Kto má nárok na príspevok na bývanie a hmotnú núdzu?

anyjelyk
7. júl 2008

Ahojte, neviete mi niekto poradiť:
Bývam aj s priateľom a naším synom u svokrovcov, ale ja a malý máme trvalý pobyt nahlásený u mojich rodičov. On má hrubý príjem 10000 a ja materskú 180/1deň.
Máme nárok na nejaký príspevok?
Ak by som chcela o nejaký požiadať, kto by bol spolu so mnou posudzovaný v žiadosti?
Alebo by bolo lepšie ak by oň požiadal priateľ?
POMOC prosím.... ☹ 😅

1veverica
10. aug 2016

@katikakatka tak to je velke plus, a na to prve babo dostavas peniazky? bo to vsetok prijem sa rata

katikakatka
10. aug 2016

@1veverica no dala som si na vyzivne ale este sme nemali sud.tak len pridavky😳

1veverica
10. aug 2016

@katikakatka takze to mas trosku zamotane, aj keby ti teraz dali pridavok, neviem ci ho potom nebudes musiet vratit, fakt zajdi radsej na socialku, alebo posli email, mali by ti aj na ten odpovedat

katikakatka
10. aug 2016

@1veverica ale len 23.10dostavam

1veverica
10. aug 2016

@katikakatka ta to je suma, ti poviem, to z toho ani obedy dietatu nezaplatis, na zaplakanie, no co uz ☹

katikakatka
10. aug 2016

@1veverica ano to su len pridavky na dieta nic ti nedaju a ked sa ides opytat len sa vyhovaraju.

1veverica
10. aug 2016

@katikakatka joj fakt strasne, nezavidim ti, dufam ze aspon partner dobre zaraba,

katikakatka
10. aug 2016

@1veverica neviem som ako slobodna matka a vravia ze ma mat narok na nejake prispevky no pojdem sa opytat

1veverica
10. aug 2016

@katikakatka no to iba "vyvoleny" maju narok na nejke prispevky, takze neviem ci spadas do tej kategorie, ale drzim prsty aby si nieco vybavila

katikakatka
10. aug 2016

@1veverica dakujemm

placem
11. aug 2016

@1veverica do životného minima ešte nikdy nikomu nedoplacali, tí čo sú V hmotnej núdzi, tiež nemajú životné minimum, ale možno sa bude dať vybaviť dotácia na školáka, prípadne skolkara, ak má potrebuje svoj aj priateľov príjem za uplynulého pol roka
@katikakatka

1veverica
11. aug 2016

@placem ahojik, ja som nemyslela ze doplatit do minima, ale viem ze ked prijem splna zivotne minimum, tak uz jej iny prispevok nedaju, asi som to zle napisala 🙂

placem
11. aug 2016

@1veverica veď jasné ja som len chcela poradiť, čo by si mohla vybaviť, myslím že by jej to veľmi pomohlo @katikakatka

tamka82
27. aug 2016

Ahojte,prosím viete mi poradiť.Som slobodná mamička s jedným dieťaťom v auguste mi dcéra dovrsila 3 roky a ja v júli som sa zamestnala.Ide o to ze mam plat minimálnu mzdu 405 v hrubom.Byvame s dcerou u mojej mamky.Neviete poradiť či máme nárok na nejaký príspevok?Otec v R.L.nieje

draik
27. aug 2016

@tamka82
Nie.

bianca11
28. okt 2018

@draik prosim Vas, mozno mi budete vediet poradit. Som na OP so synom. Zijem s dvomi malolet.detmi sama v podnajme. Som rozvedena. Sud mm prisudil prispievat 100€ na dve deti. Mohla by som poziadat o nejaku pomoc od statu? Aspon aby som tie obedy 50€ nemusela platit? Pracu si hladam, len na skrateny uvazok od 8 do 12 ma nikde nechcu zobrat. Mozem iba v tom case kym je maly v speciskolke. Dakujem.

draik
29. okt 2018

@bianca11
Môžte podať žiadosť o hmotnú núdzu, ak teda nemáte iné štandardné zdaniteľné príjmy.

bianca11
29. okt 2018

@draik mam ten opatrovatelsky a vyzivne. Dakujem vam