Maternity Sure Grant - dávky na Slovensku

mostar
28. apr 2012

VSETKYM SLOVENSKYM MATKAM, ktore maju alebo ocakavaju prvorodene dieta(pri prvorodenom dietati musite to vybavit do 6. mesiaca veku dietata), alebo maju prve tri narodene deti. Na vybavenie tych davok na Slovensku, musite mat preklad rodneho listu do slovenciny. Bude sa Vam to zdat zlozite, ale nie je.
NAVOD:
1. klikni na www.mzv.sk/londyn
2. na lavej strane obrazovky si najdi KONZULARNE A VIZOVE INFORMACIE a klikni na to
3. klikni na LEGALIZACIA DOKLADOV
4. ukaze sa ti stranka a uvidis webovu stranku www.fco.gov.uk a klikni na to
5. na stranke sa ti ukaze HOW TO APPLY a pod tym bude MILTON KEYNES POSTAL SERVICE a klikni na to
6. na konci stranky budes mat adresu: Legalisation Office, Norfolk House West, 437 Silbury Boulevard, Milton Keynes, MK9 2AH
7. do obalky daj rodny list(urob si kopiu pre seba), A4 obalku na ktorej bude Tvoja adresa,aby ti poslali doklady naspat a tlacivo na legalizaciu a posli na hore uvedenu adresu.
8. povedz na poste, ze chces platit by postal order lebo je spravny poplatok za legalizaciu Ł30 a ze to chces na hore uvedenu adresu. Ja som platila nejake extra libry za recorded delivery.
9. a cakaj, oni to to poslu za 1-2 dni. Na druhej strane rodneho listu bude prilepene tlacivo-apostilla, to proste oni potvrdia tym, ze rodny list je pravy.

Potom vsetky tlaciva, rodny list, list co ti zamietli Ł500 v Anglicku a splnomocnenie (znenie splnomocnenia je na konci emaila) posli splnomocnenej osobe na SVK aby Ti to odniesla na Urad podla trvaleho bydliska. Ale najprv musi ist za sudnym prekladatelom, aby ti prelozili rodny list aj tu apostillu a potom pojde na urad. Oni poslu peniaze do mesiaca ale posielaju len na slovenske konto.

SPLNOMOCNENIE

Dolu podpisana (tu budes pisat svoje udaje)
Datum narodenia
Rodne cislo
C. obcianskeho preukazu
Bydlisko

SPLNOMOCNUJEM

Meno a Priezvisko(tu napises udaje splnomocnenej osoby)
Datum narodenia
Rodne cislo
C. obcianskeho preukazu
Bydlisko

Podpisana (Vase meno) splnomocnujem pani (splnomocnena osoba) k podaniu ziadosti o prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku pri narodeni a k vybaveniu vsetkych nalezitosti spojenych s vyplatou uvedenych davok z Uradu prace socialnych veci a rodiny.

Datum Podpis

Kto bude zaujem, poslite mi email na jesenka79@hotmail.com a ja Vam poslem vsetky tlaciva, ktore potrebuju na Slovensku.

S pozdravom

Jesenka

bambicka
28. apr 2012

ahoj...je nutny aj zamietaci list z anglicka?...ten totiz nemam, kedze som tu neziadala o ten prispevok...o 2 tyzdne letim na slovensko

monkka21
28. apr 2012

@bambicka ano je potrebny bez toho nic nevybavis

bambicka
28. apr 2012

@monkka21 ako ho dostanem? kto mi da potvrdenie, ze som pridavok nedostala

monkka21
28. apr 2012

@bambicka len tak ze si on poziadas a musis cakat na zamietnutie

luciauk
28. apr 2012

@bambicka mne ho dať nechceli a nakoniec si to aj tak slov. strana overila sama, majú na to kompetencie.

bambicka
28. apr 2012

@monkka21 ako dlho to trva?...letim domov o 2 tyzdne

bambicka
28. apr 2012

@luciauk praveze som pocula, ze vela zavisi od uradnika na slovensku...niektori to vyzaduju, niektori nie

monkka21
28. apr 2012

@bambicka no to neviem kolko to trva,mne to prislo asi do tyzdna

dejka77
28. apr 2012

@bambicka tak neviem ci to stihnes, ja si to presne nepamatam, ale do 3 tyz. som to urcite mala.

bambicka
28. apr 2012

@monkka21 takze to tlacivo mam vypisat, poslat a cakat...je jasne, ze mi to zamietnu, kedze mala ma uz 4 mesiace

monkka21
28. apr 2012

@bambicka no mali by zamietnut.

kvietocek7
28. apr 2012

@bambicka aj ja som takymto sposobom ziskala zamietnutie, dala som to potvrdit GP ked mal maly uz 4mes. a zamietli to. Zaujimave,ze teraz som to absolutne ani nepotrebovala takze nie je urad ako urad. Takze som nic nevyplnala ani nepotvrdzovala u gp a dostali sme kocikove na sk.Ono by som povedala ze vsetko posli a ked to budu ziadat tak im to mozes dodatocne dat.

bambicka
29. jún 2012

ahojte...tak peniazky uz prisli...a nepotrebovala som ani potvrdenie, ze som o ne v GB neziadala...nikto o do mna nic take nechcel...uradnicka bola velmi mila 🙂

nelkas
8. nov 2012

Ahojte vsetci...je tu niekto v situacii,ze caka druhe dieta? Ja som chcela to maternity sure start formular a na job cenre mi povedali,ze oni to uz nemaju a mam volat na cislo co mi dali...ja som si v pohode myslela,ze mi poslu ten formular...tam sa ma pani hned spytala ci je to moje prve dieta povedala som,ze nie ona nato,ze nemam uz nato narok,kedze od 2011 roku to davaju uz len na prve dieta..nato som jej povedala,ze aj tak chcem o to ziadat,lebo ze potrebujem rozhodnutie,ze este mozem ziadat u nas na Slovensku....nato ona,ze mi to aj tak neposle ten formular,ze posle niekomu komu to mozu udelit...take nervy mi urobila,ze az...ida ma porazit...potom si vymyslela,ze nech donesiem zo Slovnska nejake potvrdenie,ze nato mam narok na Slovenskua a ze potrebuju zamietave stanovisko o tom Maternity sure star...no jednoducho neviem co robit teraz s tym maternity sure start teraz...stiahla som si to z internetu a tam mi aj dala midwife peciatku...dala mi uz aj na to slovenske tlacivo...som mala prelozene aj po anlicky...kto nema prelozene mozem poslat...to co ma gynekolog vyplnit...myslite,ze budu akceptovat aj z internetu stiahnute ae tam nieje adresa kde to mam poslat, len som niekde nasla na interete ze to treba niekde do Wembley poslat do Londyna....ani nemam k tomu tu freepost obalku...tu do lokaneho job centre to nechem zaniest,lebo co ked mi hned povedia,ze na tonemam narok a to niekde hodia do kosa? Ja viem,ze to nedostanem,ale potrebujem to rozhodnutie,ze to nedostanem...tak neviem co teraz robit...ked mi moze niekto poradit

nelkas
8. nov 2012

u mna to urcite na urade budu vyzadovat,lebo mi to pani povedala,ked som bola na Slovesku,ze to chcu to zamietave stnovisko

smejkova22
5. jan 2014

prosim ta nemas nahodou preklad toho zamietnutia sure maternity grant.. dakujem za odpoved 🙂