Ošetrovanie člena rodiny cez víkend

pajtas32
12. mar 2018

Ahojte baby poraďte mi lebo ja som už zúfalá synovia dr mi nechce dávať očr aj na víkend lebo cez víkendy nepracujem respektíve pracujem ale len 3 hodiny každý druhý víkend,ja už neviem čo jej mám na to odpovedať aj dr aj sestrička sa ku mne chovajú ako keby som neviem čo od nich chcela pritom na socialke povedali že sa to vzťahuje aj na víkend či pracujem či nie.dakujem za každú radu

hettinka
12. mar 2018

Ako často tie OČR mávaš?

bale1rinka
12. mar 2018

@pajtas32 nechápem..ja pracujem iba od pondelka do piatka a normálne mám očr na dcéru a vôbec sa ma nikdy doktorka nepýtala, že či pracujem cez víkend, to je čo za chobotina?a to ide z jej vrecka? to ti platí sociálna poisťovňa a max. 10 dní raz v mesiaci - a čo potom taký čo pracujú nočné denné ranné a akurát výjde, že víkend má voľno? to je čo za blbosť, že ti na víkend očr nedá???? normálne ti má dať na celých 10 dní očr raz za mesiac na jedno dieťa a bodka.

hettinka
12. mar 2018

@bale1rinka nemusí dostať automaticky 10 dni. Ak je choroba taká, že prejde za 3 dni, tak 3 dni.

bale1rinka
12. mar 2018

@hettinka tak to na očr by som v takom prípade ani nešla-len na tri dni. a ak sa jedná o dieťa, ktoré je po chorobe síce vyliečené..je oslabené a tak nemôže aj tak ísť do škôlky napr., takže aj tak potrebuješ 10dní...si myslím ak nechceš aby sa to vrátilo...

korunka1
12. mar 2018

A to Ti ju akože na víkend preruší a od pondelka čo...ďalšiu?

pajtas32
autor
12. mar 2018

Nie je často chorý, bežné veci ako chrípka viróza okrem toho nie som vždy na očr je aj u babky mňa zaujíma či aj iné dr robia také problémy

pajtas32
autor
12. mar 2018

Kvôli práci s ním marodujem len 7 dni,nikdy som nebola na ocr 10 dní a je chorý fakt málo a zakaždým robí dr aj sestrička problémy a keci okolo toho že ona to takto nerobí a nepracujem cez víkend ja už neviem čo im mám povedať

korunka1
12. mar 2018

Doktorka nemá čo riešiť tvoju prácu, ako a kedy robíš. očr, tak ako pn sa vypláca za kalendárne dni, počas víkendov sa neprerušuje. Ak máš na to gule, tak sa jej povyhrážaj nejakou kontrolou. Nech ti to podloží nejakým zákonom, keď to tak robí.

bale1rinka
12. mar 2018

@pajtas32 a čo živnostník ak nemá mesiac roboru a ochorie mu dieťa? však keď si platí odvody tak na očr môže ísť kľudne na 10 dní z toho mesiaca, zmeň doktorku.

pajtas32
autor
12. mar 2018

Veď ja som jej povedala že som bola na socialke a že tam mi povedali že či robím alebo nie mám nárok aj na víkend a ona furt svoje že ona to takto nerobí keď som jej povedala že mne je to jedno či to tak ona robí či nie tak smarila pero na stôl s kázala srdtricke vypísať aj na víkend nechcela som pred synom robiť cirkus

korunka1
12. mar 2018

No jednoznačne je kr*ava. Ak máš možnosť, tak ju zmeň

katarinamarkova
12. mar 2018

@pajtas32 čo im na to povedať??? PRACUJEM CEZ VIKEND! POTREBUJEM OčR AJ NA VIKEND! koniec bodka.

dzina007
12. mar 2018

akoze doktorka si protireci... neda 10 dni ale len 7 lebo cez vikend nepracujes? ved pracovny tyzden je 5 dni... takze aj tak ti pise vikendy...
ocr si nedavaj ukoncovat hned ale ze prides na kontrolu.. nam napriklad dava vzdy antibiotika na 10 dni tak jasne ze aj ocr...
a inak ak takto vyskakuje pytala by som zakazdym papier ze nieje infekcny a moze ist do skoly/skolky... nech sa pod toto podpise....

pininka
12. mar 2018

Toto sme aj my s muzom zazivali, vecne s tym mame problem, aj som kvoli tomu odisla od obvodnej, lebo som mala tazky vyron, doktor mi vyslovene zakazal chodit aspon tyzden, deti samozrejme skolkpovinne a stari rodicia nemohli. Doktorka sa nanho vyziapala,ze si mame najst opatrovatelku, ze ona mu na vyron manzelky ziadnu ocr neda a ze jej sa tiez nikto nepyta,kde da deti ked je chora. Ja som myslela,ze vstanem a pojdem jej vysklbat vlasy.

pajtas32
autor
12. mar 2018

@dzina007 no tak to je ďalšia epizóda keď pýtam do škôlky papier

pajtas32
autor
12. mar 2018

Ja s ním marodujem 7 dní tak očr mi píše 7 dní potom ide k babke po7 dnoch so mnou kvôli mojej práci

dzina007
12. mar 2018

@pajtas32 akoze co.. ked si stoji za tym ze po 7 dnoch ukoncuje ocr musi si stat aj za tym ze dieta je po 7 dnoch zdrave a moze ist do skolky...

pajtas32
autor
12. mar 2018

Malý maroduje ďalej len ja idem už do práce