Náhradné výživné. Za akých podmienok ste ho získali?

fialkas
11. nov 2008

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci niektora z vas pobera tzv.nahradne vyzivne a za akych podmienok ho ziskala.
Dakujem

jaduska
12. nov 2008

fialkas, tu máš o tom niečo popísané:

http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/1130170B3BF9...

fialkas
autor
12. nov 2008

Jaduska dakujem, idem si to prestudovat 😉

martina21
27. jan 2010

prosim neviete mi poradit,stranky o nahradnom vyzivnom mam prestudovane len jedine co neviem pochopit je ktore prijimy sa posudzuju spolocne..byvam s malym u mojich rodicov, su rozvedeny ale trvaly pobyt maju spolocny, dalej snami byva moj dospely brat ktroy ma zamestanie a nezopatrena sestra..budem sa posudzovat len ja alebo uplne vsetci dakujem pekne za odpved

renka1311
14. júl 2011

rada by som sa opýtala, prečo mi nechcú dať nah. výživne ked byvam s priateľom, ved otec detí je moj ex a ten neplatí, vie mi o tom niekto povedať ako to vybaviť?

titkovamiriam
14. júl 2011

@renka1311 mas sudom stanovene vyzivne a neplati,chod na socialny odbor tam ti poradia

renka1311
15. júl 2011

no bola som a tam mi povedali, že nemám nárok lebo moj priateľ nás uživí, ale on ich otec nie je

jaduska
15. júl 2011

@renka1311 no to je nejaká blbosť, veď náhradné výživné je práve na to, keď otec detí neplatí súdom stanovené výživné, tak ho platí štát a štát si to potom vymáha od otca. Tvoj priateľ s tým nemá nič spoločné.

renka1311
15. júl 2011

no to som im povedala aj ja a oni,že vraj take sú zákony tak som sa pýtala či tu nahodou nemá s tým skúsenosti

titkovamiriam
15. júl 2011

ja s tym mam skusenost dostavam nahradne vyživne na starsie deti a žijem s priatelom,to sa vobec nerieši či mas druha alebo dalsieho manzela a ci je milionar alebo nie.tvoj ex ma povinnost platit a nahradne je nato aby ho deti dostali.Tak ako sa priatel stara o vsetky moje deti tak to nebral v uvahu sud pri platení jeho alimentov a zvyšili mu alimenty hoci som ja v tom case bola na materskej...

babu9
20. júl 2011

Ahojte, ja s tým nemám skúsenosti ale z časti je to súčasť mojej práce. Náhradné výživné sa priznáva na základe zákona č. 201 z roku 2008 kde je presne uvedené kto má a kto nemá nárok na náhradné výživné, aké podmienky sú nato aby oprávnená dostávala náhradné výživné, pokiaľ máte možnosť na nete si najdite tento zákon a tam je všetko presne uvedené.
@renka1311 na sociálke ti povedali, že nemaš nárok asi z toho titulu, že máš priateľ, je tam teda nejaký príjem do domácnosti, čo sa pri určovaní nároku na náhradné výživné berie ale bez toho aby to vypočítali ti jednoducho nemôže povedať, že nemaš nárok keď ani ni to nevedia či ten príjem do domácnosti presahuje alebo nepresahuje 2,2 násobku sumy životného minima čo je jedna vec z toho či splňaš podmienky na vyplácanie náhradného výživného

maca793
21. aug 2011

ahojte, vybavila som si náhradné výživné na malú , pretože mi ex prestal platiť. som rada aj tomu čo mi odklepli na poslednom pojednávaní 70 eur. ako je to potom ak mi začne náhodou platiť, budem ho musieť štátu vrátiť ja alebo si ho budú on neho vymáhať?