Kto má nárok na príspevok na bývanie a hmotnú núdzu?

anyjelyk
7. júl 2008

Ahojte, neviete mi niekto poradiť:
Bývam aj s priateľom a naším synom u svokrovcov, ale ja a malý máme trvalý pobyt nahlásený u mojich rodičov. On má hrubý príjem 10000 a ja materskú 180/1deň.
Máme nárok na nejaký príspevok?
Ak by som chcela o nejaký požiadať, kto by bol spolu so mnou posudzovaný v žiadosti?
Alebo by bolo lepšie ak by oň požiadal priateľ?
POMOC prosím.... ☹ 😅

realka
3. apr 2014

Este jedna otázka.Papiere so m podala 4-ho marca,odpoved som dostala teraz pondelok,ze nemám nárok.Ked mi to zle vypocitali,tak v máji by som mala dostat marec aj april nie?

zalka
5. apr 2014

@realka neviem posúdiť ...

realka
5. apr 2014

Pondelok uvidíme co bude,potom napísem co povedali. 🙂

ajus969
5. apr 2014

ahojte, chcela by som sa spytat, ci mam narok na prispevok v hmotnej v pripade ze oficialne byvam u svojich rodicov aj s dietatom a poberam len rodicovsky prispevok a pridavok na dieta. do konca augusta som aj studentkou VS. dakujem 🙂

liz_lemon
5. apr 2014

@ajus969 nie, lebo do 25 rokov su povinni ta zivit rodicia

ajus969
5. apr 2014

@liz_lemon dakujem 🙂

luciad7
7. apr 2014

ahojte, bola som dnes na úrade prace, ale nič som nezistila. Teraz mi skončil rodičovský príspevok a manžel je PN, kde mu vychádza mesačne okolo 330. na úrade mi pani povedala, že čo chcem, že dakto ani toľko nezarobí.
máme s manželom nárok na dávku v hmotnej núdzi? máme jedno dieťa, 3 roky , bývame v byte, na ktorom máme hypotéku. Prácu si hľadám, ale aspoň na pár mesiacov, kým si nenájdem prácu, či by sa nedal vybaviť príspevok v hmotnej núdzi.

zalka
7. apr 2014

@luciad7 no nemáte nárok, príjem Pn mng. je vyšší ako prípadná dávka v hmotnej núdzi .
Tú ked som prerátala tak výjde pre rodinu ako ste vy 285 eur cca .. a mng. má príjem 330e .. takže nieste v hmotnej núdzi a nemáte nárok na dávku v hmotnej núdzi.

luciad7
7. apr 2014

@zalka ďakujem za info

zalka
7. apr 2014

@luciad7 rado sa stalo

realka
9. apr 2014

Ahojte !Dnes som bola na úrad práce,a hovorili,ze dobre pocítali,lebo cistá mzda mojho muza ,je 391euro,a preto nemám nárok.Na papiere ktoré som podala bolo,ze cistá mzda,je 326 euro(bez danového bonusu).Potom druhy krát som podala taky maly papier ,ktorej je prijem mojho muza,a tam uz bolo napísané ze cista mzda je 391euro(tam,je uz aj danovy bonus).Ja som povedala,ze danovy bonus nie je príjem ,ale oni len tak pocitali ze 391je cistá a nie 326euro.Neviem ,co bude,musím hladat prácu.Pekny den,vsetkym!

zalka
9. apr 2014

@realka zamestnávateľ nech mu vydá potvrdenie o výške mzde ... a muž nech dá kopiu vyplatnej pásky ... DB nie je príjmom ... pre účely dávky v hmotnej núdzi

realka
9. apr 2014

Ja som podala vyplatnú pásku,a tam bola 391euro.Na potvrdenie o vyske mzde ,napísali ,ze cistá mzda ,bez danového bonusu je 326 euro.Ja som povedala ,na urad práce ,ze nevidíte .ze je tam písaná ,ze 326 euro?Povedali,ze to je január 2014,a na kopiu vyplatnej pásky bola(február) 391.Povedala som ,ze pocítajte to,ale nechceli ,povedali ,ze oni to uz precitali(ona nie je zamestnávatel).Mozno,ze dám podvolanie.

zalka
9. apr 2014

@realka odvolaj sa ... určite ... ako je smutné, že ženy na UP nevedia čítať z výplatnej pásky ... ved oni tiež dostávajú výplatné pásky ...

realka
9. apr 2014

ÁNO,JE TO SMUTNÉ ☹

zalka
9. apr 2014

@realka trebalo dodať potvrdenie od zamestnávateľa aj za február ...

realka
10. apr 2014

Áno ,ale cakala som 3 tyzdne na ten papier,lebo tam nemaju kancelárie kde moj muz pracuje ,trosku je to daleko.A odvolanie uz musím dat do 15-ho apríla,lebo rozhodnutie som dostala 1-ho apríla.Neviem ani to ,co musím písat do odvolania. ☹

zalka
10. apr 2014

@realka napíš normálne...

odvolávam sa voči rozhodnutiu UP o nepridelení dávky v hmotnej núdzi, z dôvodu manželovho príjmu, ktorý bol pre účely dávky v hmotnej núdzi a príspevkov vyhodnotený nesprávne. Príjem môjho manžela za mesiac ... je xxx eur a nie 391 eur ako sa píše v rozhodnutí. Nakoľko vzniknutý rozdiel je daňový bonus vyplácaný na deti, a ten pre účely poskytovania dávky v hmotnej núdzi a príspevkov podľa zákona č. 417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov nie je príjmom.

Dna xy . v meste ..
meno .. podpis

realka
10. apr 2014

Dakujem velmi pekne,si milá! 🙂

zalka
10. apr 2014

@realka rado sa stalo

realka
10. apr 2014

Jaj ,este povedali ,ze zdravotnú starostlivost uz neexistuje,je to pravda?

zalka
10. apr 2014

@realka áno je to pravda ...

aleninmar
12. apr 2014

ahojte! Chcem sa spýtať som slobodná na materskej s dvomy detmi jedno chodí do škôlky 4roky a jedno je doma 2 roky poberám rodicovský príspevok a bývam v podnájme. Chcela by som vedieť či mám nárok na príspevok na bývanie a čo k tomu potrebujem lebo na úrade vždy povedia majú otca pytajte od neho poradí mi niekto prosím? Ďakujem

zalka
12. apr 2014

@aleninmar výživné určené súdom na obe deti, a potom môžeš žiadať o dávku v hmotnej núdzi ale skôr ti nevýjde ako výjde.

realka
17. apr 2014

Ahoj zalka 🙂 !Podala som odvolanie,10-ého apríla.Dnes mi zavolala zena z UP,a povedala,ze posielali jej s email-om,ze kolko je cista mzda(február) mojho druha.Mám nárok ,ona vypocita ,ze kolko ,a potom mozem ist za papiere. Dakujem ti este raz,bez teba mi to nepodarilo!! 🙂

zalka
17. apr 2014

@realka tak to som rada, že sa to podarilo ... 🙂

realka
17. apr 2014

Dakujem! 🙂

ralka
25. jún 2014

ahojte baby chcem sa spytat prispevok na byvanie sa aj obnovuje po niejakej dobe ci ho dostavam stale

miskacabalova
9. júl 2014

Ahoj mame narok na davku v hmotnej nudzi ak ja poberam davku v nezamestnanosti, manzel pracuje na ciastocny uvazok kde zarobi okolo 80 eur v cistom a zaroven on pobera aj rodicovsky prispevok...v nasom vlastnictve mame dom, na ktory sme brali hypoteku alebo aspon nejaky prispevok na byvanie....
@zalka

zalka
9. júl 2014

@miskacabalova ak váš príjem tvoja podpora + rodičovský + 75% z platu manžela je menej ako 249,60 eur tak môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi ...
ale z toho ako píšeš nárok na dávku v hmotnej núdzi a príspevky nemáte ...