nič viac. Záleží od farára.

andulla
3. aug 2010

ahojte, prosím Vás ktorá z Vás je z BA, tak mi poradte, kde by mi pokrstili syna. Nie som vydatá za otca dieťaťa a som len pokrstená a rada by som dala aj syna pokrstiť?

lalus
3. aug 2010

@andulla - predpokladám, že v každom evanjelickom kostole 😉

severankasr
27. aug 2010

ahojte, ideme krstit rocnu dcerku, potrebujeme k tomu aj kosielku (katolicka viera) ? dakujem vam za radu.

veronika285
27. aug 2010

Neni tu niekto taký zlatý čo by mi povedal že či mi katolícky farar pokrstí chlapca aj ked niesme s jeho otcom zobratý a on je evanjelik ??? Viem že s tým bývaju nejaké problemy pretože sesternici nechceli pokrstiť dcerku až kým nepovedala že otec malej ich nehal a žiju samé dve. Dakujem za odpoved.

dada78
27. aug 2010

@severankasr u nás donesú rodičia košieľku a aj sviečku keď je bábätko, pri väčšom dieťati neviem, ono je to symbolické, manžel sa krstil ako dospelý a uviazali mu bielu šatku

desszi
27. aug 2010

@veronika285 zavisi od fary respektive od farara na akeho narazite. my tiez nie sme zobrati, navyse sme si mysleli, ze moj priatel nie je pokrsteny (az po samotnych krstinach sme zistili, ze je, ale vlastne tajne este za totaca) a krstni rodicia maleho takisto neboli zobrati. na jednej fare nas odmietli, na druhej s radostou prijali. najlepsie je mat niekoho znameho, ktoby pripadne loboval na fare 🙂 ale ak nie je, tak treba hladat. vela stastia.

desszi
27. aug 2010

@bajciatko rovnako ako som pisala aj veronike 285, zavisi od fary. my nie sme zobrati, ani krstni rodicia neboli zobrati a nemali vsetky sviatosti, len krstiny. jedina zastupkyna vsetkych sviatosti som bola ja. a pokrstili nas, ale na inej fare, ako sme povodne chceli.

severankasr
27. aug 2010

poradte prosim, kto mate skusenost s rocnym dietatkom s krstom ci treba aj sviecku aj kosielku, dakujem krasne

jasminet
27. aug 2010

@severankasr sviecku a kosielku treba bez ohladu na vek 😉

severankasr
27. aug 2010

dakujem za radu, takze uz len rychlo to zohnat.

kristip
27. aug 2010

@severankasr vidim, ze si z okresu NO - aj sviecku, aj kosielku maju v NAmestove v predajni Svetlo, na Hviezdoslavovom nam. Kosielka sa dietatu neoblieka, je to symbol, takze sa nemusis trapit velkostou. Tam maju krstne kosielky a to je jedna velkost. Mozno tovies, len mi tak napadlo, ze ked ma dcerka rok, aby si sa zbytocne nestresovala. 😉
A kedy krstite? A kde presne?

mima89
10. sep 2010

neviete ci moze byt len jedna krsna matka??bez krsneho otca??

kathynka
11. sep 2010

@mima89 urcite ano, ja som tiez mala len krstnu mamu...a aj moja kamaratka je len ona sama krstna svojmu synovcovi...

mima89
12. sep 2010

a kto drzi babatko krsna alebo matka??

kocurko1
15. sep 2010

Cauko, je to na vasej dohode. My sme sa pocas krstu vystriedali. Malu priniesla krstna na krst a potom, ked sa pokrstilo vodou, sme si ju vzali my, rodicia. Hlavne pri modlitbe Boze, zehnaj nase dieta,....., by mali babo drzat rodicia spolu 🙂

ivana2301
22. sep 2010

ahojte žienky, viete mi poradiť?Neviem či to patrí do tejto témy noo ale aj tak.Dcérka má 9 mesiacov a ideme hu dať pokrstiť o 2 týždne.Chcem sa opýtať čo jej obliec?Musí byť v bielom?V kostole bude dosť zima tak vôbec neviem čo jej dať na seba či suknu hrubé štrynfle alebo gaťuše biele.Som z dediny tak u nás je to vo veľmi sviatočnom ponímaní...poradte

jasminet
22. sep 2010

@ivana2301 my sme krstili ked mala tiez 9 mesiacov. mala ruzove slavnostne saty, sveter a pancusky, na tom hnedo ruzovu bundu (bolo to v marci, nevykureny kostol).
v bielom nemusi byt vobec, slavnostnejsie je vitane, ale nie povinne 😉

ivana2301
22. sep 2010

@jasminet ďakujem za rady 😉

mirka007
14. okt 2010

chcem sa spytat ake doklady su potrebne ked chceme dat pokrstit nasho maleho?Zijeme v londyne a pocas krstu este nebudeme mat slovensky rodny list len anglicky bude to stacit?

Dakujem 🙂

sunavianka
5. nov 2010

@mirka007 my sme mali iba dánsky rodný list a farárovi to bolo jedno, tam ide iba o to aby ho zapísal... neviem konkrétne čo, ale viem, že ked bol manžel na náuke tak mu niesol dánsky rodný list... myslím, že to bude stačiť, ale zasa záleží od farára... 😉

kasami
19. nov 2010

Ahoj,
prosim vas neviete mi poradit nejakeho vludneho farara - katolickeho v BA ?
ten co nam krstil syna, zial uz nezije ☹
ja som pokrstena a mam aj svate prijmanie, mm ma vsetky sviatosti, sme zobraty v kostole, aj syna mame riadne pokrsteneho, dcerku chceme dat krstit, ale ako sme prave zistili krstna mama ma "len krst" 😖 kde by nam boli ochotny malu pokrstit
problem mame este ten, ze krstna mama pride na SK len na 3 tyzdne v decembri ... tak sme aj casovo obmedzeny ...
mozte aj cez IP, dakujem

vera1132
29. nov 2010

Vie mi niekto poskitnúť informácie? Ked budeme chcieť pokrstit naše babetko v kostole a krstný otec je len pokrstený, môže byť krstným ? ? ?

dajna11
29. nov 2010

@vera1132 no závisí to od farára....u nás by to stačilo a nebol by problém ale vo vedlajšom meste musí mať aj prijímanie aj birmovku......treba sa popýtať 😉

vera1132
29. nov 2010

@dajna11 no pekne, tak pan farar je ten čavo, a nie pan boh 🙂 Všetko zavisi od pana farara, tak treba pobehať fari. dakuuujem za odpoved

dajna11
29. nov 2010

@vera1132 no je to tak.ti poviem ja som rozvedená,nebrali sme sa teraz s mjim terajším mm v kostole...a viem že tam kde bývame by nám maleho nepokrstili,lebo som rozvedena a nie sme sobášený v kostole.......to isté aj s krstnými.šli sme na dedinu a nebol problém,nevypytoval sa,chápal aj moj rozvod,že vraj sú rozvedení zbytočne v cirkvi zatracovaní,lebo často iná možnosť nieje a to treba chápať 😉 .....bol mladý farár,iné zmýšlanie.