Kto má nárok na príspevok na bývanie a hmotnú núdzu?

anyjelyk
7. júl 2008

Ahojte, neviete mi niekto poradiť:
Bývam aj s priateľom a naším synom u svokrovcov, ale ja a malý máme trvalý pobyt nahlásený u mojich rodičov. On má hrubý príjem 10000 a ja materskú 180/1deň.
Máme nárok na nejaký príspevok?
Ak by som chcela o nejaký požiadať, kto by bol spolu so mnou posudzovaný v žiadosti?
Alebo by bolo lepšie ak by oň požiadal priateľ?
POMOC prosím.... ☹ 😅

asan
18. apr 2011

Ahojte, neviete mi niekto poradiť? Poberáme príspevok v HN - 2 osoby a 1 dieťa - spolu 252 €. Teraz bola malá chorá a tak som bola na OČR, začo som dostala 117 € a keď nám prišla HN tak tá suma bola odrátaná a dostali sme len 135€. To nechápem, veď hranica minima je vyššia. Je to tak správne? Lebo teta na UPSVR na mňa pôsobí veľmi nekompetentne a arogantne Poprosím poradte mi.

mamiedi
22. apr 2011

Potrebujem vas nazor,ci by mi uznali HN.Poberam rodicovsky prispevok+pridavok,co dava 212€.Manzel ma zapisanych okolo 150€.Lenze mi sa uz nemame dost dobre a aj pojdeme zvlast s dcerkou,ked nam pridelia 2.izb.byt.Ja popri materskej dovolenke pracujem aj na dohodu ako distributorka,len este chodim len malokedy.Ale ten zarobok nemam vedeny nikde.Okrem toho mam aj TPP,ale tam dostanem peniaze len po zmluvach.Mam vo vlastnictve osobne auto,ktore som kupila na pozicku,ktora vsak nie je na moje meno.Na ten byt by som mala platit mesacne 236€ so vsetkym.Myslite,ze ked pojdem zvlast s dcerkou,uznaju mi HN alebo ked to aj ano,tak aj prispevok na byvanie?A v akych vyskach su tieto prispevky?Vsetkym vam,co mi odpoviete,velmi pekne dakujem!

kristinka86
23. apr 2011

@mamiedi
Ak som dobre pochopila predchadzajuce prispevky, tak narok nebudes mat na nic, pokial sa s manzelom nerozvediete..Dovtedy Vas budu posudzovat spolu! Ale necham to na odbornikov.. 🙂 Aaaa..Rozpisane presne sumy prispevkov su na predchadzajucej strane v tejto diskusii.. 🙂

evvkaa
25. máj 2011

tak ja som si sle vybavovat ale nic z toho vraj sa to rata dozadu polroka a to som mala prijem aj ja rodicovsky prispevok manzel zarobi 420e a z toho treba vyzit a byt platime 200e prijem nemam od marca neviem ci skusit vybavovat teraz ked oni vedia len odbit cloveka a tak zit este 4 mesiace dokym pojdem na rodicovsku ☹ co robit??

villant
31. máj 2011

Som v 9. týždni tehotenstva a som SZČO. Miminko očakávame 5. januára 2012. Dobrovoľne platím nemocenské poistenie od mája 2011, takže nárok na materský príspevok nebudem mať. Manžeľ je zamestnaný, on platí viac ako 270 dní nemocenského poistenia. Mala by som otázku, aké príspevky by sme mohli žiadať od štáta? Je možné, že manžel by požiadal príspevok na starostlivosť o dieťa 230 Eur? Ja by som ukončila SZČO a brala by som príspevok v hmotnej núdzi 60 Eur (lebo na príspevok nezamestnanosti ešte nemám nárok)? Prosím poraďte mi, lebo som veľmi zúfalá. ĎAKUJEM!!!

matula1915
15. jún 2011

Dobrý deň. Dneska som si bola žiadať o príspevok v hmotnej núdzi a som z toho velmi nešťastná. Samozrejme , že mi to zamietli. Som na neplatenej materskej a nedostávam uplnme nic. Mam dve male deticky , ich otec sa o nich vôbec nezaujíma, platí mi iba výživné co je 150 eur mesacne, to je môj teda náš mesačný príjem. a z toho máme vyžiť? Ved to sa vôbec nedá, z toho saq nedá ani len prižiť. Chcela som sa zaradiť aj do programu Dávky potravín, tam som tiež neuspela, pretože žiadatelia musia poberat dávku v hmotnej nudzi,. Tento štát obyčajnému človeku, ktorý potrebuje naozaj pomoc nedokáže pomôcť? Musí sa zo mňa stať cigán aby mi pomohol???

stanka04
20. jún 2011

@matula1915 Bohuzial,je mi do placu,ked toto citam...Ja som sa rozculovala min.tyzden,ked mi pani na ÚP s usmevom oznamila,ze kvoli ciganom su nove opatrenia,takze mi nedaju nic.Neslo o hmot.nudzu,ale princip je ten isty...Nemam slov...Keby nam aspon byty odpredavali za euro,ako im...Obrateny rasizmus u nas...Drzim palce.

nadhera
20. jún 2011

@matula1915
@stanka04

uz davno viem aj ja,ze som sa narodila asi so zlou farbou pleti 😠 😠 😠 😠 😠
zaujimalo by ma,kde su peniaze z EU na "romov" cize ciganov, ide o straaasne peniaze.

a to najlepsie na koniec. skuste hadat,ako sa vyratava dochodok pre nasich spoluobcanov. to je na slaktrafenie.
odpoved dam zajtra o takom case 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

stanka04
20. jún 2011

@nadhera Rdsej nechcem vediet..uz teraz ma ide trafit....
Inak napr.mamka je biela a teoreticky bezdomovec a nedal jej nikto byt.Od rozvodu nemaju rozdeleny majetok (11ty rok,ale to uz je zas o inom),teoreticky skoncila na ulici,ale nema narok na nic.Aj ked cely zivot makala pre stat. Ciganka by urobila bordel a hotovo.Bielu poslu do haja. Nastastie,v tomto pripade mal kto pomoct,ale nie kazdy ma to stastie...

nadhera
21. jún 2011

pracujuciemu cloveku sa dochodok rata z toho,co zarobil za zivota. inym spoluobcanom, ktori nikdy nerobili a nemaju im z coho teda ratat , tak si zoberu priemer v narodnom hospodarstve. ten cini 770€. 😠 😠 😠

zazaka
26. jún 2011

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mám nárok na príspevok na bývanie. Som slobodná mamička, bývam v prenajatom byte a prcujem na polovičný úväzok. Ešte by som sa chcela opýtať či mám nárok aj na nejaké iné príspevky ako slobodná mamička. Ďakujem

katulka3333
27. júl 2011

dobry den. chcela by som vas poprosit o pomoc lebo na UPSVR vam nic nevysvetlia .. som slobodna zijem sice s priatelom ale ku nemu si nemozem dat prechodne bydlisko koli tomu ze by nas posudzovali spolu a on ma vysoky prijem lebo je statny zamestnaneca. v januári sa mi ma narodit bábätko , trvaly pobyt mam u rodicov a nedostavam nic ani cent. co som pozistovala je to ze ked si dam prechodny pobyt niekde inde tak mam narok na nejaku davku ale kolko to mi nik nepovedal, neviete to niekto? a ked by som mala najomnu zmluvu tak by to bolo viac aspon tak mi to povedali. prosim vas kto ma v tomto skusenosti poradte mi. zatial vam velmi pekne dakujem

ewwe
27. júl 2011

ahoj, chcem sa opytat, tie davky HN sa vzplacaju aj spatne? dakujem

dajana22
27. júl 2011

myslim ze asi nie ,zivotne minimum je nieco ine ako davka v HN tam je na jednotlivca s 1 az 4 detmi 115eur

dajana22
27. júl 2011

mne povedali ze spatne sa nedavaju uz ☹

sisaha
27. júl 2011

@katulka3333 nehnevaj sa na mna, ale bud rada, ze mas priatela s vysokym prijmom. Statne davky patria tym, ktori su naozaj v nudzi...

koran
9. aug 2011

Môžete mi niekto napísať, keď vlastním nehnutelnosť v ČR a aj tu bývam, ale trvalý pobyt mám na slovensku, berie sa do úvahy pri tejto dávke trvalé bydlisko? Ďakujem

tvmarkiza
23. aug 2011

@matula1915 neviem preco narazas na ciganov?,,,,,,,,, na potravinove balicky nechodili len cigani a dyj si otazku kto to vymyslel cigani?,,kto zamestna cigana?,,,a kto kradne viac cigan?,,,,,,,,,,,,,,,,,a ktora ciganka berie take vyzivne ako ty?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, tak si najdi cigana za muza a mas pokoja

tvmarkiza
23. aug 2011

@stanka04 aj ty tu vypisujes sprostosti opatrenia kvoly ciganom a je ti do placu tak sa vyplac ked si pozries farmara

tvmarkiza
23. aug 2011

hmotna nudza nieje len pre ciganov aj biely su na nu odkazany ,tak vas prosim nepiste vsetko zle len o ciganoch ale kto za tou hmotnou nudzou stoji nezabudnite kto kricak uz je to tady ?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,stat si z toho tazku hlavu nerobi ze ludia nemaju na zakladne potraviny ,takl si myslim ze chyba je na vyssom miestea nie v nas.

zobaka
9. okt 2011

Ahojte, neviete ako sa posudzuje hmotná núdza ked je hypoteka vo vyske 280 eur? na 30 rokov, byt sa predat neda, lebo je najmensi mozny na byvanie, ked dospely zarobi cca 380 eur a druhy prijem je rodicovsky? ten za do toho zaratava tiez? a ked nahodou minimálna mzda cosi presiahne (neviem, kolko je teraz?) tak uz nepriznaju a neprihliadaju na vysku hypoteky, ktora sa neda nijako uz zrusit? dakujem

cartridge
4. nov 2011

Dobrý deň, vie mi niekto napísať, či nezamestnaná mamina môže poberať dávku v hmotnej núdzi, ak poberá rodičovský príspevok z dôvodu nepriazn. stavu dieťaťa /po 3 rokoch veku/? Ďakujem Vám.

kaby
4. nov 2011

@cartridge samozrejme ze moze po splneni urcitych podmienok..... Zalezi ake osoby sa posudzuju s vami a aky je ich prijem... teda s kym zijete v spolocnej domacnosti (manzel alebo rodicia)... Pokial mate manzela ktory ma prijem zrejme narok na davku v hmotnej nudzi mat nebudete, ale odporucam vam obratit sa na prislusny urad prace, socialnych veci a rodiny v mieste trvaleho bydliska, tam vam presne povedia ci mate alebo nemate narok na davky v hmotnej nudzi....

mustafa13456
7. nov 2011

dobry den ja by som sa chcel opytat, mamina bola na predlzenej materskej dovolenke, od oktobra 2011 si isla vybavit davku v nudzi, zijem s mamou a pracujem, za to ze zarabam, tak mame nechcu priznat ani euro teraz sa musim starat onu aj o brata,

kolko musim zarobit, aby som sa neposudzoval snou???

zarobim cca 400 eur mesacne

michaelafiladelfiova
26. nov 2011

&Dobry den chcem sa opytat mám dve deti jedno z prveho manzelstva exmanzel posiela 60€ namaleho... zijem v byte mojej mami, ale nemame najomnu zmluvu platim najom inkaso e veci okolo toho ja cenovo to vyjde tak 180€ , inkaso je na moje meno. zijem aj spriatelom ale on má trvale bydlisko u rodicov, u mna nefiguruje nikde,,, a mám este jednu dceru snou poberam RP mám narok na úrispevok na byvanie? ked on by mi mes. na malu dal tych 70€? ake ziadosti na to treba? bo uzasne tety hned odbiju,,,,na Urade

luckasl
8. dec 2011

ahojte.mam 6r.dieta ktore este stale navstevuje MS.byvam v podnajme a celkovy mesacny prijem mam 250eur.tiez som na polovicnom invalidnom dochodku,takze vyber zamestnania je dost obmedzeny.tiez dostavam vyzivne 90eur.na socialnom mi vyratali prispevok na byvanie-pomoc v hmotnej nudzi na 5eur.co mam robit a na koho sa obratit?ako 5eur...!!!!!!

vivusika
10. dec 2011

Babule, neviete poradiť? Mám super susedku, ktorá je slobodná matka, má dve deti, v novembri jej skončila rodičovská dovolenka a pokračuje na predlženej rodičovskej do 6. roku veku dieťaťa - neplatenej. Bola sa spýtať na ÚPSVaR, kde jej bolo povedané, že žiadať o dávku v hmotnej núdzi má až v januári 2012, nakoľko posledný rodičovský príspevok jej bude vyplatený v decembri. Lenže ak jej dávky v hmotnej núdzi v januári priznajú, tak budú vyplatené až vo februári, tak vlastne v januári nebudú mať žiadny príjem, iba prídavky na deti a výživné na obe deti? Dobre sme to pochopili?

nany930
9. feb 2012

ahoj chcem sa opytat ci mam narok na hm nudzu ked moj manzel je nezanestnany a ja mam len rodicovsky prispevok a mame 2 deti

mamina32
13. feb 2012

Dobrý večer...ako všetky tu z nás sa ocitáme niekedy v sakramensky ťažkej situácií. AJ ja som bola dnes neúspešná. Som rozvedená matka dvoch detí, bola som doteraz so synom na materskej dovolenke do 6 rokov. Bývam pri svojich rodičoch a poberám akurát výživné na deti od manžela, ktoré činí 170 eur. Popritom študujem vysokú školu. Zlomila ma pracovníčka na oddelení hmotnej núdzi, keď mi povedala že presahujem výšku životného minima a nemám nárok vôbec na nič. Chcem sa opýtať niektorej z vás, ktorá je v podobnej situácii či by mi nedala nejaké informácie ohľadom toho, ako a kde sa ešte obrátiť. Veď nám to nestačí ani na základné životné potreby.... ☹

viktoria1511
22. feb 2012

Dobrý den.Chcela by som sa len informovať prosím Vás poradíte mi tu niekto.Som slobodná mamička mám 7ročnú dcerku,bývam v rodičovskom dome spolu s rodičmi.Poberám výživné od otca dietata 50eur a detský príspevok 22eur,viac nedostávam nič.Teraz si momentálne privyrábam brigádne čo je nič moc.Mám právo na peniaze v hmotnej nudzi alebo aj príspevok na bývanie???? Za nejakú vašu pomoc Vopred velmi pekne dakujem.