Krst dieťaťa. Nevadí, že nie som krstená?

daesy
7. aug 2008

nevie mi niekto povedať, že keď budem krstiť dieťa, či nebudú problémy s tým, že ja krstená nie som? a či nebude vadiť, ze krstná mama bude katolíčka a krstný otec evanjelik? ja sa v týchto veciach nevyznám tak by mi veľmi pomohlo keby mi niekto poradil. ďakujem

vera1132
29. nov 2010

@dajna11 ved to, ked v pohode komunikuješ, a je to niaky mlady, čo už vie že je svet iný, tak možno to aj pochopi 🙂

dajna11
29. nov 2010

@vera1132 chápal to,vraj na západe to už uplne inak funguje,cirkev si berie aj rozvedeních pod ochranné krídla....no neivem,ale krstný mojho syna nemaju sobáš v kostole,nič iné,iba krsst a bolo ok.

vera1132
29. nov 2010

@dajna11 uvidime ako dopadneme my, ja sa teraz len informujem. lepšie vedieť dopredu, ako potom na poslednú chvilu stresovať.

dajna11
29. nov 2010

@vera1132 tak,tak...treba vyzistiť. vela zdaru 😉

vera1132
29. nov 2010

@dajna11 dakujem, podobneee.

shira_
30. nov 2010

Stačí nám pre dieťa jeden krstný rodič? Ja mám pocit že viac ako jedného sa nám nepodarí zohnať... dieťa by malo byť krstené v katolíckom kostole.

kaja73
30. nov 2010

@shira_ My mame len krstnu mamu a bolo to v pohode. 🙂

shira_
30. nov 2010

@kaja73 ďakujem, aj my budeme mať le krstnú mamu.

jelka21
30. nov 2010

Ahojte. Kto mi poradi, co obliect 4 mesacnemu syncekovi na krstiny? Predpokladam, ze kedze je vonku zima, bude mat overal. Hnedy. Problem?

dajna11
1. dec 2010

@jelka21 myslím že už nie....dakedy sa na tom zakladalo aby bolo v bielom,lenže ani iné farby pre bábo neboli....my sme krstili tiež 4mes.mal modrú bundu,rifle.....

benne
1. dec 2010

@jelka21 aj náš bol v modrom, a bez perinky, hoci mal len 2 mesiace - buchtoš jeden 🙂

jelka21
2. dec 2010

Dakujem za odpovede.

bamarama82
26. dec 2010

baby chceme dat krstit malu...s muzom mame vsetky sviatosti ale zosobaseni sme na urade. krstna ma len krst. u nas knaz povedal, ze krstna si musi dorobit ostatne sviatosti-prijimanie, birmovku-co su 2 roky!!! baby mi radili ze ich sa ani knaz nepytal ci ma krstna sviatosti, ale u nas sa to pytaju. vas sa na to pytali? neviete poradit ochotneho knaza ktory nerobi caviky???

zajo79
26. dec 2010

neviem o knazovi, ktory pokrsti ak krstny rodic nema vsetko co ma mat urobene... asi novu krstnu treba najst.

marcelkatt
26. dec 2010

@bamarama82 Ahoj my máme krst 9.1 a krstní majú sviatosti no nie sú zosobášení v kostole, tak budú ako svedkovia krstu. Môj manžel nemá žiadne sviatosti, okrem svadby v kostole. V pohode nás zosobášili aj bez jeho sviatostí.

tery29
30. dec 2010

@bamarama82 aj ja mam take informacie ze krstny rodic ma mat vsetky sviatosti... ono je to logicke... tak neviem ci niekde inde bez toho pochodis...

bamarama82
30. dec 2010

@tery29 kamoska ma chlapa moslima, a dieta jej pokrstili i ked nie su brani v kostole len preto ze sa jej babka prihovorila. my s muzom mame vsetky sviatosti ale sme brani na urade, a krstna kt.chcem je mi najblizsia osoba moju malu lubi a bude sa jej enovat, ale ma len krst, ale logicke mi nepride dat malej za krstnu nej osobu kt.sa o nu nebude starat ale hlavne ze ma birmovku. apropo bratranec mal teraz svadbu v kostole a nemal ani krst. takze logiku v tom nehladam

tery29
31. dec 2010

@bamarama82 tak neviem to sa asi musis porozpravat s knazom 🙂

7herminka7
3. jan 2011

mozem dat krsnu mamu mojho buduceho babätka moju sestru,ked je pokrstena,ma 1sv.prijmanie aj birmovku,vydala sa aj v kostole ale sa rozviedla?? dakujem za odpoved.. moja sestra je jedina osoba ktoru mozem dat krsnu mamu...

gabitimi
3. jan 2011

,
@bamarama82 , pri krste je klucovy krstny rodic, lebo ten prebera pred Bohom zodpovednost za dieta, ze bude vychovavane v krestnaskom duchu. cize preto musi mat vsetky sviatosti. je to akoze ten prnicip, ze dieta si rodicov nevybera, nech su, aki su, ale krstny rodic by mal byt taky, co sa postara o krestansku vychovu. btw, len nerozumiem, preco chces dat vlastne pokrstit dieta, ked ti na krestnaskej vychove, zda sa, moc nezalezi. dieta sa krstom zaclenuje do Cirkvi, cize je aj viazane krestanskymi zakonmi. lenze pokial by nebolo v takom duchu aj vychovavane, bude to pre neho len zbytocnym bremenom (hriechom).
knaz musi robit taketo "caviky" hlavne koli tomu, ze on sa bude pred Bohom za vsetko zodpovedat a nezoberie si na zodpovednost to, co som spomenula vyssie.

pokial ide o sobas, tak nie je problem zosobasit ateistu (bez sviatosti) s katolikom.

@7herminka7 , co sa tyka rozvodu, tak to je civilny akt, pred Bohom a Cirkvou su stale manzelia a nimi aj ostanu. Ak sa to riesilo aj cirkevne, ze podla cirkevneho prava zije v rozluke (ojedinele moze dojst az k anulovaniu manzelstva), a moze pristupovat k sviatostiam, cize byt krstnou mamou by nemal byt problem.

zuzannnna
12. jan 2011

Ahojte🙂potrebovala by som poradit.Mala by som sa stat krstnou mamou,ale kedze som v GB(anglicko)tak sa nou stat nemozem:(Plan bol taky ze moja mama by ma zastupila(podrzala babo)zevraj sa to niekedy tak mohlo.To povedali mojej mame na fare.Som z toho nestastna.Neviete ci sa nenajde nejaky iny sposob?Dakujem🙂

alenk
18. jan 2011

@zuzannnna volakedy sa to tak dalo, moja mama tak bola krstnou ked mala len 7 rokov (drzala krstneho jej mama)
mojmu malemu su ako krstni napisani dvaja chlapi a drzala ho pri krste svagrina - ako krstna
da sa to vselijako, takmer vzdy je to vsak na ustretovosti farara, ked sa chce, da sa takmer vsetko

zuzannnna
18. jan 2011

@alenk Dakujem kraasne🙂ja si tiez myslim ze sa da vsetko ak by chcel knaz(dekan)...ale co uz..som zvedava ako bude🙂Este raz dakujem;)

lauraa
19. jan 2011

@zuzannnna asi to naozaj zavisi len od knaza, ja mam totiz take krsna , zastupil ma brat s jeho zenou 😉

zuzannnna
19. jan 2011

@lauraa dakujem..som si to myslela ze sa to tak da ak sa chce;)

bamarama82
24. jan 2011

@gabitimi takze rodicov si dieta nevybera a krstnych si vybera? neviem ako ho bude viest k viere nejaka babka kt. nam knaz vyberie nakolko moja naj kamaratka ma len krst takze nemoze byt krstna, a knaz teda chce urcit krstnu z oveciek tu vo farnosti len tak ako ze pro forma-povedal. neviem preco si usudila ze mi na krestanskej vychove moc nezalezi, ja i manzel sme krestania, chodila som na cirkevnu ZS i gympel. ale nie sme moc ortodoxni, chceme aby malo dieta krst a tak sa priblizilo uz od detstva ku krestanstvu.

beaska
15. feb 2011

@neurologia ja ju tiez teraz vysivam, staci krizik, pod to meno a pod to datum krstu
asi takto krizik
Adriana
3.3.2011

kayaandmaxim
26. feb 2011

ahojte chcela by som sa informovat... zijem v londyne a na najblizsej dovolenke by som chcela dat pokrstit moje dieta ... neviete kolko priblizne sa za to plati teraz ? a takisto ci budu nejake problemy ked moj partner nie je slovak ? dakujem

lucustek
26. feb 2011

@kayaandmaxim a keby si ho dala pokrstit v uk? tak to asi budete mat jednoduchsie lebo tu su niektori farari ktori ti ho mozno nebudu chciet pokrstit koli tomu ze nieste zosobaseny alebo koli tomu ze on nieje slovak alebo koli milion inym dôvodom napr aj niekde treba chodit na nejaku pripravu ku krstu ...bola som na dvoch krstoch v UK a tam netreba nic len prist asi 2krat do kostola proste aby vas farar videl na omsi s dietatom nic viac vypises jeden papier ako formular ako sa dieta vola ako sa volate vy a to je vsetko 😉
a ak chces silou mocou krstit na svk tak by ti mohli rodicia zohnat nejakeho farara aby ste uz prisli na hotove ze len vypisete papier a pokrsti maleho aby si nemusela behat ty z kostola do kostola a hladat niekoho kto by bol ochotny vam maleho pokrstit tak isto nemusi byt prave vtedy kym ty budes na svk volny kostol lebo aj ja som tu na svk musela cakat 3mesaice na kaplnku ale neplatila som nic za krst tak isto aj v uk to mas free 😉

kayaandmaxim
27. feb 2011

@lucustek ahoj .. dakujem ... no nevedela som ze to treba chodit do kostola na pripravy pred tym ... ja mam vybranych krstnych rodicov na slovensku a som to chcela pocas dovolenky ze by predtym sla sestra to vybavit ... no dufam ze sa to nejako bude dat... skor som si myslela ze to bude trosku drahe a nie takto komplikovane 😀
tak snad to nejako bude no dufam ... uvidime 🙂