Krst dieťaťa. Nevadí, že nie som krstená?

daesy
7. aug 2008

nevie mi niekto povedať, že keď budem krstiť dieťa, či nebudú problémy s tým, že ja krstená nie som? a či nebude vadiť, ze krstná mama bude katolíčka a krstný otec evanjelik? ja sa v týchto veciach nevyznám tak by mi veľmi pomohlo keby mi niekto poradil. ďakujem

bambina
5. jún 2009

ahojte,
viete mi prosim napisat ako prebieha krst v pravoslavnom kostole a co vsetko potrebujem (kosielka, sviecka, krizik). Dakujem za odpovede.

love237
6. jún 2009

ahojhky chcem sa spytať ak ja som slobodná a moj patner je rozvedeny možem byt ja krsná svojej sestre??????????????????????????????????

galanteria
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
love237
8. jún 2009

ahojky chcem sa opytať ak ja chodim z rozvedeným a moja segra ma vola za krsnú mamu su s tým nejake problemy??,ved mi iba spolu chodíme mi sa brať ešte nejdeme hM?? poradťe prosim,,,,ďakujem

bmmz
10. jún 2009

love237 podmienka slobodny alebo cirkevne zosobaseny

joke_one
17. jún 2009

ahoj ja by som chcela vediet..ci je vobec mozne pokrstit babo aj napriek tomu ze ja niesom pokrstena a ani priatel nieje

parvitas
17. jún 2009

joke_one: ano, u evanjelikov staci, aby boli pokrsteni najma krtni rodicia

mata222
21. jún 2009

ahojte, prosim vas, je potrebne absolvovat nauky pred krstom dietata v BA? sme obaja pokrsteny, ja mam vsetky sviatosti, priatel nie, ja chcem maleho pokrstit, ale viem, ze priatela na nauky nedostanem...pokial ano pls hodte kontakt...diky moc..

lola13
23. jún 2009

Ahojte chcem sa spytat ake kriteria maju splnat krsny rodicia chcela som dat za krsnu evanjelicku ale neni pokrstena tak to mi bolo povedane ze nemoze byt a chcem dat sesternicu ta je rozvedena tak to tiez nie a dalsia sesternica je katolicka pokrstena ale nema svete primanie ani birmovku ani neni este zosobasena je slobodna Chcela by som vediet ci su na to nejake kriteria lebo potom fakt neviem uz koho dat za krsnych rodicov nakolko surodencov nmame. My sme katolici tiez len pokrsteny v kostole.Dakujem

adka12
17. júl 2009

Ahojte, neviete mi poradiť, či mi niekde v Banskej Bystrici okrstia dcérku, keď manžel nie je krstený, iba ja v evanielickom kostole a svadbu sme nemali v kostole?
Ďakujem

megi93
18. júl 2009

Lola13 ja som akože katolíčka, mám krst, aj prijímanie, ale dcéru som chcela pokrstiť. V čase, keď sme ju krstili, sme ešte neboli ani zosobášení a naši krstní rodičia sú evanjelici. V kostole sme povedali, že sú katolíci, že majú sviatosti a že všetko je ok, tak nám ju pokrstili. Pokial to prežiješ, povedz, že potencionálna krstná je katolíčka a je samozrejme pokrstená zo všetkým čo treba a máš to vybavené. Oni to nebudú overovať, aj tak nemajú ako.

nanaj
20. júl 2009

ahojte, vie niekto poradit kde v Bratislave najdem kostol kde krstia tak bez problemov ako to pise megi93? Cize staci len povedat ze krstny maju vsetko a je po problemoch?
dakujem ahojte

rikopiko
23. júl 2009

ahojte, my sme mali problem s krstom v katolickom kostole, nechceli suhlasit s krstnou mamou evanjelickou, mama babatka je katolicka a otec evanjelik, a este aj krstny rodic, musi mat birmovku...neviem ci to zalezi na fararovi, ale ja som z toho mala velmi neprijemny pocit... ☹ keby zalezalo na mne, tak malu dam pokrstit v evanjelickom kostole....

hanam
3. aug 2009

Ahojte, mam podobnu otazku ako nanaj. Chceli by sme pokrstit dieta no nevieme kde v Bratislave by sa to dalo. Ja som katolicka manzel nie je pokrsteny. Ak by niektora z vas vedela o nejakom dobrom panovi fararovi v BA ktoremu to neprekaza a pokrsti dieta aj v takomto pripade nech mi prosim da vediet do IP. Dakujem velmi pekne.

tesita
22. aug 2009

Ahojte, neviete mi poradiť, kde by som v nedeľu doobeda kúpila krstnú košieľku? Zajtra krstíme a krstná nám práve priniesla dievčenskú košieľku pre chlapčeka, neviem, čo tým chcela povedať. Ďakujem.

adulik16
9. sep 2009

Ahojte,prosim Vas, v nedelu ideme dat pokrstit mojho synceka, v sobotu rano mame prist na poucenie. Chcem sa spytat, ako prebieha taky krst?Ide mi o to, aby ste ma dobre chapali. Ja som strasne hanbliva a neviem, ci budeme musiet v kostole citat pred vsetkymi nieco nahlas, ale ja proste,ked je niekde vela ludi, nedostanem zo seba ani slovo a kokcem. Dakujem za odpoved.

halaska22
9. sep 2009

Ahojte, my sme maleho pokrstili velmi rychle. Zhodou okolnosti sme boli na slovensku na vellku noc a isli sme za nasim fararom - sme katolici - a povelkej nedelnej velkej omsi nam maleho za 10 minut pokrstil. Ja som pokrstena, odbirmovkovana a tez mam vsetky cirkevne zalezitosti za sebou len nie som vydata. Otec je krestan - teda ale neviem z ktorej vetvy kedze je z karibiku - a uz bol zenaty predtym. Farar len zapisal nase mena, vierovyznanie, datumy narodenia a kde sme sa narodili do knihy krsteni a na viac sa an nepytal. Nevadilo mu ze nie sme zobraty lebo vlastne islo o nase dieta a to bude vychovavane v krestanskej viere - ak sa ho podari do kostola nahnat hehehe
A krsny otec je moj brat ktory je tiez odbirmovkonany a slobodny.
Myslim ze to skor zalezi od individualneho farara a pristupu k ludom.

alusha
10. sep 2009

adulik, nebudete nic citat nahlas, len zopakujete spolu s manzelom a krstnými rodicmi po knazovi par viet a odpoviete na otazky, napr. ze co si zelate pre dieta a vy poviete krst a ake meno davate dietatu a poviete meno, nemusis mat z toho strach 🙂

zuzana12345
22. sep 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci bude problem pokrstit dieta ak sme neni vobec zosobaseni. dakujem za odpoved

miska456
28. sep 2009

chcem sa opytat som rozvedena a bratovi sa narodilo babo mozem ho niest na krst do katolickeho kostola?ked som v kostole rozvedena?

mainmilady
21. okt 2009

Dobry den, viem mi niekto poradit ohladom krstu dietata? Chcela by som vediet, ci sa pred krstom MUSIM stat clenkou nejakeho cirkevneho zboru? Alebo ci farar pokrsti dieta aj bez toho? Vopred dakujem

standa82
21. okt 2009

Nie nemusíš byť v cirkevnom zbore.

mainmilady
21. okt 2009

a preco farar po mne chce, ze sa musim prihlasit do cirkevneho zboru podla miesta bydliska??

standa82
21. okt 2009

To je blbosť. Veď aj my sme krstili dieťa a neprihlasovali sme sa do žiadneho cirkevného zboru. Obaja s manželom máme krst, 1.sv.prij.,birmovku.

myzma
21. okt 2009

Vsetky vas zdravim,

rada by som k tejto teme nieco povedala, nie sama zo seba, ale z Bozieho slova, ktore nam dava priklad, ako a koho krstit. Je mozne, ze pohorsim niektorych, ale nemozem mlcat, kedze autorita Pisma je nadradena nad vsetky tradicie.

Biblia nas neuci, aby sme davali krstit male deti. To, ze sa to robi uz storocia vsak neznamena, ze to je aj spravne. V celej Biblii o tom nie je ani pismeno, ze by sa mali dat deti krstit.

Krst je vyjadrenim viery v Jezisa Krista a v jeho dielo na krizi. Clovek musi verit, cinit pokanie a vydat svoj zivot Bohu, ak to urobi, ma sa dat na znak toho pokrstit.

Ked clovek neveri, je zbytocne ho davat krstit, je to prazdny skutok, o co viac krst malych deti, ked nevedia rozpravat a vyznat svoju vieru...

Pokrstit sa ma dat ten, kto uveri v Jezisa Krista a prijme ho ako svojho Pana... a toto male dieta nemoze urobit, cim v Bozich ociach nema tento krst vyznam...

Pan hovori, ze nebeske kralovstvo je ich (detí) , preto verim, ze male deti idu do neba, ak by sa im nahodou nieco stalo. "Poistit" si to krstom na fare je zbytocne, lebo to nie je ten pravy krst.

Tento prispevok nie je ani tak apel na krstenie ci nekrstenie, ale na to, aby nase zivoty boli v sulade s Bozim slovom.

Boh nehladi na to, ci niekto absolvoval ako dieta krst, prijmanie a birmovku. Ale ci sa obratil ku Kristovi, ci clovek prijal Krista ako svojho Pana a Spasitela a odovzdal mu svoj zivot. Krst je v takom pripade poslusnym krokom veriaceho cloveka, ktory by mal nasledovat po vyznani viery. (a ja verim, ze krst je vyznamnym medzikom v zivote cloveka, ale musi mu predchadzat viera!)
Sam Pan to povedal v nasledovnom poradi:
1. kto uveri evanjeliu (Kristovmu dielu na krizi) a
2. a pokrsti sa
3. bude spaseny.

Aby bol clovek spaseny, krst nestaci, bez viery je to prazdny skutok.

sjuznska__2
12. jan 2010

ahojte.prosim vas poradte mi do coho obliest babo na krst.dakujem 😉

simusska
13. jan 2010

prosim vas poradite mi? a manzelom sme zosobaseny len na urade...obaja sme pokrsteny, mame prve sv. prijmanie ale birmovku mam len ja...za krstnych rodicov sme si vybrali moju sestru ktora je s manzelom cirkevne zosobasena...cakaju aj oni babätko a chcela by som sa opytat ci mi neviete poradit ze ci je mozne aby sme im s manzelom sli za krstnych rodicov pre ichdeti...ale najprv pojdu oni nasemu babätku...

tami_tami
13. jan 2010

simusska - krstni rodicia ak su par, tak maju byt zosobaseni a maju mat aj birmovku - ale neviem ci v pripade manzelov obaja kedze pri sobasi staci ak ma birmovku len jeden...

neurologia
17. jan 2010

Ahojte baby,

mozno trochu od temy ...

chcela by som dcerke vysit kosielku na krst... viete mi poradit nejake stranky kde najdem nejake predlohy na vysivanie? (anjelikovia alebo nieco podobne....)
dakujem

aniqa
2. feb 2010

Ahojte... mam maly problem.. kamratka ma zawolala za krsnu.. a ja mam len 1. svate prijmanie... potrbuejm aj birmovku???