Môže na dieťa poberať OČR aj nevlastný otec?

andy_tami
16. mar 2020

Ahojte potrebovala by som poradiť. Ja som na RD s mladším, môj manžel nie je biologickym otcom starsej dcéry, máme všetci rovnaké priezvisko ale ona má v rodnom liste zapísaného bio otca. Čiže môj manžel si ju papierovo neosvojil. Mohol by snou byť doma na ocr? Stačilo by že žijeme v jednej domácnosti? Dakujem

alenah31
16. mar 2020
vierkainka
16. mar 2020

Nie, bohužiaľ nie...

natassha1
16. mar 2020

fakt? mne prave minule niekto hovoril, ze pokial ziju v spolocneje domacnosti tak by to malo platit. zavolaj si radsej na socialku a tam ti priamo povedia

andy_tami
autor
16. mar 2020

@natassha1 ďakujem, áno skúšala som najprv volať, ale nemožné dovolať sa v tejto situácii, preto som skúsila tu. Budem skúšať ďalej zajtra.

elanor
16. mar 2020

ak je to tvoj manzel, tak moze.

darinkazv
17. mar 2020

Pokial ste manzelia a mate rovnaku adresu trvaleho pobytu,tak narok ma. Moj manzel ma aj danovy bonus aj na moje dve dcery z prveho manzelstva a aj na nasu spolocnu dcerku. 😉

mokucika21
23. mar 2020

Ahojte. andy_tami ako si pochodila s tou očr? Čo ti povedali? Aj môj manžel požiadal na nevlastnú dcérku a teraz nás napadlo, čo ak neuznajú? Som zvedavá, čo ti povedali. Ďakujem za odpoveď

derdia
25. mar 2020

@elanor prosim ta a uuuurcite je to tak?dakujem pekne.

nikinkals
25. mar 2020

@darinkazv a ma ich osvojene?

miriam11
25. mar 2020

@andy_tami nieje toto náhodou otázka na Upsvar?

elanor
25. mar 2020

@derdia staci si na oficial stranke precitat, kto ma narok na osetrovne. Je to tam vsetko rozpisane.

darinkazv
11. apr 2020

@nikinkals nema ich osvojene. 😉 Ja to mam niekolkokrat potvrdene priamo z centraly Socialnej poistovne,takze preto to pisem na 100%. Nemusi mat osvojene deti. Ma narok cerpat OCR na dieta/deti manzelky. Vobec ich nemusi mat osvojene. 👍🏼

darinkazv
11. apr 2020

@mokucika21 uznaju. Ja to mam priamo z centraly Socialnej poistovne potvrdene. A nie jednym clovekom. My sme manzelia,dcery z predosleho manzelstva su v mojej starostlivosti,ziju s nami. Manzel ma narok cerpat OCR aj danovy bonus na deti manzelky. 😉

mokucika21
16. apr 2020

@darinkazv ďakujem za info, zatiaľ čakáme na list od sociálnej poistovne. Keď sme podávali, tak cez bratislavskú infolinku povedali, že áno. Síce najprv nevedeli. Ale nemali mať problém s tým, presne ako píšeš to musí byť

darinkazv
2. máj 2020

@andy_tami mozem ti napisat spravu? Zaujalo ma,ze mate vsetci rovnake priezvisko,aj ked si manzel neosvojil dcerku.

andy_tami
autor
2. máj 2020

@darinkazv ahoj áno kľudne napis

plotas
5. jan 2021

Aj manžel chce požiadať o očr pre nevlastnú dcéru tak dúfame, že mu to uznajú..

nikaeli
5. jan 2021

tak to som teraz prekvapená.. môj muž nie je biologickým otcom mojej dcéry, sprevádzať na vyšetrenie ju smie (lekárka nás všetkých pozná), ale v práci mu P či OČR na ňu nikdy neuznali, pretože jej biologický otec sa nevzdal svojich práv na ňu.. a nesúhlasil ani so zmenou jej priezviska..

plotas
5. jan 2021

@mokucika21 ahoj som zvedavaci vam uznali ocr?

plotas
5. jan 2021

@nikaeli no aj ja som zvedava ako to teda je lebo dcera nemá ani manželovo meno ale danovy bonus mu uznavaju

plotas
5. jan 2021

@darinkazv ahoj aj ste teda realne dostali ocr? Dakujem

nikaeli
5. jan 2021

@plotas daňový bonus na ňu poberám ja.. teraz som ale bola na materskej s drobcom a bonus na dcéru nepoberal nik, lebo ex bol lenivý oň žiadať a súčasný partner nemal nárok.. rovnako ako na spomínanú OCR, či "p"

darinkazv
5. jan 2021

@plotas ano

plotas
5. jan 2021

@darinkazv dakujem

darinkazv
5. jan 2021

@nikaeli tak to vas zle informovali. Ked som nastupila na matersku, danovy bonus zacal na moje dcery z predosleho manzelstva poberat moj terajsi manzel. A takisto ma narok na OCR na ne. 😉

nikaeli
6. jan 2021

@darinkazv kde to prosím Vás nájdem? daňový bonus už síce neporiešim, ale prípadnú OČR ešte môžeme.. ďakujem 💕

plotas
7. jan 2021

@nikaeli práveže daňový bonus ak ste za minulý rok nikto nepoberal si môžte teraz jednorázovo oň požiadať

nikaeli
9. jan 2021

@plotas ďakujem, porozprávam o tom s mojou "pamistkou" 😉

didi66611
12. jan 2021

@plotas môžem da opýtať ked sme manželia ja som bola na RD tak si môže manžel uplatniť daňový bonus na moje dieťa? Aj OCR? Ďakujem