Nevyplatená mzda

macka174
2. máj 2021

Môj zamestnávateľ čerpá na mňa pomoc od štátu na náhradu mzdy zamestnancov pri zatvorenej prevádzke,a za február a marec mi ešte nedal ani mzdu,ani náhradu ktorú čerpá.A stretnut s ním sa je problém,tak mu písomné chcem doručiť žiadosť o vyplatene mzdy.Len neviem akú sumu mám žiadať vyplatiť,či mzdu ktorú mám v prác.zmluve,alebo tu čo čerpá ako pomoc od štátu.Len ja ani neviem koľko vlastne na mňa dostáva,keďže na zmluve mám inú sumu,na výplatnej páske mám inú,a do ruky mi dáva zas inú...

simca06022011
3. máj 2021

@macka174 ak je pracovna zmluva na dobu urcitu, konci datumom stanovenym v tej pracovnej zmluve. Teda aspon neviem o tom, ze by bola nejaka vynimka pre MD/RD....

macka174
autor
4. máj 2021

@littlebubble ahoj.prosim tá,dostávala si aj výplatne pásky za tie mesiace keď si bola na prekážke v práci?Mala si na nej aj uvedenú prekážku na 80%?

littlebubble
4. máj 2021

@macka174 Mám za každý mesiac výplatnú pásku a áno mám uvedené 80% na každej staršej páske.
Na novšej páske ,,ostatné náhrady,,
Nám sa menil ekonomický systém tak aj páska vyzerá inak.

macka174
autor
4. máj 2021

@littlebubble No vidíš,a ja to na páske vôbec nemám,žiadna prekážka, nič

loginexistuje
4. máj 2021

@macka174 pozri sa na to realne v roku 2014 si nastupila na dobu urcitu a v tom roku si odisla na MD a potom RD spolu sest rokov aku mas cenu pre toho zamestnavatela ? no ziadnu
zmluva na dobu urcitu ti skoncila v roku 2016 tolko dovolenky ti isto nenabehlo za ten cas
tvoja zmluva neplati normalne sa porozpravaj so zamestnavatelom lebo ak si teraz pracovala tak kto vie na aku zmluvu ci vobec atd

sterea
4. máj 2021

Ja si myslím, že ak ti zmluva počas materskej skončila, nemala si do práce vôbec nastúpiť a ak si nastúpila, to znamená reálne si pracovala, tak sa ti podľa mňa zmluva automaticky predĺžila. Ale mala si dostať novú zmluvu. Tú sumu ti dával na výplatnej páske takú vysokú preto aby od štátu vytiahol čo najviac peňazí, napriek tomu že takúto mzdu ste predtým nikdy nemala. To je podľa mňa podvod.

loginexistuje
4. máj 2021

zmluva sa nemohla obnovit samovolne styri roky po ukonceni